Čo očakáva na voľnej nohe v roku 2016: 6 hlavných trendov

Na voľnej nohe textár je jedným z najsľubnejších povolaní našej doby. Ak ste zapojení do tejto oblasti, potom môžete dýchať úľavou: nezamestnanosť v blízkej budúcnosti vás neohrozí. Ak ste sa ešte nestali „slobodným“ copywriterom, nie je na to neskoro. V súčasnej dobe, na voľnej nohe copywriting poskytuje množstvo príležitostí pre začiatočníkov aj skúsených profesionálov.

Možno, že mnohí z vás budú argumentovať, tvrdia, že textári sú už desať desiatok a s takou vysokou konkurenciou je takmer nemožné nájsť si slušnú prácu. Všetko je však vo vašich rukách. Môžete sa špecializovať na konkrétne miesto, nastaviť svoje tarify, vytvoriť jedinečné ponuky a rozšíriť svoje podnikanie s pomocou kolegov.

Ak si stále myslíte, že slobodné copywriting je zbytočné cvičenie, odporúčame, aby ste sa zoznámili s hlavnými trendmi v priemysle v budúcom roku. Dúfame, že budú schopní rozptýliť všetky vaše pochybnosti o význame tohto povolania.

1. Obsah marketing zvýši dopyt na voľnej nohe copywriter

Takmer v každom článku o marketingu obsahu sa uvádza, že táto oblasť sa vyvíja míľovými krokmi. Nikdy predtým spoločnosti neinvestovali do marketingu obsahu tak, ako teraz. Potrebujete dôkaz? Stačí sa pozrieť na štatistiky týkajúce sa nákladov na marketing obsahu v Spojených štátoch:

Poznámka: Podobné štatistiky pre Rusko sa nanešťastie nenašli. Avšak aj slepí vidia, že domáci priemysel sa aktívne pohybuje rovnakým smerom.

  • 54% obchodníkov B2B plánuje v najbližšom roku zvýšiť svoje investície do marketingu obsahu;
  • 33% marketingového rozpočtu B2B je vynaložených na obsahový marketing;
  • Spoločnosti s menej ako 10 zamestnancami venujú 42% svojho marketingového rozpočtu obsahu marketingu;
  • Spoločnosti s viac ako 1 000 zamestnancami venujú 24% svojho marketingového rozpočtu obsahu marketingu.

Pozoruhodný je fakt, že mnohé spoločnosti využívajú služby externých copywriterov na uspokojenie dopytu:

  • 1% B2B obchodníkov úplne outsourcuje tvorbu obsahu a 43% súčasne využíva služby zamestnancov na plný úväzok a tretích strán na vytváranie obsahu.
  • 65% veľkých spoločností outsourcuje tvorbu obsahu (zdroj: TopRank Marketing).

2. Profesionálny SEO copywriter bude viac populárny.

Ak si na voľnej nohe copywriting, mali by ste vedieť aspoň základy optimalizácia pre vyhľadávače. Prečo? Faktom je, že používatelia internetu nájdu informácie len podľa kľúčových slov. Preto zákazníci hľadajú textárov, ktorí môžu písať nielen vysoko kvalitné texty, ale obsah, ktorý môže zlepšiť pozíciu ich stránok / blogov vo výsledkoch vyhľadávania.

Po prvé, musíte študovať nasledujúce otázky týkajúce sa SEO: ako vyhľadávať podľa kľúčových slov, čo sú "dlhé chvost" kľúčové slová, ako písať tematický obsah, ako zmena vyhľadávacích algoritmov Google ovplyvňuje výsledky vyhľadávania, atď Dopyt po SEO špecialistoch rôznych kategórií naďalej rýchlo rastie, a preto sa ich plat zvyšuje.

3. Dopyt po písaní textárov pre sociálne médiá sa zvýši

S príchodom sociálnych médií, tam bola potreba copywriter špecializujúca sa v tejto oblasti. Čo je SM-copywriting? Jeho hlavným cieľom je, aby bol obsah čo najobľúbenejší na sociálnych platformách, ako sú Twitter, Facebook, VKontakte atď. Inými slovami, ukazovateľom kvality vašich textov, v tomto prípade je obrovské množstvo rád, repostov a retweets.

Čo je SM copywriting odlišný od SEO? Faktom je, že SEO obsah, z technického hľadiska, je napísaný pre vyhľadávače (aby mohli ľahko nájsť). SEO úspech závisí od dobre vybraných kľúčových slov. Čo sa týka obsahu SM, je určený pre používateľov sociálnych médií. Účinnosť obsahu na sociálnych sieťach vo veľkej miere závisí od kvality vašich titulkov. Ak nebudú priťahovať pozornosť potenciálnych čitateľov, nebudú kliknúť na vaše príspevky a zdieľať ich v rozsiahlych sociálnych sieťach.

4. Stratégovia obsahu budú veľmi žiadaní

Obsah marketing je v zúfalej potrebe copywriterov, ktorí môžu kombinovať full-scale stratégie marketingu obsahu. Ako spoločnosti začnú plne integrovať obsah marketing do svojho celkového marketingového plánu, je potrebné, aby bol systematickejší. V tomto prípade nemôžete robiť bez pomoci obsahových stratégov - copywriterov, ktorí môžu plánovať obsah vopred: niekoľko dní, týždňov a mesiacov.

5. Zvýši sa popularita obsahu, ktorý sa publikuje samostatne.

Ak ste sa nakoniec rozhodli, že sa stanete individuálnym podnikateľom, potom môže byť v roku 2014 pre vás samo-vydavateľský obsah ďalším ziskovým zdrojom príjmov. Tam je skutočný boom v tejto oblasti, takže je tu celé more príležitostí pre motivovaných textárov na voľnej nohe.

Ak sa vám toto vyhlásenie nezdá byť dostatočne presvedčivé, pozrite sa na nasledujúce čísla: v USA sa počet kníh vydaných samotnými autormi medzi rokmi 2006 a 2011 zvýšil o 287% (zdroj: The Guardian). Hlavnou výhodou obsahu s vlastným publikovaním (najmä e-kníh) je, že už nie ste závislí na klientoch: aj keď vo vašej spoločnosti existuje „pokoj“, stále môžete zarábať slušné peniaze tým, že pracujete pre seba.

Vďaka nezávislému vydavateľstvu sa zvýšil aj počet "domácich" špecialistov relevantných profilov: hosťujúcich spisovateľov, redaktorov elektronických kníh, ilustrátorov elektronických kníh, špecialistov na formátovanie elektronických kníh atď.

6. Ďalšie objednávky od iných textárov na voľnej nohe sa objaví.

Mnohí profesionálni copywriteri začínajú chápať, že jedna hlava je dobrá a dvaja sú lepší. Stávajúc sa orgánom vo svojom odbore, nemajú čas vykonávať celú prácu, takže sa obrátia na iných copywriterov o pomoc. Takáto spolupráca je prospešná pre obe strany. Copywriter dávať rozkazy ostatným je uvoľnený obrovské množstvo času, že sa môže venovať svojim osobným záležitostiam alebo k ďalšiemu rozvoju svojich zručností. A copywriteri, ktorí dostávajú objednávky, získavajú nový zdroj príjmu a možnosť obohatiť svoje skúsenosti.

Na voľnej nohe copywriting čaká na svetlú budúcnosť

Ako vidíte, veľa hovorí o tom, že copywriter na voľnej nohe je profesia, ktorá v blízkej budúcnosti určite nestratí svoju dôležitosť. Môžete sa špecializovať na jeden výklenok, napríklad, stať sa copywriter v sociálnych médiách, alebo si vybrať niekoľko smerov. V každom prípade musíte mať obrovské množstvo vedomostí v rôznych oblastiach, inak nebudete schopní vytvoriť vysoko kvalitný a relevantný obsah. Okrem toho musíte byť pripravení na tvrdú prácu a neustály rozvoj, aby ste udržali krok so svojimi konkurentmi. Ak tieto vyhliadky vás vydesiť, potom neváhajte a stať sa na voľnej nohe copywriter. Ak pracujete v tejto oblasti viac ako rok, nezastavujte sa pri tom, čo ste dosiahli: držte prst na pulse.

Veľa šťastia v tomto ťažkom, ale neuveriteľne zaujímavom a ziskovom biznise!

Zanechajte Svoj Komentár