12 spôsobov, ako optimalizovať tlačové správy a vyhnúť sa sankciám spoločnosti Google

V článku „Hosťové vysielanie prestalo byť legálne“ sme napísali, že spoločnosť Google aktualizovala sekciu „Schémy výmeny odkazov“ tak, aby zahŕňala umelé prepojenia s textom optimalizovaným pre vyhľadávače umiestnené v článkoch a tlačových správach uverejnených na externých zdrojoch. Niektorí obchodníci s obsahom a optimalizátori vyhľadávacích dopytov zaujali negatívne stanovisko k inováciám spoločnosti Google, pretože zakazujú niektoré obvyklé metódy vytvárania odkazov.

Najväčší vyhľadávač na svete priamo nazýva odkazy v tlačových správach umelé. Uznávaný bojovník za spam vo vyhľadávacej sieti Matt Cutts odporučil každému, aby uzavrel takéto odkazy s atribútom nofollow. Čo to znamená pre podnikateľské projekty, ktoré využívajú tlačové správy na zvýšenie viditeľnosti svojich zdrojov vo vyhľadávačoch?

Je táto dôležitá správa pre SEO a obsah marketing? Hádajte!

Najväčší vyhľadávač na svete sa už dlho snaží zbaviť tlačové správy akéhokoľvek významu, pokiaľ ide o SEO. Ak sa vrátite do roku 2006, odkazy z tlačových správ výrazne zvýšili pozíciu sporných stránok. V roku 2013 sa význam týchto väzieb výrazne znížil, no napriek tomu mali pozitívny vplyv na pozíciu zdrojov pri vydávaní pred týmito aktualizáciami v časti „Systémy výmeny odkazov“. Samozrejme, že teraz zverejnenie tlačových správ s odkazmi stratilo svoj význam.

Ale čo predtým publikované vydania, ktoré majú odkazy, ktoré spadajú pod novú definíciu umelých odkazov spoločnosti Google? Bude ťažké vyhľadávač potrestať webové stránky, na ktoré sa odvolávajú tisíce predtým vytvorených dokumentov s kotviacimi odkazmi? Možno obchodníci s obsahom by mali používať neutralizátor?

Značky na mnoho rokov uverejnili tlačové správy na stránkach tretích strán s cieľom získať externé odkazy. Odstránenie týchto dokumentov alebo neutralizácia externých odkazov tiež trvá omnoho dlhšie ako jednu minútu. Navyše, obsah marketingu jednoducho nebude môcť odstrániť tlačové správy z mnohých starých stránok, agregátory a linkwashing stroje.

Okrem toho nie je známe, ako prudký pokles vonkajšej referenčnej hmotnosti ovplyvní pozíciu zdroja. Jednoznačne je jedna vec jasná - najnovšie inovácie spoločnosti Google budú mať veľmi negatívny vplyv na podnikanie stránok poskytujúcich tlačové služby.

Neoptimalizujte prepojenia, zamerajte sa na informačné kanály a kvalitu stránok.

Obsah marketingu a optimalizátori hádať v káve dôvodov, čo robiť s skôr uverejnenými tlačovými správami, rovnako ako, ako ich publikovať v budúcnosti.

Pokiaľ ide o ďalšiu prácu s tlačovými správami, značky by si mali byť vedomé toho, že tento typ informačnej správy má právo na život, napriek akýmkoľvek aktualizáciám algoritmov vyhľadávačov. Samozrejme, ak tieto správy nie sú podobné príkladu uvedenému v článku "Ako písať tlačové správy."

Publikovať tlačové správy, ak máte naozaj dôležitý spravodajský príbeh. Starostlivo si vyberte lokalitu na publikovanie tlačovej správy. Posielajte svoje správy priemyselným médiám a hlavným portálom online vo vašom regióne. Nezabudnite do tlačovej správy zahrnúť jeden alebo dva odkazy. Stačí ich zavrieť atribútom nofollow. Mali by ste sa zaujímať o priame prechody používateľov, ktoré získate vďaka kvalite stránok a dôležitosti informačných kanálov, a nie optimalizácii pre vyhľadávače na stránke.

Pre informáciu: americké vydanie New York Times vydalo prvú tlačovú správu v roku 1906 a jej autorom bol slávny novinár a zakladateľ PR Ivy Lee. Až do polovice deväťdesiatych rokov minulého storočia značky prevažne zverejňovali svoje správy v autoritatívnych tlačových médiách. Takže tlačové správy existovali dlho pred príchodom Google, takže budú existovať po aktualizácii vyhľadávacích algoritmov.

Digitálny spôsob tlačových správ: nie je to len SEO

Aktualizácia časti Link Exchange Schemes má pozitívny vplyv na obsahový marketing. Teraz budú obchodníci pripomínať, že tlačová správa nie je jedným z nástrojov na prepojenie budov, ale prostriedkom na šírenie dôležitých informácií. Nemalo by sa používať na podvádzanie PR a TCI, ale na interakciu s novinármi a spotrebiteľmi.

Bloomberg, Reuters, AP, Dow Jones, Lenta.ru, Vedomosti a ďalšie online médiá dostávajú každý deň tisíce kvalitných tlačových správ, z ktorých mnohé sa stávajú rovnako dobrou správou. Mnohé spravodajské zdroje nezávisle skúmajú miesta na publikovanie vydaní, napríklad PR Newswire alebo AllToday.ru, vyberajú najzaujímavejšie správy a zmenia ich na novinové správy.

Nezabudnite, že informácie šírené prostredníctvom tlačových správ sa dostanú do sociálnych sietí. Vytvára užívateľskú interakciu so značkami, zdieľaniami, odbermi. Tlačové správy zviditeľnia vaše novinky pre používateľov vyhľadávačov, spravodajských portálov a agregátorov, ako aj sociálnych sietí. Dávajú vám prirodzené prechody, názory, kliknutia a nie externé odkazy na hodnotenie.

Ako môžete optimalizovať tlačové správy?

Pomocou tlačových správ na šírenie informácií o vašej firme ich môžete optimalizovať, ale nejde o optimalizáciu pre vyhľadávače. Upravte svoje informačné kanály pre živých používateľov. Je to oveľa efektívnejšia stávka na vyhľadávacie roboty.

Pri optimalizácii tlačových správ použite 12 odporúčaní uvedených nižšie:

 1. Pridať odkazy uzavreté atribútom nofollow. Pomôžu zainteresovaným čitateľom rýchlo prejsť na vaše stránky.
 2. Urobte tlačové správy zaujímavé, informatívne a vhodné pre spotrebiteľov a novinárov.
 3. Snažte sa, aby bola tlačová správa viditeľná pre vyhľadávače a používateľov sociálnych sietí. Ak chcete tak urobiť, pridajte 1-2 kľúčové frázy k vydanému textu.
 4. Použite tlačovú správu ako ukážku, ktorá priláka používateľov na vaše webové stránky alebo blog.
 5. Použite tlačovú správu ako ukážku pre novinárov, ktorá povzbudzuje pracovníkov, aby prepustili vydanie do skvelého spravodajského článku.
 6. Uveďte užitočné informácie do tlačových správ. Samozrejme, formát tlačovej správy neznamená zverejnenie plnohodnotnej príručky pre spotrebiteľov, ale môžete do nej ľahko zahrnúť aj stručný návod.
 7. Nainštalujte nové kontakty s vydaniami. K tomu je potrebné uviesť minimálne kontaktné informácie v tlačových správach.
 8. Publikovať tlačové správy len vtedy, ak máte naozaj dôležité správy o aktivitách vašej spoločnosti alebo celého odvetvia.
 9. Zahrnúť fotografie alebo videá do vydania. Internet vám umožňuje odkloniť sa od klasického formátu tlačových správ.
 10. Vytvorte video správu pre tlač. Použite na to službu Hangouts YouTube alebo Google+.
 11. Vytvorte tlačovú správu vo formáte infographic alebo multimediálnej prezentácie.
 12. Uverejnite vydanie na sociálnych sieťach. Možno je to tak, ako rýchlo dostanete odpoveď.

Spoločnosť Google preto považuje tlačové odkazy za umelé. Preto nepoužívajte tlačové správy kvôli získaniu externých odkazov, vypočítaných na základe manipulácie s výsledkami vyhľadávania. Vyhnite sa kotvám nasýtených kľúčovými slovami. V extrémnych prípadoch ich zatvorte atribútom nofollow. Vyhnite sa tiež preťaženiu textu s vyhľadávacími frázami. Pamätajte si, že tlačová správa je nástroj pre interakciu s médiami a spotrebiteľmi, nie nástroj pre optimalizáciu pre vyhľadávače. V tomto prípade ho môžete použiť na propagáciu projektov a vyhnutie sa sankciám za vyhľadávače.

Zanechajte Svoj Komentár