10 tipov na vytváranie obsahu, ktorý ľudia zdieľajú

Dobrý internet marketingu poznať cenu vysoko kvalitného obsahu: je to vďaka tomu, že zvyšuje povedomie o značke na webe, je to on, kto priťahuje cielenú návštevnosť stránok. Sen mnohých obchodníkov je spustenie obsahu s silným vírusovým potenciálom na webe. Ak chcete vytvoriť niečo neprekonané - niečo, čo bude zaujímať veľké množstvo ľudí, niečo, čo sa bude šíriť po webe rýchlosťou vírusu vďaka jeho super-užitočnosti, super-príťažlivosti alebo superfan. Stručne povedané, vytvoriť obsah, ktorý sa jednoducho nedá zdieľať. Čo to pomôže? Možno je to desať tipov:

1. Určite cieľovú skupinu a odteraz vždy určite viete, čo potrebuje.

Nenechajte sa brať ako jeden text, kým sa vám vo vašej hlave nezobrazí zosobnený obraz jeho zástupcu. Ak sa tak nestane, váš obsah môže „strieľať“ len náhodou. V obsahovom marketingu by ste nemali robiť „detskú“ chybu vytváraním obsahu „pre každého“, čo v skutočnosti znamená „pre nikoho“. Napíšte pre konkrétnu skupinu ľudí zjednotených určitými záujmami. Je ťažké si predstaviť, ako môžete povzbudiť osobu, aby zdieľala informácie o sociálnych sieťach, ktoré sa ho vôbec nedotýkajú, pretože nie je určená pre neho.

Všetko, čo musíte urobiť, aby ste jasne pochopili, kto patrí k vášmu cieľovému publiku, je položiť niekoľko jednoduchých otázok:

 • Kto? Kto sú produkty alebo služby vašej spoločnosti - matky, ktoré vychovávajú dieťa doma, študentov, dôchodcov, ľudí, ktorí boli zosobášení viac ako dvadsať rokov, marketingových profesionálov, inžinierov, programátorov alebo hudobníkov?
 • Čo? Aké informácie potrebuje vaša cieľová skupina? Čo presne môžete vytvoriť, aby ste uspokojili potrebu informácií?
 • Kedy? Viete, v ktorú dennú dobu sa vaša cieľová skupina dostane na internet? Publikovať obsah blogu s ohľadom na tento časový rámec.
 • Kde? Kde žijú, pracujú a bavia sa? Tí, ktorí žijú v Kaluge, spravidla nepotrebujú zoznam najlepších reštaurácií v Paríži.
 • Prečo? Prečo sa vaše publikum nachádza online? Hľadajú špecifické informácie? Sú stále visieť na Facebooku? Chcete, aby konkrétna zábava alebo ich činnosť online súviseli s prácou?
 • Ako? Ako sa vaša cieľová skupina nachádza online? Používanie počítača, smartfónu alebo tabletu? Uistite sa, že je pre nich vhodné zobrazovať obsah na vašej lokalite.

2. Prilákať pozornosť titulkami.

Prvý dojem má veľký význam. A v obsahu začína titulok. Ak váš obsah nie je čítaný kvôli šedým hlavičkám, potom nezáleží na tom, aké je to dobré. Existuje niekoľko spôsobov, ako pritiahnuť pozornosť ľudí k článku už v názve. Tu sú niektoré z nich:

 • Titulok sľubuje, že z tohto článku sa možno dozvedieť niečo nové: Všetko, čo ste dlho chceli vedieť o ženách, ale neodvážil sa opýtať.
 • Nadpis používa čísla: 7 dôvodov, prečo 90 žien zo 100 preferuje brunetky.
 • V názve je otázka, ktorá stimuluje zvedavosť: Čo ženy dávajú prednosť šedej?
 • Názov hovorí, ako niečo urobiť: Ako sa stať Jedi v oblasti marketingu obsahu.

3. Buďte originálne

V podstate o akejkoľvek téme, ktorá vás zaujíma na internete, už bolo povedané nekonečne veľa. Máte šancu povedať niečo nové? Vždy existuje šanca. Ak však všeobecná téma koreluje s „čo je toto je napíšte na takéto témy iba vtedy, ak ste si istí, že o tejto téme môžete povedať niečo nové. Na dnešnom internete, kde je toľko rôzneho obsahu, že úroveň informačného hluku presahuje limit , písanie na všeobecnú tému je rovnaké ako odpovedanie na otázky "čo je to smartphone?" alebo "čo je to tlačidlo?"

Premýšľajte lepšie, ako môžete doplniť nekonečné internetové konverzácie obchodníkov s publikom. Máte v niektorých otázkach jedinečný zážitok? Ste schopní lepšie analyzovať? Dávate často presné prognózy založené na analýze známych informácií? Môžete dať veľa zaujímavých príkladov života na tému? Máte skvelý štýl? Píšete s humorom? Viete, ako otvoriť tému z neobvyklého hľadiska? To všetko je veľmi dôležité! Podrobnosti sú nesmierne dôležité - je to v nich, že hlavná vec je skrytá, pretože ľudia často nemajú radi ani to, čo hovoríte, ale ako to robíte.

4. Nebojte sa sypkých materiálov.

Neverte tomu, keď hovoria, že mladšia generácia je lenivá a nie je schopná neustále sa zameriavať na text, v ktorom sú "mnohé písmená". Pravda je iná: ľudia v modernom svete si cenia svoj čas a nebudú ich utrácať za obsah, ktorý ich od nich odoberá. Čítajú však materiál so záujmom, ak je pre nich užitočný a zaujímavý, bez ohľadu na to, aký veľký je.

Mnohé štúdie ukázali, že veľké formy marketingu obsahu, ktorých vytvorenie sa autori priblížili, zatiaľ čo práca na hĺbke tejto problematiky a prezentácia materiálu na vynikajúcej úrovni kvality, dnes vytvárajú väčší záujem divákov ako krátkych. Takéto materiály sa často zdieľajú na sociálnych sieťach a blogoch.

5. Vzbudiť emócie

Ľudia veľmi často zdieľajú obsah, ktorý ich robí emocionálne. Navyše skutočnosť, ktorá spôsobuje pozitívne pocity, je rozdelená oveľa častejšie ako to, čo spôsobuje negatívne. Podrobnejšie o tom, aký druh emocionálneho posolstva v obsahu povzbudzuje ľudí, aby ho zdieľali s priateľmi, sme napísali v tomto článku.

6. Sledujte trendy

Mali by ste denne monitorovať trh, na ktorom pracujete - to vám pomôže vytvoriť relevantný obsah. Ľudia sa zaujímajú o nové veci, chcú sa dozvedieť niečo zaujímavé ako prvé - uspokojiť túto potrebu vášho publika a na oplátku vám odpovie.

7. Zvýšte podiel vizuálneho obsahu na vašej stránke.

Ľudský mozog je navrhnutý tak, aby spracovával vizuálne informácie rýchlejšie. Preto ľudia často dávajú prednosť sledovaniu videa na určitú tému, než čítanie článku. S týmto vedomím vytvorte viac videí a diverzifikujte obsah textu pomocou vizuálnych príloh: grafy, obrázky, zaujímavé fotografie, diagramy atď.

8. Vytvoriť obsah, ktorý rieši problémy ľudí.

Obsah, ktorý rieši problémy ľudí, je vnímaný ako užitočný. Nemusí byť veľmi zaujímavé písať o tom, ako odstrániť blokovanie v dreze, ale ak je to užitočné pre cieľové publikum, stojí za to písať. Ak predávate oblečenie, zdieľajte nápady na blogu o tom, aké doplnky môžete pridať do jednej alebo inej skrine. Ak ste obchodovanie s kompostom - vytvoriť infographic o tom, kedy, ako a čo rastliny sú najlepšie zasadil v záhrade.

Jedným slovom hovorte o problémoch, ktorým čelia ľudia v každodennom živote a vo svojej práci - a ak niekto nájde váš obsah užitočný, určite ho bude zdieľať s tými, ktorí sú zmätení rovnakými problémami.

9. Uveďte informácie, aby ste ju mohli konzumovať.

Moderný svet je svet, v ktorom spotreba informácií prekročila všetky predstaviteľné objemy. Jedli sme dokonca dvakrát alebo trikrát denne a informácie neustále a často konzumujeme vo veľkých porciách. A v takom svete nevyhrá ten, kto dáva ľuďom užitočné informácie, ale ten, kto dáva ľuďom užitočné informácie, ktoré sú pohodlné a príjemné na konzumáciu. Tu je niekoľko tipov:

 • Už z názvu vášho materiálu by ľudia mali pochopiť, o čom bude text hovoriť.
 • Usporiadajte kompozíciu správne. Venujte osobitnú pozornosť rozloženiu textu na malé sémantické bloky s titulkami.
 • Použite zoznamy v článkoch - organizujú, organizujú informácie, takže je ľahšie ich vnímať a pamätať.
 • Napíšte krátke odseky.
 • Buďte struční a presní, snažte sa vyjadriť jednu myšlienku v jednej vete, nie tri alebo štyri.
 • Písanie jednoduchým jazykom. Vaša slovná zásoba môže byť pôsobivá, ale ak zneužívate „špecifickú“ slovnú zásobu pre väčšinu ľudí, váš text nebude pre priemerného čitateľa jednoducho zrozumiteľný.
 • Použite ilustrácie v materiáloch.
 • Snažte sa skúmať dáta a štatistiky, všetky objemy a obsahujú veľa digitálnych ukazovateľov na predkladanie informácií vo forme infographics - v tejto forme je jednoduchšie prezentovať čitateľovi komplexné dáta, a čo je najdôležitejšie - materiál bude oveľa zaujímavejší pre ľudí.

10. Experiment

Recepty v obsahu marketing je veľmi podmienkou vec. Môžete, podľa rady odborníkov, vytvoriť niečo super, ale môžete - no, nikdy neviete, hviezdy nesúhlasili - niečo veľmi priemerné. Z tohto hľadiska je najlepšia rada, ktorá môže byť poskytnutá iba: naučiť sa čo najviac nových a experimentovať. Veľké nápady neprichádzajú náhle, ale v procese.

***

Vytváranie obsahu, ktorý chcú ľudia zdieľať s ostatnými, je ťažké a niekedy aj rutinná práca. Ale vyplatí sa, keď vaša doprava dosiahne kvalitatívne novú úroveň rastu. Použite týchto desať odporúčaní, aby ste publiku obsah, ktorý nie je ťažké zdieľať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár