13 dôvodov možného zlyhania marketingu obsahu

Inštitút Content Marketing (CMI) uverejnil začiatkom roka 2013 výsledky štúdie trhu s marketingom obsahu v Severnej Amerike, Spojenom kráľovstve a Austrálii. Podľa získaných údajov, 37% Američanov, 39% Britov a 29% austrálskych obchodníkov zvažuje svoje úsilie o podporu projektov využívajúcich obsah efektívne. Je to dobrý výsledok vzhľadom na relatívnu novosť opísaného marketingového prístupu pre online priestor.

Áno, a veľký obsah marketing bol asi stovky rokov. Ale kto vedel, že podnikatelia, majitelia priemyselných podnikov, online predajcovia, samostatne zárobkovo činné osoby - prakticky všetci účastníci trhových vzťahov - by sa museli v 21. storočí stať vydavateľmi, aby prilákali zákazníkov?

Prípadné zlyhania marketingu obsahu sú spojené práve s nedostatkom skúseností s implementáciou tohto prístupu na podporu projektov pre väčšinu účastníkov trhu. Každý podnik čelí vlastným ťažkostiam, pričom využíva obsah ako hlavný nástroj značky, priťahuje divákov a stimuluje predaj. Konkrétny príklad nájdete tu. Ale základné chyby charakteristické pre mnoho kampaní marketingu obsahu môže negovať všetky vaše úsilie o podporu podnikania.

Nižšie nájdete popis 13 dôvodov, ktoré najčastejšie vedú k zlyhaniu marketingu obsahu.

1. Váš obsah je určený výlučne vám.

"Sme mladý a ambiciózny tím profesionálov, ktorí úspešne pracujú na trhu za posledných 200 rokov" ... "Naše dlhoročné skúsenosti z nás robia lídrov priemyslu, a naozaj sme len skvelí!" ... Opakovane ste sa stretli s takýmito vyhláseniami na internete, nie? Klient môže byť vystrašený takýmito „ambicióznymi tímami lídrov“ a hľadať malú, skromnú kanceláriu, ktorá sľubuje, že neotáča hory a neotáča rieky.

Ale vážne, spotrebiteľ jednoducho nezaujíma, čo ste vytrvalí lídri priemyslu. Chce vedieť, ako vyriešite jeho problémy. A ak kupujúci zistí, že skromný stredný roľník mu ponúka priaznivejšie podmienky služby, zabudne na vaše vedenie.

Toto pravidlo má však výnimku. Majitelia veľmi silných značiek si môžu dovoliť zdôrazniť svoj status lídra priemyslu. Avšak ani oni by nemali budovať marketingovú kampaň len na exolling.

2. Strach zo zlyhania spôsobuje oneskorenie začiatku kampane.

Niektorí majitelia obchodných projektov váhajú zverejniť svoj vlastný obsah. Obávajú sa, že budú označovaní ako neprofesionáli, veria, že nemajú čo povedať spotrebiteľovi ... Stručne povedané, nájdu dôvody na odloženie marketingu obsahu.

Pamätajte si, prečo vaša firma existuje? Odpoveď „za zarábanie peňazí“ nie je akceptovaná. Budete úspešní, ak sa naučíte, ako riešiť problémy zákazníkov. Napríklad zubná klinika pomáha ľuďom starať sa o svoje zdravie a liečiť choroby. Váš obsah by mal tiež riešiť problémy zákazníkov.

Napríklad, povedzte publiku, ako správne čistiť zuby, ako sa starať o motor auta, ako sa voda uhorky. Stručne povedané, zverejnite informácie týkajúce sa spotrebiteľa týkajúce sa vášho podnikania.

3. Prístroj nastavíte príliš nízko

Ak chcete prilákať publikum, musíte zverejniť najlepší obsah v odvetví. Váš obsah by mal byť užitočnejší a zaujímavejší ako články a recenzie konkurentov a priemyselných médií.

Premýšľajte o tom, kto potrebuje tieto "lacné Moskva taxi vám pomôže zachrániť"? Budete môcť prekvapiť potenciálneho klienta prepísaním iných materiálov? Musíte sa stať najreprezentatívnejším zástupcom vášho odvetvia, aby ste zabezpečili efektívnosť marketingu obsahu.

4. Neplatíte pre profesionálov.

Väčšina značiek outsourcuje obsahový marketing ako celok alebo čiastočne. Vaša spoločnosť môže samozrejme nájsť skvelého účtovníka, ktorý bude písať vysoko kvalitné recenzie medzi spracovaním primárnej dokumentácie a zostavovaním štvrťročných správ. Vezmite si šťastie, ak naozaj nájdete špecialistu s podobnými zručnosťami. Sotva však takýto jedinečný talent dokáže úplne prevziať marketingovú kampaň a nezabudnúť včas predložiť účtovné správy.

Preto nájdite profesionálnu agentúru, ktorá bude zodpovedná za marketing vášho projektu. Môžete si tiež vytvoriť vlastný webový editor, o ktorom sa môžete dočítať tu.

5. Ste nekonzistentní

Obsahový marketing zahŕňa uchovanie spoločnej sémantickej línie v každom publikovanom materiáli. Váš obsah by mal byť zároveň rôznorodý a relevantný.

Predstavte si klinické pracovisko, kde špecialista na infekčné ochorenia hovorí o potrebe a účinnosti očkovania, a alergológ nalieha, aby sa ich zdržali kvôli častým prípadom alergických reakcií. Je dobré, ak sa potenciálny klient dohaduje, že navštívi lekára a opýta sa, či môže byť očkovaný. Niektorí pacienti však jednoducho začnú hľadať ďalšie údaje o prínosoch a poškodeniach očkovania a prejdú na iné kliniky.

6. Neprekračujete komfortnú zónu

Predstavte si, že ste obchodník v poisťovni. Ste dobre oboznámení s auto poistenie, poistenie obytných nehnuteľností a nákladu. Avšak, máte len všeobecné pochopenie zdravotného a sporiteľného poistenia.

Vaša obsahová marketingová kampaň bude nejakú dobu úspešná a vaši zákazníci budú profesionálni v otázkach CASCO a poistenia nákladu. Ak však budú potrebovať informácie o politike LCA, pôjdu na stránky iných spoločností. Aby ste tomu zabránili, musíte sa dostať z vašej zóny pohodlia, študovať neznáme otázky a vytvoriť obsah, ktorý nie je pre vás vhodný.

7. Váš obsah neobsahuje výzvy na akciu.

Každá jednotka obsahu musí obsahovať výzvu na akciu. To robí vaše materiály konverziu. Upozorňujeme, že toto nie je len o explicitnej "objednávke", "subscribe", "buy". Prečítajte si viac informácií o výzvach na akciu a konverziu textov v predchádzajúcej publikácii. Ako viete, predchádzajúca ponuka vás nabáda k presunu na inú stránku stránky.

8. Zameriavate sa príliš na jeden kanál šírenia informácií.

Verte mi, že život existuje mimo vašej firemnej webovej stránky alebo Facebook. Myslite na publikum pomocou iných informačných kanálov. Potrebuje váš obsah a váš produkt. Hľadajte spôsoby, ako zvýšiť dosah divákov, prispôsobiť obsah konkrétnym zdrojom.

9. Vašej organizácii chýba osoba, ktorá je za obsah zodpovedná.

Predstavte si firemný blog, všetky publikácie, v ktorých sú podpísané niektorými správcami. Je nepravdepodobné, že by publikum chcela komunikovať s anonymným špecialistom, ktorý sa skrýva za prezývkou. Prispôsobte si obsah, uverejnite ho v mene autora. Je logické, ak sa uverejnenie uskutoční v mene osoby zodpovednej za celkovú stratégiu obsahu.

10. Top manažéri vašej organizácie sa nezúčastňujú na marketingu obsahu.

Účasť vedúcich pracovníkov v marketingovej kampani zvyšuje jej úspech. Týka sa to najmä organizácií pôsobiacich v segmente B2B. Avšak, maloobchodný kupujúci tiež ocenia, keď vrcholy apelovať na ne osobne.

11. Uchopíš všetko

Obsah marketing je úspech, keď sa stanete najlepším expertom na svete na akúkoľvek tému. Nemôžete byť však najlepším expertom na všetko. Vyberte si úzky výklenok, v ktorom môžete vždy zostať vodcom.

12. Váš tím je príliš pomalý.

Vo väčšine prípadov vyhráva rýchlosť perfekcionizmu. Nestrácajte čas hľadaním dokonalosti. Hlavná vec je, že váš obsah by mal sprostredkovať odborné informácie publiku. Nakoniec máte vždy čas urobiť potrebné zmeny v texte po uverejnení.

13. Ste hnusný

Pamätajte, ako ste boli frustrovaní, keď ste nedostali prepustené noviny včas. Obsahový marketing sa v tomto kontexte nelíši od publikovania tlače. Zaväzujete sa k svojmu publiku spustením marketingovej kampane s obsahom. Sledujte ich, pravidelne a včas publikujte materiály.

Určite poznáte niekoľko dôvodov, ktoré znižujú efektívnosť marketingu obsahu. Verte mi, že všetky problémy, s ktorými sa stretávate pri podpore svojho podnikania pomocou obsahu, možno prekonať. Potvrdzujú to tisíce príkladov úspechu, ktorý sa dosiahol týmto prístupom.

Chcete to vidieť? Popíšte v komentároch skutočný problém, ktorý vám zabránil efektívne využívať obsahový marketing. Možno, že riešenie existuje.

Adaptácia materiál Joe Pulitzi 13 dôvodov, prečo váš obsah Marketing môže zlyhať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár