Obsah Marketing od Matthewa: čo obchodník učí Bibliu?

Dokonca aj keď ste nečítali Bibliu, neverili v kresťanského Boha alebo ju úplne popierate, pozrite sa na modernú cirkev so sarkasmom, môžem tvrdiť, že aj v tomto prípade ste si vedomí väčšiny príbehov, ktoré na vašich stránkach prinášajú Nové a Staré Zákony. Nie je to dôkaz úspechu obsahu - jeho absolútna všadeprítomnosť a dve a pol miliardy aktívnych nasledovníkov na celom svete? Je toho veľa čo sa učiť!

Je značka úspešnejšia?

Na chvíľu zabudnem, že kresťanstvo je náboženstvo a základ presvedčenia pre miliardy ľudí na planéte. To nám umožní pozrieť sa na ňu ako na úspešnú značku. Možno najúspešnejší v histórii. Čo ho tak donútilo?

Upozorňujem na kritiku. Nevidím nič zlé vo volaní kresťanstva ako značky. Napríklad British Healthcare Association je tiež príkladom značky pre obchodníkov.

Hlavnou zbraňou kresťanstva je slovo. Presnejšie - 773 692 slov - jedinečný obsah, ktorý vždy zostáva relevantný a nevyžaduje aktualizáciu. Príbehy z tejto knihy sú pre spotrebiteľa vždy zaujímavé a zdieľajú ich navzájom. Nie vás to každý článok alebo obsahový marketingový príspevok učí?

A teraz si pamätajte na biblické scény - Noeho a veľkú povodeň, 10 egyptských popráv, Babylonskú vežu, zradu Júdu. Všetky z nich sú stále prenášané na seba - zastrelené sú milióny trhákov, zapisujú sa obrázky, vytvára sa hudba. Ich publikum je miliardy ľudí na celom svete. Tieto príbehy sú známe každému druhému obyvateľstvu planéty. Práve táto obsahová stratégia urobila z kresťanstva číslo 1 náboženstvo na tomto jedinečnom trhu. Ale rozprávanie nie je všetko!

Pozri tiež: Kto zabil rozprávanie príbehov?

Prečo tento prístup funguje?

Sľubom úspechu content marketingu sú nemenné pravidlá, hlavná myšlienka spoločnosti, okolo ktorej je tematický obsah vytvorený a body kontaktu so spotrebiteľom. Kresťanstvo má takúto myšlienku a je jasne vysvetlené v hlavnej obsahovej stratégii. Hádajte, čo robím? To je pravda - 10 prikázaní je súborom zákonov, ktorými sa riadi kresťanstvo a určuje tón komunikácie so zákazníkmi.

Úspech vašej správy závisí od príbehu, ktorý sa rozhodnete povedať. Čo je užitočné povedať ostatným, budete schopní stať sa súčasťou života vášho klienta? To je dobre naučené v Red Bull, o ktorom sme už povedali - ich webové stránky, ak nie Biblie, potom určite podrobný sprievodca pre extrémy. Ak existuje viac takýchto značiek, všetci budú mať prospech. Ako to urobiť? Biblia použitá na toto (alebo vynašiel?) 6 nástrojov na marketing obsahu.

1. Krátke správy

Ten, kto napísal Bibliu, bol prvý, kto pochopil, že užívateľ často nemá čas na Longridu, a preto najdlhšou knihou v Biblii je kniha Žalmov (žalmov) - 150 krátkych básní, v ktorých sa uvádzajú „zbožné vyliatia nadšeného srdca veriaceho počas rôznych životných skúšok“. ,

Tvorca Biblie bol vynikajúci psychológ a vedel s istotou, že človek reaguje rýchlejšie a ochotnejšie zdieľa krátke správy (najmä ak nie je potrebné párkrát kliknúť myšou, ale vysielať slovo z úst). A po 1500 rokoch sa objavili reklamné slogany, Twitter a VKontakte, s „inteligentnými“ životnými myšlienkami a citáciami od skvelcov, ktorí sa tak dobre pohybujú na webe.

Pozri tiež: Čo je lepšie: longreads alebo krátke články? Prípad "Texterra"

2. Výtvarné umenie - ikony, maľby, obrazy, memy ...

V každej galérii svetového významu sa nachádza množstvo obrazov s biblickými scénami - "Madonna" da Vinci, "David" Caravaggio, "Sixtinská kaplnka" Michelangela. Podobne ako pred stovkami rokov tieto diela inšpirujú verejnosť, obdivujú, diskutujú, navzájom sa rozprávajú.

Zaujímavé je, že väčšina z nich nebola napísaná vlastnou inšpiráciou, ale rozkazom katolíckej cirkvi, pretože aj vtedy bolo jasné, že grafický obsah pôsobí silnejšie a hlbšie. Dostalo sa do bodu, že v ére Caravaggia nemohol byť umelec považovaný za platný, kým nedostal povolenie od cirkvi na jednu z biblických scén. To je dôveryhodnosť značky.

Po 1500 rokoch sa objavil Instagram, Pinterest, Flickr. Obchodníci urobili "objav" o význame infografiky. Objavili sa memy a celé spoločnosti, ktoré svojou pomocou propagujú značky v sociálnych sieťach.

Pozrite si tiež: 7 najlepších služieb pre tvorbu video infografiky

3. Kázne

Biblia zahŕňa bohoslužby, spoločné čítanie modlitieb, aktívnu prácu s návštevníkmi. Moderný marketing a PR tiež neustále hľadajú kontaktné miesta so zákazníkmi - konferencie, fóra, strany bloggerov, zhromaždenia, školenia a dokonca aj firemné večierky. Cieľom týchto a iných je udržať záujem publika, pracovať s cieľovou skupinou.

4. Obsah používateľa

Nie všetky obrazy a sochy boli objednané kostolom. Biblické príbehy tak presne ovplyvňujú bolesť cieľovej skupiny, ktorá ju inšpiruje k vytváraniu a distribúcii vlastného obsahu. Táto skutočnosť je jedným z najdôležitejších ukazovateľov úspechu obsahovej stratégie.

5. Znalecký posudok

Všetky významné udalosti Nového zákona sú spojené s jednou osobou - Ježišom Kristom. Vlastní všetky nezabudnuteľné výroky a nespornú správnosť rozsudku. On je nasledovaný, je sledovaný, je ctený a je prijatá múdrosť. Hovorí, že verí - veríte, hovorí, že daruje chrám - darujete.

Je to dobrý príklad ovplyvňovania marketingu, ktorý je založený na stanovisku rozpoznateľnej a rešpektovanej osoby a jeho dialógu so zákazníkom. Toto je Steve Jobs pre Apple, Mark Zuckerberg pre Facebook alebo slávnych ruských bloggerov - Max +100500 a Elena Krygina. Nie, neporovnávam ich s Kristom, hoci pre mnohých fanúšikov Apple je Jobs podobný Bohu.

Prečítajte si tiež: Názory odborníkov na trh v boji proti Yandexu so SEO odkazmi

6. Sezónnosť

Vrchol aktivity a posilnenie viery medzi kresťanmi pripadá na náboženské sviatky. V týchto dňoch, väčšina sviečok je daná, v chrámoch davy väčšina ľudí, maximálne ikony sú kúpené a maximum peňazí je darovaný. A všetko by bolo logické a spravodlivé, keby boli tieto dátumy a udalosti pôvodne koncipované. Ale nie, takmer všetky dátumy boli požičané z pohanských presvedčení, aby sa posilnila značka kresťanstva a zvýšila lojalita medzi potenciálnymi spotrebiteľmi viery.

10 prikázaní obsahu marketingu učil Biblie

  1. Vytvorte si dôstojnú imitáciu a sledujte myšlienku - vytvorte obsahovú stratégiu.
  2. Použite rozprávanie na pridanie farby k vášmu nápadu.
  3. Inspire - stať sa súčasťou spotrebiteľského života.
  4. Nebojte sa vytvoriť nové veci - urobiť históriu.
  5. Otestujte rôzne formy obsahu - longreads, krátke správy, grafiku.
  6. Prilákať (alebo vytvoriť!) Vážený advokát značky.
  7. Použite kľúčové dátumy na zvýraznenie pozornosti publika.
  8. Distribuovať obsah všetkými možnými spôsobmi - fóra, konferencie.
  9. Urobte hlavnú myšlienku - centrum spoločnosti. Spoľahnite sa na to vo všetkých obchodných procesoch.
  10. Preach - prineste svoj nápad masám. Napíšte príspevky hostí, vytvorte vírusový obsah, provokujte spotrebiteľa, aby sa o ne podelil na sociálnych sieťach.

Samozrejme, vznik médií, internetu a nových spôsobov prenosu informácií urobil vlastné úpravy, ale tieto metódy stále fungujú. Súhlasím, že by bolo hlúpe ignorovať obsahovú stratégiu, ktorej sila bola po stáročia testovaná.

P.s. Dúfam, že som tento článok vašich pocitov nezachytil. Akékoľvek porovnania náboženských a obchodných spoločností sa robia len kvôli jasnosti účinnosti stratégie.


Loading...

Zanechajte Svoj Komentár