Čo sa môžu obchodníci naučiť od vývojárov hier

Ľudia milujú hrať. V šachu, v Dotu, v prúžkoch kariet. Mnohí zaplatia peniaze za hru, a potom nespia v noci, čerpacie charakter. Chcete prejaviť záujem o vašu firmu? Je to jednoduché - aby to vyzeralo ako hra.

V tomto článku budeme hovoriť o gamifikácii - využívaní herných prvkov v ne-herných procesoch. Pozrime sa, čo môžeme použiť v marketingu a aké výhody to dá. Poďme!

úlohy

Úlohy sa týkajú dokončenia úloh. Môžu existovať samostatne (na počítači aj offline) alebo byť súčasťou veľkej hry. Ak máte známeho RPG milenca, viete, aké ťažké je ho odtrhnúť od zaujímavého hľadania.

Zľava zvyšuje šance, že človek príde k vám a niečo kúpi. A ak si zarobil zľavu svojou prácou - šance na dramatické zvýšenie.

Je to skvelý spôsob, ako získať záujem ľudí, upozorniť na značku a zvýšiť angažovanosť. Príďte s zábavnou úlohou a skvelou odmenou - a ľudia sa budú hrať. A ak ceny nie sú dosť pre každého, vzrušenie a pocit súperenia len zvýši účinok.

Služba TargetHunter napríklad vykonáva questy, aby našla cieľovú skupinu. Účastníci musia vykonať sériu úloh pomocou syntaktického analyzátora. Víťazi dostanú bezplatné predplatné.

Tu je príklad pre offline: "Tinkoff Quest". Účastníci dostávajú SMS s úlohami. Vykonať - prejdite na ďalšie. Všetky úlohy súvisia s používaním karty: kúpte si niečo v reštaurácii, zásobte sa za rube 2015, choďte do Soči a utratite 10 000.

Spolu bolo 15 000 účastníkov. Až do konca questu prešlo 444 ľudí. Počet platobných kariet sa zvýšil o 20%. Napísali o akcii v sociálnych sieťach a na mnohých blogoch. Zisk!

pokrok

Ľudia radi vidia svoj pokrok - to, čo už dosiahli, čo prešli, čo je pred nami. Vývojári si to uvedomili v minulom storočí, keď začali vytvárať prvé hry.

V hrách sú také veci ako úrovne, skúsenosti, úspechy, vybavenie. Hráč okamžite vidí, čo už má a čo mu chýba na zabitie skvelého šéfa.

Pocit neustáleho napredovania pomáha utiahnuť osobu do hry. Ďalšia úroveň - a získať chladné schopnosti. Dnes budem sedieť o niečo dlhšie, budem pumpovať - ​​a zajtra budem schopný robiť pip pip blesk.

Môžete to použiť na zvýšenie predaja a angažovanosti zákazníkov. Dajte im možnosť ušetriť niečo, aby získali bonus, zľavu alebo darček. Nezabudnite vizuálne ukázať pokrok - koľko bodov už máte, koľko potrebujete na dosiahnutie cieľa.

Túto metódu často používajú letecké spoločnosti vo svojich vernostných programoch. Letíte - dostanete bonusové míle. Dosť míľ lietať z Moskvy a Londýna - sadnúť si a lietať zadarmo. O úroveň vyššie!

Rovnaké body sa týkajú služieb dodávky potravín, domácich spotrebičov a hromady iných výklenkov. Pri využívaní služieb spoločnosti sa hromadia bonusy. Nahromadené - dopredu pre nishtyaki.

Denná aktivita

Ak človek do hry nepôjde dlhú dobu, zabudne na to, stratí zvyk a prestane platiť. Preto sa vývojári všetkými prostriedkami snažia pripomenúť publiku o sebe. Denné úlohy - veľmi efektívny spôsob.

Aký je zmysel? Hra ponúka každý deň dokončenie úlohy a za to dá odmenu. Ak odmietnete - úloha zmizne a odmena bude horieť. Človek sa bojí vynaložiť nenahraditeľné straty a spomaliť jeho pokrok. Preto prichádza do hry každý deň - ako práca.

Prečo to neurobiť v podnikaní? Usporiadajte akciu: každý deň musia ľudia vykonať nejakú jednoduchú akciu. Ak áno, získajú body. Na konci promo akcie môžu byť akumulované odmeny použité na všetky druhy darov alebo zliav.

Po prvé, týmto spôsobom si môžete jemne pripomenúť. Po druhé, spôsobí, že klient sa bude báť niečoho, čo stratí a želanie niečo zachrániť. Po tretie, zvýšiť angažovanosť a zvýšiť návštevnosť stránok.

Mnohé spoločnosti to využívajú pri organizovaní súťaží v sociálnych sieťach. Členovia získavajú body za rád, komentáre a reposty. Kto strelil viac - dobre urobil a získal cenu.

Podobné akcie sú v "Coca-Cola" a ďalších nápojoch. Zhromaždené 100.500 čiapok - vymenili ich za tričko. Keď má človek na výber: kúpiť "Coke" alebo "Pepsi" - čo si vyberie? Ostatné veci sú rovnaké - to mu pomôže vyhrať cenu.

Hodnotenia a úspechy

Ľudia milujú chválu a sú meraní úspechmi. Vývojári hier si to veľmi dobre uvedomujú a robia všetky druhy hodnotení, hier a ďalších. Človek je povedal: "Dude, hráte chladnejšie ako 75% ľudí na serveri" - je šťastný, chváli svojim priateľom a trávia ešte viac času v hre.

Úspechy sú nielen v hrách - môžu existovať sami. Videli ste, koľko hádaniek je na internete s názvom "len génia dokáže vyriešiť túto hádanku"? Všetci lákajú ľudí do siete zákerných inzerentov a obchodníkov.

Akonáhle ľudia chcú byť hrdí na svoj vlastný chlad - dajte im túto príležitosť. Urobte si hodnotenie najaktívnejších účastníkov, najlepších zákazníkov, obľúbených zákazníkov, pracujúcich pracovníkov - áno, čokoľvek.

Tí, ktorí zasiahli stôl, budú potešení. Môžu dokonca povedať svojim priateľom o vás. A kto vynechal, urobí o niečo viac ako obvykle. Ďalšia motivácia je rovnaká.

Napríklad v aplikácii na volanie taxíka GetTaxi existujú stavy. Čím viac využívate službu, tým chladnejšie ste. Najprv nováčik, potom fanúšik, potom eso a tak ďalej. Bonusy z tohto minima. Ale ja som sa stretol na fórach niekoľko príspevkov v duchu: "Rozčúli GetTaxi, ale nechcem odísť, pretože mám tam vysoké postavenie." Cítiť silu gamifikácie?

interaktivita

V mnohých hrách vývojári často pridávajú samostatné mini-hry. Unavený z hlavnej akcie - vzal som menej ťažké, odpočíval. To pomáha zvýšiť angažovanosť a čas strávený v hre.

Môžete tiež urobiť mini-hry pre svojich zákazníkov. Budú zábavné, zlepšia behaviorálne metriky na webe. A ak strhnete odmenu do hry, pritiahnete na svoj produkt ďalšiu pozornosť.

Napríklad, na Silvestra, na mieste Artem Gorbunov tam bola zábavná hra s pretekaním na jeleň. Cenou je každoročné predplatné online knihy. Vedúci má 2500 víťazstiev, druhé miesto o niečo menej. Ľudia hrali niekoľko tisíc pretekov na jeleň za cenu v hodnote 1 700 rubľov. Potrebujete viac dôkazov o účinnosti hier?

Ďalší príklad: na webovej stránke Moskovského strip klubu Virgins, návštevníci dostanú pozvánku na výhru zadarmo. Na to musíte uhádnuť dievčatá na hrudi.

Rôzne interakcie - všetky druhy testov. Publikum aplikácie s testami "Vkontakte" - viac ako 5,5 milióna ľudí. Každý môj priateľ aspoň raz, ale niečo v duchu "Poznaj sa," "Kto ti vyhovuje," "Čo je tvoje IQ," a tak ďalej. Je to zaujímavé.

Použite ľudskú vášeň, aby ste odpovedali na otázky a vyskúšali sa - urobte testy. Naučte sa niečo - nech potenciálni zákazníci testujú svoje znalosti. Predať - nech odpovedať na otázky a vybrať si najvhodnejší produkt.

Pozrite sa na testy "Medusa" - zbierajú stovky repostov. Niektoré sú vytvorené len pre zábavu a niektoré sú skryté reklamy. A to nie je rozzúrený, pretože hráte a bavte sa. To je úžasné.

Mimochodom, Texterra má tiež test. Zistite, koľko viete o internetovom marketingu.

textáriViem, že čítate tento blog. Život hacking pre vás. Testy a ďalšie interaktivov môže byť prilepené v texte, aby sa sprísnila čítačka. Napríklad s jedným klientom sme urobili kalkulačku na výpočet ceny objednávky a umiestnili ju na stránku stránky. Je to zaujímavé pre návštevníkov - zadávajú svoje ukazovatele, pozrite sa na výsledok a čítajú, čo ďalej. Víťazstvo!

Tu je ďalší príklad použitia interaktivity v texte. Kúpil si ma - vyriešil som hádanku a prečítal si celý článok.

Všetky tieto techniky gamifikácie sú navzájom perfektne kombinované. Môžete organizovať vzrušujúce quest, odmenu za ktoré budú body. A na webových stránkach zavesiť na počesť roll s menami vodcov a počet bodov, ktoré majú. Lídri budú hrdí a dokonca môžu urobiť repost. A zvyšok účastníkov sa bude snažiť ešte viac.

Vo všetkých interakciách je dôležitou súčasťou hodnotenie. Ak človek po polhodine mučenia zistí, že je chladnejší ako 94% hráčov, jeho šťastie nebude mať žiadny limit. Šťastný zákazník je verný zákazník.

Pokúsili ste sa svoj biznis? Napíšte komentáre.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár