12 revolučných tipov na vykonávanie testov A / B

Začiatok roka je vynikajúcim dôvodom na zmenu. V prvých januárových dňoch podnikatelia často začínajú nové projekty a snažia sa priviesť existujúce projekty na ďalšiu úroveň. Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť efektívnosť online projektov. Patrí medzi ne testovanie A / B, ktoré zvyšuje mieru konverzie zdroja. V tomto článku nájdete 12 revolučných tipov na vykonávanie rozdelených testov, ktoré urobia rok 2014 úspechom pre vaše podnikanie.

Tip číslo 1: použite vedeckú metódu

Split testovanie v internetovom marketingu má veľa čo do činenia s vedeckým výskumom. Lekári najmä často skúmajú účinnosť nových liekov, pričom kombinujú dobrovoľníkov do dvoch skupín - experimentálnych a kontrolných. Aby sa zabezpečilo, že výsledky testov A / B sú platné, vykonajte ich v súlade s vedeckým prístupom.

Nasledujúce pokyny vám pomôžu vykonávať rozdelené testovanie pomocou vedeckej metódy:

  • Opýtajte sa na otázku, ktorá označuje problém. Napríklad, opýtajte sa, prečo je miera konverzie vášho internetového obchodu 0,5%, keď toto číslo pre konkurentov dosiahne 1,5%.
  • Preskúmajte uvedený problém. Pomocou nástroja Google Analytics alebo iných nástrojov na webovú analýzu určujete vstupné a výstupné body návštevníkov, čas strávený na stránke a iné správanie. V tejto fáze musíte pochopiť, ako sa publikum správa, a tiež navrhnúť dôvody tohto správania.
  • Formulovať hypotézu. Na základe údajov získaných v predchádzajúcom kroku predpokladajte, ako môžete dosiahnuť požadovaný výsledok. Predpokladajme, že s Google Analytics ste zistili, že väčšina zákazníkov si prečítala popis tovaru, ale nechodí na stránku objednávky. V tomto prípade môže byť hypotéza formulovaná nasledovne: miera konverzie sa zdvojnásobí, ak zväčšíte veľkosť tlačidla konverzie a zvýrazníte ju červenou farbou.
  • Experimentálne otestujte hypotézu. Vykonajte A / B test, v ktorom je polovica návštevníkov nasmerovaná na novú verziu vstupnej stránky s veľkým červeným konverzným tlačidlom.
  • Vyhodnoťte výsledky experimentu. Po zhromaždení dostatočných údajov odhadnite, či bola vaša hypotéza potvrdená. Ak sa po zvýšení veľkosti tlačidla konverzie a zvýraznení jeho konverzie farieb zvýši z 0,5% na 1% alebo viac, hypotéza je pravdivá. Ak konverzia zostala rovnaká alebo klesla, hypotéza sa nepotvrdila. Na rozdiel od vedcov, internet marketingu môžu mať slobodu pri hodnotení výsledkov experimentu. Ak sa miera konverzie zvýšila z 0,5% na 0,8%, predpokladajme, že hypotéza bola potvrdená, hoci konverzia sa zvýšila o menej ako dvakrát. Na dosiahnutie požadovaného výsledku vykonajte sériu ďalších experimentov.
  • Výsledky experimentu zaznamenajte, vyvodte závery a oznámte ich svojim kolegom.

Ak sa hypotéza potvrdí počas testu A / B, môžete vykonať príslušné zmeny a prejsť na nové experimenty.

Tip č. 2: zhromaždiť dostatok údajov

Aká by mala byť veľkosť vzorky pri vykonávaní split testovania? Odpoveď na túto otázku závisí od špecifík vášho projektu. Hlavné charakteristiky potrebné na určenie trvania experimentu sú priemerná mesačná návštevnosť stránok a náklady na váš produkt. Avšak ani tu neexistujú žiadne špecifické smernice, takže sa budete musieť spoliehať na zákonitosti.

Po prvé, čím vyššia je priemerná návštevnosť zdroja, tým dlhšie by mal byť experiment. Ak je publikum vášho internetového obchodu s kozmetikou 50 000 jedinečných návštevníkov mesačne, na testovaní by sa malo zúčastniť niekoľko tisíc ľudí.

Po druhé, čím drahší je váš produkt a čím menej konverzií získate, tým menej návštevníkov potrebujete na vykonanie experimentu. Ak napríklad predávate drahé priemyselné zariadenia a nevykonávate viac ako 100 transakcií ročne, stačí na vyhodnotenie experimentu niekoľko stoviek návštevníkov alebo 10 konverzií.

Tip číslo 3: odrežte šum

Hluk je akýkoľvek atypický faktor, ktorý narúša priebeh experimentu. Predstavte si nasledujúcu situáciu: začnete test rozdelenia a hovoríte o ňom v článku hosťa pre populárny blog. Jeho publikum sa zaujíma o váš experiment a sleduje odkaz na vaše stránky. Z tohto dôvodu sa v priebehu niekoľkých dní návštevnosť vašich stránok zvýši o 90%.

V takýchto podmienkach váš experiment A / B neprinesie platný výsledok, ak čitatelia blogov nepatria do jadra cieľovej skupiny. Prechody z príslušného blogu rušia výsledky testovania rozdelenia. Preto musia byť odrezané. Väčšina nástrojov na vykonávanie testov A / B neumožňuje brať do úvahy pri testovaní návštevníkov z vybraných zdrojov.

Tip č. 4: Získajte spätnú väzbu

Študujte a zvážte názory svojich zákazníkov plánovaním testovania A / B. Ak napríklad vytvoríte nový slogan a plánujete otestovať niekoľko možností, najprv získajte spätnú väzbu od používateľov. Opýtajte sa, ako hodnotia váš produkt, aké úlohy s ním riešia atď. To vám dá veľa nápadov a umožní vám vytvoriť slogany, ktoré spĺňajú očakávania zákazníkov.

HubSpot vykonal experiment, v ktorom členovia cieľovej skupiny vykonali zmeny na vstupnej stránke. Miera konverzie sa skutočne zvýšila, hoci mierne.

Tip č. 5: Použiteľnosť testu

Testovanie použiteľnosti je jedným z najlepších vyhľadávacích nástrojov pre problémy, ktorým čelia návštevníci vašej webovej stránky. Pokúste sa ho aktívne používať.

Napríklad, ak chcete zlepšiť efektívnosť internetového obchodu, potom sa pokúste nájsť a odstrániť faktory, ktoré bránia návštevníkom vyhľadávať správne produkty a zadávať objednávky. Na tento účel nastavte špecifické úlohy, ako napríklad nájdenie a nákup konkrétneho produktu. Pomocou experimentu určte, ako návštevníci hľadajú tento produkt, aké kľúčové frázy a widgety používajú, či nie sú rozptyľované pomocou tipov alebo ponúk na odber bulletinu atď.

Ak zistíte, že popisky skutočne bránia používateľom zadať objednávku, vykonajte ďalšie testovanie. Požiadajte divákov, aby použili stránku po odstránení prekážky a skontrolovali dynamiku konverzie.

Tip číslo 6: použite vyhľadávanie stránok ako zdroj nápadov

Vyhľadávanie na stránke vám povie zámery a potreby používateľov. Ak návštevníci neustále zadávajú do vyhľadávacieho poľa rovnaké slová, napríklad „cena“ alebo „cena“, zvážia, či je čas „zavesiť“ relevantný obsah na najvýznamnejšie miesto.

Vyhľadávanie na stránke vám tiež umožňuje uistiť sa, že s používateľmi hovoríte rovnakým jazykom. Predstavte si, že predávate softvér. Ak každý druhý užívateľ zadá hľadaný výraz "programy na čistenie počítača", možno by ste mali zmeniť názov sekcie "Software na optimalizáciu systému"?

Tip č. 7: Optimalizujte najobľúbenejšie cesty konverzie.

Pomocou nástroja Google Analytics môžete určiť cesty, ktoré zákazníci na stránke najčastejšie používajú. To pomôže určiť úseky užívateľských ciest, kde sa potenciálni zákazníci najčastejšie zastavia a opustia stránku.

Po prijatí týchto údajov môžete situáciu napraviť. Môžete to urobiť pridaním hovorov do akcie, odstránením nepotrebných možností ponuky, prepracovaním stránok atď.

Tip číslo 8: nebojte sa otočiť všetko hore nohami

Vykonaním rozdeleného testu sa obchodníci často obmedzujú na zmenu farby a veľkosti tlačidla konverzie, prepisovanie názvu alebo textu. Takéto zmeny sa ľahko vykonávajú a okamžite prinášajú výsledky.

Ak však chcete projekt priniesť na novú úroveň práce, vyskúšajte rozsiahlejšie inovácie (pre inšpiráciu odporúčame prečítať si tento článok). Len neponáhľajte, aby ste úplne zmenili dizajn stránky alebo predstavili niekoľko nových prvkov naraz. V tomto prípade jednoducho nerozumiete, čo vám prináša úspech alebo neúspech.

Namiesto toho vykonajte split test, ktorý výrazne mení správanie publika. Zvýšte napríklad bezplatnú skúšobnú dobu pre svoj produkt alebo odstráňte stránky s kategóriami produktov z webovej stránky internetového obchodu. Takéto experimenty nielenže ovplyvňujú konverziu, ale tiež umožňujú určiť ďalšie potreby a preferencie publika.

Tip č. 9: Použite Paretov princíp

Podľa Paretovho zákona vám 20% úsilia prináša 80% výsledku. Toto môže byť použité na zvýšenie konverzie pomocou A / B testov.

Predstavte si, že vaša stránka sa skladá z 10 stránok. Dvaja z nich získajú 80% dopravy. Zamerajte sa na tieto stránky. Vykonajte toľko rozdelených testov, koľko potrebujete na dosiahnutie cieľovej úrovne konverzie na týchto stránkach. Len potom prejdite na optimalizáciu nasledujúcich stránok.

Poradenstvo №10: skontrolovať niekoľko hypotéz naraz

Štandardný test A / B zahŕňa testovanie jednoduchej hypotézy. Môžete napríklad predpokladať, že zmena farby tlačidla konverzie zvýši mieru konverzie. Ak chcete otestovať túto hypotézu, odošlete návštevnosť na základné a experimentálne stránky.

Môžete výrazne ušetriť čas testovaním niekoľkých hypotéz naraz. Skúste napríklad zvýšiť konverziu novou farbou tlačidla, zmeniť umiestnenie formulára konverzie, rôzne možnosti volania na akciu atď. Na tento účel budete musieť vytvoriť niekoľko experimentálnych stránok a rozdeliť návštevnosť medzi nimi a základnou stránkou.

Tip číslo 11: skontrolujte odpoveď na zmeny cien

Cena produktu je jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich konverziu. Každý podnik skôr alebo neskôr čelí potrebe zvýšiť ceny. Rast cien však takmer vždy vedie k dočasnému zníženiu predaja.

Ak chcete otestovať, ako vaše publikum reaguje na zvýšenie cien, vykonajte experiment A / B. Vytvorte testovaciu stránku produktu s novými cenami. Pri prechode na stránku s pokladňou však musí používateľ vidieť starú cenu produktu. Ak sa počet dodatkov k vozíku na experimentálnej stránke nelíši od počtu na základnej stránke, zvýšte ceny.

Tip číslo 12: nekopírujte zážitok niekoho iného

Kopírovanie skúseností niekoho iného, ​​dokonca veľmi úspešného, ​​je najhorší spôsob, ako vykonávať split testy. Vaše podnikanie sa líši od obchodných kolegov a konkurentov, aj keď používate rovnaký obchodný model a objednal si dizajn stránky v jednom štúdiu.

Zmena farby tlačidla konverzie môže zvýšiť konverziu stránky „Messenger“ alebo „Euroset“. A môžete bojovať celý rok vyskúšaním rôznych farieb, ale nedosiahnete štatisticky významné zmeny. Faktom je, že každá hypotéza je formulovaná po preskúmaní problému, o ktorom sa diskutovalo v prvej rade. Užívatelia si nemusia všimnúť vaše tlačidlo konverzie, nie kvôli farbe, ale kvôli zlému rozloženiu. Aký je rozdiel, akú farbu je tlačidlo, ak návštevník musí prechádzať cez tri obrazovky vidieť?

Ako uspieť vykonaním rozdeleného testu

Implementácia rozdeleného testovania, pokúsiť sa nezávisle nájsť vážne problémy a formulovať hypotézy. Pamätajte si, že štandardné testy A / B sú podobné rýchlemu občerstveniu. Hamburger vás zachráni pred hladom, ale jeho trvalé používanie je spojené s vážnymi následkami.

Použite vyššie uvedené tipy na diverzifikáciu prístupov k optimalizácii stránok a na vyhľadanie neštandardných hypotéz. Vďaka tomu môžete neustále zlepšovať efektívnosť vášho projektu.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa testovania A / B alebo chcete získať bezplatné poradenstvo od našich špecialistov, zavolajte prosím (naši manažéri vám s vami radi poradia) alebo pošlite e-mail na [email protected]

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár