21 typických problémov vstupnej stránky

Internetové projekty používajú jednu alebo viac vstupných stránok na zapojenie návštevníkov stránok do scenára konverzie. Niektoré značky vytvárajú desiatky pristátí - má zmysel, keď ponúkate svojim zákazníkom veľa rôznych výrobkov. Môžete tiež použiť rôzne vstupné stránky na „pristátie“ návštevníkov pochádzajúcich z rôznych zdrojov - zo stránok ekologických vyhľadávačov, s kontextovými reklamami, s reklamnými bannermi na tematické zdroje.

Problém je v tom, že vstupné stránky nefungujú vždy tak, ako chcete. Povedzme, že návštevníci pristanú na vašej stránke kliknutím na kontextovú reklamu. Čítajú vašu ponuku a opustia vstupnú stránku bez vykonania konverzných akcií. Za každé kliknutie na kontextovú reklamu určite zaplatíte veľa. A ak to vynásobíte niekoľkými (desiatkami?) Z neefektívnych vstupných stránok, straty budú pôsobivé.

Často vaše početné pristátia neprinášajú očakávaný výsledok kvôli niekoľkým typickým chybám počas ich tvorby. Ich opravou výrazne zvýšite efektivitu marketingových kampaní. Nižšie nájdete popis 21 typických problémov, ktoré bránia plnému fungovaniu vstupných stránok.

Problém 1: nasáva hlavicu

Vstupná stránka začína správnym názvom. Titulok - prvá vec, ktorá vidí "pristál" návštevníka. Názov je vaša šanca rýchlo povedať zákazníkovi o sebe, zaujať ho, vysvetliť jeho úmysly a motivovať ho, aby zostal na mieste.

Venujte pozornosť nasledujúcej vstupnej stránke:

Medzi hlavné problémy tejto vstupnej stránky patria:

 • Názov. O čo ide? I anglicky hovoriaci čitateľ nepochopí okamžite, čo je v stávke a prečo sa dostal na túto stránku.
 • Vstupnej stránke chýba jasná cenová ponuka. Hovoríme o investičných a sporiacich programoch s vysokou návratnosťou. Väčšina rozumných ľudí však vie, že zvýšené výnosy sú spojené s vysokými rizikami. Preto návrh takýchto výhod môže spôsobiť asociácie so slávnymi "kúpiť topánky mojej ženy".

Hodnota (VP) je stručné vysvetlenie výhod, ktoré zákazník získa pri práci so značkou, kúpe produktu, vyplnení formulára žiadosti atď.

 • Formulár žiadosti obsahuje uvedenie telefónneho čísla. Myslíte si, koľko ľudí bude súhlasiť s tým, že okamžite doručí neznáme číslo svojej organizácii?
 • Vstupná stránka má rozmazané volanie k akcii. "Vyplnením nižšie uvedeného formulára získajte vyšší výnos" - napísané vo formulári žiadosti. Toto mäkké odvolanie sa stráca oproti zvyšku textu.
 • Spätná väzba zákazníkov nie je dôveryhodná. „Predtým som nevedel, že by som mohol získať taký vysoký výnos s mesačnými platbami, takže som rád, že som spoznal túto spoločnosť,“ je napísané v mene určitého Jonathana Stewarta. S rovnakým úspechom, môžete napísať pár desiatok recenzií od John Johnson, Jack Jackson a Peter Peterson. Veril by však potenciálny klient takéto hodnotenia? Možno sa jedná o hviezdu NFL Jonathan Stewart? Potom to stojí za to poukázať na to.

Problém 2: nedostatok hodnoty

V podstate je cenový návrh sľubom pre klienta akéhokoľvek prospechu. V nasledujúcom príklade je ľahké určiť VP: "Zaregistrujte sa k odberu newsletteru a získajte e-knihu ako darček." Hlavným katalyzátorom pre premenu pristátia je cenová ponuka. Návštevníci konajú v súlade so scenárom konverzie iba vtedy, ak pochopia špecifické výhody, ktoré dostanú.

Nie všetky vstupné stránky však obsahujú VP. Dokonca aj veľké a rešpektované organizácie sa niekedy dostanú do problémov pri vytváraní vstupných stránok:

Vstupná stránka ponúka potenciálnym zákazníkom otvorenie účtu pre sporenie, obchodovanie a investície. Tam sú informácie o vlastnostiach účtu, ako aj jeho výhody. Na tejto stránke však nenájdete jednoduchý prehľadný VP, ktorý sľubuje zákazníkom výhodu tu a teraz a umožňuje pochopiť rozdiel medzi produktom Citibank a produktmi iných bánk.

Vstupná stránka Citibank neobsahuje informácie, ktoré by podnietili zákazníka k okamžitému vyplneniu formulára žiadosti.

Dôvod 3: Máte strašný text.

Dobrý text je neoddeliteľnou súčasťou efektívnej vstupnej stránky. Pristátie bez normálneho textu je podobné operátorovi horúcej linky, ktorý stratil hlas kvôli chladu. Prirodzene, nemôžete konvertovať návštevníkov na kupujúcich bez slov, pretože s ich pomocou môžete kontrolovať správanie používateľov.

Text vysvetľuje potenciálnemu klientovi výhody návrhu, ako aj motivuje ho, aby vykonal konverznú akciu. Samozrejme, nie každý môže jasne vyjadriť svoje myšlienky na papieri. Tu je to, čo z toho vychádza:

„Robte dnes lepšie obchodné aktivity,“ bolo všetko, čo tvorcovia tejto vstupnej stránky dokázali povedať potenciálnym zákazníkom. Medzi hlavné problémy tohto pristátia patria:

 • Absencia konkrétneho návrhu a špecifík vo všeobecnosti.
 • Návštevník môže len hádať, aký problém môže vyriešiť, alebo aký úžitok dostane prijatím ponuky.
 • Tvorcovia vstupnej stránky požiadajú návštevníka, aby si prečítal jednu abstraktnú vetu, aby si objednal alebo získal ďalšie informácie. Možno, že takáto vstupná stránka môže fungovať efektívne, ak väčšina návštevníkov vopred vie, prečo ide na stránku. V iných prípadoch budú používatelia vyhľadávať konkrétnejšie ponuky.

Dôvod 4: Ľudia nedostanú to, čo ponúkate.

Ako rýchlo môže zákazník dostať to, čo ponúkate na vstupnej stránke? Redo pristátie, ak nemôžete dať návštevníkom sľub okamžite. Ľudia musia jasne pochopiť, čo teraz získajú, aby stránka zobrazená po kliknutí fungovala efektívne.

Tvorcovia nasledujúcich vstupných stránok sľubujú klientovi okamžité výhody:

Stránka informuje potenciálnych klientov o investičnom fonde. Nebudete však nájsť zaujímavý názov, popis výhod, výzvu na akciu alebo dokonca konverzný formulár. Upozorňujeme, že táto vstupná stránka sa otvorí po kliknutí na kontextovú reklamu na stránke Google za veľmi drahý kľúčový dopyt „business“.

Dôvod 5: Vaša vstupná stránka nemá zápach

Len sa nebojte, nehovoríme o nových technológiách, ktoré stimulujú čuchové receptory. Faktom je, že správanie osoby, ktorá klikne na kontextovú reklamu, je podobné správaniu zvieraťa, ktoré určuje smer pohybu v lese vôňou.

Keď používateľ zadá do vyhľadávacieho poľa výraz „smartphone pre hry“, musí dostať vizuálnu odpoveď na kliknutie na reklamu. Inými slovami, výraz „smartphone pre hry“ by sa mal nachádzať v názve reklamy. Názov vstupnej stránky by mal navyše obsahovať túto alebo podobnú frázu. V opačnom prípade užívateľ „stratí stopu“ a rozhodne, že sa omylom dostal na vašu vstupnú stránku.

Pozrite si nasledujúcu reklamu a vstupnú stránku:

Tvorcovia tejto reklamy a vstupnej stránky urobili nasledujúce chyby:

 • Názov reklamy jasne hovorí: „Začnite svoj vlastný podnik.“ Názov vstupnej stránky sa však nezhoduje s týmto odvolaním. Názov zdroja Po spustení víkendu je uvedený v poslednom riadku reklamy, ale to nestačí na vizuálnu odpoveď.
 • Volanie „Naučte sa, ako spustiť vlastnú firmu“, ktoré sa zhoduje s názvom reklamy, sa nachádza v pravom hornom rohu vstupnej stránky. Podľa zákonov vnímania zostáva v prvých sekundách pobytu používateľa na zdroji nepostrehnuteľný. Preto potenciálny klient nedostane vizuálnu odpoveď.
 • Titulok "Startup Weekend" nedrží vodu.
 • Text konverzného formulára vyzerá súčasne abstraktne a agresívne. Prečo by mal používateľ „prihlásiť sa dnes“ alebo „prihlásiť sa teraz“? Chýba mu opis výhod, ktoré klient získa. Napríklad „zaregistrujte sa dnes, aby ste získali bezplatnú elektronickú knihu“.
 • Autori neurčili účel pristátia. Predáva myšlienku účasti na konferencii alebo zhromažďuje e-mailové adresy potenciálnych klientov?

Problém 6: neúspešná výzva na akciu

Výzva na akciu musí byť spúšťačom, ktorý povzbudzuje klienta, aby prijal vašu ponuku. Najlepšie výzvy vysvetľujú potenciálnemu klientovi, aké výhody okamžite získa vykonaním konverznej akcie. Nezanechávajú žiadny priestor na pochybnosti a obavy.

Poznamenajte si výzvu na akciu na nasledujúcej vstupnej stránke:

Hlavné problémy tejto vstupnej stránky:

 • Hlavná výzva na akciu je: Pokračovať. Prečo by mal klient pokračovať? Po prvé, toto volanie nevyžaduje nič. Po druhé, klientovi neposkytuje žiadne výhody.
 • Telefónne číslo v hornej časti stránky, podnadpis „Naše záväzky“ a veta „Vaša franšízová spoločnosť“ v dolnej časti stránky vyzerajú ako konverzné tlačidlá, ale nie sú. To je zavádzajúce.
 • Ak chcete túto stránku zobrazenú po kliknutí úplne zobraziť, návštevník musí prejsť. Preto sa výzva na akciu musí opakovať v dolnej časti vstupnej stránky.
 • Na vstupnej stránke môžete vidieť miniaplikáciu zdieľania na sociálnych sieťach. Avšak nikto nikdy nezdieľa odkazy na vstupné stránky, takže tento prvok je tu zbytočný.

Problém č. 7: použijete replikované fotografie z obľúbených fotobankov

Podávajú si muži v biznis oblekoch ruky? Úradníci sa usmievajú šťastne, sedí pri rokovacom stole? Dievča s vážnym výrazom tváre odporúča klientovi telefonicky? Tieto ukážkové fotografie zabraňujú konverzii. Sú replikované stovky stránok, takže sa nemusíte diviť, že návštevníci vám nedôverujú.

Tvorcovia budúceho pristátia chcú presvedčiť divákov, že fotografia ukazuje ich skutočný tím.

Pomocou služby Google rýchlo nájdete desiatky stránok, ktoré túto fotografiu zverejnili. Je naozaj ťažké fotografovať skutočných zamestnancov spoločnosti v kancelárii?

Problém 8: používate výkričníky !!!

Pri vytváraní vstupných stránok nepoužívajte výkričníky. Ľudia na nich neradi kričia, takže rýchlo opustia vstupné stránky, na ktorých sú prítomné tieto interpunkčné znamienka. Nikdy nevkladajte viac výkričníkov za sebou !!! Je to lacné a neefektívne.

Rady pre písanie textárov pre vstupné stránky: Predstavte si, že výkričník môžete používať iba 10 krát za život. Strávte toto interpunkčné znamienko striedmo.

Problém 9: ponúkate príliš veľa možností

Najefektívnejšie vstupné stránky obsahujú jednu špecifickú vetu. Konkrétny, zacielený a konkrétny návrh znižuje cenu za kliknutie a zvyšuje mieru prekliknutia reklám. Tiež zvyšuje konverziu vstupnej stránky.

Zapamätajte si vzorec: jedna vstupná stránka = jeden produkt a jedna ponuka. Autori nasledujúcej stránky pravdepodobne toto pravidlo nepoznajú:

  Problémy hlavnej stránky:

 • Deväť ponúk - je to príliš veľa na jednu vstupnú stránku? Mal by byť rozdelený do deviatich vstupných stránok a inzerovaný samostatne. Pamätajte, Buridan osla, ktorý zomrel na hladovanie, nemôže si vybrať medzi dvoma zväzkami sena? Prečo zosmiešňovať klienta tým, že mu ponúknete deväť možností naraz?
 • Chýba názov pristátia.
 • Výzva na akciu pozostáva z jedného slova „subscribe“. Prihlásiť sa na čo a prečo?

Problém 10: Vaša vstupná stránka nie je dôveryhodná

Ponúknutím riešenia problému musíte klientovi vysvetliť, prečo je váš produkt presne to, čo potrebuje. Prečo by ti diváci mali veriť? Aké dôkazy o účinnosti môžete predložiť?

Tvorcovia nasledujúcej vstupnej stránky sľubujú, že vyriešia konkrétny problém:

Pristátie ponúka divákom najlepší prírodný spaľovač tukov na svete. Ale kto ho nazval najlepším? Možno, že dievča na fotografii? Rozumný človek sa najprv zamyslí nad tým, či predávajú cumlík v krásnom balení. Pri použití prídavných mien v superlatívach sa snažte čitateľom predložiť platný dôkaz.

Problém 11: Vstupná stránka obsahuje irelevantný obsah

Pri vytváraní vstupnej stránky premýšľajte o tom, čo by mal návštevník urobiť pri pristávaní. Zamerajte sa na túto úlohu. Odstráňte akýkoľvek obsah, ktorý neprispieva k jeho riešeniu.

Tvorcovia nasledujúcej vstupnej stránky ju propagujú na drahé kľúčové slovo „schudnúť“:

Hlavnými nevýhodami stránky sú:

 • Nedostatok zamerania na problém.
 • Neefektívna hlavička.
 • Absencia výzvy na konanie.
 • Absolútne zbytočné bočné lišty na tejto stránke.
 • Závodné vozidlá v ľavom hornom rohu vyzerajú atraktívne, ale ako súvisia s chudnutím?

Problém 12: od návštevníka potrebujete príliš veľa informácií

Zapamätajte si nasledujúci vzorec: správanie pri konverzii = motivácia + spúšť + jednoduchosť akcie. Čím menej informácií požadujete, tým je pre klienta jednoduchšie vyplniť konverzný formulár. Vo väčšine prípadov stačí zadať e-mailovú adresu. Je tiež vhodné opýtať sa na meno klienta. Ako poslednú možnosť požiadajte o odchod z telefónu. Všetko ostatné môžete zistiť, keď vám spotrebiteľ poskytne svoje kontaktné informácie.

Venujte pozornosť nasledujúcej vstupnej stránke:

Hlavný problém tejto vstupnej stránky leží na povrchu - používateľ musí stráviť celý deň na vyplnenie formulára konverzie. Okrem toho, štvor-stĺpcové usporiadanie vyzerá hrozne.

Problém 13: zverili ste návrh pristátia študentovi tretej triedy

Všetko je tu jasné - ak vstupná stránka vyzerá hrozne, nikdy nič nepredá. Zoznámte sa s oblečením - toto pravidlo nebolo zrušené. Takže nemusíte šetriť za služby profesionálneho dizajnéra.

Pozrite sa na túto vstupnú stránku:

Problém 14: Vstupná stránka nie je optimalizovaná pre mobilnú prevádzku.

V článku „9 internetových trendov, ktoré musíte vedieť“ sme vám povedali, že mobilná prevádzka sa stáva dominantnou. Tento trend je jasný - skoro každý na planéte bude mať smartphone alebo tablet PC. Už dnes mnohí majitelia stránok upozorňujú na to, že väčšina návštevníkov prichádza na svoje zdroje pomocou mobilných zariadení.

Adaptívne rozloženie webových stránok je najlepším riešením problému mobilnej prevádzky. Upozorňujeme však, že použitý modul gadget ovplyvňuje správanie používateľa. Ak sa správanie vlastníkov tabliet prakticky nelíši od správania používateľov počítačov, majitelia smartfónov sa správajú úplne inak. Možno, že v niektorých prípadoch stojí za to premýšľať o rôznych vstupných stránkach pre desktopy / tablety a smartphony.

Tvorcovia nasledujúcej vstupnej stránky použili adaptívne rozloženie, stránka však na obrazovke smartfónu vyzerá hrozne:

Nevýhody pristátia:

Napriek použitiu adaptívneho rozloženia je stránka nevhodná pre majiteľov smartfónov. Text sa nedá prečítať, formulár konverzie nemožno dokončiť.

Zlá hlavička. Stránka je určená pre potenciálnych hypotekárnych dlžníkov. Titulok je možné preložiť ako: "Kompletné predbežné hodnotenie solventnosti."

Žiadna výzva na akciu.

Tlačidlo „Zrušiť“ vo formulári konverzie nie je potrebné. Prečo ponúkať zákazníkom možnosť opustiť stránku?

Hlavný text je napísaný menším písmom ako poznámky.

Problém 15: Príliš dlhé načítanie vstupnej stránky

Ľudia sú netrpezliví, takže nebudú čakať na načítanie vašej stránky. Podľa prieskumu spoločnosti Amazon každá ďalšia desatina sekundy, počas ktorej používatelia očakávajú preberanie vstupnej stránky, znižuje konverziu o 1%.

Zmerajte rýchlosť otvorenia vašej vstupnej stránky a skúste ju znížiť.

Problém 16: Používate úvodnú stránku šablóny, ktorá sa nachádza na viac ako 5462 stránkach

Poznáte pristátie nižšie? Не удивляйтесь, если где-то видели его раньше - более 1000 человек купили этот шаблон и используют его на различных сайтах.

Шаблонные лендинги уместно использовать в некоторых ситуациях. Однако выбирайте шаблоны, не успевшие набить оскомину пользователям. Обратите внимание, дизайн целевой страницы должен в той или иной степени совпадать с дизайном сайта. Nakoniec, nepoužívajte štandardné riešenia, aby sa vaša značka nestala jednou z mnohých.

Problém 17: Príliš veľa alebo príliš málo textu na stránke.

Ak chcete vždy určiť správne množstvo textu pre vstupnú stránku, nezabudnite na nasledujúce pravidlo: čím zložitejší alebo drahší je váš produkt, tým viac slov potrebujete na odôvodnenie vety. Na vstupnej stránke návštevník zvyčajne nevypláca peniaze, ale stále vám niečo dáva, napríklad kontaktné informácie. Čím viac informácií potrebujete, tým viac textu by malo byť na vstupnej stránke.

Vo väčšine prípadov vstupné stránky nepotrebujú veľké texty. Niekedy však musíte svoj návrh dostatočne podrobne opísať. Návštevník by mal mať dostatok informácií na rozhodnutie, ale text by ho nemal odvádzať od akcie.

Návštevníkom nasledujúcej vstupnej stránky zjavne chýba vysvetlenie:

Nevýhody vstupnej stránky:

 • Ponuka pristátia na diaľkové štúdium počas štúdia doma. Ide o pomerne komplikovaný produkt. Dva odseky textu nestačia na to, aby používateľom stručne objasnili podstatu vety.
 • Táto stránka nie je plnohodnotnou vstupnou stránkou. Preto je prilákanie platenej dopravy na ňu príliš drahé.

Problém č. 18: nepredvídate priebeh myšlienok návštevníka

Ak chcete vytvoriť efektívne vstupné stránky, musíte pochopiť myslenie potenciálnych zákazníkov. Ako si zvolia tento alebo tento produkt? Aké sú pochybnosti, ktorým čelia? Čo chcú vedieť ako prvé? Skúste sa pozrieť na pristátie očami klienta - to zvýši efektívnosť vstupnej stránky.

Pozrite si príklad uvedený nižšie. Tvorcovia stránky vás požiadajú, aby ste sa prihlásili okamžite po "pristátí".

Pravdepodobne, tvorcovia pristátia navrhujú návštevníkom nasledujúci spôsob myslenia:

 1. Chcem sa stať autorom, kde by som to urobil? Oh, tu je miesto, kde sa môžete stať autorom.
 2. O čom budem písať? Samozrejme, že o ich záľuby (pristátie ponúka návštevníkom písať o svojich koníčkoch a prijímať odmeny za to).
 3. Za to tiež platiť? Prihlásiť sa okamžite.

Ako realistický je tento algoritmus myslenia návštevníkov? Používateľ, ktorý klikne na reklamu, si myslí, že niečo také je:

 1. Kam som šiel?
 2. Čo tu urobím?
 3. Aké ziskové a zaujímavé to je?
 4. Ako to funguje? Koľko presne dostanem a čo presne budem musieť urobiť?
 5. Potrebujem viac informácií.

Ak by prezentovaná vstupná stránka odpovedala na tieto otázky, jej konverzný kurz by bol veľmi vysoký.

Problém 19: Nevykonávate výskumné publikum

Ako vytvoríte vstupnú stránku? Stačí si sadnúť a začať písať a navrhovať? Štúdium konkurenčných pristátí? To je nesprávny prístup.

Začnite vytvárať vstupné stránky skúmaním potrieb a preferencií publika. Zistite, kto sú vaši potenciálni zákazníci, čo ich priťahuje a odpudzuje. To vám pomôže presunúť sa správnym smerom z prvých krokov.

Problém 20: zameriavate sa na zdieľanie na sociálnych sieťach

Niektorí obchodníci si myslia, že stojí za to pridať tlačidlá zdieľania na ľubovoľnú stránku, pretože sa okamžite stane vírusovou a objaví sa vo všetkých sociálnych sieťach. To je v podstate nesprávne.

Odstráňte všetky tlačidlá zdieľania zo vstupných stránok. Potrebujete konverzie, nie zdieľania. Vaše tlačidlá rozptýlia používateľov od vyplnenia konverzného formulára. Okrem toho ľudia zvyčajne zdieľajú obsah, nie produkt. Samozrejme, ak nepredávate stroj v reálnom čase. Nikto nemá rád zdieľanie marketingových správ.

Problém 21: Nemeriate výkonnosť vstupnej stránky

Môžete opraviť a zlepšiť len to, čo meriate. Pri vytváraní vstupných stránok sa pokúste nastaviť službu Google Analytics alebo inú službu monitorovania. Bez monitorovania ste ako slepý vodič automobilu.

Okrem toho vám monitorovanie nedovolí zabudnúť, že vstupná stránka nie je nikdy pripravená. Neustále optimalizovať, testovať a zlepšovať efektívnosť vstupných stránok - len v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na úspech.

Tak ste sa zoznámili s typickými problémami nízkej efektívnosti vstupných stránok. Vyššie uvedené príklady ilustrujú ťažkosti, ktorým čelia značky pri bežných chybách. Vzhľadom na skúsenosti iných používateľov budete vaše vstupné stránky efektívne a premieňať.

Vstupnú stránku si môžete objednať v našej agentúre.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár