Prečo CRM malé podniky a čo hľadať pri výbere

Máte často predstavu, že obchodné oddelenie nepracuje na plný výkon? Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou prípad, ak neviete:

 • koľko prichádzajúcich hovorov a žiadostí sa prijíma každý deň, týždeň alebo mesiac;
 • v ktorej fáze predajného lievika je každý zákazník;
 • koľko vedie v práci každého manažéra;
 • v akej fáze najčastejšie prichádzate o zákazníkov;
 • koľko potenciálnych kupujúcich sa nestane skutočným a prečo.

Bez jasnej kontroly nad činnosťou obchodného oddelenia nie je možné objektívne vyhodnotiť efektívnosť. Potreba zákazníckeho účtovníctva a riadenia transakcií v priebehu času si každá spoločnosť uvedomuje. Táto úloha je riešená CRM - obchodným softvérom, ktorý je navrhnutý tak, aby priniesol poriadok do predaja, automatizoval obchodné procesy, zvýšil lojalitu zákazníkov a vytvoril pohodlné pracovné prostredie pre manažérov. Výber správneho systému nie je taký jednoduchý, ako to znie. Utopiť v gigabajtoch protichodných informácií, začnete sa pýtať, či váš podnik naozaj potrebuje CRM? Poďme najprv odpovedať na túto otázku.

Prečo CRM malé firmy

Existujú situácie, kedy zavedenie systému riadenia zákazníkov neprinesie spoločnosti hmatateľné výhody. Ak firma pracuje s úzkym okruhom pravidelných partnerov alebo pod jednou veľkou zmluvou a nezúčastňuje sa pravidelného pátrania a príťažlivosti, nie je čo zvážiť. Ale keď spoločnosť aktívne hľadá nové predajné kanály a prideľuje finančné prostriedky na reklamu, každé vedenie na účte. Stratiť ich v dôsledku toho, že ste venovali len malú pozornosť predajnému lieviku a organizácii práce manažérov, znamená to, že časť reklamného rozpočtu sa má zlúčiť za nič. Dôvodom nízkej návratnosti reklamy môže byť neefektívne spracovanie žiadostí. Nezáleží na veľkosti podniku.

Strata potenciálnych zákazníkov - Jedným z hlavných problémov, ktorý so správnou konfiguráciou pomôže vyriešiť CRM. Niektoré služby sú integrované s lokalitou a telefóniou. Informácie o klientovi pochádzajú z objednávkového formulára v CRM, nová transakcia je vytvorená automaticky. Všetky aplikácie a hovory sa okamžite dostanú do systému a žiadne vedenie sa nestratí.

Precvičovanie všetkých možných kontaktov je len jednou z mnohých úloh. Okrem toho CRM pomáha:

1. Zachovať zákazníkov. Keď sú všetky informácie a história vzťahu s kupujúcim pred zodpovedným manažérom, ponúka presne to, čo potrebuje. Keď zrušíte manažéra, CRM uloží dáta a ďalší zamestnanec bude môcť pokračovať v komunikácii.

2. Organizovať spoluprácu. V malých spoločnostiach často nie je jasné rozdelenie zodpovednosti - každý robí všetko. Takíto „univerzálni vojaci“ majú veľký mínus - nie je možné pochopiť, kto je za čo zodpovedný. Vo väčšine moderných CRM je funkčná pre spoluprácu.

3. Vytvorte pohodlnú zákaznícku základňu. Niekedy je potrebné, aby nielen manažér, ktorý s ním pracuje, mal prístup k informáciám o partnerovi. CRM má nastavenia prístupu k dátam.

4. Správa financií. Funkčnosť CRM vám umožňuje vytvárať reporty a na základe nich identifikovať kľúčových zákazníkov a najziskovejšie produkty a služby.

5. Sledovanie výkonnosti zamestnancov. Pomocou nástroja na sledovanie času môžete sledovať, koľko hodín zamestnanci strávia pri riešení problémov, nájsť nečinnosti a efektívne distribuovať záťaž.

6. Zvýšenie predaja. Manažéri zvládajú všetky prichádzajúce vedenia, nezabudnite na dôležité stretnutia, volania a listy. O klientovi vedia viac a ponúkajú to, čo potrebujú. Spokojní partneri sa vracajú a predaj rastie.

7. Ušetrite čas a viac času. V CRM môžete automatizovať mnoho rutinných operácií - fakturáciu, reporting, organizovanie hovorov a mailov. Keď sú všetky dáta uložené na jednom mieste, nemusíte tráviť veľa času hľadaním v rôznych zdrojoch - mail, excel, denník, desiatky priečinkov v skrini a na počítači.

8. Analyzovať výsledky a viesť štatistiky. V CRM môžete údaje triediť podľa rôznych charakteristík a vytvárať reporty. Uvidíte, koľko klientov je v každej fáze lievika, koľko času prechádza z prvého kontaktu na uzatvorenie transakcie, v ktorom bode sa eliminuje väčšina potenciálnych zákazníkov a prečo, aký je rozpočet pre projekty, ktoré sú v súčasnosti v prevádzke.

9. Pre dokončenie transakcie. Vedúci pracovníci vedia, v akom štádiu je nálevka na predaj, a aké opatrenia by sa mali podniknúť, aby sa posunuli ďalej, vaši manažéri uzavrú viac obchodov bez straty zákazníkov v polovici.

CRM rieši problémy, ktoré sú dôležité nielen pre veľké korporácie. Naopak, čím menšie je podnikanie, tým dôležitejšie je znížiť náklady a vytlačiť z reklamných rozpočtov najviac. Teraz, keď sme sa rozhodli, prečo zaviesť CRM do práce malých podnikov, pozrime sa, ako urobiť správnu voľbu.

Aké problémy vznikajú pri výbere CRM pre malé podniky

Produkty na trhu podnikového softvéru sa každý rok stávajú viac. Vývojári ponúkajú rôzne funkcie a podmienky používania. Nájdenie optimálneho riešenia časových a materiálnych nákladov trvá niekoľko mesiacov. Dokonca ani pochopiť, čo sada nástrojov by mala byť vo vašom ideálnom CRM nie je vždy možné prvýkrát. Pozrime sa na najčastejšie problémy, ktorým čelia malé podniky pri výbere systému riadenia zákazníkov.

Veľké CRM: drahé, dlhé a neefektívne

V našej krajine nie je jasné, čo je CRM. Na Západe, kde podnikatelia uprednostňujú implementáciu vlastných nástrojov pre každú úlohu a ich vzájomnú integráciu, tento systém spravuje iba zákazníkov. Naši podnikatelia uprednostňujú integrované riešenia - CRM by malo byť schopné prijímať hovory a požiadavky, nastaviť úlohy a pripomienky, analyzovať peňažné toky, rozdeľovať záťaž medzi zamestnancov a oveľa viac. Odporúča sa používať jeden softvér na riadenie všetkých obchodných procesov:

 • nie je potrebné neustále prepínať medzi rôznymi systémami a službami;
 • výmena údajov a elektronický tok dokumentov medzi oddeleniami sú zjednodušené;
 • zavedenie jedného systému je jednoduchšie a lacnejšie.

Avšak najobľúbenejšie integrované systémy sú určené pre veľké a stredné podniky. Sú objemné a neohrabané. Ak chcete začať plne pracovať, musíte si prečítať objemy pokynov, stráviť niekoľko mesiacov na zriadenie a školenia zamestnancov. Áno, a existuje mnoho takýchto riešení.

Po preskúmaní informácií o vrcholovom CRM, vlastník mikropodniku zvyčajne túto myšlienku odmietne. V poslednom čase sa však na trhu objavuje čoraz viac služieb zameraných na malé spoločnosti. Mnohé z nich majú aj ďalšiu funkcionalitu pre integrované podnikové riadenie, ale je oveľa jednoduchšie začať s nimi pracovať. Stačí sa zaregistrovať a pozvať tím. Nastavenie nebude trvať dlhšie ako 2 dni pre každého, kto je aspoň trochu zběhlý v technológii.

Nie sú potrebné žiadne funkcie

Každý systém obsahuje inú sadu nástrojov. V jednom je vhodné vybudovať si predajný lievik, v ostatných sú pripomienky a úlohy dobre implementované, tretí sa integruje s webovou stránkou, vo štvrtej je možné viesť účty a spravovať financie. Niekedy sa zdá, že ideálny CRM sa konečne našiel, ale pri bližšej kontrole sa ukazuje, že niektoré funkcie nefungujú dobre, nie je dostatok dôležitých nástrojov. Pri hľadaní vhodného systému môžete vyskúšať tucet. Zakaždým, keď prenos dát trvá veľa času, niektoré informácie sa môžu úplne stratiť.

Niektorí podnikatelia sa vzdávajú snahy nájsť jeden dobrý softvér a sledovať západnú cestu - sú zarastené tuctom služieb pre rôzne úlohy. V našej realite to znamená, že 20-50% pracovného času je vynaložených na prepínanie medzi systémami, nahrávanie a kopírovanie dát. Je lepšie tráviť čas na rozvoj vlastných obchodných procesov, určiť súbor úloh a študovať návrhy rôznych vývojárov. S najväčšou pravdepodobnosťou budete môcť nájsť CRM, ktoré najlepšie vyhovuje potrebám spoločnosti.

Zamestnanci nechcú prejsť na CRM

Ak práca v systéme vyžaduje dodatočnú prácu, manažéri sa budú zdráhať prestavať novým spôsobom a implementácia neprinesie požadovaný efekt - vedenie sa ešte stratí, predaj zostane na rovnakej úrovni a časové náklady sa ešte zvýšia. Aby ste tomu predišli, musíte si vybrať CRM, na ktorý si musíte myslieť nielen o zákazníkoch a spoločnostiach, ale aj o zamestnancoch. Systém by mal odbremeniť manažérov od rutinných operácií, nepridávať nové. Za týmto účelom majú služby automatické vytváranie transakcií a zákazníckych kariet, pripomienok, posielanie listov a posielanie SMS správ, rýchle vytváranie balíkov dokumentov pomocou hotových šablón a mnoho ďalšieho.

Podnikanie nie je pripravené na zavedenie CRM

V našej krajine mnohí obchodujú starým spôsobom. Obchodné procesy nie sú ladené, fázy predajného lievika nie sú vypracované, neexistujú žiadne algoritmy pre prácu s klientmi v konkrétnych situáciách a jediná predajná technológia. V tejto situácii sa musíte najprv zaoberať obchodnými procesmi a vytvoriť predajnú technológiu a až potom spustiť CRM.

Ako vidíte, môžete sa vyrovnať s niektorým z týchto problémov, ak si vyberiete systém založený na obchodných potrebách a stave spoločnosti.

Čo hľadať pri výbere CRM

Neexistuje univerzálne riešenie. Aké nástroje by sa mali v systéme implementovať, viete len vy. Existuje však niekoľko dôležitých parametrov, ktoré by mal každý podnikateľ vziať do úvahy, aby sa predišlo ťažkostiam pri vykonávaní a frustrácii.

Funkčnosť. Pre malé podniky je dôležité, aby v jednej službe existovala maxima nástrojov na riadenie podniku. Tento CRM nemusí byť integrovaný alebo používaný súbežne s veľkým množstvom externých zdrojov, za ktoré musíte platiť.

Implementácia a konfigurácia. Spustenie CRM by nemalo trvať dlhšie ako 2-3 dni. Viac času na to je nevhodné - systém nemusí byť vhodný a všetko začne na novom.

Prispôsobenie. Služba sa musí prispôsobiť potrebám konkrétneho podniku. Je dôležité zmeniť a prispôsobiť funkčnosť bola možná na úrovni užívateľa, bez účasti programátorov. Malé podniky zvyčajne nemusia registrovať zložité scenáre a to môže a malo by sa zachrániť.

Aktualizácie. Uistite sa, že nové funkcie sa v CRM objavujú pravidelne, staré sa zlepšujú a produktivita sa zvyšuje. To znamená, že vývojári nezabudli na svoj produkt a aktívne ho rozvíjajú. Keď váš podnik rastie, tak aj možnosti služby.

Intuitívne rozhranie. Pohodlné využitie je polovičný úspech. Čím lepšia je funkčnosť a vnútorná logika CRM, tým ľahšie to pochopia zamestnanci.

Mobilná verzia. Malo by byť pohodlné a funkčné, najmä ak vaši zamestnanci často pracujú v teréne. Je dôležité, aby ste mohli okamžite získavať informácie, získavať správy a pripomienky, vidieť zmeny v projekte.

Vyplnenie primárnych údajov. Služba musí podporovať import dát v rôznych formátoch a prenos z iných služieb. To ušetrí čas, manuálne nezaznamenáva všetko a eliminuje riziko straty.

Teraz, keď vieme, na čo sa zamerať pri výbere systému správy klientov, pozrime sa na populárny CRM pre malé podniky.

"MEGAPLAN"

Program pre riadenie podniku cez internet, určený pre malé a stredné podniky. Takže pozíciu vývojárov služieb. Okrem CRM v samotnom systéme existuje mnoho ďalších funkcií - mzdy a program dovoleniek (1), projekty a úlohy pre spoluprácu (2), fakturácia (3) a ukladanie súborov (4).

Pre riadenie predaja v "Megaplan" sú sekcie "Zákazníci" (5) a "Transakcie" (6). Prvý z nich vytvára kontakty, kde sa zapisuje názov spoločnosti, telefón, e-mail a ďalšie údaje. Karty zobrazujú ponuky a ponuky, môžete zanechať komentár, pridať úlohu, faktúru alebo newsletter. Pri telefonickom rozhovore s klientom je vhodné si prezerať denník bankoviek, aby ste na nič nezabudli. Ukladajú sa tam aj hovory, stretnutia, dojednania a iné dôležité udalosti. Na stránke Transakcie sú všetky objednávky. V tabuľke môžete zobraziť nielen zúženie, meno klienta, podstatu objednávky a sumu, ale aj najnovšie komentáre, podrobnosti, kontaktnú osobu a ďalšie parametre. Transakcie a zákazníci sú zoradení pomocou zoznamu filtrov vľavo od tabuľky (7). Na prepínanie medzi sekciami použite horné horizontálne menu. Keď prejdete na ľubovoľnú položku, zobrazí sa podponuka (8).

dôstojnosť

 • K dispozícii je bezplatné skúšobné obdobie - 14 dní.
 • Podporuje načítanie dát z programu Excel.
 • Intuitívne rozhranie.
 • Môžete pripojiť IP telefóniu a uskutočňovať hovory priamo z karty klienta alebo zo stránky transakcie.
 • Pohodlný kalendár, kde sa automaticky zaznamenávajú veci, úlohy, schôdzky a hovory.
 • Archív dokumentov s nastaveniami prístupu.
 • Vizuálne správy o úlohách, projektoch, zákazníkoch a predaji.
 • Interný chat, správy a hromadné zasielanie pošty zamestnancom.
 • Mobilná aplikácia.
 • Zriadenie rôznych schém transakcií pre predaj tovaru, služieb, komplexných projektov atď.
 • Nastavenie automatických skriptov.
 • Integrácia s lokalitou - po vyplnení formulára sa transakcia vytvorí automaticky.
 • Integrácia s Yandex.Mail, MoiSklad, CallbackKILLER, Google Drive, Modulebank, MailChimp a ďalších 30 programov.

nedostatky

 • Funkčnosť CRM nie je na všetkých úrovniach.
 • Neexistujú žiadne špeciálne nástroje pre prácu s elektródami.
 • Nie veľmi citlivá technická podpora.
 • Integrácia s 1C je možná len pri maximálnej rýchlosti.

tarify

Celkové náklady na systém pre spoločnosť závisia od počtu zamestnancov a súboru funkcií. Prvé dva zväzky nepodporujú CRM (330 a 380 rubľov na používateľa za mesiac). Ak chcete spravovať zákazníkov a predaj, musíte prepojiť tarify CRM (550 rubľov za licenciu mesačne) alebo CRM + (640 rubľov) .Môžete spravovať financie, integrovať systém s 1C a Oktell len pri maximálnej tarife.

AmoCRM

Jednoduchý systém pre udržiavanie zákazníckej základne a účtovných transakcií. Všetky funkcie sú zamerané na zvýšenie predaja, takže pre integrované riadenie podniku bude musieť využívať služby tretích strán. Program našťastie podporuje mnoho integrácií a má flexibilné rozhranie API na vytváranie nových. Systém je zameraný na B2B segment a komplexný predaj s dlhým cyklom.

Celá logika AmoCRM je postavená na predaji a vyššej konverzii. Pri každom vytvorení transakcie služba odporúča nastaviť úlohu - hovor, stretnutie alebo akúkoľvek inú. Netrvá dlho - stačí stlačiť tlačidlo "Put" (1), a vďaka pripomienke, manažér nezabudne na klienta. Všetky navigácie sa zmestia do 8 bočných ikon menu - Desktop (2), Transakcie (3), Úlohy (4), Zoznamy (5), Mail (6), Analytics (7) ), "Nastavenia" (8) a zabudovaný instant messenger (9). Ten zobrazuje upozornenia na nové úlohy a iné dôležité udalosti. Transakčnú kartu je možné prispôsobiť - pridať nové polia (10). Nižšie je uvedený stĺpec pre poznámky a poznámky (11). Výkonnosť sa monitoruje pomocou predajného lievika, ktorý je založený na množstve a stave transakcií.

dôstojnosť

 • Automatické vytváranie transakcií na požiadanie prostredníctvom pošty, telefónu, formulárov na webe, chatových miestností a instant messengerov.
 • Jednoduché intuitívne rozhranie.
 • Adaptívna verzia pre tablety.
 • Mobilná aplikácia so skenerom vizitiek.
 • Integrácia s poštovými službami, telefonovaním, Yandex.Disk, My Business, MailChimp, webovými stránkami na rôznych platformách, Google Analytics, 1C: Enterprise a niekoľkými ďalšími desiatkami programov.
 • Nastavenie povolení.
 • História interakcie a komunikácie s klientom, nahrávanie hovorov.
 • Automatický digitálny predajný lievik.
 • Skúšobná doba - 14 dní.
 • Automatizácia podnikových procesov.
 • Vizuálne správy pre analýzu výkonnosti.
 • Importovať zákaznícku základňu z Excelu.

nedostatky

 • Neexistuje žiadna funkcia pre vytváranie dokumentov - fakturáciu a uzatváranie zmlúv.
 • Žiadne nástroje na spoluprácu na projektoch.
 • Pre hovory zo systému je potrebné nainštalovať ďalšie funkcie.

tarify

Keď skončí testovacie obdobie, môžete prepnúť na jeden z dvoch balíkov alebo štyri tarify - Micro-Business (4990 rubľov ročne pre 2 používateľov), Start-Up (14 990 rubľov ročne pre 5 používateľov), Basic (499 rubľov). za mesiac pre 1 užívateľa), pokročilých (799 rubľov mesačne pre 1 používateľa) a Professional (1499 rubľov mesačne pre 1 používateľa). Líšia sa dostupným počtom kontaktov (od 2500), otvorenými transakciami (od 500), ďalšími poliami (od 100) a diskovým priestorom (od 100 MB). Taktiež v niektorých tarifách nie sú k dispozícii automatizácia obchodných procesov, digitálny predajný lievik, správy zamestnancov, KPI, plány predaja a ďalšie užitočné funkcie.

Zoho CRM

Flexibilný a funkčný systém riadenia vzťahov so zákazníkmi pre malé a stredné podniky. Umožňuje automatizovať predaj, marketing, podporu pre dodávateľov a riadenie zásob. Vývojári vytvorili dostatok príležitostí na prispôsobenie, ale prispôsobenie služby konkrétnemu podniku bude vyžadovať určitý čas. Главная сущность Zoho CRM - модули. Часть из них есть в системе по умолчанию - "Предварительные контакты", "Контрагенты", "Потенциальные сделки", "Задачи" и другие. Пользователи могут создавать новые модули, а в существующих - настраивать и добавлять поля. Все взаимодействие с клиентами происходит в модуле "Контакты", оттуда можно позвонить или отправить письмо. Для реализации маркетинговой стратегии в Zoho CRM есть возможность планировать рекламные кампании и анализировать действия посетителей на сайте.

Для переключения между модулями используется горизонтальное меню. V nastaveniach (1) môžete zmeniť názvy kariet, napríklad z "Predbežné kontakty" na "Lida" (2). Karty v moduloch "Protistrany", "Kontakty", "Transakcie" a "Predbežné kontakty" sú vhodne filtrované podľa rôznych kritérií - dátum vytvorenia, operácie, správca a iní (3). Keď pridáte nového klienta, otvorí sa formulár s mnohými rôznymi poľami. Karty kontaktov ukladajú údaje o posledných objednávkach a aktívnych transakciách, úlohách, zoznamoch úloh, poznámkach, dokumentoch a pod. Môžete vytvárať úlohy, plánovať schôdzky a hovory buď zo stránky Operačného modulu (4) alebo z ľubovoľnej karty kontaktu, elektródy alebo transakcie. Pre plánovanie marketingových kampaní používa modul "Kampaň" (5).

dôstojnosť

 • Testovacia doba je 15 dní.
 • Zadarmo pre 10 používateľov.
 • Integrácia so stránkou a inými komunikačnými kanálmi so zákazníkmi sa vytvára automaticky.
 • Podporuje import dát vo formátoch XLS a SCV.
 • Integruje sa s telefóniou, SMS agregátormi, MailChimp, Gmail, Evernote, 1C a ďalšími programami a službami.
 • Možnosť vytvoriť si vlastné prehľady a analyzovať údaje pre rôzne sekcie.
 • Pohodlný webový formulár designer pre stránky.
 • Automatizácia rutinných činností (časť "Pravidlá pracovného postupu" v nastaveniach).
 • Reagujúca technická podpora.
 • Jasné rozhranie a flexibilné nastavenia.
 • Existuje ruská verzia.
 • Ukladanie súborov
 • Mobilná aplikácia.

nedostatky

 • Technická podpora len v angličtine.
 • Automatizácia pracovných postupov môže začať len tarifou Professional.
 • Vytvorenie vlastných modulov je k dispozícii od verzie Enterprise.
 • Pre prístup k mobilnej aplikácii bude musieť platiť navyše.
 • Ak chcete spolupracovať na projektoch, musíte integrovať CRM s inou službou Zoho.
 • Nie je možné nahrávať konverzácie.

tarify

Ak systém bude fungovať viac ako 10 ľudí alebo funkčnosť bezplatnej verzie nestačí, musíte si vybrať jednu zo 4 taríf - Standard ($ 12 na používateľa za mesiac), Professional ($ 20), Enterprise ($ 35) alebo CRM Plus ( 50 USD). Každá ďalšia tarifa zahŕňa všetky funkcie predchádzajúcich a ďalších funkcií - predpovedanie predaja (Standard), automatizáciu pracovných postupov (Professional), vlastné moduly (Enterprise), marketing sociálnych médií (CRM Plus) a ďalšie.

"Zákaznícka základňa"

Multifunkčná služba pre automatizáciu vzťahov so zákazníkmi, monitorovanie pracovnej doby, generovanie dokumentov a sledovanie stavu zásob. Okrem štandardnej konfigurácie, pri registrácii, CRM ponúka na výber jednu zo špecializovaných priemyselných verzií - „Flower Salon“, „Food Delivery“, „Real Estate Agency“ a ďalšie. Hlavnou podstatou systému sú tabuľky. Na nich je postavená všetka práca s klientmi, zamestnancami, dokumentmi, tovarom a službami. Je možné vytvoriť si vlastné tabuľky s požadovanými poliami. Pohodlne implementuje funkčnosť práce s dokumentmi - fakturácia, tvorba aktov a tvorba zmlúv. Účtovanie bilancií komodít je možné viesť priamo v systéme. Na tento účel je potrebné vytvoriť zoznam produktov prostredníctvom tabuľky "Príchod do skladu" v kategórii "Sklad" (1). Môžete sťahovať dáta zo súboru CSV, TSV, XLS alebo SLSX. Okrem predaja a zisku systém umožňuje aj nákladové účtovníctvo. Na tento účel existuje osobitná kategória „Výdavky“ (2) av referenčných knihách (3) - tabuľka základu výdavkov.

Navigácia v horizontálnom menu. Keď prejdete na kartu kategórie (4), pod hlavným menu sa zobrazí podponuka (5) - tabuľky, ktoré patria do tejto kategórie. V každej tabuľke sa nachádza tlačidlo „Add“ (Pridať) (6) a blok tlačidiel, pomocou ktorých možno riadky tabuľky vymazať, kopírovať, upravovať, distribuovať a iné akcie (7). Keď sa do ľubovoľnej tabuľky vloží nový riadok, otvorí sa formulár, v ktorom musíte vyplniť mená, kategórie a ďalšie parametre. Niektoré polia sa nedajú vyplniť, ak požadovaná položka nie je v adresároch. Napríklad nebudete môcť vystaviť faktúru za predaj 1000 vizitiek, ak ste predtým tento produkt neuviedli do tabuľky "Cenník".

dôstojnosť

 • K dispozícii je úplne bezplatná verzia.
 • Vlastné konfigurácie pre populárne výklenky.
 • Vytvorte HTML e-mailové šablóny a hromadné e-maily priamo z CRM.
 • Jednoduché a intuitívne rozhranie.
 • Návrhár tabuľky.
 • Tvorba web formulárov pre web, informácie, z ktorých okamžite spadá do "Base".
 • Možnosť integrácie s IP telefóniou a distribúciou SMS.
 • Konfigurovať prístup.
 • Účty pre zákazníkov.
 • Je vhodné pracovať s dokumentmi - existujú hotové šablóny, môžete si vytvoriť vlastné.
 • Interný chat.
 • Zálohy.
 • Integrácia s 1C.
 • Mobilná aplikácia.

nedostatky

 • Slabá technická podpora.
 • Telefónia musí byť nakonfigurovaná dodatočne.
 • Žiadne nástroje na spoluprácu na projektoch.
 • Ak chcete vylepšiť chýbajúce funkcie, musíte prilákať programátorov a platiť navyše.

tarify

Bezplatná verzia má obmedzenú funkčnosť a rýchlosť. Existujú 3 platené tarify - pre 1, 3 a 7 užívateľov - 450 rubľov., 1250 rubľov. a 2000 rubľov. mesačne. Líšia sa množstvom pamäte (1-4 GB), počtom písmen, ktoré sa majú odoslať za deň (100-700) a niektorými ďalšími parametrami. Základné tabuľky sú k dispozícii vo všetkých cenách vrátane bezplatných. Ale na pripojenie ip-telefónie, na použitie tabuľkového dizajnéra v plnom rozsahu, posielanie SMS, zálohovanie a externé formuláre budete musieť vybrať jednu z platených verzií.

"Bitriks24"

Služba pre organizáciu práce v spoločnosti a integrované riadenie podniku. CRM je len jedným z celého radu nástrojov. Systém má všetko, čo potrebujete pre prácu na projektoch, personálnom manažmente, tvorbe dokumentov, fakturácii a riešení ďalších obchodných problémov. Všetky prvky firemného portálu sú úzko prepojené. Pre riadenie predaja má samostatný pracovný priestor. Pri registrácii systém ponúka možnosť vybrať si funkcie, s ktorými užívateľ plánuje pracovať viac, a na základe tejto voľby sa zobrazí bočné menu. Ak nakonfigurujete "Bitrix24" na predaj, prvá položka bude CRM (1), potom - "Úlohy" (2), "Kalendár" (3), "Buzz" (4), "Chat a hovory" (5), " Disk "(6)," Company "(7)," Time and Reports "(8)," Applications "(9) a" Open Lines "(10). Z toho všetkého len posledná položka priamo súvisí s interakciou so zákazníkom. Vďaka tomu je integrácia s chatovými miestnosťami a sociálnymi sieťami nakonfigurovaná tak, aby podporovala zákazníkov a pohodlne pridávala elektródy.

Pre navigáciu v CRM bloku sa používa horizontálne menu. Záložka "Štart" (11) zobrazuje štatistiky obchodného oddelenia. V položke „Olovo“ (12) sa dopĺňajú „transakcie“ (13), „účty“ (14), „ponuky“ (15), „kontakty“ (16), spoločnosti (17) a „moje záležitosti“ (18). súvisiace položky. Formuláre sú jednoduché a intuitívne. Môžete upraviť a pridať nové polia priamo v čase plnenia. Na každej stránke môžu byť informácie zobrazené v zozname alebo ako prehľad a "Leads", "Transactions", "Accounts" a "Reports" - aj vo formáte kanban boardu. Po kliknutí na tlačidlo "More" (19) v horizontálnom menu sa otvoria ďalšie položky. Skryje najvýznamnejší analytický nástroj akéhokoľvek CRM - predajného lievika (20). Na karte klienta v sekcii "Firmy" sa zobrazuje meno, kontakt a ďalšie informácie o spoločnosti, podrobnosti, páska udalostí, naplánované hovory a stretnutia, aktívne obchody, ponuky a účty. Prvkami zoznamu "Kontakty" sú zamestnanci a zástupcovia zmluvných strán z časti "Spoločnosti", ktoré sú vzájomne prepojené. Systém informuje o transakciách, v ktorých nebol naplánovaný jeden prípad (21).

dôstojnosť

 • Univerzálnosť. "Bitrix24" - plnohodnotný firemný portál.
 • K dispozícii je úplne bezplatná verzia.
 • Integrácia s 1C, MailChimp, virtuálne PBX, Megaplan, MoiSklad, SendPulse, Yandex.Metrica, sociálne siete, poštové služby a iné programy.
 • Mobilné a desktopové aplikácie.
 • Katalóg tovarov na tvorbu transakcií, účtov a návrhov.
 • Dovoz vedie z lokality, zo sociálnych. siete, excel a mailers.
 • Nastavenie etáp predaja náleviek pre konkrétne podnikové procesy.
 • Nástroje na vytváranie a odosielanie CP.
 • Práca s faktúrami a inými dokumentmi.
 • Interné hovory a videohovory.
 • Mnoho aplikácií na vylepšenie systému.
 • Nahrávanie hovorov vo výške až 100 EUR mesačne pre neobmedzené poplatky.

nedostatky

 • Systém je ťažkopádny a ťažkopádny.
 • Rozhranie je preťažené rôznymi funkciami, ktoré nie sú potrebné na prácu v CRM.
 • Ak chcete zvládnuť a prispôsobiť systém pre potreby konkrétneho podniku bude trvať čas a programátor pomoc.
 • Iracionálna organizácia pracovného priestoru.
 • Prepracovaný návrhár podnikových procesov.
 • Niektoré aplikácie a rozšírenia, ako aj odosielanie SMS správ a telefonovanie, budú musieť byť hradené v samostatných sadzbách.

tarify

Ak systém bude fungovať až 12 používateľov, môžete použiť bezplatnú verziu. To sa líši v priestore na disku (5 GB), nepodporuje "obchodné procesy", hr-nástroje, externých užívateľov a pokročilé funkcie v niektorých ďalších oblastiach. Existujú tri platené tarify - „Projekt +“ (990 rubľov mesačne), „Tím“ (5490 rubľov mesačne) a „Spoločnosť“ (10 990 rubľov mesačne). Poskytujú rôzne množstvo cloudových úložísk, podnikových používateľov, otvorené linky a rozšírené štandardné možnosti. Nástroje pre personálny manažment sú k dispozícii len pri maximálnej sadzbe.

zistenie

CRM je moderný efektívny nástroj, ktorý pomáha dosiahnuť novú úroveň a poraziť konkurentov. Aby bol systém zakorenený v malej spoločnosti, je lepšie zvoliť si jednoduché služby s maximálnym súborom nástrojov. To ušetrí čas a peniaze. Výber CRM, musíte vychádzať z potrieb a cieľov konkrétneho podniku. Na proces implementácie by sa malo pristupovať zodpovedne a najprv naň pripraviť zamestnancov. Na zlepšenie efektivity práce a prekonanie konkurencie stojí za to začať s optimalizáciou podnikových procesov. V opačnom prípade žiadny CRM pomôže.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár