20 prepojiť taktiku budovy, ktorá už nefunguje

Keď príde na prepojenie budovy, obchodníci potrebujú vedieť, čo nerobiť. Chybná taktika na získanie odkazov vás môže nielen znížiť efektivitu marketingu, ale aj sankcie z vyhľadávačov. Preto si ponechajte zoznam taktík zastaraných odkazov a skontrolujte, či plánujete zvýšiť referenciu.

Pozri tiež: Ako efektívne využiť remarketing: sprievodca pre figuríny

1. Nákup odkazy

Ak agentúra ponúka investovať n rubľov pri nákupe odkazov, vyčerpá to. Nikdy platiť za odkazy. Po prvé, je to plytvanie peniazmi. Po druhé, môžete spadať pod sankcie vyhľadávačov.

2. Výmena odkazov

Pravdepodobne ste dostali ponuky na výmenu odkazov. Kolegovia s tým nevidia nič zlého a dokonca vás postavili pred fakt: „Hej, ja som vás tu v poslednom článku spomínal, dal odpoveď v odpovedi, buď muž.“ Ak pôjdete na to, potom Google už nebude považovať za normálnu osobu. Najväčší vyhľadávač na svete považuje systémy výmeny odkazov za spam.

3. Propagačné predmety

Táto náhrada za obsahový marketing bola populárna pred niekoľkými rokmi. Majitelia stránok nariadili prepisovanie textu v rozsahu najmenej 2000 znakov na výmenu obsahu a umiestnili tieto „články“ do katalógov a na webové stránky. Dajte si pozor, vyhľadávače zvážiť tento taktický spam.

4. Spam programy

Mali by ste byť prekvapení, ale niektorí vlastníci stránok stále kupujú roboty, ktoré sú automaticky registrované na fórach a blogoch a zanechávajú odkazy. To je strata času, pretože vyhľadávače a živí užívatelia ľahko určujú kvalitu takýchto odkazov.

5. Reklama v blogosfére

Pred niekoľkými rokmi si majitelia stránok kúpili stráže (ACRONIM: malý reklamný text, ktorý je umiestnený na začiatku alebo na konci príspevku a ktorý má zvyčajne niekoľko odkazov) v populárnych blogoch. Zaplatili bloggerovi, aby na začiatku alebo na konci príspevku napísal nejaké propagačné ponuky a otvoril odkaz. Nebuďte prekvapení, ale vyhľadávače považujú túto taktiku za spam.

Pozri tiež: "Magic Gate" SEO zatvorené

6. Zneužitie tlačových správ

Google považuje odkazy v tlačových správach za umelé. Z tohto dôvodu nezverejňujte tlačové správy v záujme odkazov. Používajte ich správne: pokúste sa zaujať tlač a potenciálnych zákazníkov s vašou firmou a produktom. Zatvorte prepojenia s atribútom nofollow.

7. Manipulácia s dynamickými adresami URL

Vyhľadávače ľahko vypočítajú dynamické manipulácie s URL vďaka identifikátorom relácií, cookies a iným nástrojom.

8. Adresáre a sociálne bookmarking stránky

Ak sú vaše stránky zahrnuté v adresároch kvality, môže vám to priniesť ďalšiu návštevnosť. Nesnažte sa však do nich dostať kvôli spätným odkazom. Vyhľadávače nepovažujú takéto odkazy za prirodzené.

9. Referenčné pyramídy

Táto taktika zahŕňa budovanie viacúrovňovej pyramídy neprirodzených väzieb. Na prvej úrovni, tisíce odkazov na odpadky sú umiestnené na druhej úrovni zdrojov: blogy, článok adresára, stránky na voľné domény. Zo stránok druhej úrovne sú umiestnené odkazy na vyššiu úroveň. Na vrchole pyramídy je propagované miesto. Viete, ak chcete získať sankcie všetkými prostriedkami, nájdite jednoduchšiu metódu.

10. Hosťovanie blogov

Spoločnosť Google zakázala hosťovanie blogov. Ale môžete použiť túto marketingovú taktiku na rast vášho podnikania. Nezameriavajte sa na odkazy, používajte príspevky hostí na rozšírenie publika.

Pozri tiež: Prečo je propagácia na pozíciách stále požadovaná zákazníkmi?

11. Kľúčové slová v kotvách

Výskum vyhľadávačov dokazuje, že vplyv kľúčových slov v kotvách prepojení na pozíciu stránok v problematike spadá. Okrem toho zneužívanie externých odkazov s kotvami môže spôsobiť sankcie od spoločnosti Google.

12. Sledovanie počtu väzieb na úkor kvality

Google považuje túto taktiku za jednu z charakteristík manipulácie. Preto s jeho pomocou môžete získať len sankcie.

13. Plnenie kľúčových slov

Táto taktika nie je priamo spojená s prepojením budovy. Zaslúži si však zmienku, pretože často ide ruka v ruke s manipulačnými taktikami na získanie odkazov. Nevkladajte texty s kľúčovými slovami, ak nechcete vyzerať smiešne a lietať z top 100 problém.

14. Odkazy na neinformačné stránky

Niektorí vlastníci stránok sa snažia získať odkazy na stránky kategórií, kontaktné informácie atď. Vyhľadávače vedia, že živí užívatelia prirodzene nadväzujú na konkrétny, užitočný obsah. Preto považujú odkazy na neinformačné stránky za spam.

15. Odkaz na spam v sociálnych sieťach

Ak ste si zaregistrovali účet na Twitteri alebo na Facebooku a každý deň uverejnili odkazy na svoje stránky, nepomôže vám to zvýšiť návštevnosť a zvýšiť pozíciu v danom probléme. Po prvé, sociálne signály neovplyvňujú výsledky vydávania. Po druhé, živí užívatelia nemajú radi spamerov. Odhlási sa z vášho účtu.

Pozrite si tiež: Ako zvýšiť návštevnosť: 60 spôsobov, ktoré explodujú vašu prevádzku

16. Ignorovanie sociálnych sietí

Nejde o taktiku prepojenia budov, ale o absenciu strategického plánovania. Niektorí vlastníci stránok, ktorí sa dozvedeli, že prepojenia zo sociálnych sietí tento problém neovplyvňujú, prestanú pracovať na zdrojoch tohto typu. Siete vám môžu priniesť odkazy pomocou jednoduchej schémy: užívateľ vidí zaujímavé oznámenie, ide na vaše webové stránky, páči sa mu materiál, odkazuje na neho na svojej webovej stránke.

17. Nesprávne komentovanie blogov.

Pred niekoľkými rokmi, webmasteri strávili veľa času hľadaním dofollow blogov. Na takéto zdroje môžete zanechať komentáre s otvoreným odkazom na vaše stránky. Postačuje vyvinúť prácu "afftar zhzhot", aby ste získali spätnú väzbu. Po prvé, dávajte pozor na počet komentárov v rámci každého príspevku v dofollow-blogy. Váha výsledného odkazu má sklon k nule. Po druhé, po obdržaní požadovaného počtu komentárov, môže majiteľ vždy obrátiť svoj blog do nofollow. Po tretie, vyhľadávače považujú takýto prístup k komentovaniu za spam.

18. Predajné linky

Táto taktika tiež nesúvisí s budovaním prepojení. Len nezabudnite, že kupujúci aj predajcovia odkazov dostanú sankcie.

19. Odkazy na päty

Vývojári webových stránok, programátori a iní poskytovatelia služieb často súhlasia so zákazníkmi, aby sa pripojili k päte stránky. Požiadajte o zatvorenie takýchto odkazov s atribútom nofollow, pretože ich Google považuje za spam.

20. Blogrolls, zoznamy priateľských zdrojov, zoznamy aktívnych komentátorov

Tieto prepojenia tiež potrebujú zatvoriť nofollow. V opačnom prípade sa na darcovské miesto aj na prijímateľa môžu vzťahovať sankcie.

Pozri tiež: Sú vyhľadávacie dotazy zrušené?

Nemyslite na odkazy

Zistite, aký je zárobok. Stavte na získanie prirodzených odkazov. Po tom, zabudnúť na odkazy. Vypracovať projekt, vytvoriť užitočný obsah, komunikovať s publikom a kolegami. A prídu odkazy.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár