10 tipov pre bloggerov: ako častejšie uverejňovať príspevky a pracovať menej

Čo je spoločné medzi nováčikom LiveJournal, hviezdami blogosphere a editormi firemných blogov? Všetci majitelia online denníkov čelia spoločnému problému - potrebe pravidelne zverejňovať nové poznámky.

Každý blogger ochotne píše a publikuje príspevky, vo dne iv noci, v prvých mesiacoch existencie svojho časopisu. Poistka štartéra sa však rýchlo vyčerpá. Už nie ste ochotní obetovať činnosti, ktoré vytvárajú príjem, čas spánku a vaše obľúbené filmy kvôli vytváraniu nových materiálov. A teraz sa váš blog prestane aktualizovať. Nevystavujete nové poznámky niekoľko dní alebo týždňov. Čo ešte je, niekedy sa nemôžete nútiť napísať niečo nové už celé mesiace.

Podľa Dan Zarella, obchodníka Hubspot, týždenné zverejnenie 2-3 poznámok má takmer rovnakú účinnosť s denným pridávaním príspevkov do blogu. Tiež, pán Zarella zistil, že on-line denník musí obsahovať aspoň 50 poznámok, aby jeho vyhľadávanie prevádzky začať rásť.

Mnohí blogeri, podobne ako iní tvorcovia obsahu - novinári, textári, spisovatelia, pravidelne čelia kreatívnym krízam, o ktorých sme už písali. To nie je prekvapujúce - užitočné a zaujímavé texty sa objavujú ako výsledok tvrdej práce. Inými slovami, nemusíte písať dobré materiály v intervaloch medzi chatovanie s priateľmi v Odnoklassniki a sledovanie inej komiksovej zbierky na YouTube.

Nižšie uvedené tipy vám pomôžu pravidelne vytvárať príspevky pre váš blog. Zároveň skrátite čas na vytvorenie každej novej poznámky. Písomné materiály budú pre vás jednoduchšie, ak použijete nasledujúce pokyny:

1. Odstráňte rušenie

Je to o skutočných a emocionálnych prekážkach, ktoré vám bránia vytvárať poznámky pre váš blog. Premýšľajte o tom, čo vás drží od písania pravidelne. Možno by ste mali vypnúť ICQ a nechodiť do sociálnych sietí počas pracovnej doby? Rozhodnite sa, či naozaj chcete blogovať. Pamätajte si, prečo to robíte. Aktualizujte svoju motiváciu vyrovnať sa s emocionálnou neochotou vytvárať pracovné miesta.

2. Naplánujte si poznámky.

Ak sa vytváranie blogových článkov nestane súčasťou vašej každodennej rutiny, nebudete môcť pravidelne odosielať nové poznámky. Preto zahrňte príspevky do denného rozvrhu.

Pamätajte si, koľko času strávite v priemere pri príprave článku. Pridajte k nemu malú ponuku, ktorá vám pomôže pracovať bez zhonu. Plán je príliš tesný, takže nemôžete nájsť hodinu a pol na blogu? No, darujte na večer sledovanie televízie. Nepozerajte sa na televíziu a pracujte 12 hodín denne? Budeme musieť vstať o hodinu skôr.

3. Zvýraznite hlavné témy časopisu.

Zvýraznite niekoľko tematických kategórií blogov, v ktorých je uverejnený hlavný obsah. Zaznamenajte všetky nápady na vytvorenie nových materiálov v rámci týchto kategórií. To vám pomôže odhaliť hlavné témy vášho online časopisu, ako aj vyhnúť sa situácii, v ktorej neviete, o čom písať. Môžete tiež napríklad objednať marketingový výskum (prostredníctvom odkazovej stránky našich partnerov) s cieľom zvýšiť počet tém, ktoré môžu byť pre vaše publikum zaujímavé.

4. Zbierajte nápady

Nikdy si nesadnite, aby ste napísali článok pre blog, ak neviete, akú tému chcete zvážiť. Budete tráviť čas opustením denníka bez nového príspevku. Vždy so sebou noste notebook alebo si ponechajte telefón s hlasovým záznamníkom. Zachyťte všetky nápady, vytvorte si zoznam tém pre budúce poznámky niekoľko mesiacov vopred. Pravidelne pridávajte do tohto zoznamu.

5. Pred začatím práce si naplánujte článok.

Nezačínajte písať blog, kým nemáte plán. Obmedzte sa len na jednoduchý viacbodový plán, ktorý ste použili pri písaní v siedmej triede. Rozbaľte každú položku, zadajte, čo poviete čitateľom v každom bloku materiálu.

6. Napíšte niekoľko poznámok v čase, keď je to možné.

Niektorí blogeri môžu napísať pár poznámok na niekoľko hodín, zatiaľ čo sedí v kaviarni s notebookom. Dávajú prednosť sústrediť sa raz dostať blogu pre týždeň dopredu. Mali by ste však presne vedieť, o čom budete písať, inak zbytočne strácate čas.

7. Rozdeľte veľké noty na dve časti.

Dva malé príspevky vyhrať jeden veľký, pokiaľ ide o blogov. Ak máte pocit, že obsahuje príliš veľa informácií, rozdeľte článok na dve časti. Odložiť zverejnenie druhej časti na týždeň alebo dva, aby zaujalo publikum. Séria článkov na jednu tému, publikovaná v rade - nie je najlepšou voľbou pre formát online magazínu.

8. Využite úsilie iných ľudí.

Nezabudnite, že nie je potrebné, aby ste svoj obsah vytvorili sami. Použite crowdsourcing, rozhovor, prijímajte príspevky. Začnite diskusiu, uskutočnite anketu alebo hlasujte. Toto sú najjednoduchšie spôsoby, ako získať obsah pre váš časopis od publika.

9. Dajte druhému životu existujúci obsah.

Transformujte najpopulárnejšie poznámky na svojom blogu. Vytvárajte na základe obsahu prezentácií, videí, infografiky. Môžete tiež použiť komentáre používateľa na vytvorenie sekcie FAQ vo svojom denníku.

10. V priebehu dňa sa vráťte naspäť na skicovanie alebo úpravu príspevkov.

Zaznamenajte si svoje budúce poznámky počas prestávky na obed v práci. Znovu si prečítajte príspevok pripravený na uverejnenie počas cesty do metra. Môžete dokonca urobiť nejaké zmeny na to. To vám pomôže vytvoriť viac článkov pre váš blog v pridelenom čase.

záver

Pomocou vyššie uvedených tipov, budete zvyšovať frekvenciu aktualizácie blogu bez strávenia dní na konci písania príspevkov. Napríklad zvyk písania nápadov a plánovania budúcich poznámok medzi časmi výrazne skracuje čas na vytvorenie nových materiálov. V skutočnosti, v tomto prípade, vaše podvedomie už pracuje na novom príspevku, zatiaľ čo vaša myseľ je zaneprázdnený riešenie súčasných problémov.

A čo robíte, aby ste pravidelne aktualizovali svoj blog? Zdieľajte recept v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár