Pri vytváraní vstupnej stránky je potrebné zvážiť 8 faktorov

Vstupná stránka je prvou stránkou, ktorú potenciálni zákazníci uvidia nasledovaním odkazu na vašu stránku. Je to ona, kto vytvára svoj prvý dojem o spoločnosti a má rozhodujúci vplyv na úroveň konverzie. Internetoví obchodníci si to uvedomujú a aktívne využívajú tento nástroj pri podpore svojho podnikania. V mnohých prípadoch však nedosahujú očakávané výsledky. Prečo?

Jedným z hlavných dôvodov je, že sa sústreďujú len na vzhľad vstupnej stránky na úkor iných rovnako dôležitých faktorov. Samozrejme, nemôžete zanedbať dizajn, ale tiež dať to predovšetkým je tiež neodporúča. Koniec koncov, aby bolo pristátie úspešné, nestačí nakresliť krásny obraz. Je potrebné pracovať zo všetkých strán a zároveň dodržiavať spoločnú stratégiu.

Prax ukazuje, že dizajn je dôležitým, ale nie rozhodujúcim faktorom pre prilákanie zákazníkov. Ak chcete vidieť, stačí sa pozrieť na blog Seth Godin, slávny americký spisovateľ a hovorca. Dizajn vstupnej stránky jeho stránky sa sotva dá nazvať výnimočným. Autor však dostáva stovky pripomienok od nadšeného publika.

Aké faktory iné ako dizajn by sa mali zohľadniť pri vytváraní efektívnej vstupnej stránky? Pozrime sa na tie hlavné.

1. Cieľové publikum

Funkcie vašej vstupnej stránky budú priamo závisieť od vašej cieľovej skupiny (alebo nákupnej osoby). Pre koho sú vaše marketingové snahy? Aké kroky ich chcete tlačiť? Je dôležité vedieť. Koniec koncov, nesedíte v prvom autobuse, ktorý prišiel bez toho, aby ste mali nejakú predstavu o jeho trase, však? Rovnako by ste nemali vytvoriť vstupnú stránku bez toho, aby ste pochopili svojich potenciálnych zákazníkov a ich potreby.

Ako pochopiť vaše publikum? Ak to chcete urobiť, musíte odpovedať na nasledujúce otázky:

  • Ako vyzerá môj ideálny klient?
  • Ako vyzerá zákazník, ktorý si nechce kúpiť moje produkty?
  • Čo ma zaujíma moja cieľová skupina?
  • Ako moji potenciálni zákazníci nájdu môj obsah: pomocou vyhľadávačov, sociálnych médií alebo iného marketingového kanála?
  • Používajú na to mobilné zariadenia alebo desktopy?

Tieto údaje vám pomôžu vo vašej hlave nakresliť obraz potenciálneho klienta, čo výrazne zvýši zacielenie vašej vstupnej stránky a tým aj jej účinnosť.

2. Výrobok

Úspech vášho podnikania do značnej miery závisí od toho, ako dobre rozumiete svojmu produktu. Určite sa stretávate s predajcami, ktorí vás chceli predávať bez toho, aby vedeli o svojich výhodách a skutočných vlastnostiach. Samozrejme, že ste pochopili, že ich hlavným cieľom je, aby ste sa dostali von. Žiadna normálna osoba by však nekúpila „mačku v taške“.

To isté platí aj pre vašu vstupnú stránku. Iba vaša úprimná dôvera v kvalitu a výhody vášho produktu dokáže presvedčiť potenciálnych zákazníkov, aby si kúpili. A tento pocit možno získať len jedným spôsobom - dôkladným pochopením vášho produktu a skúmaním návrhov konkurentov.

Prečo si myslíte, že toľko ľudí nakupuje luxusné oblečenie a kozmetiku napriek ich transcendentálnym cenám? Faktom je, že tieto spoločnosti chápu nielen trh, na ktorom pôsobia, ale aj vlastnosti svojich produktov. V prvom rade sa presvedčili, že ich produkt, bez akýchkoľvek pochybností, prekonáva svoje náprotivky. Preto je pre nich ľahké presvedčiť potenciálnych zákazníkov o potrebe nákupu.

Záver: nikdy nie je leniví povedať potenciálnym zákazníkom o výhodách vášho produktu, aj keď sa vám zdá, že už o ňom vedia všetko.

3. Problém + Riešenie

Na svojej vstupnej stránke musíte jasne pochopiť, čo chcete dosiahnuť. To vám pomôže správne formulovať problém vašich potenciálnych zákazníkov a ponúknuť im najlepšie riešenie.

Predpokladajme, že vaším cieľom pristátia je predať nový model ľahkého, tenkého mobilného telefónu. Kto môže takýto modul gadget potrebovať? Pravdepodobne tí, ktorí sú unavení nosením „tehly“ vo vrecku džínsov a chcú získať niečo elegantnejšie. Takže sa objavil problém. Ostáva len ponúknuť efektívne riešenie.

Alebo iný príklad. Predpokladajme, že chcete zvýšiť počet predplatiteľov vášho newsletteru. Aké problémy môžu znepokojovať ľudí, ktorí spadnú na takéto pristátie? Neschopnosť písať komerčné texty, neznalosť všetkých jemností tejto profesie. To znamená, že je potrebné sa na to zamerať.

Bohužiaľ, mnohí podnikatelia sa neobťažujú definovať problém svojich cieľových skupín, ale jednoducho listless zoznam vlastností svojich produktov. Nerobte ich chyby. Beat právo na cieľ. Ukážte, ako môže byť váš produkt užitočný pre vašich potenciálnych zákazníkov, a budú reagovať s vďačnosťou.

4. Text

Text vstupnej stránky musí byť predovšetkým spoľahlivý. Neoklamte svojich zákazníkov, dodržiavajte svoje sľuby. Nie je potrebné ponúkať zákazníkom bezplatný produkt alebo službu a potom na nich odošlite 1000 rubľov. Vyhnite sa zložitým marketingovým trikom, ako je napríklad fade-in reklama.

Druhou dôležitou vlastnosťou textu pri pristávaní by mala byť jeho stručnosť. Nie je potrebné vstúpiť do strnulosti užívateľov, ktorí prišli na stránku s dlhými ozdobnými vetami. Základné posolstvo by malo byť jednoduché a zrozumiteľné.

Jednou z najčastejších chýb tvorcov textu pre vstupné stránky je, že sa snažia ukázať nevhodnú kreativitu. Výsledkom je, že návštevník nemôže pochopiť, čo je na tejto stránke všeobecne ponúkané a aké kroky sa od neho vyžadujú. Zapamätajte si: Vykládky by nemali byť naplnené tvorivosťou, mali by jasne opísať výhody konkrétnej ponuky a viesť používateľa k vykonaniu cielenej akcie.

5. Návrh

A až teraz, keď boli popísané prvé štyri faktory, môžeme pristúpiť k dizajnu. Čo by sa teda malo brať do úvahy pri vývoji tohto dôležitého prvku pristátia?

Po prvé, skutočnosť, že by mala vyzerať úhľadne. Stránka pretekajúca sa grafickými prvkami môže jednoducho zameniť používateľa a zabrániť im pochopiť jeho význam. A tu, verte mi, žiadna výzva k akcii nezachráni, ani tie najzreteľnejšie a zvodné.

Po druhé, nech je to pre mnohých zrozumiteľné, ale pri navrhovaní dizajnu je veľmi dôležité vyhnúť sa obrazom z verejne dostupných fotokníh a používať iba vysokokvalitné obrázky. V opačnom prípade bude vaša vstupná stránka vyzerať lacná a nespoľahlivá.

Po tretie, po tretie, osobitná pozornosť by sa mala venovať výzve na konanie. Tlačidlo volania by malo byť dostatočne jasné a zreteľné, pretože to je ten, ktorý určuje, či potenciálny zákazník uskutoční nákup alebo ignoruje vašu ponuku.

6. Výzva na akciu

Výzva na akciu informuje návštevníkov vašej stránky o možnosti vykonať určité akcie. Medzi najčastejšie výzvy na konanie patrí: nákup tovaru, získanie darov zadarmo (napríklad katalógy alebo elektronické knihy), vyžiadanie si ďalších informácií, sledovanie videí atď. Volanie k akcii sa spravidla aktivuje, keď stlačíte špeciálne tlačidlo, v ktorom sa nachádza.

Aká by mala byť výzva na konanie?

Vo výzve na konanie by nemali byť pompézne prídavné mená s hodnotou nadradenosti, napríklad: nádherné, najlepšie, nádherné atď. Vzhľadom k nim, zdá sa, že sa snažíte oklamať svoj produkt zákazníkom háčikom alebo podvodníkom.

Ďalšia chyba pri vytváraní výzvy na konanie je nedostatočná čestnosť. Už sme o tom hovorili o niečo vyššie, ale ešte raz mi to zopakujem. Ak ponúkate návštevníkom webových stránok bezplatný produkt, žiadnym spôsobom od nich nevyžadujte peniaze na nasledujúcej stránke. Tak, budete nielen zmariť dohodu, ale aj získať nespokojný klient, ktorý nie je príliš lenivý, aby všetci o jeho negatívne skúsenosti.

Okrem toho by mala byť viditeľná vaša výzva na konanie. Umiestnite ho na viditeľnú pozíciu - najlepšie v oblasti "prvej obrazovky". A snažte sa v ňom nepoužívať slovo „poslať“ - podľa početných testov A / B výrazne znižuje úroveň konverzie.

7. Výsledky

Mali by ste starostlivo zvážiť, o aké výsledky sa snažíte. Ide o štatistiky. Vďaka zozbieraným údajom môžete zistiť, ktoré metódy fungujú a ktoré nie. Určite si, aké výsledky očakávate od vstupnej stránky (napríklad 5 kvalitných vedie s 500 ľuďmi za deň prevádzky), potom tieto údaje porovnajte so skutočnými výsledkami, ktoré ste dosiahli. Ak vám to nevyhovuje, je načase zmeniť návrh a ďalšie aspekty vašej vstupnej stránky.

8. Sociálny význam

Fráza, že peniaze robia svet okolo, nebola nikdy relevantnejšia ako teraz. Vezmite si napríklad internet: stalo sa akýmsi trhovým námestím, kde si môžete kúpiť čokoľvek, ak máte pevnú peňaženku. Môžete si kúpiť rád na Facebooku, nasledovníkov na Twitteri a dokonca aj recenzie o vašej spoločnosti. Ale neponáhľajte sa radovať, pretože zákazníci sú ďaleko od hlúpy: okamžite pociťujú falošnosť a nehanebnosť. A to znamená, že umelé "rády" a falošné recenzie môžu hrať krutý vtip s vami - zákazníci už nebudú dôverovať.

Pokiaľ ide o spätnú väzbu, je obzvlášť dôležité byť úprimný. Nikdy chváliť zarábať milióny, keď sotva skončiť stretnúť. Skôr alebo neskôr si ľudia uvedomia, že ste skutočný podvodník, a tento objav určite zdieľajú so svojimi priateľmi. Snažte sa vyhnúť ležaniu v akejkoľvek forme. Nerobte hlasné vyhlásenia, ak ich nedokážete potvrdiť skutočnými faktami.

Už dlho je známe, že láska ľudí sa nedá kúpiť. To možno len zarobiť - úprimnosť, tvrdá práca a talent. Vezmite si napríklad kanadského popového speváka Justina Biebera. Nech máte pre neho akékoľvek pocity - závist, sympatie alebo nepriateľstvo - faktom zostáva: jeho fanúšikovia (alebo, presnejšie povedané, fanúšikovia) ho jednoducho milovali. Stačí sa pozrieť na akúkoľvek fotografiu z jeho koncertov. Pozrite sa na tieto nadšené tváre fanúšikov: môžu byť také emócie falošné?

Namiesto záveru

Po prečítaní tohto článku si pravdepodobne uvedomujete, že dizajn vstupnej stránky a jej obsahový obsah sú rovnako dôležité. Majte na pamäti túto skutočnosť v procese vytvárania vstupnej stránky. Akonáhle ste dokončili svoju prácu, pozrite sa na svoju vstupnú stránku s nestranným pohľadom a úprimne odpovedajte na nasledujúcu otázku: je to dosť presvedčivé? Ak máte akékoľvek pochybnosti, skúste analyzovať svoje chyby a pochopte, ktoré faktory ste nevenovali náležitej pozornosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár