Tajomstvo pre celý svet, alebo ako rozvíjať a spúšťať povesti

Namiesto intro

"Povesť o mne bude prechádzať celým Ruskom,

A každý, kto v nej volá, mi bude hovoriť jazyk.

Alexander Sergejevič Puškin

Najspoľahlivejšie publikum je ako bradavka: rana tam a ticho v reakcii. Kommersant skladových skladov, umelec kazí plátna a farby, spisovateľ extrahuje rádium z "tisíce ton verbálnej slovnej rudy." A dav nie je v zhone s uznaním.

Sme žoldnieri trhu. Posmrtná sláva nevyhovuje našim zákazníkom. Ten, kto sa podarí šíriť fámu „po celom Rusku“, bude v čokoláde. Ako? Pozrime sa.

Sú ľudia, ktorí uspeli: Lesia Ryabtseva, Nikas Safronov, Artemy Lebedev, Elena Torshina. Pamätajú sa na ne bez námahy, okamžite rozpoznaní, spomínaní. Tento text tiež pridá niekoľko poznámok k všeobecnému zboru. Tak fungujú celebrity.

Škandalózna povesť, vonia faul? Čo tým myslíš? Skutočne smradľavé príbehy číhajú v tieni. A sterilná čistá popularita nie je možná. Všetka sila sovietskej propagandy a celá horor Lubyanky nemohli zničiť vtipy o Stalinovi.

Voľba je zrejmá. Alebo, po Pushkin, "neoceniť lásku ľudí", dúfal, že dobrý produkt nepotrebuje reklamu. Alebo vedome používajte fámy v prospech seba a zákazníkov. Skúsme to?

Ako sa rodia fámy?

„Teraz sme pripravení hovoriť o čomkoľvek.

O raste ceny cukru, o konci sveta,

o raste ceny cukru v súvislosti s koncom sveta. “ t

Dmitrij Bykov

Rečové zóny Brock a Wernicke sa v mozgu našich predkov vytvorili asi pred 2.000.000 rokmi. Až do príchodu egyptských hieroglyfov v roku 3200 pnl. slovná komunikácia bola jediným spôsobom prenosu informácií. Povesti vytvorili jazyk ako programový kód myslenia. Žiadny jazyk - žiadny človek, v najlepšom prípade "Mowgli."

Ľudia a skupiny ľudí prichádzajú s povesťami, aby získali chýbajúce odpovede v oblastiach života, ktoré spôsobujú silné pocity: túžby a nádeje, obavy, hnev (agresia). Preto existujú 3 typy povestí: túžby - povesti, hororové povesti a agresívne povesti.

Povesti-túžby predpovedať "sen sbychu". Tarify sa znížia, dôchodky sa zvýšia, ropa sa zvýši ceny, štát splatí hypotéku. Pripomienky-túžby pracovať ako "Ferveks": zmierniť bolesť s nádejou na chvíľu, a potom sa pacienti stanú päťkrát horšie, vyliezť na stenu a hit okná.

Povesti - hororové príbehy (strašiak) opačných fám - túžby a predpovedať budúce hrôzy. Denominácia vyprázdni hrudky, sankcie budú hladovať, kapitalistickí ministri prijmú 12-hodinový pracovný deň, hranice budú zatvorené, mena bude zakázaná. Potom vypukne apokalypsa a my všetci zomrieme na jadrovú zimu a na mŕtvych. Povesti - hororové príbehy sa aktivujú v čase hospodárskej krízy, sociálnych otrasov a vrcholov slnečnej aktivity.

Agresívne povesti obvinený, po povesti, hororové príbehy. Spôsobujú napätie, konflikty medzi skupinami. Napríklad v USA ide o rasové napätie a rodovú opozíciu av Rusku je rozdiel medzi bohatými a chudobnými, migrantmi a pôvodnými obyvateľmi. Kto rozbil naše cesty, urobil prácu, zvýšil ceny, odňal dedičstvo predkov a vyplienil peniaze ľudí? Je známe, kto: hostujúci robotníci, úradníci, oligarchovia a polícia. Zvláštnym prípadom agresívneho sluchu je poškodenie sluchuodhalenie tajných zlozvykov celebrít. Tento typ povesti je obľúbenou zbraňou žltej tlače, vojenskej propagandy a politickej agitácie.

Vtipy, memy, mýty, básne Dmitrija Bykova a knihy Viktora Pelevina nie sú samostatnými kategóriami povestí, ale využívajú ich masovú popularitu rôznymi spôsobmi.

Je možné predpovedať vznik povestí. Čím vyšší je emocionálny záujem o tento problém, tým viac sa o ňom hovorí. A naopak: obslužnosť mosta cez Volhu je veľmi znepokojujúca pre Saratovcov a tverchanov a Moskovčania na nich necestujú a nechajú ich aspoň zrútiť.

Pravdepodobnosť výskytu (počtu) spontánne sa vyskytujúcich fám možno odhadnúť podľa vzorca:

B = AND * D

kde B je pravdepodobnosť povestí

A - stupeň emocionálneho záujmu k téme v spoločnosti (skupine)

D - nedostatok spoľahlivých informácií definovaných ako

D = 1 / (K.S. * D.I)

Týmto spôsobom

B = I / (K.S. * D.I)

Kde je K.S. - počet konzistentných správ

DI - stupeň dôvery spoločnosti (skupiny) voči zdrojom

Ako tento vzorec funguje? V čitateľovi emocionálneho záujmu, čím vyššie je, tým viac povestí. Napríklad 19. marca 2016 bola spustená kozmická loď Soyuz TMA-20M. Táto udalosť sa sotva diskutovala: v roku 2015 Rusko vypustilo 26 rakiet, záujem o túto tému už dávno zanikol. 1 000 Facebook príspevkov, 550 Vkontakte. A 28. júla sa krymská federálna oblasť stala súčasťou južného federálneho okresu Ruska. Táto udalosť je jedinečná: po prvýkrát od čias Belovezhskej dohody Rusko rozšírilo svoje územie. Záujem je veľký: 58 000 publikácií na Facebooku, 169 000 Vkontakte.

Menovateľ vzorca je súčin počtu správ (KS) a stupňa dôvery skupiny voči zdrojom (DI). Produkt je preto, že keď sa jeden z faktorov stane nulovým, menovateľ ako celok sa tiež stane nulovým. Povesti sú jediným zdrojom informácií, rastúcou lavínou.

Počet správ KS. z objektívnych dôvodov je nula. Napríklad, stavitelia znížiť kábel, a podlaha - Moskva bez komunikácie. Ale oveľa častejšie príčinou nulovej KS. Ukazuje sa, že ide o pštrosiu politiku: manažér sa bojí, že stratí tvár a čaká, kým sa „všetko vyrieši“. Čím početnejšia je postihnutá skupina, tým silnejšia je vlna povestí. Napríklad v júli 2012 došlo k nehode v dátovom centre Masterhost, hlavné mediálne stránky sa ukázali byť mimo dosahu: Vedomosti, Novaja Gazeta, Vzglyad, Dozhd a dokonca aj webová stránka vládnucej strany. Vedenie poskytovateľa hostingu obišlo situáciu hluchým tichom Pomohlo im to? Presvedčte sa sami: "Accident Masterhost".

"V reakcii na informácie o dávkovaní vzniká stereotyp nedôvery k oficiálnym zdrojom. V reakcii na oficiálne mýty vznikajú s opačným znamením mýty bežného vedomia." AL Poteryakhin, "Psychológia povestí"

Dôvera v zdroje D.I. môže byť nula v prípade masívneho negatívneho stereotypu (celkový predsudok). Krátkovlnné prijímače v ZSSR sa predávali voľne a boli lacné, ale len veľmi málo ľudí počúvalo rádio Liberty. Pretože všetci boli presvedčení, že "nepriateľské hlasy" klamú, ohovárajú a kazia. Vysoká miera dôvery v televízne programy, ktoré sa v tom čase vytvorili, sa zrútila hneď po páde MMM, keď bolo podvádzaných 2 až 15 miliónov vkladateľov.

Dokonca aj s vysokou mierou dôvery, zriedkavé, oneskorené alebo protichodné správy dávajú vzniknúť veľkému počtu povestí (nízke KS a menovateľ). Sovietsky masmédiá zverejnili spoľahlivé, opakovane overené informácie o úspechoch kolektívov práce. Zároveň však cenzúra "Glavlit" zablokovala zverejňovanie prírodných a človekom spôsobených katastrof, ekonomických problémov, etnických konfliktov, táborov a väzníc, prejavov nespokojnosti. Výsledkom bol neustály záujem o uzavreté témy, ktoré boli uspokojené spormi z kuchyne a vozňov.

A naopak: veľký, mnohonásobný redundantný počet správ z miliónov zdrojov na internete podporuje povesti, tlačí ľudí, aby žiadali a distribuovali správy z úst. Nízky obsah informácií, zrejmá angažovanosť a všadeprítomné neoverenie internetových publikácií okrem toho naďalej znižuje úroveň dôvery v DI a zvyšuje pravdepodobnosť fám. konečne, pri absencii dôveryhodných zdrojov je počet zmien kritériom spoľahlivosti. Ľudia márne nebudú hovoriť! Okrem toho sa každé konkrétne vypočutie považuje za samozrejmosť podľa stupeň súladu s už existujúcim obrazom sveta.

Vezmite aspoň 25 rámcových a iných typov podprahových (podprahových) reklamy. Mýtus alebo realita? Wikipedia ich odháňa, používatelia služby YouTube veria v ne, federálny zákon „o reklame“ im zakazuje (článok 5 ods. 5 pododsek 9). Kompletná anarchia, sloboda názoru, verte tomu, čo chcete.

Prečo sa šíria zvesti?

„Poznáte rozdiel medzi novinkami a klebetami?

Táto správa vás informuje o tom, čo ľudia robia.

A klebety hovoria, aké potešenie z toho dostali.

Gregory David Roberts

Prenos povestí dáva dočasný "terapeutický" účinok na úrovni skupiny. Ak je život jeho účastníkov zlý v udalostiach, potom je emocionálna rovnováha pod optimom a ľudia trpia nudou (emocionálna deprivácia). V tomto prípade, povesti pridať "korenie" baviť.

Naopak, ak je skupina v napätí, očakávajú budúce katastrofy alebo radosti, potom je emocionálna rovnováha vyššia ako optimálna. Členovia takejto skupiny pri výmene povestí „pustia paru“ a upokojujú sa na optimálnu úroveň.

Na osobnej úrovni zvyšuje každý jednotlivý ušný nosič počas prenosu. Komunikovaním dôležitých a neznámych „faktov“ zabezpečuje zvýšenú pozornosť, prejavuje povedomie, vyhráva a potvrdzuje autoritu vodcu názorov, stúpa do vlastných očí a do očí druhých. Poslucháč je tiež potešený: dozvie sa nové zaujímavé fakty, ktoré dokáže retell. Všetci členovia uspokojiť ich emocionálnu neadekvátnosť. V tomto prípade sa predpokladá, že získané informácie sú dôveryhodné.

Je dôležité pamätať na to, že detaily prenosu sa počas prenosu menia, prispôsobujú sa stereotypom skupiny. Napríklad, ak začnete povesť o medzietnickom boji, bez pomenovania podnecovateľa, potom čoskoro bude „biely“ iniciátor „čierny“ a naopak. Čím presnejšie spúšťanie sluchu zohľadňuje skupinové stereotypy, tým ľahšie je prenášané a tým menej skreslené.

"Keď je vypočutie reprodukované počas skupinových rozhovorov, niekedy vzniká nejaká rivalita, ktorá povzbudzuje každého účastníka v takom rozhovore, aby sa snažil o primát, ktorý sa dosahuje prezentovaním vzrušujúcejšieho príbehu s farebnými detailami a ignorovaním faktov." YA Sherkovin "Sociálna psychológia. Stručná esej"

Povesti a davy

"Ako viete, dav v ich povstaní."

iba bezmyšlienkovateľne nasledovať príklad niekoho "

Yukio Mishima

Byť prostriedkom na výmenu emócií, povestí šíriť ľahšie je, tým viac sa skupina podobá davu. V skutočnosti, povesti sú hlavným mechanizmom davovej komunikácie, spôsobom jej existencie s fyzickou nejednotnosťou.

Najčastejšie sa vyskytujú náhodné (príležitostné) davy, ktoré sa objavujú okolo nečakanej udalosti. Príležitostný dav sa napríklad skladá z pouličných divákov automobilovej nehody alebo účastníkov online diskusie, ktorí komentujú udalosť informačného kanála. Hlavnými dôvodmi účasti sú zvedavosť a túžba zlepšiť osobný status (prvý typ).

Športoví fanúšikovia, fanúšikovia spevákov, registrovaní členovia komunít sociálnych sietí a pravidelní čitatelia publikácií sa pravidelne stretávajú v dohodnutých (konvenčných) davoch na spoločnú akciu. Návštevy zápasov, koncertov, čítanie článkov, obťažovanie noobs a trolling. Z tohto dôvodu majú stabilné jadro, často používajú špecifický žargón, zdieľajú spoločné hodnoty a praktizujú skupinové rituály.

Vzdialená komunikácia je v porovnaní s priamym veľmi slabá. Účastníci internetového davu sú zbavení efektov živej mimiky, zafarbenia a intonácie hlasov, pachov, fyzického kontaktu. Takáto zmyslová deprivácia má klady a zápory.

Na jednej strane nedostatok úplnej zmyslovej interakcie eliminuje účinok infekcie, ktorá je taká ľahká v kinách, štadiónoch a veľkých frontoch. To je dobrá správa: inak by každý užívateľ internetu riskoval stratu seba tým, že by sa pripojil k výkriku, extáze, agresívnemu alebo panickému davu.

Na druhej strane emocionálna chudoba internetových správ posilňuje očakávania a reakcie a jednoduchosť konania a anonymita zjednodušuje a urýchľuje šírenie fám. Najmä v časoch sociálneho napätia. napríklad, rastúce očakávania (zvyšujúce sa bohatstvo, rozširujúce sa slobody) zvyšujú emocionálny záujem, vytvárajú a posilňujú fámy o nádeji a hrôzach zvesti. Tento fenomén sa nazýva predkrízový ľudský syndróm (Homoprae-crisimos).

Nestabilita je zvýšená a objektívne faktory prispievajú k povesti: spomienky na masové udalosti, ktoré sa udiali a očakávanie ich opakovania (sviatky, dátumy katastrof, tragédie), únava, dlhotrvajúca nespavosť, intoxikácia. Vyvoláva vznik povestí, prekvapenie, strach.

"V niektorých prípadoch sa panický dav skladal z jednoduchého množstva jednotlivcov vystrašených ľudí. Stalo sa to napríklad 30. októbra 1938 v Kalifornii, keď bola rozhlasová hra vysielaná v románe H. Wellsa" Válka svetov ". Výsledkom je, že mnohí sa hrali za nominálnu hodnotu, opustili domy a majetok a utiekli do ulíc. “ T

AP Nazaretyan, "Psychológia elementárneho masového správania"

Plánujeme začať vypočutie

"Pri príprave na bitku som vždy našiel."

že plány sú zbytočné, ale plánovanie je nutnosťou.

Dwight Eisenhower

Použili sme mierne upravený akčný plán vojenských propagandistov na prípravu na vypočutie (viac informácií nájdete v časti „Berieme do úvahy lekcie vojenskej propagandy“):

 1. Určite presne, ako chceme zmeniť názory a pocity.
 2. Vyberte skupiny, v ktorých budeme prevádzkovať fámy
 3. Študujeme túžby, záľuby a nepáči, obavy vybraných skupín
 4. Rozvíjajte príbehy, s ktorými budeme vysielať fámy
 5. Vyberte kanály vplyvu a vysielajte príbehy cez ne do skupín

Príbehy môžu byť (a mali by) byť odlišné pre krátkodobé a dlhodobé ciele. Pre komerčné aktivity: zabezpečenie bežného predaja a tvorba (údržba, nadmorská výška) obchodnej reputácie. Príklad krátkodobého cieľa pre holičstvo: „rozšíriť názor, že holič XYZ robí dobré účesy pre narodeniny“. Príklad dlhodobého cieľa pre holičstvo: „šíriť názor, že v holičstve XYZ robia účesy ako sú popové hviezdy a filmy“.

Štúdia na začatie vypočutia

Typológia sociálnych skupín

„Účelom filozofie nie je špekulatívne

a budovanie obrazu sveta, ale v odhalení

ako by mali ľudia žiť, čo sa má riadiť,

ako ovplyvniť druhých a seba.

Socrates

Počnúc povesťou sa snažíme organizovať náhodný (príležitostný) dav s danými vlastnosťami: jeho účastníci by mali zdieľať názory, ktoré potrebujeme, zažiť emócie, ktoré potrebujeme, a vykonávať činnosti, ktoré potrebujeme.

Z hľadiska prístupu k zdrojom je výhodné používať periodicky vznikajúce konvenčné (konvenčné) davy. Po prvé, sú charakterizované stabilnými záujmami, ktoré sa dajú pomerne ľahko naučiť a používať. Po druhé, väčšina účastníkov v dohodnutých davoch udržiava stálu komunikáciu. Po zakrytí časti konvenčného davu s naším sluchom sa môžeme spoľahnúť na ďalšie šírenie a dokonca aj na opakované vlny sluchu.

Usporiadané davy pravidelne vznikajú na základe trvalo udržateľných populácií. Skupiny sú rozdelené do 5 kategórií: podľa osobných vlastností, praktických záujmov, činností, finančného stavu a názorov, Skupiny obyvateľstva existujú v skutočnosti a cieľové skupiny, segmenty, tečú len v predstavách obchodníkov ako vhodné analytické časti.

KATEGÓRIA SKUPÍN POPULÁCIE

OPIS KATEGÓRIE

Všeobecné skupiny vlastností

Spojte ľudí, ktorí majú vlastné rozdiely. Napríklad: ženy, príbuzní.

Praktické záujmové skupiny

Zjednotiť ľudí, ktorí majú prospech z práce s ostatnými. Obyvatelia jedného domu, zamestnanci jedného podniku.

Všeobecné akčné skupiny

Spojujú ľudí, ktorí väčšinu svojho času venujú podobným činnostiam. Napríklad programátori, hráči, športovci.

Skupiny názorov

Spojte ľudí s podobným presvedčením a preferenciami. Napríklad veriaci, fanúšikovia, vegáni.

Skupiny vlastností

Spojte ľudí s blízkym príjmom. Napríklad, majitelia nehnuteľností, oligarchovia, kancelárskych žoldnierov na plat, stavitelia - deň robotníci.

Spoločenstva

„Menšina je zbierka jednotlivcov

sa vyznačujú špeciálnymi vlastnosťami

hmota - nie je ničím zdôraznené.

José Ortega y Gasset

Hľadáme skutočne existujúce, početné, informačne aktívne skupiny na princípe „od všeobecnej ku konkrétnej“. Povedzme skupinám spoločnými vlastnosťami zahŕňajú ženské spoločnosti, najmä tie, ktoré sa týkajú materstva. Zberači sú typicky mužská skupina. Súvisiace klany sú vplyvné v strednej Ázii, v Zakaukazsku (teips) av Rusku. Podľa národných a kultúrnych charakteristík komunity. Наука отрицает астрологию, а группы знаков Зодиака имеются: Овны, Близнецы, Раки и так далее. Люди с физическими недостатками стремятся помогать друг другу: общества глухих, больных сахарным диабетом.

Групп по практическим интересам очень много, давайте структурировать. Начнем с признака совместной работы, некоторые исследователи особо выделяют внутрикорпоративные слухи среди других "ареалов распространения". Zdá sa, že hardvér hry nás nezaujíma, ale je vhodné prepojiť výplne špeciálnych ponúk kaderníkom, kaviarňam, suvenírom na firemné akcie a narodeniny. Je ľahké zbierať tieto informácie: otvorené sekcie "O nás", a užívatelia sociálnych sietí, nepochybne odhaliť miesto práce v profiloch. Sociálni inžinieri a nie tak lovili z verejných údajov, prečítajte si Kevin Mitnick.

Ďalším najdôležitejším typom skupiny na praktické záujmy spája ľudí na územnom základe. Nesmie sa zamieňať s geografickým zacielením! Kedy ste naposledy hovorili so svojimi susedmi na pristátí? Hľadáme skupiny, kde spoluobčania komunikujú: "typický Peter", "typický Novosibirsk", ďalšie skupiny s názvom mesta. Ďalej sa pozrite na komunitu obyvateľov: "Butovo Park-2" v Moskve, "Ladozhsky Park" v Petrohrade.

Sú skupiny pre praktické záujmy, ktoré súvisia so spoločnými hospodárskymi činnosťami: profesijné združenia, samoregulačné organizácie, realitné združenia, družstvá.

skupiny o všeobecných opatreniach pozostávajú z ľudí, ktorí väčšinu času venujú rovnakému typu povolania. V prvom rade ide o najatých pracovníkov, do septembra 2016 je ich v Rusku 70 miliónov. Toto je samozrejme heterogénna skupina: pracovníci rovnakej profesie sú viac-menej podobní. Asi 5 miliónov účtovníkov, povedzme, a nie viac ako 1 milión programátorov. Ale sú oveľa aktívnejšie. Ďalej hráči, ktorých celkový počet v októbri 2016 asi 60 miliónov ľudí. Medzi nimi, World of Tanks vedie s 30 miliónmi účtov. Skupiny športovcov sú veľké a súdržné: kulturisti, parkouroví športovci. Mimochodom, cyklisti sú takí silní, že pre svoje pohodlie prepracujú mestá.

skupiny podľa názorov (presvedčenie, preferencie) sú najčastejšie na internete. Ortodoxní kresťania sú najpočetnejšou skupinou tejto kategórie v Rusku (41% obyvateľov Ruska). Podľa všeobecného svetonázoru sú členovia politických strán, vegáni, ufológovia, rodnovci zjednotení. Závislosť zavesiť fanúšikov skupiny: fanúšikovia, fanúšikovia televíznych relácií ("House-2"), rocková hudba.

Nakoniec, kritérium vlastníctva, drahé srdcu obchodníka, je vo výskumných skupinách takmer zbytočné. Osoby s nízkymi príjmami dohodnutých (konvenčných) skupín podľa stavu majetku Netvoria sa, Maslowovo prežitie trvá celý čas a energiu. A strany a odbory v našej krajine vedia, čo sú. Spoločenstvá dobre fungujúcich ľudí existujú, ale sú organizované podľa princípu klubu: ich vnútorný život je pre výskum neprístupný a dôverujú len svojim vlastným. Avšak, ak máte účet v Squa.re alebo Affluence.org, potom ste zabudli na povesti viac ako 100500 propagandistov vedieť.

Skupiny vyberáme podľa nasledujúcich funkcií. špecifickýto znamená zjednotenie nie žien vo všeobecnosti, ale žien zaujímajúcich sa o materstvo. Nie hráči všeobecne, ale hráči v "World of Tanks" samostatne, "Zombie farme" samostatne. početný, to znamená od 500 účastníkov na Facebooku a od 1500 Vkontakte. Pravidelne aktualizované: najmenej 1 krát týždenne. S aktívnymi účastníkmi, ponechanie slušného množstva rád a pripomienok.

Skupinová analýza krok za krokom

"Vedomosti sa nedajú získať."

uzatvorením podobnosti,

nemožno získať žiadnym výpočtom.

Vedomosti možno získať len od ľudí.

Sun tzu

V prvom rade analyzujeme oznámenia o ďalších podujatiach v skupinách: môžete k nim pripojiť vypočutie. Napríklad po 16. novembri sú prípady používania neurónových sietí relevantné pre skupiny užívateľov Bitrix24. V prípade potreby upravte krátkodobé ciele.

Diskusiu študujeme na špecializovaných fórach, skupinách sociálnych sietí, médiách. Zostavujeme zoznam tém s najväčším počtom publikácií a komentárov. Povedzme, mama bude mať vzťahy, krásu, lieky, príbehy o pôrode, zdravie matiek a detí a kŕmenie. Knihomoľníci majú záujem o vyhľadávanie kníh podľa popisu, odporúčaní najlepších kníh podľa žánru, autora, prekladateľa, predmetových zbierok. Dávajte pozor na tagy: ak sú uvalené zámerne, pripravte si zoznam. Napríklad huby na Habrahabr.ru okamžite ukazujú, že programátori sú fanaticky zamilovaní do svojej práce, najmä do programovacích jazykov. Profilové fóra sú vyhľadávané prostredníctvom Google, s požiadavkami ako "mumie inurl: forum", "programming inurl: forum".

Ďalej prehlbujeme: hľadáme emocionálne vyjadrenia s extrémnymi hodnotami tonality (vyjadrené negatívne alebo pozitívne). Ak sa nepredpokladajú žiadne náklady na softvér, túto prácu vykonávame manuálne, s odkazom na slovník syntaxe programu WordNet-Affect. Ak máte finančné prostriedky, kúpte si RCO Fact Extractor alebo Analytical Courier. Frekvencia a intenzita ukážu emocionálny význam tém a umožnia ich zoradenie. Súbežne zostavujeme slovník skupinového žargónu a spresňujeme vyhľadávanie epithet s ním.

Po preskúmaní tém, ktoré spôsobujú hnev účastníkov, vylúčime skupiny, ktorým sú naše výrobky neprijateľné Ako pôžičky pre moslimov a kebab pre vegánov. Pre ostatné skupiny si vytvorte zoznam nepríjemných tém a spôsobov prezentácie informácií. Ako homosexualita pre fanúšikov a socialistická minulosť pre bokovky.

Študujeme kanály, prostredníctvom ktorých členovia skupiny dostávajú informácie. V sociálnych sieťach sú to zdroje častých príspevkov v komunitnom krmive, priateľské komunitné skupiny a obľúbené skupiny správcov. Tento zoznam je pre nás užitočný, keď organizujeme vysielanie vypočutia.

Vypočutie skriptového vývoja

Algoritmus pre vytvorenie synopsy

"Hip stehno,

A sova perie,

Jašterice trus a hlien

V magickom hrnci visel!

William Shakespeare

Konštruujeme scenáre z želaní účastníkov skupín, informačných potenciálov a záujmových zosilňovačov. S informačným vodičom sa bude zaobchádzať ako so správou skutočný produkt, ktorý ponúkame členom skupiny, aby uspokojili ich túžby.

Hromadný záujem sa bude interpretovať ako forma produktu, spôsob jeho realizácie alebo zameranie správy. Zdroj nám bude poskytovať vysokofrekvenčné dotazy.

Analyzujme algoritmus na materiáloch skupiny o všeobecných vlastnostiach „žien“, kombinovaných spoločnou akciou „návštevníci kaderníctva“.

DESIRE

INFOPOVOD

ZÁUJEM ZOSILŇOVAČ

VÝSLEDOK

Rovnako ako vy

narodeniny

zadarmo

Príbeh bezplatného účesu ako darček k narodeninám.

Je to triviálne?

Prečo potom nikto neponúka?

Upozornenie

test

on-line

Existuje veľa testov, „čo vám účes vyhovuje“, ale nie sú spojené s vzhľadom. Zaujímavejšie:

Vzdialené stylistické konzultácie s výberom vlasov, farbenie, make-up na Skype alebo fotografie

Doplňte sa, aby ste splnili zvedavosť žien a pre experiment

Hra

spolužiaci

Urobte si hru "krásu škaredých" veľa. A čo ak urobíte:

Multiplayerová hra v kaderníckom salóne s reálnymi interiérmi? "Plat" vzdialených kaderníkov vydávať zľavové kupóny.

* Stiahnite si zoznam informácií vedie

** Stiahnite si zoznam zosilňovačov

Rozumel? A teraz poďme ďalej ...

... zo synopse do skriptu

"Príbeh je ako hra,

v ktorých sú kostýmy aktualizované,

scenérie, mená hercov.

Obsah zostáva nezmenený. "

Edward Alexandrovich Sevrus

Takže v treťom stĺpci máme skripty. Teraz ich musíme premeniť na príbehy. Použime pre tento jeden zo 7 klasických grafov z knihy Christopher Booker "Sedem základných pozemkov: Prečo hovoríme príbehy" ("Sedem hlavných grafov: prečo hovoríme príbehy").

Dej prvej: poraziť monštrum. Podľa tejto schémy je postavená polovica "hororových filmov". Niektoré zlo ohrozujú domov hrdinu. On bije s ním, takmer stráca, stráca priateľov, ale v poslednej chvíli vyhrá, všetci zranení. Tento sprisahanie je dobré ukázať zápas s ťažkosťami a prekonaním.

Dej druhej: od špiny k bohatstvu. To je, ako väčšina "úspechov" sú napísané. Napríklad, rozprávka o Popoluške, alebo "Ja som ako všetci ostatní" Oleg Tinkoff. Tento príbeh demonštruje, ako sa dosahuje úspech prostredníctvom tvrdej práce a prekonávania prekážok.

Dej tretej: cesta a návrat. Hrdina nechcel nikam ísť, ale musel. Keď videl veľa úžasných a strašných, vracia sa do svojho domova, ktorý minul na ceste. Tak napísané "Pán prsteňov", "Robinson Crusoe". Tento príbeh ukazuje, ako sa učiť nové veci, nájsť pomoc priateľov, používať skryté sily. Naplánujte si výlet na 12 stupňoch Christophera Voglera.

Dej štvrtého: dobrodružstvo (quest). Hero fidget v každodennom živote trpí nudou. Našťastie sa zapája do nových dobrodružstiev a stáva sa v nich takmer profesionálom. Tak napísané "Dobrodružstvo Sherlocka Holmesa a Dr. Watsona", "Gulliverove cesty", "Ručná batožina" Dina Rubina a cykly superhrdinov. Tento príbeh je dobrý pre komparatívne zobrazenie ľudských schopností, ich pozdvihnutie alebo degradáciu (Gulliver v krajine obrov).

Dej piateho: komédia. Hrdina porušuje pravidlá správania bez úmyselného úmyslu, z nevedomosti (opitý, cudzinec, blázon) a bez vážnych následkov. Mops po nevedomosti útočí na slona, ​​Ostap Bender arogantne útočí na ZSSR, Švejk klame impérium a predstiera, že je idiot. Mierna forma expozície (pozri "Ako sa rodia fámy?"). Toto je sprisahanie „morálky“, ktoré učí predpísané správanie pod hrozbou posmechu.

Dej šiesteho: tragédie. Hrdina robí skutok a platí cenu vážne. Prometheus proti vôli Zeusa prináša ľuďom oheň a na to je pribitý na skalu. Raskolnikov zabije veriteľa a vyčerpaný svedomím, ide do tvrdej práce. Slávni bojovníci Othello a Eddard Stark zomierajú kvôli nadmernej dôverčivosti. Tuhá forma vystavenia. Toto je tiež dej "morálky", ktorá učí predpísané správanie pod hrozbou mravného trápenia a potrestania spoločnosti. Bez ohľadu na to, kto má pravdu, hrdina alebo nepriateľ, ktorý ho porazil.

Dej siedmeho: vzkriesenie (znovuzrodenie). Hrdina je zajatý temnými silami, chorými alebo mŕtvymi, ale s pomocou priateľov je prepustený a všetko končí šťastne. Na tomto príbehu sú postavené rozprávky "Scarlet Flower", "omladzujúce jablká a živá voda", kniha "Silver chair" zo série "Narnia", a leví podiel "dámy" románov. Pozemok je dobrý na ukázanie všemohúcnosti dobra a lásky, ako aj nenásilných metód boja.

Ak sa zdá, že možnosti Christophera Bookera sú nedostatočné, môžete sa inšpirovať zoznamom 36 dramatických scén, ktoré zostavil dramatik Georges Polti.

Tri "farby" praktickej realizácie skriptu

„Čo by si urobil,

ak zlo neexistovalo

a ako bude vyzerať zem

ak tie tiene zmizli?

Michail Bulgakov

Existujú 3 spôsoby, ako realizovať príbeh: biela, šedá a čierna (pre viac informácií o troch typoch propagandy v kapitole "Berieme do úvahy lekcie vojenskej propagandy").

Konajúc bielym spôsobom, prinášame príbeh k životu sami, organizujeme podujatie. Predpokladajme, že v blízkosti nášho holičstva je univerzita. Budeme zbierať informácie o narodeninách študentov v sociálnych sieťach, znížime ich na kalendár. 1-2 dni pred sviatkom zaklopáme na PM a pozývame vás na bezplatný účes. O mesiac neskôr sa povesti rozšírili po celej univerzite. Tento spôsob je najnáročnejší, ale aj najspoľahlivejší, pretože je založený na pokroku a dôvere. Niet divu, že je to preferované viacúrovňové marketingové siete MLM. Kniha Alexandra Shumovicha „Veľké udalosti. Technológie a prax konania podujatí“ vám pomôže naplánovať a vykonať akciu.

Šedým spôsobom vymyslíme príbeh a naplníme ho fiktívnou textúrou bez toho, aby sme sa dotkli skutočných ľudí a životných udalostí. Táto metóda sa zdá jednoduchšia, ale funguje horšie. Aby sa tento príbeh zdal dôveryhodný, musíte byť študentom príslušnej univerzity alebo dobre študovať realitu svojho života. Bez znalosti textúry bude história pravdepodobne povrchná a účinok je opačný. Kaderník bude vnímaný ako lenivý podvodník.

Čierna cesta je známa vďaka telefonickým a internetovým podvodníkom. Kategoricky by ste nemali používať: zisk v predaji bude stručný, a potom tam bude vlna príspevkov o drzý podvodníci.

Na vytvorenie sú najlepšie vtipné, neoficiálne príbehy vypočutie, Napríklad sa hovorí, že naša holičstvo musí čakať na frontu dlho. Použite heuristickú metódu Heinricha Altshullera „urobte opak“. Píšeme príbeh o okamžitom ostrihaní. "Nemal som čas vstúpiť do salónu, keď som už stál na ulici zdobenej, maľovanými a tlieskajúcimi očami. A hovoriť?"

Humor je vrtošivý nástroj. Je nesmierne ťažké robiť si zo stanoviska bez toho, aby to ovplyvnilo jeho dopravcu. Ale "tučné rady" spôsobujú priestupok. Preto je najlepšie navrhnúť seriózny príbeh a potom mu trochu dodať korenistý humor. Ale ak nie je zjavné spojenie s produktom, potom smiešny obraz pritiahne pozornosť na seba, pretože upír absorbuje pozornosť. Dosiahne sa účinok vírusu a informácie o produkte zmiznú, keď sa prenášajú ako irelevantné.

Vysielanie

Dizajn pre zosilnenie

„Pýtam sa ho

Počul niekedy o skutočnom živote?

Duke hovorí povesti o reálnom živote

veľmi prehnané "

Tina Yubel

Aplikujte posledné ťahy na pripravenú históriu. Posilníme ho zavedením dodatočného záujmu. K dispozícii sú 3 neprijateľné prijímania:

Odmietnutie. V úvode popierame príbeh, aby sme to potvrdili. Napríklad, "nie je pravda, že stylisti holičstva sedia bez platu, pretože si zadarmo narodia dievčatá."

Tajomstvo (zákaz, únik). Použite svojich obľúbených charakter novinárov - anonymný zdroj. Napríklad, "jeden stylista hovoril v bare, že sa bál prílivu freeloaderov, ktorí oslavovali svoje narodeniny a chcel si nájsť nové zamestnanie."

Opakované vypočutie Zobrazujeme, že náš príbeh je už populárny. Napríklad, "v poslednej dobe tam boli povesti, že je holičstvo, že kusy k narodeninám ženy zadarmo."

Ďalej skutočný návrh. Znížime materiál na jednu obrazovku, maximálne 800 slov. Rozdeľujeme text na krátke odseky, rozrieďujeme zoznamy.

Vytvárame tranzitívny názov, ktorý vyjadruje podstatu príbehu. Ak by sme použili vystužujúcu položku "vyvrátenie" alebo "tajné", určite ju vložíme do názvu. Vyhnite sa popieraniu titulov, alebo prázdne efekty prilákať pozornosť: našim cieľom nie je Open Rate, alebo dokonca konverzie, ale dôveru. Pracujú dobre: ​​varovania, rozpory, príbehy osobných tragédií, debriefings, doslovné citácie šťastných ľudí, záhlavia otázok.

Varenie lezenie ilustrácie. Napríklad pri rýchlosti uzávierky 30 sekúnd môžete dostať upútanú fotografiu najrušnejšej ulice uprostred premávky. Fotografie zvierat v ľudskom oblečení vždy priťahujú pozornosť. S pomocou heuristickej techniky „urob si opačnú“ môžete zmeniť stereotypný obraz na zdroj silných emócií.

Zapájame audio a video. Povedzme, že projekt Adobe VoCo rozpoznáva hlas zo zvukového záznamu za 20 minút. Po tomto, operátor môže nielen pripojiť nový záznam z kusov, ale tiež generovať reč z textu so všetkými vlastnosťami artikulácie. O prístupe Face2Face, technológie napodobňovania jednotlivých výrazov tváre na videu. Tím vedcov zo Stanfordskej univerzity demonštroval prototyp s názvom Real-time Expression Transfer for Facial Reenactment (transfer tváre v reálnom čase).

Nebezpečenstvo napodobňovania: Ruský prezident a premiér, žijúci domáce celebrity, úradníci z vlastného mesta. Tu nie sme Spojené štáty, nemôžete dostať problémy.

Transformujeme príbehy do finálnych formátov: listy, longridy, vstupné stránky, videá, infografiky.

siatie

"Povesti nepotrebujú dvere a okná,

niekedy ani nepotrebujú ľudí.

Lietajú voľne vzduchom,

bez dotyku ľudských pier

a letieť rovno od ucha k uchu. "

Terry Pratchett

Sme takmer pripravení na výsadbu. Pri analýze skupín sme zostavili zoznam informačných kanálov, ktorým dôverujú ich členovia. Teraz zistite, kto kontroluje konkrétne kanály: redaktori, administrátori, zodpovední za reklamu. Budeme študovať podmienky publikovania pre každý kanál: či je povolené voľné umiestnenie alebo či je potrebný rozpočet, čo sa považuje za reklamu, aké témy a formáty redakčná politika zakazuje. Napríklad rozprávanie šťastia a astrológia sú zakázané takmer všade okrem špecializovaných komunít.

Registrujeme sa na tematických fórach. Vytvoríme profil, avatar, umiestnime fotografiu alebo logo spoločnosti. Zúčastňujeme sa diskusií na tému: pre holičstvo to bude farbenie vlasov, obočie, strih vlasov, laminácia rias. Budovať dôveru tým, že rozdáva zadarmo tipy. Potom bude naša náplň prijatá bez predsudkov.

Vyjdime sa v skupinách renomovaných účastníkov, ktorí majú relatívne veľký počet publikácií, repostov a rád na všeobecnom pozadí. Stále chcú byť nazývaní LOM (mienkotvorcovia). Študujeme ich „obsahový plán“, skontrolujeme, ako do toho zapadá náš príbeh. V prípade potreby upravíme našu históriu pre konkrétne LOM. Čím viac sa dostaneme do predmetu, tým menej peňazí zaplatíme. Možno, že si to zadarmo, a oni budú hovoriť vďaka.

Registrujeme sa v službe na pomoc novinárom Pressfeed.ru. Každý deň sa požaduje až päťdesiat tém. Hľadáme príbehy a novinárov na podobné témy, kŕmime ich pár konzultácií na budovanie vzťahov.

Wikipedia je považovaná za autoritatívny zdroj, ktorý citujú federálne médiá a televízne kanály. Preto sa zaregistrujeme, naučíme sa pravidlá a anti-pravidlá. V segmente Wikipédie v ruskom jazyku sa publikuje priemerne 5000 článkov mesačne. Kým sa naše ruky nedostanú k nášmu článku, bude to visieť asi 6 mesiacov, ale nie vždy: existujú zákazy pre porušenie, na ktoré je článok rýchlo uvedený do zmazania:

 • Орисс - оригинальное исследование (не подтверждается источниками).
 • Маргинальная теория - статья противоречит современной науке (НЛО, астрология)
 • Копивио - копия другой статьи Википедии
 • Реклама, спам - предмет статьи показан через "розовые очки"
 • Самопиар - если автор пишет о себе же.

Článok však nebude vymazaný, ak je potvrdený odkazmi na zdroje v populárnych médiách (aj online) s uvedením autora a redaktora médií. Nie bohovia horia hrnce! Medzi rusky hovoriacimi Wikipedistami je 49 novinárov, 48 živnostníkov, 40 systémových administrátorov a 1511 programátorov. A zvládneme to. A uverejnenie požadovaného článku vo Wikipédii, okamžite ho použiť na posilnenie vypočutia.

Vytvárame zoznam kontaktov na zasielanie správ, plán publikácií, prideľovanie rozpočtu. Na automatizáciu siatia používame služby Sociate.ru (všetky príspevky), Seedr.ru a Viboom.com (propagácia videa).

Nezabudnite vopred nastaviť CRM a pripojiť sledovacie systémy: Roistat, CoMagic

Začneme plniť podľa plánu, naprieč všetkými skupinami a kanálmi. Sledujeme počet repostov. Keď "referenčná hmotnosť" na prvom otočení presiahne stovky pre regióny, odkazujeme na odkazy a pošleme výber regionálnym a priemyselným médiám s poznámkou "neprejdú okolo". Takto začína druhé kolo: vydávanie regionálnych médií sa bude opakovať novou vlnou blogerov. Keď "referenčná hmotnosť" presiahne tisíce, opäť odkazujeme na odkazy a posielame ich novinárom z federálnych médií. Ak sa nám podarí presadiť správy o týchto kanáloch, začne sa štvrtá, všestranná vlna humbuku.

Berieme do úvahy lekcie vojenskej propagandy

„Objednávka má svoje vlastné zákony.

Tieto zákony vyplývajú z ambícií.

obrovské ľudské masy

a môžu sa len zmeniť

so zmenami týchto ambícií. “ t

Arkady a Boris Strugatsky

Vedené povesti dlho slúžili ako zbrane vojenskej spravodajskej služby. Odkazy na dezinformáciu nepriateľa sa nachádzajú v Starom zákone (sudcovia, kapitola 7), v starovekých čínskych pojednaniach, v európskych kronikách.

"Keď používam niečo klamlivé, nechám svojich špiónov, aby o tom vedeli, a odovzdajú ich nepriateľovi. Takí špióni budú špióni smrti." Sun Tzu, "Umenie vojny"

Skauti z Džingischána zastrašovali celú Európu povesťmi o obrovskom počte a bojovej sile mongolských vojakov, ako aj o ich tajných "super-zbraniach" - bojových slonoch. Zdá sa, že tento strach ešte nebol vymazaný.

Civilná verzia vojenských dezinformácií bola politická agitácia. Tieto "dvojčatá" sú nepriateľské v prírode: z hľadiska skautov, agitátor slúži nepriateľovi, z pohľadu agitátora, skaut slúži tyranovi. „Rozdelenie práce“ a utajenie zachovali prirodzenú úroveň dôvery v povesti, čím sa vytvoril dojem z ich nezaujatosti.

Socialistické a komunistické strany koncom XIX - začiatkom XX storočia jasne ukázali silu otvorenej a masovej politickej agitácie. Vojaci, ktorí boli propagovaní boľševickými agitátormi, opustení z frontu, robotníci boli v štrajku, roľníci plienili a pálili majetky. Bolševici vytvorili svoj vlastný štát po revolúcii v októbri a intenzívne využívali vnútornú propagandu pre manažment a zahraničné, aby podporovali akcie zahraničnej politiky a destabilizovali krajiny kapitalistického obkľúčenia. Režim Hitlera v Nemecku kreatívne zlepšil skúsenosť boľševikov: vymývanie vlastných obyvateľov, nábor priaznivcov v iných krajinách, rozkladanie vojakov nepriateľských armád.

„Symetrická odpoveď“ bola legalizácia propagandy ako vojenského a politického nástroja na celom svete. Úspechy vojenskej spravodajskej služby v oblasti riadenia verejnej mienky boli čiastočne odtajnené. Boli zriadené nasledujúce inštitúcie: Ústredný úrad pre informácie v Británii, USIA v USA. Okno Overtonu sa rozšírilo a propaganda, ktorá bola považovaná za „špinavú“ činnosť pred prvou svetovou vojnou, sa stala spoločensky prijateľným, ak nie čestným, zamestnaním.

"Propaganda je systematické využívanie akejkoľvek formy komunikácie s cieľom ovplyvniť myseľ, pocity a činy skupiny ľudí s jasne definovaným cieľom."

Paul Linebarger (Paul Linebarger), vojenský propagandista Generálneho štábu amerického ministerstva vojny v rokoch 1942 až 1947, autor knihy "Psychologická vojna. Teória a prax spracovania hmotného vedomia"

Hlavným odkazom vojenskej propagandy je časom overený kódex práce. Zahŕňa zásady:

Povinnosť viery. Propagandista nemá právo pochybovať o tom, že jeho vec je spravodlivá. Čokoľvek, čo odporuje jeho viere v jeho krajine, jeho vládcom a spoločenským poriadkom, je nepriateľská propaganda, to znamená lož.

Hlboké znalosti. Propagandista si musí byť vedomý štruktúry a politiky svojej vlády. Je povinný pochopiť štruktúru armádneho velenia. Mal by pochopiť armádu. Propagandista musí byť pokročilým profesionálom v jednom a lepšie ako niekoľko médií (reklamné kanály). Pochopte do hĺbky región, s ktorým pracuje: jazyk, zvyky, história, politika. Pochopiť psychológiu, antropológiu, históriu, sociológiu, politológiu.

Dávkovanie pravdy a utajenie. Práca propagandistu je zásadne odlišná od práce novinárky. Mediálny pracovník zbiera, skúma a publikuje všetko existujúcich skutočností tak, ako sú v danom prípade. Propagandista vysiela svoje predmety iba tie skutočnosti, ktoré slúžia jeho účelu, to znamená, že podľa potreby pomáhajú meniť názory skupín ľudí. Skryje však iné skutočnosti, a ak je to možné, skrýva samotnú skutočnosť propagandy.

„Je možné použiť pravdu len čiastočne. Podozrenie, ktoré každá explicitná propaganda vzrušuje, znižuje jej účinnosť, z toho možno vyvodiť, že väčšina práce by mala byť vykonaná nepozorovane.“ T

Druhý zväzok britskej encyklopédie, 1922.

Rýchle rozdelenie propagandy do bielej, šedej a čiernej. Biela propaganda presne a presne vyjadruje posolstvo s odkazom na skutočný zdroj. Šedá propaganda vôbec neuvádza zdroj. Čierna propaganda označuje falošný zdroj, pracujúci s falzifikátmi: pripisuje vynájdené správy autoritatívnym osobám a médiám alebo svojvoľne zamieňa autorstvo. Väčšina on-line publikácií možno pripísať šedej propagande, recenzie zákazníkov na stránkach - na čiernu.

Tieto princípy sú prísne funkčné. Propagandista nakazený skepticizmom nie je schopný efektívne vybrať argumenty, pokiaľ je presvedčený o sile argumentov proti. Neznalý propagandista nemôže presvedčiť svoje subjekty, pretože sa snaží ovplyvniť presvedčenia, ktoré nemajú. Nemecká propaganda tak zlyhala a pokúšala sa používať antisemitizmus neprítomný v ZSSR.

Nakoniec, samotná skutočnosť propagandistického posolstva znižuje jeho dôveryhodnosť. V súčasnosti môže propagandista a jeho šéfi veriť v vyšší cieľ z nihilizmu. Ale nadmerné používanie propagandy, ktoré nepotvrdili fakty (sivé a čierne), znehodnocuje akúkoľvek vieru. Obrovské úsilie Goebbelsovho propagandistického ministerstva malo nakoniec vedľajší účinok, úplne podkopalo lojalitu vysokých generálov Wehrmachtu.

Čierna propaganda sa zdá byť veľmi účinným nástrojom na spúšťanie fám, znižovanie nákladov a zvyšovanie predaja. Ale má systémové, nerozlučné chyby:

 1. Sloboda čierneho propagandistu - imaginárneho. Podvádza sa, spolieha sa na osobné skúsenosti a fantáziu, kde sa bieli propagandisti spoliehajú na znalosti faktov a techník. A nemajú kam vziať, "varenie vo vlastnej šťave."
 2. Fiktívny obraz sveta je oveľa ťažšie udržať ako ten, ktorý je založený na skutočných faktoch. Keď spotrebitelia a konkurenti vystavia podvod, dôveryhodnosť zdroja padne „pod základnú dosku“.
 3. Prax masového podvodného konania robí spotrebiteľov podozrivými a rozrušenými. Hľadajú úlovok všade, všetky interpretované v ich prospech, v prípade akýchkoľvek nezrovnalostí, ktoré ponáhľajú do škandálu, súdu, prokuratúry.
 4. Systematické využívanie lží poškodzuje všetkých zúčastnených: vedenie, kolektív práce a samotní propagandisti strácajú vieru v správnosť svojej práce, kvalitu svojho tovaru a dobrú vieru svojich kolegov. Prestanú premýšľať o zákazníkoch a rozvoji a začnú premýšľať o tom, čo inšpirovať a ako sa hádať. Stávajú sa zraniteľnými voči kritike oponentov, pretože sami neveria tomu, čo robia. V každej kríze sa vzdaj.
 5. Nikas Safronov, spomínaný na začiatku, zaberá až 50 000 dolárov za portrét „s úchytkami“, poskytuje rozhovory s hlavnými médiami a televíznymi kanálmi a je kótovaný ako čestný umelec Ruskej federácie. Hoci sa jeho obrazy ukázali ako farebné výtlačky. Tendencia však: nesprávna formulácia je výhodnejšia a jednoduchšia ako písanie obrázkov rukami.

  Diktatúra dochádzky a čierna propaganda na internete

  "Je oveľa príjemnejšie hrať špehov ako v podzemí."

  Špión pracuje v cudzej krajine

  podzemný robotník - vo svojom vlastnom, ale obsadenom t

  Sergej Lukyanenko

  Teraz v RuNet sa stáva módne hodnotiť kvalitu informačného produktu formálnymi parametrami: dochádzka, rád, sheram. Tento západný trend je nebezpečný.

  Podľa noriem XX storočia, verejné stránky na internete je blázon, monstrózne veľa. K novembru 2015 bolo na svete viac ako 1 miliarda lokalít v RuNet 5 miliónov (podľa Netcraftu). A používatelia internetu len 2,5 miliardy po celom svete. Vydavatelia webových stránok a blogov zúfalo bojujú za publikum. Na jednej strane bloggeri pracujú v podmienkach najťažších časových problémov. Reklamné platformy a zamestnávatelia od nich vyžadujú, aby produkovali až 10 publikácií denne a viazali poplatky na množstvo vygenerovanej prevádzky. Na druhej strane, obsah publikácií nie je regulovaný nikým: väčšina blogov nie je masmédiá a nepodliehajú právnym obmedzeniam médií. Hoci láska trumfovať práva novinárov.

  Nadmerná potreba pozornosti núti západných autorov, aby používali metódy vojenskej propagandy doslova, od cieľov až po metódy. Zapájajú sa koreňové plazové emócie, strach a agresia, V skutočnosti sa riadia plánmi vojenskej propagandy zameranej na územie nepriateľa:

  1. Aké typy demoralizácie a kontroverzií je potrebné dosiahnuť
  2. Akú špecifickú skupinu obyvateľstva treba rozložiť
  3. Argumenty, ktoré budú používať
  4. Masmédiá, pomocou ktorých sa budú konať akcie

  Spustiť agresívne a odhaliť zvesti. Vyberte si témy, ktoré vzrušujú silné pocity. Strach, hnev, rozhorčenie nespravodlivosti, sexuálne vzrušenie. Na to, aby to urobili, zapálili doutnajúce konflikty: interracial nepriateľstvo, odpor voči "mužským šovinistom", závisť na bohatých a slávnych,

  Píšu "pseudo-udalosti", ktoré zaručujú zvýšenú pozornosť. Napríklad:

  1. "Netesnosti" (sfalšované skeny a snímky z korešpondencie)
  2. vyvrátenie
  3. Nahrávky sexuálnych scén, nahé fotenie
  4. Rozhovor s kajúcnymi celebritami po škandále

  Robia urážlivé, boorské titulky a dokazujú výskyt objektivity s otáznikom. Alebo nepreukazujú. Prečo? Všemohúci súdny systém USA nerobí nič, kým blogeri nezabijú prezidentov.

  "Páčilo sa Glenn Beck v roku 1990 a zabil dievča?"

  (Je pravda, že Glenn Beck znásilnil a zabil dievča v roku 1990?)

  "Ako Justin Bieber chytil nákazlivý Syphilis Rumor" t

  (Povesť o tom, ako Justin Bieber chytil syfilis)

  Píšu zosmiešňované texty, posmešné texty: toto je najjednoduchší spôsob, ako demonštrovať autoritu na úrovni emócií. Okrem toho výsmech priťahuje pozornosť a vyvoláva diskusie na stránke publikácie av sociálnych sieťach.

  Súčasne médiá na štátnej úrovni a na federálnej úrovni často získavajú „pocity“ z internetu len kvôli ich popularite. Masmédiá ako celok sa čoraz viac stávajú mechanizmom nekontrolovateľnej dezinformácie a skupinovej hystérie.

  V tom nebude nič zlého. Neexistuje žiadna "svetová zákulisia", hlúpy a kaziaci ľudstvo. V prípade úplnej absencie regulácie je pre divákov jasná konkurencia. Západné online médiá opakujú cestu "žltého tlače" XIX storočia. To isté na nás čaká, ak sú príjmy publikácií a autorov prísne viazané na formálne kritériá popularity.

  "Bloggeri klamú, skresľujú fakty a napadajú akýkoľvek vhodný cieľ, pretože je to v ich záujme. Zjednodušenie komplexných konceptov a pocitov, tvorcovia informačného prostredia veria, že dávajú ľuďom to, čo od nich chcú. Naše dominantné kultúrne prostredie - mám Internet je beznádejne chybný. “ Ryan Holiday, "Ver mi - klamem!"

Zanechajte Svoj Komentár