Výhody v oblasti medicíny. Tipy pre návrh a implementáciu

Naposledy som hovoril o hlavných chybách v lekárskom copywritingu, čo eliminuje, čo môže zlepšiť vstupné stránky kliniky a zvýšiť počet prichádzajúcich žiadostí. V tomto článku budeme podrobnejšie analyzovať jeden z bodov - nejasné a abstraktné výhody. Dozviete sa, ako premeniť banálne a neustále sa opakujúce známky na rôznych miestach do silných výhod, kde hľadať výhody, ak tam nie sú, a ako sa zbaviť konkurentov na úkor výhod.

Blok "Naše výhody" je možno najdôležitejší pre vstupnú stránku kliniky. To je to, čo odlišuje kliniku od konkurencie, čo robí návštevníkov stránok vyplniť formulár pre konzultácie alebo callback. Častejšie sú však na internetových stránkach kliník zverejnené bežné frázy ako „moderné vybavenie“, „profesionálny personál“ a „nízke ceny“. Medzitým je dosť dosť úsilia, aby blok výhod mohol hrať s novými, priťahujúcimi zákazníkov farby.

Všetky výhody môžu byť rozdelené do troch skupín: výhody prvého poriadku sú výhody, výhody druhého poriadku sú záruky, výhody tretieho poriadku sú pohodlie a pohodlie.

Výhody prvého poriadku. výhoda

Nízke ceny

Čo sa dá povedať o kvalite služieb, dôvere lekára a ďalších faktoroch - cena služby stále zostáva základným kritériom pre výber kliniky. Iné veci sú rovnaké, pacient vždy pôjde tam, kde je liečba lacnejšia. Preto, ceny - prvá vec, ktorú musíte byť zmätení pri rozvoji výhod. V lacnejšej klinike pôjde väčší tok, vzhľadom na veľký počet klientov bude väčší zisk. Je pravda, že existujú nuansy.

Ak lekári vo vašej klinike za plat - to je dobrá voľba. Ak však pracujete s odborníkmi, ktorí sa zúčastňujú na niekoľkých klinikách, je nepravdepodobné, že by chceli pracovať viac za rovnaké peniaze alebo oveľa viac - o niečo viac. Metóda je vhodná pre služby s vysokou pridanou hodnotou a nie je vhodná pre služby s vysokými nákladmi.

Zľavy a akcie

Vykonávať akcie, zľavy, získať zľavový systém. Vplyv preškrtnutej ceny funguje napriek zjavnej banalite. Pacienti sa ponáhľajú podstúpiť liečbu, zatiaľ čo propagačná cena je platná. Najmä - ak nepoužíva "čierny piatok efekt" - keď preškrtnutá cena je umelo nafúknutá a štandardné náklady na postup sa používa ako propagačné. Diskontný systém viaže pacienta na kliniku. Aj keď sa mu pri údržbe nepáči nejaká maličkosť, pacient sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti tam, kde na neho čaká zľava. Akcie podľa typu pacientov sa dobre ukazujú - zľava pre dôchodcov, zľava pre armádu, zľava na detské zubné lekárstvo.

Bonusy a darčeky

Ďalší spôsob, ako vyniknúť a priviazať pacienta na kliniku. Mnoho kliník úspešne používa vzorec "predaj drahých služieb + lacný servis ako darček". V zubnom lekárstve je rozšírený prístup, kde pravidelní zákazníci bezplatne absolvujú bežnú kontrolu. Po vyšetrení zvyčajne nasleduje odstránenie plaku a kameňa, odborné čistenie alebo bielenie zubov - tieto procedúry sa už vykonávajú za peniaze a klinika nič nestratí.

Bezplatné konzultácie

Pacienti si vyberajú. Vyberte si kliniku, lekára a postoj. Stránka je len prvá etapa. Vedomý výber je uskutočnený osobne, aby ste sa s ním poradili.

Mnohé kliniky nevykonávajú bezplatné konzultácie, čím sa každý živý kontakt vypláca. To znižuje pravdepodobný zisk z predaja služieb a znižuje počet zákazníkov. Zvlášť dôležité pre drahé služby. Chýbajúci tisíc rubľov na konzultácie, môžete získať klienta na dvadsať tisíc. Obávame sa, že lekári budú robiť len to, čo majú pacientom poradiť zadarmo? Nastavte limit. Jedna bezplatná konzultácia denne. Alebo tri týždne.

Výber kliniky pre drahý servis - implantácia protéz, plastická chirurgia, liečba závažných ochorení - pacient môže ísť okolo desiatich zdravotníckych centier, vyberať nielen cenu, podmienky a záruky, ale aj „svojho“ lekára. A oveľa viac ochotne, takýto pacient sa zaregistruje na konzultáciu na klinike, kde od neho nebudú mať peniaze. A potom všetko závisí od lekára.

Výhody druhého poriadku. záruky

Zaručený výsledok

Ľudia idú na miesto, kde nie sú len sľúbení zbaviť sa problému, ale zaručujú ho a prinášajú dôkazy. Minimum - záruka za vykonanú službu. Maximálna - náhrada v prípade, že výsledok nie je dosiahnutý alebo je neuspokojivý. Je jasné, že pre oblasť zdravotníctva nefunguje záruka vrátenia peňazí - výsledok liečby v zásade nemožno zaručiť. Ale môžete to urobiť nepriamo - záruka na pečať, záruka na protézu, záruka kvality použitých materiálov. Nepriamymi zárukami sú aj počet pacientov spokojných s liečbou a ich recenzie, fotografie „pred“ a „po“. Čím viac takýchto záruk sa pacientovi poskytne, tým ľahšie príde na vašu kliniku.

Záruka bezbolestnej liečby

Ľudia sa boja bolesti. To je prirodzené. Jedným z dôvodov, prečo je návšteva zubára, chirurga alebo kozmetológa odložená na neurčito, je strach. Podrobne vysvetlite, čo spôsobuje bolesť a čo robíte, aby ste tomu zabránili. Ak sa vám podarí inšpirovať dôveru, klient k vám príde. Len neležte o "absolútne bezbolestnom postupe" - negatívny výsledok z nesplneného sľubu na konci bude viac než pozitívny z výsledku liečby.

Záruka za spravodlivú cenu

V negatívnom hodnotení pacientov sa často vyskytujú sťažnosti na cenové značenie a predaj zbytočných doplnkových služieb. Na internetovej stránke av cenníku je uvedená jedna cena, v skutočnosti je účinok úplne odlišný. Alebo pri konzultácii lekár volá konečné náklady na službu, a ako postupuje liečba úplne iný. To je zlé a nečestné. Ak sa cena na mieste a cena v skutočnosti môže líšiť v dôsledku individuálnych vlastností pacienta alebo stupňa zanedbávania choroby, potom po tom, čo cena oznámi lekár, môže sa zmeniť len z dôvodu vyššej moci. Udržujte svoje sľuby - a pacienti budú určite označiť za seba s tuku plus.

Výhody tretieho rádu. Komfort a pohodlie

Všetko, čo slúži pohodliu pacienta, by malo byť vyjadrené. Nižšie je zoznam výhod, ktoré ako čerešňa na torte zdobia ponuku akejkoľvek kliniky, čím sa robí atraktívnejším.

  • Pohodlné parkovanie
  • Zjednotený elektronický záznam pacientov
  • Zaznamenajte si konkrétny čas, ktorý je vhodný pre pacienta
  • Chôdza na kliniku z metra
  • Zoznam výsledkov ultrasonografie, tomografie alebo RTG
  • Výsledky testovania e-mailom
  • Nahrávanie diagnostických výsledkov na pamäťovú kartu alebo disk
  • Čaj alebo kávu zadarmo, ak ste museli čakať na lekára

Väčšina výhod, ktoré pacientovi uľahčujú život, takmer každá dobrá klinika už má. Ale z nejakého dôvodu nie sú vyjadrené - ale márne. Nepochybne to nie sú základné kritériá výberu, ale všetko je tvorené maličkosťami.

Výhody bez výhod

Zapnutie nezvyčajných faktorov do výhod kliniky

Každý druhý klient v krátkosti napíše štandardné frázy, veriac, že ​​klinika nemá žiadne zvláštne výhody. Nie je.

Bežné veci môžu byť predložené tak, že zákazník je imbued. Príjem po dohode na určitý čas je štandardný a známy. Nikto si ani neuvedomuje, že prijímanie na určitý čas je absencia frontu a čakanie na chodbe. Toto je šetrič času. Je klient ochotný zaplatiť len za to, že dostane schôdzku? Nie. A za ten čas ušetrený?

Práca zubára "štyri ruky" s asistentom. Zdá sa, že to nie je o klientovi. Ale nie. Práca "štyri ruky" - to je rýchlejšie, pohodlnejšie, lepšie, na konci. Čím rýchlejšie lekár pracuje, tým menej času musí pacient podstúpiť nepríjemný zákrok. Práca s asistentom znižuje čas pacienta na stoličke, a tým aj nepríjemné pocity.

Každý má svoje výhody. Musia sa len rozoznať. Všetko, čo je na to potrebné, je pozrieť sa na služby poskytované z iného uhla. Pozrime sa na niekoľko techník, pomocou ktorých môžete získať silný fond výhod kliniky, ktoré sa nehanbia dať do bloku "Naše výhody".

Pozrite sa na kliniku z pohľadu pacienta.

Bežná situácia: lekári poznajú svoje podnikanie brilantne, môžu o ňom veľa povedať, ale z ich pohľadu. Odtiaľ sa perly rodia v opisoch - ako napríklad „poskytuje lekárovi vynikajúci prehľad počas zákroku“, „informatívny displej, ktorý umožňuje lekárovi ...“. Prepáčte, predávame zariadenie tu, alebo chceme povedať pacientovi, ako vyriešiť jeho problém? Pacient sa nestará o to, ako pohodlne má lekár pracovať ... Potrebuje, aby bol pohodlný. Pozrite sa na celý proces liečby z pohľadu pacienta a uvidíte veľa nových vecí.

Profesionálne moderné vybavenie. Toto je napísané na každom druhom mieste kliniky. Znie to pôsobivo a krásne. Ale viete si predstaviť remeselného lekára? Povedzte nám, čo presne je toto zariadenie dobré z hľadiska pacienta. Aké problémy to rieši? Keď ste sa o to pokúsili, budete prekvapení, koľko zaujímavých vecí skrýva známe veci.

Sledujte konkurentov

Buďte silnejší tam, kde sú ostatní slabí. Veľa ľudí zostáva nespokojných so službami konkrétnej kliniky. Zostáva len hrať na slabých stránkach konkurentov. Ako to urobiť? Koniec koncov, v niekoho iného je žalostná kniha nebudete vyzerať. Ľahko. Pozrite si fóra a recenzie stránok.

Pacienti sa často sťažujú na služby. Zistite, na čo sa najčastejšie sťažujú, a využite ho vo svoj prospech. Často sa sťažujú na dlhú dobu liečby? Povedzte, že lekár pracuje s asistentom na skrátení času liečby. Bolesť? Vysvetlite, prečo to vyzerá a čo robíte tak, že neexistuje. Neodborný personál, zima v kancelárii, neuspokojivé výsledky - to všetko môže slúžiť na vlastné zisky. Nájdite príbeh zlyhania a povedzte, prečo je to pre vás nemožné. Fóra a sociálne siete sú vynikajúcim obmedzením publika a nástrojom na zlepšenie ich vlastných služieb.

Povedzte o lekároch

Nedávno som uskutočnila prieskum. Chcel som vytvoriť zoznam otázok, ktoré sú pre pacienta najdôležitejšie pri výbere kliniky. Bolo veľa odpovedí, odpovede boli odlišné. Ale všade boli lekári prvou položkou. Ich skúsenosti, odborné znalosti, profesionalita. Kde predtým pracovali, akú školu absolvovali, aké skúsenosti mal špecialista. Prevažná väčšina ľudí nechodí na kliniku, ale k lekárovi. Zvýraznite lekárov vykonávajúcich postup. Ak je recepcia vedená odborníkom a majstrom jeho remesla - to je výhoda. Zvýraznite osobu, nie abstraktné "profesionálny personál."

Uchovávajte záznamy

Priemerná skúsenosť lekárov, počet kandidátov a lekárov vedy na klinike, počet pacientov za mesiac, percento pacientov spokojných so službami kliniky, obsadené miesta v ratingových hodnoteniach - to všetko možno v texte zahrať dokonale. Čísla inšpirujú dôveru. Zároveň sa snažte povedať pravdu. Ak píšete "Klinika číslo 1 v Moskve" - ​​nezabudnite povedať, čo presne ste číslo jedna. A v ich stanovisku. Neoverené použitie epitelov "najlepšie", "č. 1" nielenže nespôsobuje dôveru, ale môže byť napadnuté aj z hľadiska zákona o reklame.

Praktická práca

Vytváranie výhod z ničoho

Ako všade inde

Podľa potreby

Moderné vybavenie od popredných výrobcov.

S pomocou nemeckého 3D-tomografu Galileos dostaneme jasné trojrozmerné obrazy, v ktorých vidíme, čo sa deje vonku a vnútri čeľuste. Vďaka tomu presne stanovíme diagnózu a vypracujeme správny liečebný plán. Lekársky mikroskop a inteligentný mikrobore s chladením umožňujú lekárovi pracovať bez toho, aby sa dotkli živého tkaniva a bez toho, aby pacientovi spôsobili bolesť.

Profesionálny personál

Vyberáme lekárov, ktorí pracujú na klinike so skúsenosťami vo svojom odbore od šiestich rokov. 93 špecialistov pracuje pre vás v 12 oblastiach medicíny. Minimálna prax lekára je 6 rokov. Maximálne - 35 rokov.

Individuálny prístup ku každému pacientovi

Klinika má oddelenie kontroly kvality. Prehodnocujeme každú sťažnosť a každú vetu, aby sme sa zlepšili. V konfliktných situáciách vždy ísť smerom ku klientovi. Výsledok - 93% našich pacientov je spokojných s liečbou a servisom.

Pohodlie a pohodlie pre pacienta

Prijímame po dohode. Ak sa chcete dohodnúť, nemusíte chodiť na kliniku - vyplňte formulár spätného volania a operátor call centra vás bude kontaktovať, aby si vybral najvhodnejší čas na návštevu. Žiadne fronty a čakanie na chodbe.

Nízke ceny

Vďaka neustálemu toku spokojných pacientov sme dokázali udržať ceny na čo najnižšej úrovni. Náklady na počiatočnú skúšku s konzultáciou špecialistu sú 900 rubľov. To je 400 rubľov lacnejšie ako 95% z kliník v Moskve.

zhrnutie

Neexistujú žiadne výhody bez samotného výrobku. Zmeniť kliniku, zmeniť procesy, zmeniť sami seba. Zmeniť produkt, aby sa stal lepším. Ak nezavediete kumulatívny systém zliav - nebude. Ak sa nerozhodnete konať, nebude to. Ak je personál hrubý voči zákazníkom - kým ho nevyhodíte a nevytočíte nového - zákazníci odídu. Za každou výhodou je silný produkt. Urobiť produkt silnejší, hovoriť o ňom - ​​a zákazníci nebudú mať dlho prísť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár