SHOCK! Spamovanie ušetrí ruský marketing

Vyhlásenie: Stanovisko autora sa nemusí zhodovať so stanoviskom redaktorov a bla bla bla. Rozumieš)

Dobrý deň.

Teraz pracujem ako e-mailový marketing vo federálnom IT projekte. Mám všetko, čo by malo: segmentácia, automatizácia, zacielenie a iba snehobiely základ s dvojitým opt-in. Ale pred dvoma rokmi som začal so spamom. A musím povedať, že sa to podarilo.

Nebudem podporovať spam a určite nehľadám klienta. Zviazaný!

Ale chcem sa podeliť o svoje skúsenosti, pretože píšem o vás - tých, ktorí každý deň dostali moje listy a nemohli sa od nich odhlásiť. (:

---

Vždy som mal rád spam, pretože všetko je proti vám. Každý je zvyknutý na liečbu spamu zle. A pravdepodobne aj vy. A aby bolo možné reagovať na spam, musíte sa snažiť tvrdo, musíte napísať naozaj silnú ponuku.

Ukážem vám moje príklady a pochopíte, že tento článok nie je v skutočnosti o mojich nevyžiadaných e-mailoch, ale o vašej jedinečnej predajnej ponuke (UTP).

Všeobecne, poďme. Zapnite sa!

Obsah:

  Spam pracuje! A často pomáha mini-biznisu s mikro rozpočtami

  Bol som v Petrohrade. Situácia bola nasledovná: práve sa otvorili, zdanlivo súhlasili s kuriérmi, dodávateľmi a výrobou. Prišiel okamih, keď potrebovali zákazníkov.

  Na tomto základe sme začali s naším známym.

  A tu sedíme v kaviarni, pijeme kávu a diskutujeme ... nie, nie akčný plán a marketingovú stratégiu, ale šetrnosť k životnému prostrediu tejto udalosti.

  "Okamžite odstránim spam a nikdy ho nečítam," hovoria mi na každom stretnutí, "ponúkajú všetky druhy odpadu: buď zvýšenie reprodukčných orgánov, alebo denné zárobky."

  Ľudia mi to všetko hovoria, pretože chcú vidieť moju reakciu: ako sa môžem červenať a aké argumenty dám v reakcii. A napriek tomu chcú odmietnuť zodpovednosť.

  Vždy odpovedám, že v sektore b2b je posielanie listov bez povolenia rovnaké ako telefonovanie bez povolenia. Premýšľali ste niekedy, prečo nemôžete posielať chladné listy, a môžete robiť chladné hovory? Zavolajte 50 krát denne a ponúknite vstupné SRO - to je normálne ...

  "Odkiaľ ste dostali moje číslo?"

  „Ale neviem, naše marketingové oddelenie nájde kontakty a učí nás„ zahrnúť blázna “do takých záležitostí.

  Viete, ako vás našli? Osoba, s ktorou ste sa dnes zaregistrovali, spoločnosť s príslušným OKVED im dala vaše číslo a čaká na svoje zisky.

  Predstavte si, že vlastník podniku sedí, robí svoju vlastnú prácu a potom k nemu príde list. Otvorí ho a chápe, že je to spamová pošta, že nie je prihlásený na moje listy. V mojom liste je všetko rozmazané ako med: Ponúkam mu zvýšenie zisku a zníženie nákladov, ukážem príklady svojej práce a poviem, že platba sa vykonáva na základe vykonanej práce.

  Ponuka je naozaj ziskový, bude to blázon, ak nesúhlasí. Samotná skutočnosť, že list je spam, ide do pozadia.

  Píšem list a viem, že ak mu ponúknem niečo veľmi hodnotné, bude mi vďačný. Táto vďačnosť je cítiť, keď sa pýta otázky v odpovedi alebo keď hovorí po telefóne o liste, ktorý som mu poslal. Cítia sa v jeho intonáciách, v jeho hlase av jeho otázkach.

  Áno, cítim sa.

  Ale späť k dodávke firemných jedál.

  Po opití kávy a po vypočutí všetkých mojich argumentov v prospech listov, počúvaní všetkých mojich porovnaní s chladnými hovormi, všetkých metafor a alegórií, sa klienti rozhodli vziať ruky - a ja som sa rozhodol pracovať.

  V spamu, ako aj inde, by sa malo začať zbieraním základne a zodpovedaním otázky „kto je môj klient a kde je?“. Hlavná vec je začať rozhovor so sebou: "Prečo by som mal záujem opustiť žiadosť a objednať si firemný obed pre seba?"

  - Presne! Objednávam si firemný obed pre niekoho, kto má zlý obed.

  - Ďakujem, čiapka! Ako som sám netušil?

  - Áno, počkaj! Pozrite, táto osoba rozhodne nefunguje v centre Petrohradu, “odpovedám s dôverou,„ kdekoľvek pľuvnete, dostanete sa do verejného stravovania. “

  - Takže pracuje na okraji mesta? - Pýtam sa sám seba. (:

  - Áno, presne.

  - Viete, vo všeobecnosti súhlasím s vami, ja som pracoval v rezidenčnej štvrti a viem, že pripravujú bez chuti a vždy problémy s verejným stravovaním.

  - Zdá sa, že je to vyriešené?

  - Áno, môžete zbierať základňu.

  Zbieram základňu zo zelenej zóny, nedotýkam sa centra - môj klient pracuje na okraji mesta na neprístupnom mieste s lame infraštruktúrou.

  Zachytená báza. V ňom - ​​iba právnické osoby.

  Nikdy neposielajte spam do segmentu b2c. Budete poslaní do ***, budú vám vysvetľovať v mocnom Rusku, kto ste, a celkom nepochybne pochybujete o svojej sexuálnej orientácii. A v segmente b2b budú hovoriť "ďakujem".

  Vráťme sa k našej firemnej belyash. Po zostavení základne musíte napísať list.

  Tu je malá odchýlka.

  Ak chcete odoslať 10 000 nevyžiadaných e-mailov do priečinka doručenej pošty, musíte napísať 10 000 textov. V opačnom prípade nevynecháte spamové filtre. Text nevyžiadanej pošty vyzerá takto:

  Dobré popoludnie. Kolegovia, dobré popoludnie. Dobrý deň, kolegovia. Kolegovia, ahoj.

  {Tento list | Píšeme | Pošleme náš list | Píšeme | Tento list napíšeme | Naše KP | Píšeme špeciálne |

  pre

  (vedúci predaja | manažéri | riaditelia predaja | pre obchodných a všeobecných riaditeľov | riaditeľov | riaditeľov | spoločností zapojených do nehnuteľností | spoločnosti, ktorých zisky závisia |

  z

  {obchodné oddelenie | dobrí manažéri predaja práce}}.

  {Za 1 minútu | Za 30 sekúnd | Za 45 sekúnd} vám povieme, ako môžeme bla-bla-bla ...

  Ale nebudem sa vám takto páčiť, dostanem jednu finálnu verziu z celej paluby. List bol:

  "Dobrý deň, kolegovia."

  Je veľmi možné, že nemáte radi obchodné obedy v miestnej kaviarni - možno sú tu vysoké ceny a možno nie je ani kaviareň. Ak áno, potom Vám radi nakŕmime náš lahodný obed.

  Sme spoločnosť "______", a dodávame chutné, výdatné jedlá do kancelárií v Petrohrade.

  Prvý obed bude pre vás osobne bezplatný.

  Tento list je určený všetkým, ktorí milujú zdravé jedlo za rozumnú cenu.

  Objednajte si 1. obed zdarma. Odkaz - //docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeeFs6KQ649MX48J9U9vVPDGR9cT92gZ39WTgAzvZkdfgMoVw/viewform"

  Možno ste nemali radi formulár, na ktorý odkaz viedol. Zozbierala však 8 žiadostí denne.

  Spätná väzba od môjho zákazníka. "Hoci existuje niekoľko aplikácií, ale tieto sú najhorúcejšie aplikácie," povedal radostným hlasom, "ľudia sa šťastne dohodli na prvom voľnom obede a neboli to freeloaders." Tí, ktorí mali otázku na obed, boli ostrejší ako wasabi, ktorí ju opustili.

  Musím priznať, že som neposielala listy do segmentu b2b. Nikdy by som však nevedel, že spam je lepší pre jednotlivcov, ktorí nemajú posielať.

  ---

  Môj ďalší príklad.

  Uvádza sa: stomatológia.

  Problém: niekoľko klientov => zariadenie je nečinné => lekári sú rozhorčení

  Riešenie: action => bezplatná kontrola pre každého

  Výsledky na obrázku nižšie.

  A jeden z variantov tohto listu znel niečo takéto:

  Ďalej odkaz na formulár zachytávania. Ide o to, že vyšetrenia na tejto klinike sú vždy bezplatné a bol potrebný len nejaký dôvod.

  Ak studené listy zbierajú toľko žiadostí, predstavte si, čo sa stane, ak sa táto správa zobrazí zástupcom záujmovej prevádzky na vašej stránke. Zaujímavý rys tohto príkladu - to boli tí, ktorí mali myšlienky na zubára, ktorý odpovedal. Tí, ktorí už mesiac premýšľali, prišli, "už som mal ísť k zubárovi."

  V záujme spravodlivosti som si všimol, že nie všetci, ktorí prišli na vyšetrenie, zostali vyliečiť na zuby. Ale dopyt bol oveľa väčší ako kapacita kliniky. A ani nebudem hovoriť o tom, že niektorí ľudia sa nakoniec stali pravidelnými klientmi tejto kliniky.

  Ideme ďalej.

  Ďalším príkladom z kategórie b2b - výroba krabíc pre zariadenia.

  Problém je v tom, že každá výroba už má dodávateľa, ktorý vyrába budovy pre svoje vybavenie. Späť a tak ďalej ...

  „Nie je tu žiadna šanca,“ povedali. Ale ja som sa snažil a to sa stalo:

  Ihneď v čele hovorí o kľúčových výhodách.

  1. Šetríme peniaze, znižujeme náklady (mimochodom, tu som blufoval - nepoznal som ceny konkurentov).
  2. Volňásek! Posielame vzorku zadarmo.

  Plná verzia vstupnej stránky - //goo.gl/6XYxqq

  Výsledky z jedného bulletinu:

  Neviem, či to povedať, ale ... Boli medzi nimi aj tí, ktorí žiadali, aby už viac nepísali na firemný email, ale aby udržali kontakt na inej adrese, aby (prirodzene) diskutovali o províziách.

  --

  V mojej praxi boli aj nečinné projekty.

  Jeden a pol roka práce som testoval viac ako šesťdesiat výklenkov. Byť angažovaný v nevyžiadanej pošte, kde vás všetci nenávidia, som pochopil nasledovné. Nie je to o samotnom spamovaní a nie o mojej schopnosti písať predajné texty. Všetko závisí od kvality produktu, ktorý ponúkate na trhu.

  Je to všetko o ponuke.

  Váš klient sa nestará o to, ako ste k nemu išli. Ak váš produkt pomáha ľuďom v živote, potom sa nemusíte báť - budete nájdení a zaplatení.

  Dovoľte, aby ste sa skrývali, odolali sa poslednej zámienke. Stále nájdete a platíte. Buďte si tým istí.

  --

  Áno, súhlasím, môj článok nebol poslaný nikomu vôbec.

  Ale mám pocit, že tam bude, že čitateľ, ktorý bude hovoriť nahlas svojim kolegom: "dobre, no, jeho, tento spam, je razvodilovo špecifické!". A on si myslí, že je zaujímavé, že v ňom je niečo, a že má len b2b segment ...

  Áno, av horoskopu dnes napísali - aby bol deň úspešný, musíte sa pozrieť na známe veci ...

  Ďalej píšem pre týchto ľudí.

  Počas môjho spamového života bolo veľa informácií o marketingu a produkte. A posledný bol: „nájsť klienta v segmente b2b, nemusíte za deň posielať 10 000 e-mailov“.

  Verte tomu alebo nie, ale ak máte slušnú ponuku, musíte poslať iba 20-30 listov cieľovej skupine. Nebudete pridaní do spamových zoznamov a nebudú blokované na stránkach Google, Yandex a Mail, ale budú v tichosti chýbať písmená v priečinku doručenej pošty. Nie je trestné.

  30 písmen. A ako keby Dovlatov napísal: "To je všetko, viete ... všetko!".

  Ak nemáte aspoň jednu protichodnú otázku s 30 písmenami, potom je ponuka slabá. Veľmi slabý. Je potrebné prepísať list z pohľadu klienta a ponúknuť niečo výnimočné. Možno, samozrejme, že základňa nie je rovnaká. Ale v segmente b2b zvyčajne poznajú svojho klienta.

  Čo robiť, ak chcete nájsť UTP?

  A sponzorom našej spamovej pošty bude aj samotný Google. Prejdite na stránku Google CHROME => Rozšírenia Google //chrome.google.com/webstore/category/extensions?hl=sk.

  Hľadáme rozšírenie GMass:

  Nainštalujte - a voila: teraz ste certifikovaný Google spammer. :) Potrebujete iba poštu a google-disk.

  Je to dôležité! Google vám umožňuje posielať 100 písmen, ale nemusíte posielať viac ako 30. Ak nemáte žiadne odpovede s 30 písmenami, vaša ponuka je dokončená ...

  Na disku vytvorte tabuľku:

  Základ sa zhromažďuje z vyhľadávania Yandex alebo Google. A dajte ich do tabuľky Google:

  Ďalej prejdite na poštu Gmail. Máme záujem o červenú ikonu so znakom "@".

  Po kliknutí na tlačidlo vás spoločnosť Google požiada, aby ste vybrali tabuľku, ktorú ste predtým vytvorili.

  Potom budete mať okno na písanie.

  Nebojte sa, že v stĺpci "To" sa všetci príjemcovia objavili naraz. Príjemca neuvidí, že e-mail bol odoslaný iným používateľom.

  Napíšte svoje super texty.

  Keď píšete chladný list, je lepšie nepoužívať oficiálny tón. Čím viac je text podobný hovorenému jazyku, tým lepšie.

  Vzorec textu vyzerá takto: "vieme, že vás to bolí - vyliečme ho." Vieme, že nemáte kam jesť, dovoľte, aby sme vám priniesli obed.

  Čím menej znakov, tým lepšie.

  Keď je text napísaný, stlačte tlačidlo GMass a prijmite aplikácie. Kým čakáme na prihlášky, poviem niekoľko myšlienok o predmete listu.

  Účelom tejto témy je otvoriť list. Najlepšou kotvou pre človeka je jeho meno. Najlepší titul v segmente b2b je názov spoločnosti príjemcu. Napríklad OJSC "Daisy".

  Mal som veľa testov s predmetom listu.

  Dokonca si spomínam, že napísal do predmetu "Ste tam, úplne nudiť?" alebo „Pracujete tam vôbec?“.

  A prvý odsek dodal: "Dobrý deň, nebudete veriť, ale tento titul porazí všetky záznamy o otvorení písmen)." A potom sa dostal do podnikania.

  Ale najlepší nadpis je stále názov spoločnosti, na ktorú píšete „studený“ list. Po odoslaní všetkých písmen môžete zobraziť štatistiky.

  Starostlivosť Google zobrazí počet otvorených písmen a odkazov. Je to zábavné, keď vidíte, že váš list bol otvorený 6-krát, ale nikdy nebol napísaný.

  Ak poznáte meno príjemcu, môžete si trochu zahrať (pre zábavu) a napísať:

  "Milý Nikolai Petrovich, otvoril si mi list 6 krát. Ani neviem, na čo mám myslieť. Ak ste k našej tlači natoľko ľahostajní, možno začneme spolupracovať?"

  --

  Ak sa nad tým zamyslíte, pomohol som svojim klientom, aby nedostali ponuky za svoj produkt za najnižšiu cenu. Pomohol som im vytvoriť ponuku pre trh. Skutočne silný návrh.

  --

  Ak aplikáciu neodošlete, nebuďte rozrušený.

  Prepíšte text, pridajte pár "nishtyakov", odstráňte zbytočné - a pošlite znova inému publiku. Ale len druhý deň! Limit je 30 písmen za deň.

  Takže vidíte, vyskúšajte si svoj týždeň UTP a nájdite správnu možnosť, ktorú vám na trhu povie: "Áno, áno! Súhlasím, že ho kúpim, aj keď náš známy začal spamom."

  Sasha Karepina vám pomôže s jej knihou "Píšeme presvedčivo. Spisovateľ sám", ako mi raz pomohla. Toto je najlepšia kniha o copywritingu. Prečítam ho každé 3 mesiace.

  A keď nájdete UTP, potom už nebudete potrebovať spam. Nový návrh môžete predniesť na oficiálnych stránkach. Výsledkom bude zvýšenie kvality a množstva aplikácií s rovnakou návštevnosťou.

  To je všetko.

  A nakoniec, poviem (: Nepovažujte spam za zdroj lacných aplikácií, aj keď je to určite pravda. Spam je nástroj, ktorý vám pomôže vytvoriť silný UTP.

  Skúšobný týždeň 30 písmen denne je viac ako dosť.V odpovediach na otázky budete rozumieť slabým stránkam vášho návrhu. Počítadlo otázok sa dotkne práve tých momentov, v ktorých ľudia pochybujú. A to je veľmi dobré! Samotný trh vás upozorní na slabé stránky.

  Veľa šťastia v podnikaní av podnikaní.

  Úprimne milujem ruský marketing a v celej svojej viere v neho verím. Verím v to, že svet smeruje po priamej ceste k vysoko kvalitnému a potrebnému produktu pre ľudí.

  Riešenia produktu! Áno, presne ten, ktorý predávate. 5-7 rokov - a my všetci prichádzame k dobrému produktu, za ktorý sa nebudeme hanbiť.

  Milujem všetkých. Ďakujem vám všetkým.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár