14 pracovných myšlienok o produktivite, pochopených počas rokov bolesti

Zdravím! Volám sa Victor, som redaktorom online projektov. V novembri 2016 vyšiel na Texterre môj článok „Ako sa správať, aby vás redakcia médií nepovažovala za idiota“.

Dnes sa chcem podeliť o myšlienky o vlastnej organizácii, podľa ktorej žijem. Dúfam, že tento článok vás zaujme pri nejakej internej kríze, keď hľadáte odpovede na vaše otázky. A niektoré z týchto myšlienok si môžete prehodnotiť sami.

Takmer ku všetkým záverom z tohto článku som prišiel cez nejakú bolesť. Inak to zrejme nefunguje :).

# 1: Myslite na to, čo robíte zle

Osobne som dosť znepokojený. Z času na čas sa mi zdá, že v práci sa vyskytujú kontroverzné situácie, že všetci ostatní sú mýlia, a ja som šikovný.

Našťastie som našiel jasné porovnanie pre seba, na ktoré mám na pamäti "v pozadí" a v prípade potreby zavolať do popredia.

Blizzard má populárne online tímové hry - Overwatch a Heroes of the Storm. Registrujú nových hráčov denne. Mnohí okamžite ochorejú chorobou "všade okolo sú Krivoruk krabi, ja sám som dobrý, ale kvôli týmto krabom nemôžem dosiahnuť svoj potenciál."

Je to len to, že ľudia - od školákov až po úplne dospelých strýkov - chcú ukázať "tak, ako by mali" byť "zložkou" ... po strávení minimálneho času. V ideálnom prípade choďte do hry hodinu po vyučovaní alebo pracujte a „ohýbajte“ každého.

Jasne ukazuje proces „ohýbania“ pod príslušnou hudbou

Prirodzene, táto chúlostivá túžba konfrontuje krutú realitu: človek neustále stráca a nemá žiadne potešenie.

Ale keďže len málo ľudí je dosť šikovných na to, aby sa obviňovali na prvom mieste, ľudia bežia na oficiálne podporné fóra, aby písali nahnevané príspevky: „v tíme sú len blázni,“ „rovnováha je rozbitá“ a tak ďalej.

V skutočnosti je algoritmus v týchto hrách pomerne presný: ak sa hráč nemôže dostať z nízkeho hodnotenia, nie sú to jeho spoluhráči, ale sám (algoritmus vidí svoje skutočné priemerné štatistické výsledky). Skúsenejší hráči neustále berú na účet účty s nízkymi hodnotami a rýchlo sa dostávajú na vrchol.

Ako to robia? Toto je práca. Vážne, tréning v online hrách, ak chcete byť o jeden krok vyšší ako bežný hráč, je tvrdá práca, kde musíte urobiť veľa rozhodnutí, veľa poznať (čítať teóriu zamerania a samozrejme) a dodržiavať určité pravidlá.

Jedným z týchto nemenných pravidiel - prestaňte obviňovať iných ľudí, Zamerajte sa na svoje chyby, analyzujte - čo

V každom zápase ste urobili zle. Zapamätajte si túto chybu a snažte sa ju neopakovať.

Táto prax v oblasti hier je skvelá pre "vážnejšie" projekty.

Preto osoba, ktorá uspeje v online hre, môže tiež uspieť v inom odbore (a naopak). Sergej Abdulmanov z Mosigra - jedného z najobľúbenejších autorov Habrého, ktorého príspevky zbierajú milióny názorov - nedávno napísal o správcovi systému, ktorého zručnosti pri usporiadaní a systematizácii boli ideálne pre riadenie vesmírneho parku v EVE Online.

Samozrejme, existujú situácie, keď vonkajšie zásahy skutočne zasahujú.

No, šéf v práci je naozaj idiot a drobný tyran, a kolegovia sú leniví. V tejto situácii sa môžete pýtať aj sami seba: „Čo som urobil, aby som získal príjemnejšiu prácu?“.

# 2: Pomoc s obmedzeniami

Mám dve deti. Pracovný rozvrh je niekedy mierne povedané, nestabilný. Dlho som si myslel: "Keby som mal 8 tichých hodín denne - koľko času budem mať čas!".

Potom sme vyslali najstaršiu dcéru na dlhú zmenu v sanatóriu. Voľný čas sa stal viac. A produktivita sa príliš nezvýšila.

Keď som mal 4 pracovné hodiny medzi časom behu na rodinné záležitosti, snažil som sa nejako udržať v týchto 4 hodinách. Keď sa to stalo viac času - obvyklé úlohy sa nejako nepostrehnuteľne „rozložili“ a zobrali zostávajúce hodiny, nemajú nárok. Humorné, ale pravdivé Parkinsonove zákony vysvetľujú, že práca sa neustále napĺňa, nechajme to.

Potom som si uvedomil, že všetko je v poriadku. Ak nemám čas v obmedzenejšom časovom rámci, tento proces som vybudoval tak, že naň nemám čas s väčším časom. Človek musí premýšľať o tom, čo zmeniť za existujúcich podmienok - čo optimalizovať, ako sa lepšie sústrediť - a nie hľadať ďalšie hodiny.

Okrem toho, neustála potreba "spin", aby rodina je vyčerpávajúci. Prinúti nás to však vyvíjať, robiť niečo prostredníctvom „nechcem“, realizovať tie myšlienky a plány, ktoré by boli realizované o EVER v mierovejšom štáte.

# 3: Svet vo vašej hlave a objektívna realita sú rôzne veci

Tu môžete povedať tri veci:

1. Hromadné publikum miluje niečo, čo je pre chytrých ľudí skôr cudzie.

Raz som si prečítal poznámku o určitom riaditeľovi západnej reklamnej agentúry, ktorá každé ráno sleduje dospievajúce televízne relácie, aby lepšie pochopila subkultúru mládeže. A to neznamená, že to robí rád.

Ak ste trochu obchodníkom, budete musieť urobiť to isté (ak stále nie ste). Elena Torshina napísala vynikajúci článok na túto tému - celá podstata je vyjadrená v názve: "Vaša cieľová skupina je ohromená, hlúpy, nischebrodskie zoborožce, ktoré konzumujú veľmi primitívny obsah na internete: s obscénnosťou, porno a smiešnymi pádmi."

Samozrejme, že nie všetky cieľové skupiny sú hlúpe. Ale odkiaľkoľvek, milióny predplatiteľov pochádzajú z rôznych ha-pre verejnosť v VKontakte?

2. Preto je potrebné všetko otestovať.

Nedávno som dostal ďalšiu lekciu v práci. Osobne sa mi veľmi páči dobré textové zoznamy (niečo ako "editor" stĺpec, ktorý bol v starom Esquire pod vedením Philipa Bakhtina).

Testovali sme podobný textový newsletter pri práci a ukázalo sa, že je v porovnaní s jednoduchým newsletterom s ikonami článkov menej efektívny.

3. Všeobecne, primárne zdroje trendov - na západných zdrojov

Odporúčam vám, aby ste sa prihlásili napríklad na reddit.

# 4: Nebojte sa pripomenúť si

Príbeh, ktorý sa stal na druhý deň: na Facebooku sa objavilo zaujímavé miesto.

Zaklepal som tam, vzal telefónne číslo od autora voľné miesto a dal to svojmu priateľovi, ktorý hľadal prácu.

Dievča zavolalo raz. Bolo mu povedané, že ten muž bude prepustený neskôr a vyzdvihne sa. Druhýkrát sa hanbila volať. A tiež nevolala späť.

Zaneprázdnení ľudia spracúvajú veľa informácií. Zabudli, že k kalendáru nepridali okamžite. A niekedy aj kalendár neuloží.

Neustále počujem v odpovedi na moje pripomienky:

 • "Mimochodom"
 • "Vďaka za pripomenutie"
 • "Och, chcela som diskutovať, ale triasla som sa."

Morálne: zavolajte druhýkrát, napíšte druhýkrát.

# 5: Páka

Prišiel som do novej práce a niekoľkokrát som urobil chybu. Zároveň, ako som poznamenal, sú ľudia na najvyšších pozíciách tiež mylní.

Čo je podstatou chyby: prichádzate do nového tímu s novými nápadmi. Chcete ukázať svoje výhody a ponúknuť niečo urobiť. ako sú:

 • Poďme všetci nakloniť a spustiť novú kategóriu!
 • Urobme špeciálny projekt!

Alebo niečo také.

Trik je v tom, že ak vaši šéfovia nenariadili všetkým, aby vás prísne poslúchli - s najväčšou pravdepodobnosťou nikto nebude podporovať vaše nápady z iniciatívy.

Nemáte páku vplyvu na zvýšenie aspoň jednej osoby (ako Archimedes, ktorý chcel otočiť Zem). Každý je lenivý, pretože prišiel nejaký neznámy frajer a nie je jasné, z ktorého figu mu pomôcť.

Páka - okrem prípadov, keď je vo forme poradia zhora - závisí od vplyvu osoby vo vnútri tímu. Ak je tento vplyv viac-menej dosť, potom môžete presvedčiť ľudí, že vaša požiadavka je dôležitá, a presvedčiť ich, aby sa pripojili rýchlejšie.

Takýto dôveryhodný zdroj však treba nejaký čas zarobiť. Ako presne - toto je vaše individuálne Kung Fu. Snažím sa spriateliť s ľuďmi, pomôcť im s ich záležitosťami, aby mi neskôr pomohli.

Mimochodom, rád by som vám poradil, aby ste pri vstupe do nového zamestnania varovali manažment, že neočakáva, že spustíte super-duper špeciálne projekty a vykonáte KPI aspoň v prvých dvoch týždňoch. Toto je čas, ktorý potrebujete na stretnutie s ľuďmi. Choďte s nimi piť pivo.

# 6: Je dôležité trénovať schopnosť sústrediť sa, odrezať prebytok

Pavel Durov povedal:

Schopnosť stráviť hodiny sústredením sa na jednu lekciu je nevyhnutná pre intelektuálny, tvorivý alebo duchovný prelom. Budúcnosť je pre tých, ktorí rozvíjajú odolnosť voči technologickým nástrahám a zachovávajú si schopnosť dlhodobej koncentrácie.

Aby som bol úprimný, necítil som okamžite bezmocnosť, ktorá vás pokrýva, keď neviete, ako sa rozptyľovať.

Aj keď zbierate silu vôle v päste s pevným zámerom „sadnúť si a pracovať“, cíti sa nedostatok zručností. Je to, akoby ste sa dostali do pieskoviska: chcete kričať, vymaniť sa, ale práve sa utopíte hlbšie a uvidíte, ako váš život a váš duševný zdroj nikam nevedú.

Sergey Bolisov o tom napísal čestný stĺpec:

Všimol som si, že najproduktívnejší čas - od deviatich do dvanástich ráno - sa snažím do toho zapracovať viac práce. Ak to nefunguje, rozumiem asi dvanástim: všetko, najlepšie hodiny dňa sú preč, ale neurobil som nič vážne. Demotivuje a zasahuje do zvyšku dňa.

Pred pár rokmi som vypol všetky druhy chatki v maile a mimo neho (keď Skype alebo Telegram bliká na červeno, je ťažké odolať a nepozerať sa).

Snažím sa prihlásiť cez Messenger, aby som videl iba korešpondenciu, nie pásku.

Potom, mimochodom, mi bolo jasné, prečo skúsení „pracovníci“ môžu ignorovať poslov po celý deň. A potom jednoducho odpovedajú na váš prípad, keď nájdu čas.

# 7: Nekopnite neskúsených

Týka sa to tak ľudí, ktorí prichádzajú do vášho tímu, a niektorých ponúk partnerstva.

Keď ste sa stali zručnými v nejakom odbore, zdá sa vám, že nepoznanie určitých vecí (ako Glavred je teraz považovaný za povinnú položku pre textárov) je fu-fu-fu.

Medzitým sa prehrabávajte vo svojej pamäti a pamätajte na svoju neskúsenosť.

Keď som mal 20 rokov, prišiel som s idiotskou webovou stránkou a šiel som do webového štúdia, v ktorom som žiadal, aby bol vyvinutý. Potom som si uvedomil, že vyzerám ako ďalší zvláštny štart. To však neznamená, že som sa časom nezmenil. Bol to krok rastu.

Otázkou je, ako zaobchádzate s ľuďmi, ktorí stúpajú týmito krokmi. Môžete ich strčiť tvrdo - to je tiež dobrá lekcia, presne podľa Nietzscheho. A môžete vytvoriť štandardnú, ale mäkšiu formu reakcie. Formovanie, odmietanie.

Takže aj inteligentné agentúry. Keď k nim zákazník príde, ale nemá dosť peňazí - zdvorilo hovoria, prečo nemôžu urobiť dobrý projekt pre túto sumu a dokonca poradiť, kam sa obrátiť.

A človek nie je urazený, a skúsení predajcovia môžu povedať veľa príbehov, keď sa takíto zákazníci, ktorí už majú viac peňazí, vracajú do "odmietnutej" agentúry.

Zhrňujem: nikdy neviete, čo dosiahne vaša stážista v práci alebo osoba, ktorá prišla s ponukou spolupráce (ktorá nie je pre vás teraz rentabilná). Ak má byť trochu zdvorilý, môže sa vyplatiť.

# 8: Váš vlastný obraz môže byť veľmi odlišný od názorov iných

Všetci máme nejaký názor na seba. Je o to viac prekvapujúce, ako sa niekedy líši od toho, čo si o nás myslia iní ľudia.

Osobne osobne mi bolo povedané, nie je to tak dávno, že chladné produktových manažérov (to znamená, že by sa zdalo, že je pomerne zběhlý v psychológii), že som pokojný človek a workoholik. Bohužiaľ to tak nie je. Som emocionálny a lenivý :).

Ľudia v sociálnych sieťach mi napísali o priateľovi môjho kolegu, že sa ho báli, zdalo sa, že sa na nich hnevá. A toto je len dobrý človek. Existuje mnoho takýchto príkladov.

Preto sa nepokúšajte analyzovať svoje akcie zakaždým, napríklad:

 • Alebo sa zdá, že tón môjho posolstva na Skype je pre neho rušivý?
 • Alebo som sa na tomto stretnutí mýlil?

To je veľmi korozívne pre nervové bunky a nie je pravdepodobné, že budete uhádnuť správnu odpoveď z "mimozemského pohľadu".

Samozrejme, musíme sa správať v rámci slušnosti a obchodnej etikety. Ale musíte si uvedomiť, že iná osoba vás môže hodnotiť úplne inak.

To, čo sa zdáš drzé, sa môže zdať mäkké. Zdá sa, že to, čo sa vám zdá mäkké, je odvážne.

# 9: Vôľa konkrétnej osoby môže vytvoriť nové

To je úžasný pocit. Spomínam si na okamih, keď prišiel ku mne: presvedčil som kolegu, aby urobil malý projekt, odolal.

Trvala som a tvrdila som, a nakoniec povedal: "Dobre, dobre."

Chcel som si uvedomiť určitú vec, vynaložiť úsilie a stalo sa to.

V určitom okamihu by som mohol túto myšlienku opustiť. A potom by sa nič nestalo. Pri „presúvaní“ nových myšlienok často prichádzam s asociáciou s tlačením vlaku: najprv sa zdá, že sa takmer nič nepohybuje a ste bezmocní, a všetko je proti vám ... ale potom sa voz nabral na sile a veci sa začali valiť.

Keď vidíte, že niečo, čo skutočne chcete, vychádza z ničoho, je to veľmi inšpirujúce a pripravuje sa na realizáciu väčších myšlienok. Chuť k jedlu prichádza s jedlom. Musíš to skúsiť.

Scary? Hej, desivé. Existujú však iba dva scenáre:

 • Je mi to ľúto a obávajte sa neznámeho.
 • pokúsiť sa urobiť, vziať do úvahy vaše chyby, nabudúce to urobiť lepšie.

Ak nezačnete, tento proces zhromažďovania skúseností nikdy nezačne.

A môžete bezpečne ignorovať rôznych analytikov pohoviek alebo príliš horlivé útoky kolegov. Je vždy ľahšie kritizovať.

Mali sme zábavný prípad v Cossa.ru: urobili sme špeciálny projekt, napísal som text. Náš dizajnér, ktorý pracoval aj ako redaktor, upravil môj text takto v noci tak, aby bol plný červenej farby. A pridali komentáre s rôznymi nelichotivými epitetami :).

Nebol som urazený, pretože to bol prvý návrh. Pre prvý návrh je takáto zmena platná. Práve sme diskutovali o samotnom znení pripomienok a súhlasili s tým, že prvé iterácie sa nemusia takto gangovať.

Už po spustení pristátia sa mi táto osoba ospravedlnila. Rovnakým spôsobom odletel aj z kolegov dizajnérov pre rôzne drobné chyby a chyby dizajnu.

# 10: "Vtelení" ľudia oceňujú

Je ľahšie žiť podľa pokynov. To je dobre popísané v Robin Hobb's "The Killer's Apprentice" (mimochodom, dobrá fantázia):

Tú noc, keď sme vyžmýkali kone a jazdili na koni a Chayd mal len nočnú oblohu ako mapu, vôbec som si nemyslel, čo by sa mohlo stať, keby sme stratili cestu alebo jeden z koní zlomil nohu. Necítila som žiadnu zodpovednosť za svoje činy. Zrazu sa všetko stalo jednoduchým a jasným. Urobil som len to, čo mi povedal Chade a veril, že všetko bude v poriadku.

Môj duch sa vznášal na hrebeni tejto vlny dôvery a v tú chvíľu mi to v noci vyšlo: to je to, čo Barrich dal Chivelovi. A to je to, čo on, Burrich, tak chýba.

Všeobecne je dobré robiť čokoľvek podľa inštrukcií - veľkú zručnosť. Nataša Babayeva napísala článok o zmene a spúšťaní ľudí - prví sú ľudia, ktorí „prišli so štartom, začali to a potom sa to nudilo, chcem s niečím znovu prísť“. Ten môže metodicky, z roka na rok, udržiavať zjednodušený proces. Nataša si myslí, že existuje veľa dobrých „bežcov“.

Nie sme tu skôr o potrebe neustále vymýšľať inovácie. A o potrebe rozvíjať zvyk prevziať zodpovednosť - aj keď ste umelec. Tam sú vždy situácie vyššej moci, počas ktorých šéfovia nebudú blízko.

Okrem toho, všetci zaneprázdnení ľudia v zásade neradi dávajú pokyny.

Dôležité upozornenie: vždy je lepšie najprv objasniť, do akej miery je vo vašom tíme povolené robiť rozhodnutia: kedy sa človek môže chopiť iniciatívy a ktoré by sa mali objasniť skúsenejšími chlapcami alebo poslať otázku ďalej.

# 11: Keď dobre, sooo strašidelné a nepríjemné

Niekedy sa stáva, že chcete niečo urobiť, ale vy sa bojíte napríklad toho programátora. A mali by sme sa k nemu priblížiť a povedať v hromovom hlase: „Ivan! Kedy si to už urobil?“, Ale kolená sa chvejú. Alebo rovnaký príbeh s hlavou. Máte nápad, ale bojíte sa ho prezentovať.

Alebo manažér ponúka nejakú zjavne nedobytnú myšlienku, ale bojíte sa kritizovať, aby ste nestratili priazeň.

Ja osobne v takých chvíľach si predstavujem, že budem čoskoro vyhodený. Potom nie je hrozné vytvoriť akúkoľvek hru, pretože to ešte nemá dlho vľavo :).

# 12: Potrebujete absorbovať nové dojmy

Toto odporúčanie nie je v súlade s bodom č. 4, že je potrebné prerušiť prebytok. В некотором роде оно так и есть, нужно их комбинировать.

Некоторые, казалось бы, бесполезные вещи потом как-то окупаются. Я начал на выходных читать приключенческую книжку Робин Хобб, а нашел подтверждающую цитату для своей мысли об инструкциях. В 2011-м году я прочитал в Фейсбуке колонку одного человека, а недавно смог благодаря этому с ним разговориться по конкретному делу. И так далее, и тому подобное - включая приведенную выше мысль о работе и играх.

Как сформулировал художник Остин Клеон:

Нет ничего оригинального. To bolo povedané v Biblii: „Čo bolo, potom bude, a čo sa stalo, stane sa, a nie je nič nové pod slnkom“ (Ekk 1: 9). V každom novom projekte sú prvky starých myšlienok zmiešané alebo jeden z nich sa jednoducho mení.

Začlenením zaujímavých informácií, aj keď nie vždy priamo súvisiacich s prácou, môže človek prísť s originálnymi nápadmi, pozri paralely medzi rôznymi témami, ktoré v synergii dodajú chladný efekt.

# 13: Musíte si dovoliť odpočinúť si (aj keď podivne) a necítiť sa vinný

V rôznych praktikách sa často odporúča „ako sa stať lepším“ stať sa takmer budhistickým mníchom: pracovať na sebe, naladiť sa na pozitívne, kultivovať „správne a silné“ osobnostné vlastnosti a opäť pracovať na sebe.

Dlhodobým výberom "kľúča" mojej psychiky a pozorovaním vonkajšieho sveta som vyvinul trochu inú prax.

Keď človek, napríklad, hojdačky - nemôže to urobiť po celú dobu. Svaly sa roztrhnú. Urobil som pre seba záver, že ten istý druh odpočinku by sa mal dať sebe a v procese „zlepšovania sa“.

Na jednom školení v oblasti financií, kde som bol, hostiteľ odporučil minúť 10% príjmu na nejaké príjemné kecy, aby ste „nakŕmili draka“, ktorý žije vo vás.

Alexander Amzin napísal v knihe "Unsystematic Tips", že niekedy hrá počítačové hry až do otupenosti. Robím to isté. Alebo len jeden deň leniví. Alebo jesť chipsy cez víkend, ležať na gauči a hľadať nejaký hlúpy akčný film. A viete - to pomáha! Potom mám dobrý pracovný poplatok niekoľko dní.

Čo je dôležité vziať do úvahy

 1. Musíte trpieť odpadky nie je 15 minút denne, a vyhradiť čas, kým sa nudí.
 2. Je dôležité oddeliť stav „dám si odpočinok, ale vo všeobecnosti som adekvátna osoba“ a „wow, páčila sa mi byť prasa - príliš lenivá na prácu, leniví“. Opäť, nemôžete pritlačiť prsty, aby sa to stalo: to funguje v priebehu rokov, nie okamžite. Teraz trpím odpadkami, ktoré sa rýchlo nudia, stáva sa to jednoducho nudou, a preto to môžem vyriešiť sám. Ale skôr, spomínam, som zostal v stave ošípaných na dlhú dobu as ťažkosťami vyšiel z toho. A to vyšlo len cez tvrdé sebakontroly.
 3. Nemôžete mať skrytý pocit viny, inak všetka prevencia ide do chvosta mačky. Pokhryukali a pre prácu, všetky pravidlá.

Ako ukázala anketa na Facebooku, táto prax sa osvedčila u mnohých úspešných ľudí. Dostal som veľa pripomienok ako "No, áno, ja som sa práve chystal sedieť v noci, sekanie do Civilizácie 6".

# 14: Možno ste v spoločnosti viac oceňovaný, tým viac sa angažujete v niečom dôležitom

Je to trochu smutné. A nie som si tým celkom istý, ale stále sa o to chcem podeliť.

Pred dvoma mesiacmi som na Facebooku napísal dve príspevky o prechode na stáž v Lifehackeri. Tieto dve príspevky zozbierané 100 páči. Išiel som orechy - to sa nikdy predtým nestalo.

V komentároch mi blahoželal Alexander Trofimov z Kanobu.ru. (Píše vynikajúce filmové recenzie.) Keď som odpovedal, že nemám nič k tomu, aby som zablahoželal, a že by som bol schopný lepšie písať ako Sasha, odpovedal: „Váš príspevok má viac ako moje recenzie, takže nevyplačajte.“

O niečo neskôr, redaktori Kanobu.ru šťastne informovali všetkých, že režisér Andrei Konchalovsky si prečítal jeden z Trofimovových posudkov a zavolal ho, aby „vypil čaj“. Po tom, podľa mojich pozorovaní, Sasha na Facebooku bol zjavne viac zameraný ako predtým.

Aké myšlienky mi to dali: ak som ešte mal nejaké fantázie, že si môžete „urobiť cestu hore“ iba vtedy, ak máte vo vrecku dobrý materiál - napríklad, robíte dobré články, dizajn, projekty a tak ďalej - teraz si myslím že je potrebný aj určitý druh „schvaľovacieho štítku“.

Zdá sa, že funguje ako druh informačného filtra. Ľudia sú unavení z množstva informácií, takže dávajú pozor na "odporúčanú" kategóriu, ako je to v Google Play alebo AppStore: oh, tento chlapík bol vzatý za dobrú prácu alebo chválený chladným chlapom - takže sa na neho tiež pozrime bližšie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár