Ako dokázať šéfovi, že vstupné stránky môžu skutočne zvýšiť vaše zisky?

Už dlho ste študovali vstupné stránky a došli k záveru, že vstupné stránky sú najefektívnejším prevodníkom pre vaše podnikanie? Skvelé, ste na správnej ceste: tento nástroj má naozaj neuveriteľnú silu. Ale teraz čelíte ťažšej úlohe - presvedčiť svojho šéfa alebo klienta o tom. A tu, spravidla, vznikajú problémy ... S nádhernými slovami a prísahou z neba a zeme môžete triasť vzduchom tak, ako sa vám páči, ale je nepravdepodobné, že by ich presvedčili, pretože peniaze sú v stávke (ich peniaze alebo peniaze spoločnosti). Pokiaľ jasne nevysvetlíte, aká je hodnota vstupných stránok, nebudú im rozumieť.

V tomto ohľade odporúčame použiť nasledujúci presvedčovací algoritmus. Skladá sa z 5 krokov a je súborom mocných argumentov. Vďaka nemu bude pre vás jednoduchšie dať svoje myšlienky do poriadku a dokázať, že používanie vstupných stránok môže skutočne viesť k výraznému zvýšeniu ziskov spoločnosti.

1. Povedzte nám o úspešných prípadoch.

Len pár príbehov o tom, ako sa ostatným spoločnostiam podarilo používať predplatné, bude dobrým základom pre vaše presvedčenie. Je pravda, že existuje jeden dôležitý bod - vziať ako príklad potrebujete prípady len tých spoločností, ktoré sú vo vašom nika alebo za rovnakých podmienok ako vy.

Ak budete hovoriť anglicky (aspoň na úrovni začiatočníkov), MarketingShepra výrazne uľahčí vyhľadávanie. Ak nie, skúste hľadať v Yandexe alebo Google: dnes sú vstupné stránky tak populárne, že aj v runete môžete nájsť veľa zaujímavých prípadov. Tu je len jeden z nich (pre všeobecnú prezentáciu):

Prípad Folyo

Projekt Folyo je určený na vyhľadávanie dizajnérov. Hlavná stránka stránky (pristátie) pôvodne vyzerala takto:

Upozornenie - vstupná stránka s jednou obrazovkou je preťažená tematickými blokmi. Zobrazenie zákazníka prehľadáva obrazovku postupne, pričom začína v ľavom hornom rohu.

Z ponuky v strede (4) rozptyľuje jasnejší priemyselný odkaz (3), ktorý zavádza spotrebiteľov. Okrem výzvy na výzvu (5), ktorá je sama o sebe dosť slabá („Dozvedieť sa viac“), je na stránke niekoľko viditeľných kliknutí, ktoré ďalej komplikujú orientáciu spotrebiteľov a znižujú mieru konverzie.

Zakladateľ spoločnosti Folyo, Sasha Grafe, bol zo svojej vlastnej skúsenosti presvedčený, že jeho vstupná stránka nedokázala jasne vyjadriť výhody svojej služby. Zmätení spotrebitelia mu neustále písali listy. Požiadali, aby vysvetlili, čo je hlavnou funkciou stránky.

  • Zhromažďuje stránka požiadavky na projektanta?
  • Na stránke si môžete vybrať jedného z navrhovateľov navrhnutých v zozname?
  • Ako môžem hovoriť s dizajnérmi?

V skutočnosti, zákazníci jednoducho museli povedať o ich projekte, a záujem dizajnéri sami by sa odhlásiť v komentároch.

Tento problém sa vyskytuje v mnohých podnikoch bez ohľadu na veľkosť. Obchodníci a generálni riaditelia vedia toľko o svojom produkte, že je pre nich ťažké vysvetliť nezasväteným spotrebiteľom výhody ich produktov a služieb v jednoduchom ľudskom jazyku, stručne a jasne. A spotrebitelia si môžu myslieť, že výrobok rieši ďalší problém. Toto je zase vyjadrené nízkou konverziou.

Namiesto toho, aby obvinil používateľov z „pomalosti“, analyzoval Sasha všetko, rozhodol sa zamerať na vysvetlenie podstaty svojho projektu a dať celý dizajn do pozadia. Výsledkom bolo pridanie jednoduchej animácie, ktorá vyjadrila hlavné posolstvo stránky a vysvetlila jej funkciu. Potom sa sústredil na body bolesti v druhej kapitole:

Umiestnil tematické bloky vertikálne, čo značne zjednodušilo proces oboznamovania sa s informáciami.

Ako môžete vidieť, teraz v rámci jednej obrazovky - maximálne 2 - 3 bloky s informáciami, ktoré neodrážajú pozornosť spotrebiteľov a umožňujú vám rýchlo naskenovať celú vstupnú stránku zhora nadol. Teraz spotrebitelia jasne chápu, čo táto stránka ponúka. Konverzia sa zvýšila o 73%.

2. Povedzte nám o výhodách, ktoré získate

Takže ste našli prípad spoločnosti s podobným problémom. Teraz pripomeňte svojmu šéfovi, že cielené vedenie pristátia na vstupnej stránke vám poskytne obrovskú konkurenčnú výhodu. Zistite si hlavné kľúčové dotazy (ak ešte neviete) a zistite, koľko konkurentov používa vstupné stránky pre nich (s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať len niekoľko konkurentov, čo znamená otvorené pole pre akciu).

Potom pripomeňte svojmu klientovi alebo šéfovi, že 62% B2B spoločností využívajúcich predplatiteľské stránky má menej ako šesť predplatených stránok. To znamená, že väčšina obchodníkov nie je vážne použitie týchto vysoko výkonných meničov, a máte obrovskú potenciálnu výhodu.

Podľa štúdie spoločnosti Hubspot spoločnosti zvýšili počet nových potenciálnych zákazníkov o 55%, čím sa počet ich predplatených stránok zvýšil na 10-16 kusov. Počet vedie ešte viac, keď spoločnosť používa viac ako 40 vstupných stránok. Pristátie je vyvinuté v rámci špecifického kľúčového prieskumu. Tiež vyvinula špeciálnu ponuku (ponuku) pre každé kľúčové slovo.

A teraz sa pozrite na firemnú webovú stránku. Koľko konkrétnych stránok môžete vytvoriť? Pridajte sekcie "Knižnica", "FAQ", "Ceny", "Partneri", "Prípady", "Výhody" a "Vlastnosti". Každá z týchto sekcií má obrovský informačný prínos pre spotrebiteľov a bude aj vašou malou konkurenčnou výhodou.

3. Pripomeňte, že konkurenti nespia

Podľa štatistík marketingu Shepra 48% obchodníkov vyvíja vstupné stránky pre každú novú marketingovú kampaň. V inej štúdii 85% obchodníkov tvrdí, že sa v roku 2014 zameria na miery konverzie. A 83% cíti istotu v tomto prístupe a marketingovej stratégii.

Pre porovnanie, v roku 2012 si iba 65% obchodníkov dôverovalo v seba a svoje stratégie, čo znamená, že konkurencia je čoraz ťažšia, konkurenti sú múdrejší a teraz sú vždy pripravení konať.

Ukážte svojmu šéfovi alebo klientovi, že je lepšie začať testovať stratégiu predplatenej stránky, až kým sa rastúca konkurencia nezastaví vašu novú vstupnú stránku. Nechcete sa vrhať do potu vašej tváre a prenasledovať po svojich konkurentoch, keď sa už tešia z výsledkov svojho prvého kroku?

4. Preukázať, že vstupné stránky nie sú príliš drahé

Samozrejme, hlavným záujmom vášho šéfa bude vždy otázka: koľko nás to bude stáť? Náklady nie sú také veľké, ako sa zdá. Na vývoj a testovanie vstupných stránok môžete použiť špeciálny softvér. Väčšina z týchto užitočných programov je na určitý skúšobný čas podmienečne bezplatná. Tento čas postačuje na to, aby ste zistili, či bude vaša nová stránka úspešná.

Ak nechcete používať špecializovaný softvér pre vstupné stránky, môžete vytvoriť rozloženie stránky vo Photoshope a programátor ho prevedie do formátu html. Môžete tiež nájsť tutoriály na internete alebo najať špecializovanú agentúru, ktorá vám lacno vytvorí potrebnú vstupnú stránku.

5. Vysvetlite, že riziká sú minimálne.

Pripomeňte svojmu šéfovi alebo klientovi, že aj keď je vstupná stránka neúspešná, môžete neustále vykonávať testovanie A / B (zadarmo) a zlepšiť konverziu do nekonečna.

Samozrejme, niektorí šéfovia alebo klienti budú zúfalo odolávať vašim argumentom a ani tieto dôvody ich nepresvedčia. Snažte sa im stále oznámiť, že máte k dispozícii - najefektívnejší prevodník. Hlavné stránky stránok, katalógov, produktových kariet nie sú ani zďaleka také účinné ako špecializovaná vstupná stránka. A nepoužívať takéto stránky vo vašej firme je prinajmenšom hlúpy.

Zanechajte Svoj Komentár