10 zľavových faktov, ktoré by ste mali vedieť

Váš potenciál a existujúci zákazníci už aktívne skúmajú virtuálne a reálne regály a pulty, počítajúc s novoročnými zľavami a predajmi. Pravdepodobne ste už pripravili dovolenkové cenovky a zvýšili predajný personál, aby ste mali čas slúžiť všetkým. A pred začatím predaja si prečítajte 10 dôležitých faktov o zľavách. Povedia vám, ako obchodovať pre sezónu Nový rok.

Skutočnosť číslo 1: 93% spotrebiteľov používa kupóny alebo zľavové kódy aspoň raz ročne.

Podľa spoločnosti Statista majú zľavy až 93% zákazníkov. Pozrite sa na túto skutočnosť, z ktorej strany: ak predstavíte zľavu 100 potenciálnym zákazníkom, 93 z nich si kúpi váš produkt. Stále nerozumiete? Ľudia hľadajú zľavy, nie produkty. S väčšou pravdepodobnosťou si kúpia kaderníctvo na vlasy so zľavou, aj keď majú vlasy Bruce Willis.

Rada: implementovať vernostný program pre stálych zákazníkov. Oznámte predaj dovoleniek vopred. Budete môcť kompenzovať zníženie predajnej ceny z dôvodu obratov.

Pozri tiež: 4 mýty o optimalizácii konverzie

Skutočnosť číslo 2: Podľa spotrebiteľov, zlepšenie kvality produktu je o 50% lepšia ako 33% zľava.

Údaje v podnadpisoch sú uvedené pre prehľadnosť. Odrážajú tieto skutočnosti: väčšina kupujúcich uprednostňuje získať viac za pravidelnú cenu, než aby nakupovala obvyklé množstvo tovaru so zľavou. To potvrdzuje aj štúdia Carlson School of Management na University of Minnesota.

Rada: skúste namiesto zliav ponúknuť užívateľom bezplatné doručenie, sprievodný produkt pre 1 rubľ, rozšírený servisný program a bonusový úsmev od manažéra zákazníckej podpory.

Fakt 3: Drahé balenie funguje lepšie ako zľavy

Odborník na University of Minnesota, Akshay Rao, uskutočnil experiment: predával krém na ruky v dvoch maloobchodných predajniach. V prvom výrobku bol predávaný so zľavou. V druhom sa predával za bežnú cenu, ale v drahých obaloch. Výsledok je impozantný: vďaka obalu sa predalo o 73% viac smotany.

Rada: naučiť sa baliť svoj produkt krásne. Nie je to len o dovolenkovom obale s kamienkami. Premýšľajte o úrovni služieb, súvisiacich služieb, popredajný servis. Klient musí mať pocit, že kupuje drahú, módnu, potrebnú vec.

Skutočnosť 4: 30% ľudí kupuje niečo, a 70% kupuje niečo na vyriešenie problému.

"Musíš ísť alebo ísť?" - Fráza z vousatej anekdoty dobre ilustruje túto štatistiku. Väčšina ľudí kupuje počítač na surfovanie po internete, telefón na komunikáciu, auto na pohyb.

Rada: Nepredávajte zľavy, predávajte nehnuteľnosti. Ak poviete potenciálnemu kupujúcemu, že na Silvestrovské prázdniny si môžete svoje služby kúpiť za 10% zľavu, potom v odpovedi budete počuť, že v blízkosti si môžete kúpiť rovnaké služby za 20% zľavu. Zľava by mala byť pekným bonusom, nie hlavným motorom predaja.

Pozri tiež: Ďakujeme Vám: 4 príklady, ako zvýšiť konverziu a zapojenie zákazníkov

Skutočnosť č. 5: Zľavy musia byť riadne predložené.

Podľa psychológie Dnes, účinnosť zliav závisí na tom, ako ich predávajúci opisuje. Napríklad, reklamný trik "keď si kúpite dve fľaše, druhý vás dostane zadarmo," funguje to oveľa lepšie ako banálne "kúpiť s 50% zľavou." Kupujúci je viac pravdepodobné, že uštipne na "dostať 100 rubľov" ako na "zachrániť 100 rubľov".

Rada: často používajú slová "free", "get", "bonus". Zvýraznite pozornosť kupujúceho, ktorú získal prijatím Vašej dovolenkovej ponuky.

Fakt № 6: 70% spotrebiteľov použilo zľavu prijatú e-mailom za posledný mesiac.

Podľa služby Blue Kangaroo, online nakupujúci aktívne využívajú zľavy a propagačné kódy, ktoré dostávajú prostredníctvom e-mailu. V prieskume, ktorý uskutočnili odborníci na služby, 70% respondentov uviedlo, že využili právo na zľavu aspoň raz za posledný mesiac.

Rada: ponúkajú zľavy pre predplatiteľov. 70% z nich prijme vašu ponuku.

Skutočnosť č. 7: Tri štvrtiny spotrebiteľov hľadajú zľavy a promo kódy vo svojej e-mailovej schránke.

Blue Kangaroo experti citujú ďalší dôvod pre používanie e-mailového marketingu. 75% spotrebiteľov hľadá informácie o zľavách vo svojej e-mailovej schránke.

Rada: Uistite sa, že si účastníci prečítali vaše listy.

Skutočnosť č. 8: viac ako polovica spotrebiteľov uprednostňuje skôr zasielanie oznámení o zľavách ako informácie o bezplatných zásielkach alebo vernostných programoch.

Podľa Rady pre SOT 55% odberateľov firemných spravodajcov uprednostňuje prijímať listy s ponukou zliav na produkt. Tieto údaje sú v rozpore s výsledkami štúdie University of Minnesota opísanej vyššie. Spotrebitelia pravdepodobne uprednostňujú zľavy pri špeciálnych podmienkach služby a drahé balenie, pokiaľ ide o komunikáciu prostredníctvom e-mailu.

Rada: Ak odosielateľovi posielate ponuku na dovolenku, zamerajte sa na zľavy. V priebehu ďalšej komunikácie môžete diskutovať o osobitných podmienkach služby.

Pozrite si tiež: 7 účinných spôsobov, ako zvýšiť počet rád na Facebooku

Skutočnosť číslo 9: občasná bezplatná dodávka zvyšuje pravdepodobnosť dohody

Podľa Wall Street Journal je tajomstvom úspešného dovolenkového obchodu doprava zdarma. Táto ponuka zvyšuje pravdepodobnosť transakcie štyri až päťkrát v závislosti od odvetvia. Ľudia s väčšou pravdepodobnosťou kupujú tovar za 500 rubľov s prepravou zdarma, než kúpiť za 250 rubľov za rovnakú cenu dodávky.

Rada: Nájdite si spoľahlivého partnera, ktorý poskytuje priaznivé dodacie podmienky. Kompenzujte náklady na dodávku pravidelným zákazníkom a veľkým zákazníkom.

Fakt 10: užívatelia spájajú zľavy s nedostatkom dopytu a nízkou kvalitou produktu.

Podľa podnikateľa, užívatelia zistia, že niečo so zľavneným tovarom je niečo nesprávne.

Rada: Uistite sa, že vysvetliť spotrebiteľom, prečo ponúkame zľavu. Napríklad priraďte predaj k sviatkom alebo ročnému obdobiu. Kupujúci nepovažujú tovar za chybný, ak si zariadite nový alebo letný predaj. Ponúkame zľavy s podmienkou. Ponúknite napríklad zľavu na produkt A zákazníkom, ktorí si zakúpili produkt B. Zľava pre používateľov, ktorí platia vopred. Táto taktika úrovne spotrebiteľ nedôvera k zľavám.

Stimulovať predaj zliav, ale nezmenia sa na diskont

Nezabudnite, že vždy môžete nájsť spôsob, ako poskytnúť zľavu bez zníženia ceny produktu. Ponúknite užívateľom viac za rovnakú cenu, skvalitnite služby, poskytnite bezplatnú dopravu. Nepredávajte zľavu, zamerajte sa na vlastnosti a výhody produktu. Ponúkame zľavy pre predplatiteľov. Vysvetlite, prečo ponúkate produkt za výhodnú cenu.

Pozri tiež: Ako organizovať vianočný newsletter: 3 hlavné otázky

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár