Útok klonov: post frivolných predpovedí a jednoduchá závist Glavreda

Chlapci, len pre jednu zmienku o Glavredovi som predvídal reptanie. Kto je jedinečne vyladený na holivar kvôli jednej záhlaví, choďte rovno na komentáre. Kto to chce robiť vedome, nakláňať sa a strkať si nos do tučného textu, prečítajte si článok - to nebude trvať dlhšie ako 10 minút.

Dot je to

  1. Glavred je pohodlná služba, ktorú stále používam 2-3 krát týždenne.
  2. Infostyle je vynikajúci "vynález", ktorý má šancu obrátiť Runet a urobiť všetky (!) Texty zaujímavými a užitočnými pre čitateľa.
  3. Maxim Ilyakhov je skvelý profesionál, z pera alebo macbook, z ktorých sú publikované správne texty.

S týmto nemôžete argumentovať. Som pre zásady Glavreda. Ale s jeho všadeprítomnosťou a často bezmyšlienkovitou servírkou nasledovníkov sa info-štýl podobá nie náboženstvu, ale sektám, zabaleným v atraktívnom obale.

Nič nové

To všetko sa už stalo, ale pod omáčkou, ktorá je menej atraktívna pre väčšinu, je to monotónna redakčná práca, filológovia v tvídových sakách a teta lingvisti. Maxim Ilyakhov sa redakčné práce fascinujúce, nalial čokoládový sirup nad ním, oprášil to s kokosovými vločkami a popol z potrubia, dať na to v modernom oblečení. Všetci chceli. Všetci povedali "dať 2", hoci Glavred nevytvoril nič nové. Neskrýva to.

Notoricky známa kancelária, na ktorom sa každý náhle stal tak rozzúrený, upadol do redakcie v roku 1972. Na základe princípov Kashkinsa (pomenovaného po prekladateľovi Ivanovi Alexandrovičovi Kaškinovi), ktoré sú založené na lojalite prekladu a nie na jeho precíznej presnosti, Nora Gal v knihe „Slovo je živé a mŕtve“ pred viac ako 40 rokmi demontovalo suché odpadky, s ktorými preklady a žurnalistika. Všetky tieto slovné mená a verbálna algebra sú už dlho známe.

Štruktúra článku. Unbanal title, požadované titulky, silné a tvrdenie prvého odseku so stručným popisom intríg. To je pochopiteľné pre zodpovedajúceho autora, a to je všetko opísané v Dogma denníka Vedomosti. Ale ak tomu hovoríte "Text Hygiene" - znie chladnejšie.

Všeobecný štýl článku, Príslovky vety na minimum, jednoduchá syntax, menej úvodné slová, menej požičiavanie z cudzích jazykov. Tiež z Dogma.

Viac zmyslu a fakty, starostlivosť o čitateľa, riešenie skutočných problémov. Je potrebné sa to naučiť?

A najviac geniálne - v knihe je čestne napísané, že jednoducho skombinovali najlepšie rady. Ale čo vytvára hlas komunikácie, balenia a toku! Samozrejme, lebka s rúrou vytvára omnoho pôsobivejší dojem ako žena depresívneho typu na kryte. Všeobecne platí, cool, dobre. To je závisť - ja, sakra, chcem to taky!

Evolúcia?

Mnohé postavili absolútne info-štýl. Ale nie, toto nie je evolúcia, ktorá nám ukáže, aký ideálny text je schopný predať tučný steak budhistickému mníchovi. Toto nie je teraz a nikdy nebude. Ako čas plynie, spôsob, akým si ľudia myslia, že sa mení. Toto je cyklický proces a jeho štádiá sú nelineárne. Miešajú, vzájomne pôsobia, menia sa pod vplyvom módy a okolností. Skôr alebo neskôr sa nudné „mäso“ nudí a chce emócie. Nechajte a vodnaté.

Podľa rovnakých pravidiel

Súdiac podľa toho, čo sa deje v Runete, prikázania Glavreda pre mnohých sú nemenné pravdy, nemožno s nimi argumentovať. Ak sa hádate, vezmite telefón. Všetky články sa stávajú podobnými, všetky blogy sú rovnaké a vždy na Egeyi. Algoritmy overovania textu sú rovnaké pre všetkých. Nie jeden copywriter HYIP predtým bol tak prísny a prísny. Existovali všeobecné pravidlá a priestor pre fantáziu. A teraz nad vami stojí prísny strážca a bije si ruky, ak urobíte neúmyselný krok nabok. To bráni autorom v rozvoji.

Analógie. Čo sa deje v hale s staviteľmi? Rastú, získavajú svaly, po ktorých sa hromadia 20 kilogramov tuku. Svet na pódiu vyzerá dokonale zložený športovec. Ak sa mladý autor vyvíja podľa pravidiel Glavreda, okamžite si vybuduje suché svaly na tenké kosti. Bez experimentovania s doplnkami, výživou a cvičením. Každý tréner povie, že týmto spôsobom sa vyvíja len úľava a vytrvalosť. Dobrá pomoc pre redakčnú rutinu, ale bez ohľadu na to, čo ten veľký, nebudete ohrozovať. IMHO.

Glavred je ako meč Jedi. V skúsených rukách je schopný zachrániť galaxiu pred idiotskými a nezmyselnými textami, ale v rukách fanatikov si odreže vlastné uši. A teraz sa vyrovnajú aj riadky klonov. Ešte sa nenaučili, ako dať čiarky, ale profesionáli si už myslia, že sú.

Tu a ďalej sú všetky obrazovky vyrobené z Glavred Exchange. Poviem tiež niekoľko slov o samotnej výmene, ale o niečo ďalej. Sú to zástupcovia prvých dvadsiatich, ktorí majú vo svojom profile Workshop a pro-kurz Glavreda. Ľudia, ktorí podľa myšlienky Glavred odporúča.

Sú fanaticky bojí červených značiek v službe. Kto je tu zabránené slovesom "bol"? Naznačuje to sám, ale v Glavrede je zvýraznený červenou farbou, čo znamená spáliť.

Ilyakhovtsy vyjadril frázy z jeho článkov a kníh. Čo je to, ak nie pečiatky, ktoré je podľa môjho názoru už čas sa zbaviť?

To je všeobecne editor-nacista. Naine emócie, najn hodnotenie. Tento nešťastný editor nečítal presne knihu Nory Gal, inak by vedeli, že editor by nemal byť tvrdý. Mal by pomôcť, navrhnúť, ale nie „znížiť“.

A každý píše jednoducho a jasne.

Ak nevyriešite konkrétnu úlohu, Glavred príde za tebou a pretiahne ťa rovno do pekla!

InfoStil - zlo pre tých, ktorí si nemôžu myslieť. Kto fanaticky spáli všetko okolo. Napriek knižnej inšpirácii a na rozdiel od rady Ilyahova, jeho nasledovníci zabíjajú slovo všetkými prostriedkami. Toto nie je chyba informačného štýlu, je to výsledok jeho bezmyšlienkového použitia.

A nasledovať pokyny Glavreda je veľmi jednoduché. Je ťažké nájsť niekoho, kto by nemohol vyplniť text v službe a zničiť červené slová. Je to oveľa jednoduchšie ako písať tento text. A určite je to jednoduchšie ako analyzovať publikum, nájsť správne bolesti a potom pochopiť, prečo nečítajú text a prepísať ho od nuly, aby sa konverzia zvýšila. Nie, kritika je jednoduchšia. Práve kritici, nie asistenti, si myslia, že mnohí z nich, ktorí si sami vybrali redakčnú prácu. A kto ide do kritiky, ako vieme?

Ohyb začal - nemám rád

No, áno, nikto sa ma nepýtal. Ale ak by som sa ho opýtal, povedal by som úprimne: „Mne sa to páčilo, ale teraz to neznižujem.“ Web je plný tých, ktorí kategoricky odmietajú takýto prístup k textom a pracujú s autormi.

Chytil som sa, keď som si myslel, že posledných pár mesiacov nie je možné prejsť páskou bez toho, aby som narazil na odhalenie Maxima Ilyakhova. A všetci nasledovníci lebky a trubice, každý post je vnímaný ako nemenná pravda. DiCaprio v článku je teraz zlý tón, copywriter vzorce (ktoré mimochodom pracovať a priniesť zákazníkom denyuzhku) aj nedávno v psík. Tretí autori sa už rozhodli, že môžu zákazníkovi oznámiť báječný poplatok vo výške 20 000 za text. Čo? Blog Maxima hovorí, že slovo „nie“ je ich právnym právom.

Ako to ovplyvňuje kvalitu textov? Hrozné. Vlna pseudo-WOW získala hybnosť, zasiahla čitateľov a zákazníkov a dokonca sa obrátila k niekomu. Pôvodne spisovateľ Dima vedel, že chladný výrobok stojí 10 000 a za tú trosku, ktorú píše, nevidí také peniaze ako jeho uši. Teraz, hladil diplom "školy", obrátil sa k nosu a povedal, že trh neexistuje. A existujú stovky alebo tisíce takýchto Dims, a oni sú kúpené od nich, pretože nie vždy vedia, koľko stojí text. A myslia si, že je to normálne. Ale nie. Skôr alebo neskôr takýto prístup praskne alebo sa okamžite ukáže, že nie je životaschopný. Lepšie druhý.

výmena

Ďalšou „novinkou“ je výmena autorov, ktorú možno odporučiť ako hlavné pero. Maxim Ilyakhov vysvetlil realizovateľnosť projektu tým, že k nemu prichádzajú špecialisti a teraz budú všetci na jednom mieste. Navyše, platené kurzy Glavred, ktoré máte, tým vyššie je vaše hodnotenie. Nezáleží na kvalite článkov, portfóliu a dokonca ani na vlastníctve informačného štýlu. Na burze v prvých riadkoch odporúčame tých, ktorí dávajú viac do banky.

A áno, položka „Naša strana“ vyzerá v pravidlách veľmi pekne. Zhruba povedané, ako chceme, tak hodnotenie a distribúcia. Kto chceme, a to podporovať. Nie, majú všetky práva, ale vysvetľuje mi niekto význam tohto záväzku? Namiesto hodnotenia, ktoré sa udeľuje na klasických burzách aspoň pre recenzie a vykonanú prácu, tu musíte zásobovať kurzy a platené zásielky. Ľstivo. Speňaženie. Pozrime sa však, čo bude ďalej.

Kedy bude aktívny koniec budovania?

Toto je len môj názor, ktorý neukladám. Rovnako ako každý svetlý editor editorial "boom" nudí. Nie, nie úplne zmizne. Jednoducho choďte z Olympu a buďte hrdí na techniku ​​práce s textami, upchávanie vzduchu žiarovkou. Nie preto, že je to zlé, ale preto, že je nemožné nájsť vzorce chladného textu navždy.

Nové časti reči a stop slová sa objavujú pomalšie, ako ich apoštol Glavred vypálili z jazyka. Nebol by som prekvapený, keby vo svojich temných redakčných laboratóriách začali vymýšľať nové myšlienky, aby sa s nimi mohli účinnejšie vysporiadať. Alebo čoskoro tam budú nejaké známky zbytočnosti v prídavných menách. A s niektorými podstatnými menami a slovesami môžete žiť. A dokonca môžete ísť do Morzianu.

Obávam sa, že niečo predvídam a úprimne si želám len projekt prosperity Maxima Ilyakhova, ale zdá sa mi, že už v roku bude okolo tejto témy rádovo menej vzrušenia. Hoci, s najväčšou pravdepodobnosťou, kurz sa objaví pre dizajnérov, ktorí budú povedané, ako nainštalovať Photoshop, ale s trubicou omáčkou s potopenými očami.

Myslením a namiesto výstupu

Dobrí autori a textári by mali uctievať Glavred svojimi princípmi. Nedovoľuje konkurentom rozvíjať sa do osobnosti. Z veľkej časti kvôli inept manipuláciu a slepé kopírovanie ich idol. Infostyle pomáha brúsiť hrubé hrany a robiť texty už vyspelých autorov čistejšie, ale nie je schopný vychovávať nové. Redakcia - áno, pôvodní autori - č.

Myšlienka je hodná pamiatky - aby bol jazyk čistejší a zrozumiteľnejší. V praxi však ľudia, ako hladní ryby, absorbujú bezmyšlienkovite jedlo. A potom tiež fanaticky obhajujú svoju voľbu, keď sa im niekto pokúsi nakŕmiť čerstvú zelenú koník.

Kým Texterra predpokladá, že neurónové siete začnú písať text nejaký čas, Glavreds už píše podľa špecifikovaných algoritmov. Najzaujímavejšie je, že keď robot zvládne tieto algoritmy, tie, ktoré odrežú „odpadky s úvodom autora“ a „bezohľadne zničia umelcovu jemnú dušu“, budú ako prvé spadať pod robotizáciu marketingu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár