Mutant noviny: firemné médiá pre zamestnancov

Prehľad predných strán firemných novín - s obrázkami, posmechom a odporúčaniami

1. Izolované z trhu

Továrenské noviny pre zamestnancov vynikajú v komunikačnom priemysle. Tento výklenok je skôr uzavretý, pretože korporácia sa obracia do uzavretého kolektívu, ktorý je odsúdený na to, aby bol jeho lojálnym publikom. Predaj je zaručený, nie je potrebné bojovať o predplatné a reklamu. V dôsledku toho fungujú vo výklenku netrhové stimuly. Ale pracujú!

Takéto noviny nemajú takmer žiadny kontakt s okolitým svetom a dokonca ani so sebou (nepočítajú sa medzi nimi „inter-party“ súťaže). Firemné akcie sa vyvíjajú výhradne vďaka ambíciám ich lídrov, ktorí sú ochotní prevziať (alebo nepreberať) pokrokové úspechy „veľkého“ marketingu a „veľkých“ médií.

Ako v uzavretom rybníku nejakej neprístupnej jaskyne, tam sa vyvinul špeciálny ekosystém s exotickými druhmi. Medzi nimi sa nachádzajú slušne zachované organizmy sovietskeho paleozoika, ktoré sú stále účinné a spolunažívajú v mieri s modernými metódami komunikácie a dizajnu.

Hranice výklenku sú rozmazané, pretože najjednoduchšie vzorky sa môžu na tlačiarni robiť neperiodickým spôsobom. Zdá sa, že viac či menej organizovaný trh, schopný zamestnávať odborníkov, zahŕňa niekoľko stoviek firemných novín pre zamestnancov. Z nich je asi dvesto známych úzkym špecialistom mimo podniku. Jadro približne sto publikácií má dosť ambícií zúčastniť sa na odborných súťažiach.

Keďže podniková komunikácia vo všeobecnosti zažíva boom, potom sa interná komunikácia, vrátane interných novín, vyvíja pomerne dynamicky. Koniec koncov, sú pod dozorom tých istých vodcov, ktorí sú zodpovední za komunikáciu, marketing a celkové postavenie spoločnosti na trhu. Keď sa súťaž udržiava vladená na všetky formáty komunikácie, dlhý čas nemôže zostať upchatý - vytiahnu to. Rozvíja, takpovediac, v susedstve iných komunikačných nástrojov spoločnosti. V dôsledku toho najlepšie podnikové organizácie nie sú horšie ako „veľké“ médiá z hľadiska kvality materiálov a prezentácie, a čo je najdôležitejšie, v interakcii s publikom a schopnosti riešiť úlohy investorov.

Preskúmanie predných strán firemných novín poskytne predstavu o tomto úžasnom svete komunikácie medzi šéfmi a zamestnancami.

2. Medzi časopisom a novinami

Štruktúra a dizajn firemných novín pre zamestnancov zvyčajne odzrkadľuje normy hromadného týždenníka, čo je druh sprostredkovania medzi novinami a časopisom. Predná strana firemných novín je syntézou časopisu a prvej stránky novín. Z časopisu dostali veľké ilustrácie, centrálny titulok a oznámenia, z novín - informačné materiály (časopis netlačí články na obaloch).

Rôzne firemné médiá pre zamestnancov realizujú na prvom obale rozdielny podiel „novinárstva-novín“. Bližšie k časopisu je napríklad štýl titulnej strany "Oil and Gas". „Banner práce-ZIO“ naopak vo väčšej miere odráža typologický štandard novín.

Štýlové rozhodnutia na titulnej strane EVRAZ alebo Obukhovskiy Vestnik spĺňajú štandard týždenníka v ich čistej forme, to znamená, že sú asi na pol cesty medzi časopisom a novinami.

Pozri tiež: Smrť novín, o ktorých sa tak dlho hovorilo

3. Hlavná ilustrácia: graf

Či už je to titulná strana časopisu, alebo noviny, hlavný prvok na obálke týždenníka je vždy ilustráciou.

Frontband ilustrácie firemných novín pokrývajú zvyčajne tri typické predmety:

  1. Ten muž
  2. Človek so železnými vecami
  3. Kusy železa

3.1. portrét

Ľudia sú spoločenskými tvormi, čo znamená, že sú empatickí - programovo reagujú na emócie druhých. Tvár nabitá emóciami vždy upúta pozornosť. Preto je veľký emocionálny portrét najlepším riešením pre prednú stranu. Je zaručené, že pritiahne pozornosť zamestnancov, ktorí sa ponáhľajú okolo svojho biznisu, v novinách, ktoré sú v jedálni alebo na kontrolnom stanovišti.

Portrét v štýle obalu Esquire zriedka spravuje firemné noviny. Sovietsky však majú svoju vlastnú pýchu - priemyselné portréty. Samozrejme, že sú napchaté na okraj úst, ale pre továrne noviny sú celkom autentické, a vyzerajú dobre na stránke, ak sú dobre vykonané a zaujímavé slúžil.

Veľký portrét nesie riziká spojené predovšetkým s kvalitou ilustrácie, ako aj s „kvalitou“ modelu. Navyše to nie je ani tak vzhľad modelu, ktorý je dôležitý ako zaujímavá tvár a zaujímavý výraz. Zemité farby, šikmé a rozmazané, mrzuté tváre, samozrejme, tiež pritiahnu pozornosť, ale nie úplne tak, ako by chcel redaktor alebo investor.

Pozri tiež: Zapojenie médií a trollov. Ako médiá bojujú o pripomienky a pripomienky: 1. časť

3.2. Ľudia v interiéri

Skupina ľudí vo výrobnom interiéri je druhým najúčinnejším grafom prednej línie. Úloha emócií sa znižuje (tvár je menšia), ale objavuje sa reportážny prvok - akcia, dynamika. V niektorých prípadoch zohráva dôležitú úlohu uznanie podujatia alebo akcie. Čitateľ odpovedá: "Ach, a ja som tu bol!" alebo "Oh, toto je naša dielňa!". Ak obraz spôsobí aspoň nejaké emócie - to je dobré.

Existujú zaujímavé riešenia. "Trubnik" používa ľudí v interiéri jemne, ale veľa, čo vytvára efekt blikajúceho múru - mnohí čitatelia sa ukázali byť postavami. A použitie internetu meme s dievčaťom v žltej kombinéze, vedúcej k tvári, v zmysle rastliny, a titul "Sny sa tu stávajú" je majstrovským dielom. Noviny "For Copper" ukazujú, že ľudia na pozadí priemyselnej krajiny môžu byť postavení tak, aby vyzerali živí. Áno, a v názve hry (aj keď obrázok s názvom nie je veľmi bitie, ale viac na obrázku nižšie).

Hlavným rizikom skupinového obrazu v priemyselnom interiéri je, že je často usmrtený nepravidelným zložením. Napríklad uvedenie hrdinov do futbalovej steny na pozadí vybavenia. Ak uverejním kompletný výber takýchto futbalových stien v skupinových ilustráciách, potom budú takmer všetky firemné noviny rozrušené. Nikto neprešiel týmto nádherným príbehom.

Keďže je dosť ťažké nalákať fotografa vysokej triedy na výrobu, úspech skupinového obrazu v priemyselnom interiéri je zásadne závislý na technickej úlohe, na pokynoch pre vydavateľa redaktora k novinárovi a fotografovi. Postavy musia byť umiestnené v blízkosti zariadenia tak, aby niečo robili alebo komunikovali, je potrebné nájsť zaujímavý bod streľby. Zbierka úspešných vzoriek, požičaných od majstrov (ako v holičstve: "Urob mi to takto!") Pomáha. Štyri alebo päť osvedčených grafov pomôže fotografovi nasnímať skvelé scény so všetkými postavami.

3.3. Kusy železa

Tretí typ ilustrácie, kus železa, by mal byť rozpoznaný ako najmenej účinný a najbežnejší na predných stranách. To znamená vybavenie a priemyselnú krajinu, často bez ľudí.

V hojnosti týchto ilustrácií sú zobrazené buď priemyselné nadšenie pred sto rokmi, alebo ľahká realizácia - išiel a klikli. V okamihu voľby sa editorovi zdá, že obraz sa stane manifestom továrenského vlastenectva a firemnej moci. Ale pre čitateľa je tento farebný bod často nerozoznateľný. To nie je návnada. Mrhanie vesmírom - hlavné miesto v novinách.

Treba mať na pamäti, že obrazy samotných stavenísk sú veľmi naklonené vytvoriť jednoznačne neplánovaný zmysel pre zdĺhavú alebo dokonca postapokalyptickú devastáciu, najmä ak tam nie sú ľudia.

Priemyselné interiéry a krajiny by sa mali používať len vtedy, ak si obrázok nárokuje umeleckú hodnotu a / alebo animáciu ľudí. Na zlepšenie umeleckej kvality opustených priemyselných obrázkov môžete použiť nasledujúce techniky:

  1. Panoramatický záber, najlepšie širokouhlý (rybie oko),
  2. Streľba zdola nahor alebo zhora nadol, v neprístupných ľudských uhloch, najlepšie opäť panoramatická.
  3. Svetlo západ slnka, východ slnka, nočné svetlá.
  4. Kontrastná farba objektov v zime
  5. Paradoxná kombinácia objektov: napríklad kus železa a prírody, kvetina, vták alebo mačka v ráme atď.

Samozrejmosťou sú aj ďalšie ilustračné riešenia na prednej strane vo firemných novinách. Vždy vyhrajte tie, ktoré majú tváre, aj keď ide o koláž alebo výber. Ak sa tak nestane, obraz zachráni len špeciálnu umeleckú hodnotu - zaujímavú perspektívu, neštandardný pozemok, zaujímavú projekčnú prácu.

Nakoniec, dôležitá podmienka pre vysoko kvalitné obrázky na prednej strane je ... fold. Napodiv, mnohí redaktori veria, že čitateľ na recepcii vidí stránku rovnakým spôsobom ako dizajnér rozloženia na obrazovke. V skutočnosti, noviny sú takmer vždy stanovené v minimalizovanej podobe. Viditeľná je iba horná polovica krytu. Stojí za to venovať pozornosť tomu, ako ohyb odrezáva tvár a záhlavie.

Pozri tiež: Hero Image: Ako obrazy zvýšia vašu konverziu. 12 príkladov

4. Hlavná ilustrácia a názov

V multimediálnej ére, príslovečné multimediálne vplyvy späť na papier. Obraz by mal vždy hrať s názvom - aby sa s ním stal jediný sémantický prvok. Pre hlavnú ilustráciu prednej strany nie je potrebný malý podpis, ale veľký nadpis s hlavným olovom alebo oznámením. V opačnom prípade zostane táto ilustrácia v najlepšom prípade „hlúpym“ miestom av najhoršom prípade sa bude čítať s ďalšou kapitolou.

Bohužiaľ, v korporátnych vydaniach sú nadpis a obraz často obeťami rôznych procesov. Niekedy názov, ktorý odkazuje na ilustráciu, nezodpovedá jej významu. Čitateľ vidí celý pásik naraz. Všetky veľké prvky sa zbierajú (alebo nezhromažďujú) vo vnímaní čitateľa do jediného obrazu, ktorý sa často nezhoduje s plánom - redakčným plánom. Je potrebné vidieť, ako čitateľ vidí, a dať mu záujem.

Tu sú dva príklady z jedného denníka - "Vestnik AEM". V jednom prípade sa zdá, že názov je šablónou, ale s obrazom, ktorý hrá veľmi dobre, vytvára požadovanú emóciu. V inom prípade je názov pochybný: je nepravdepodobné, že by tento mocný kus železa plával preč.

Samozrejme, môžete povzbudiť kritikov, aby si prečítali malú tlač, takže bude stále vedieť, že prázdne miesto v ilustrácii vlajky "Vestnik AEM" je v skutočnosti reaktorovým zariadením pre ľadoborec. Ale to nespochybňuje skutočnosť, že kus železa na obrázku nevyzerá vodné vtáky.

Ak je v Bulletine AEM kus železa plávajúci, v Akron je Khimik to letí. Tiež požiadal o vtip, že niekto letel do potrubia. V Severstale (vzorka vpravo) bol tiež veľmi úspešný vtip s veselým pracovníkom a titul „60 rokov s koksom“. Zaujímalo by ma, čo povedali šéfovia.

Obyčajný problém v zložení prednej strany - ilustrácia často odpadá z jej textu. Napríklad v dizajne rozloženie novín "Letiská regiónov" nie je vizuálne celkom zrejmé, že obraz vlajky odkazuje na ľavý článok v suteréne. Navyše, v tomto konkrétnom príklade, názov hovorí o "noci", a na fotografii - jasný deň. Podobný problém v príklade „Peňaženky“ - na obrázku nie je vôbec žiadne potrubie. To vedie k pocitu, že obraz žije sám, s malým podpisom a článok hovorí o niečom inom.

Ako sa často stáva, redaktori môžu povedať: "Áno, pochopíte a pochopíte všetko!" Čitateľ však nie je povinný. Práve naopak, redakčná zodpovednosť je na prvý pohľad chytiť pozornosť čitateľa.

Pozri tiež: Ako sa správať tak, že v redakčných médiách nie ste považovaný za blbec

5. Meno a strop

Je jasné, že noviny pre personál sa často nazývajú názvom spoločnosti, priemyslu alebo produktu: Moskva Coke Chemical, Papermaker, Evraz News, Eurochem, Severstal, Power Machines, OMK Territory, Neftgazeta "," Elektrostal "," Traktory "atď. Ďalej je názov vytvorený v hlavičke.

Niekedy to dopadá šikovne, ako v prípade novín "Red October", ktorý zachoval nielen štýl titulkov sovietskych novín, ale aj poriadok. Mimochodom, sovietsky archaik v obehu je niekedy celkom vhodný, najmä v továrňach s tradíciou. Názov "For Copper" siaha až do sovietskeho štýlu sloganu. Ale tu je čiapka vyrobená v modernejších štandardoch dizajnu. V titulkoch prvej strany však vládne rovnaký sovietsky vzor.

Názov „Pre meď“ má malý problém - pretože slovo sa už používa v nepriamom prípade, jeho názov je dosť zložitý. Vydané v "Pre meď"? Ale dizajn, najmä farby a písma, čiapka nie je zlá. Mimochodom, pri pohľade na "Pre meď" jeden nemôže, ale pripomenúť legendárny "For Coke".

Vo väčšine prípadov korporátne firemné noviny kombinujú tradíciu a moderné štandardy: tradičné priemyselné vybavenie spĺňa moderný marketing (oznámenia). Existujú však aj originály, ako v Mechelovskom Metallurgu, ktoré umiestňovali logo publikácie vertikálne až do plnej výšky.

Niekedy originalita ide bezdôvodne ďaleko. V nasledujúcom príklade je názov novín v hlavičke veľmi šikovne zašifrovaný. Externá osoba nikdy nebude hádať, aký je názov publikácie - "Naša firma" alebo "Naša farma". (Povedal by som, ako správne, opakovane mi povedali. Ale vždy som na to zabudol, ale z čiapočky, bohužiaľ, nebudete rozumieť. To znamená, že noviny si pamätá skutočnosť, že ... jeho meno nie je známe.) Samozrejme, môžete vždy povedať, že v podniku a tak každý vie. Ale pochybujem, že stopercentná správna výslovnosť mena presahuje hranice redakčnej rady. V každom prípade, veľmi riskantné branding recepcie. "Territory +" (vzorka vpravo) tiež orezáva oko kombináciou cyrilice, latinky a aritmetických symbolov. Ale ak sa pozriete na fotografiu, je jasné, že originalita čiapky bola odvodená od firemnej identity spoločnosti.

Pozri tiež: Ako napísať titulky: 10 receptov na vytvorenie jatočných titulkov

Pre cudzinca je tiež dosť ťažké zistiť názov novín UMMC holdingu. Ale tu je skôr originálny dizajn s centrálnym prepínačom, ktorý umožňuje spustiť oznámenia okolo loga.

Dizajnéri často vkladajú do hlavičky grafické prvky týkajúce sa obsahu určitého čísla. Je to dobrý príjem, aspoň vynikajúce úsilie vydavateľa.

Ale starý problém sa znovu objavuje - slepota k neplánovaným zmyslom, ktoré niekedy vznikajú ako výsledok kombinácie textu a grafiky, ktoré „prišli“ na pás prostredníctvom rôznych kanálov. Napríklad obrázok v nasledujúcej vzorke odkazuje na správne oznámenie. Ale v dôsledku toho sa ukazuje, že z nejakého dôvodu chusovskojský metalurg sedí na streche zatopeného domu.

6. Oznámenia a trvalé položky

S rastom objemu informácií sa dramaticky zvýšila konkurencia o pozornosť čitateľa. Práca editora sa čoraz viac mení na marketing: musíte byť schopní predať čitateľovi konkrétny článok. Jedným z dôsledkov bol výskyt oznámení o článkoch na titulnej strane. Trend dosiahol firemné publikácie: za posledné tri alebo štyri roky, takmer všetky noviny pre zamestnancov dostali oznámenia.

Ovplyvňuje však „netrhový“ charakter výrobku. Oznámenia vo väčšine prípadov sa vykonávajú formálne. V ideálnom prípade by oznámenie malo byť reklamným sloganom materiálu, malo by ťahať čitateľa dovnútra. Ale korporátni redaktori často vnímajú oznámenia ako spôsob, ako podávať správy o dôležitých (pre nich) číslach tém, a nie predávať materiál čitateľovi.

Niektoré publikácie na titulnej strane neslúžia na predných stránkach reklamných materiálov, ale celkom časopis "obsah čísla." Toto je sotva úmyselná substitúcia. Ale namiesto trhového problému, ktorý musí byť riešený oznámeniami (predať materiál čitateľovi, ťahať dovnútra), je administratívna úloha vyriešená: ukázať nasýtenie publikácie informáciami. V tomto zmysle môže byť nahradenie oznámení „obsahom“ logické, hoci, samozrejme, skresľuje tendenciu globálnych novín. V "veľkých" novinách, naozaj súťažiť o čitateľa, zabiť štvrtinu prvej stránky s "obsah problému" je neprípustný luxus.

Pozri tiež: Praktický sprievodca novinkami pre obchodníkov s obsahom

7. Infografika a iné čipy

Ďalší relatívne nedávny trend, infografika (odráža aj vplyv multimédií na papieri), sa v posledných rokoch presunul z veľkého tlače do firemných novín a zaujal tam významné miesto, vrátane predných stránok. Rôzne "čísla" a grafiky sú veľmi jednoduché v prevedení, zaberajú málo miesta, a vždy zdobí kryt publikácie. Všetko, čo je potrebné, je vôľa editora a malá fikcia.

Postava, fotokót, fotokanál, plán - vždy dávajú špeciálnu redakčnú prácu. Je vidieť, že noviny sú premyslený redakčný produkt, orchester so zaujímavým súborom nástrojov a nie mechanická zbierka textov.

Dobrá relaxácia portréty úradov, stĺpy, orezanie, obvodka alebo odchod, celebrity, hojnosť a rozmanitosť textúr vždy zdobí aj prednú stranu.

Завершая обзор, стоит отметить, что корпоративные газеты для персонала дают любопытное представление о том, как развивались бы инструменты маркетинга и коммуникаций в замкнутой нише без рыночных стимулов, но с довольно жесткими административными требованиями к эффективности. В нише корпоративок уже есть что полистать, хотя почитать еще толком нечего.

Veľký novinový priemysel sa však blíži k západu slnka. Tradičná žurnalistika sa čoraz viac zhoršuje smerom k marketingu, pričom marketing sa vyvíja smerom k žurnalistike. V tejto súvislosti rastie dopyt po firemnej žurnalistike, vrátane vysokokvalitnej internej komunikácie, pre interný "marketing obsahu".

Pozri tiež: médiá strácajú "Power" a "Money"

Firemné noviny budú žiť dlhšie ako tradičné publikácie, pretože korporácie potrebujú kanál na ovplyvňovanie pracovníkov, ktorí nemajú prístup na internet na pracovisku. Nekotorické firemné strany budú kľúčom k ich dlhšiemu životu. Firmy už prijímajú technológiu, nakupujú špecialistov z veľkých masmédií. To znamená, že sa zvýši aj kvalita firemných novín.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár