16 dôvodov, prečo sa stať expertom

Po mnoho rokov, vyhľadávače umožnili majiteľom on-line podnikania zarobiť slušné peniaze na internete. A na to ste nemuseli byť expertom. Stačilo jednoducho kúpiť referenčnú hmotnosť a do textov vložiť čo najviac kľúčových slov. A voila. Stránka je už v hornej časti. Samozrejme, takéto metódy nemohli viesť k ničomu dobrému - v najlepších výsledkoch tejto problematiky sa spoločnosti s nižším stupňom kvality nachádzali čoraz častejšie, pričom nemali ani odborné znalosti ani vysoko kvalitné výrobky, ale naozaj dobré značky sa niekde dolu.

Našťastie tieto dni skončili. Tradičné SEO zomrelo a nový, efektívnejší spôsob propagácie ho nahradil - obsahový marketing (o ňom sa môžete dozvedieť podrobnejšie v našej sérii článkov „Prečo je obsahový marketing novým SEO“). Ale to nie je všetko. Podľa mnohých odborníkov sa v najbližších rokoch očakávajú ešte výraznejšie zmeny v oblasti internetového marketingu. A aby ste ich netrpeli, musíte sa stať expertom. Neverte? Potom odporúčame, aby ste si prečítali zoznam dôvodov, prečo to stojí za to.

Prečo by ste sa mali stať expertom?

 1. Vyhľadávače sa zameriavajú na kvalitu., Kolosálne zmeny, ku ktorým došlo v posledných rokoch v algoritmoch vyhľadávačov, sú nasmerované jedným smerom - smerom k lepšiemu obsahu. A časom sa tento trend bude naďalej zvyšovať.
 2. Ľudia nemajú záujem o váš názor, ak nie ste odborníkom. Ktoré rady by ste radšej počúvali: skúsený lekár, ktorý má dlhoročné pracovné skúsenosti a desiatky certifikátov, alebo mladý stážista, ktorý sa len učí základy doktorátu? Odpoveď je zrejmá.
 3. Lepšie porozumiete svojmu podnikaniu., Dôkladná znalosť všetkých nuansy podnikania je základom efektívneho podnikania.
 4. Vytvorenie skvelého obsahu bude jednoduchšie., Kľúčom k vytváraniu veľkého obsahu je poskytovanie informácií alebo prístupov, ktoré sú pre čitateľov nové. Ak máte boČím väčšie množstvo vedomostí ako návštevníci vašich stránok, tento proces je značne zjednodušený.
 5. Budete schopní presnejšie predpovedať budúce zmeny na vašom trhu., Spolu s kompetenciami získavate hlbšie vedomosti o kľúčových hráčoch vo vašom odvetví a o opatreniach, ktoré môžu podniknúť. Samozrejme, nie ste schopní predvídať všetky udalosti, ale ako odborník sa môžete lepšie pripraviť na zmeny.
 6. Okolo vás sa vytvoria komunity. Dôvod je jednoduchý: skutoční odborníci vždy priťahujú pozornosť.
 7. Ľudia budú chcieť pracovať na vašom tíme., Povesť odborníka má tendenciu priťahovať inteligentných a motivovaných zamestnancov, ktorí môžu výrazne prispieť k vašej spoločnosti.
 8. Ľudia budú mať túžbu kúpiť tovar a služby od vás. Mať hlboké znalosti vo svojom odbore, získate reputáciu ako osoba, ktorá inšpiruje dôveru. A pokiaľ ide o získavanie tovarov a služieb, vaša kandidatúra sa bude javiť ako najatraktívnejšia pre kupujúcich. To platí najmä pre tie prípady, keď nie ste len odborník, ale majú aj vysoké morálne kvality.
 9. Zástupcovia médií vás budú chcieť vypočuť. Odborníci priťahujú pozornosť novinárov, čo je ďalší spôsob, ako zvýšiť popularitu.
 10. Majitelia iných médií budú mať záujem o váš text umiestnený na ich zdroje., Máte záujem o možnosť publikovania príspevkov na obľúbených stránkach? Bude to pre vás oveľa ľahšie dosiahnuť svoj cieľ, ak ste považovaný za odborníka, ktorý je výnimočne dobre orientovaný vo svojom predmete.
 11. Ostatní experti sa s Vami budú chcieť stretnúť a začať spoločnú spoluprácu., Tak budete mať prístup k ich publiku.
 12. Bude jednoduchšie zvýšiť počet vašich predplatiteľov v sociálnych sieťach. Návštevníci na vašich stránkach budú chcieť zistiť adresu vašich profilov na sociálnych sieťach a pripojiť sa k počtu vašich účastníkov. Samozrejme, tento proces výrazne zrýchlíte, ak vy úmyselne pracovať na ňom.
 13. Vaše príspevky dostanú viac komentárov., Ľudia sa s vami budú chcieť podeliť o svoje myšlienky a spojiť sa s vami.
 14. Vaše publikácie budú zdieľané na iných stránkach. Na rozdiel od názoru mnohých ľudí sú prirodzené prichádzajúce prepojenia stále kľúčovým faktorom pri zlepšovaní výsledkov vyhľadávania.
 15. Zdieľajte svoj obsah na sociálnych sieťach., Vzhľadom k väčšiemu počtu e-mailov, známkam a obľúbeným informáciám bude vaša publikácia roztrúsená po celej sieti.
 16. Odborníci zarábajú viac peňazí. Peniaze sú rozhodujúcim faktorom pre majiteľa podniku. Ľudia budú platiť viac za vaše produkty a služby, ak ste vo vašej oblasti uznávanou autoritou.

záver: buď sa stanete expertom, alebo váš online obchod je odsúdený na zánik.

Ako to urobiť?

Dôkladne si prezrite svoj predmet. Povedzte nám o vašom podnikaní v zaujímavom a prístupnom jazyku. Oslovte čitateľov, aké výhody získajú z práce s vami. A prestaňte strácať čas snahou predstierať, že rozumiete téme, o ktorej píšete.

stať sa autentický odborník, ktorý si zaslúži dôveru druhých a začne zarábať skutočný peniaze.

Preklad a adaptácia materiálu Erica Enge 21 Dôvody, prečo sa musíte stať expertom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár