Copywriting zo smartfónu: ako úplne prepnúť na prácu z mobilného telefónu

Kde som sa posadil, pracujem tam

Písanie textov na smartfóne sa nám nezdá príliš príjemné. Na malej obrazovke je ťažké tlačiť, kontrolovať, upravovať. Tieto problémy a analyzovať. Okamžite urobte rezerváciu - budeme hovoriť o technológii založenej na Android.

Práca na smartfóne prebieha v dvoch scenároch:

 1. Okrem toho. Zadávate voľné minúty v doprave, počas prestávok v práci (ak sa kombinujete), v aute, v parku, ležiac ​​na posteli (nie je to sen?). Text sa potom finalizuje na pracovnej ploche.
 2. Ako hlavná metóda. Výhodou je nezávislosť umiestnenia, pracovná plocha je vždy s vami. Aplikácie a webové služby vám umožňujú plne prenášať prácu do smartfónu.

V prvom prípade budete musieť skombinovať pracovné dokumenty do jednej siete, aby ste nestratili dáta a okamžite neprešli z jedného zariadenia do druhého. V druhom prípade nemôžete robiť bez prostriedkov na dokončenie práce s textom.

Takže, teória je hotová, potom nahá prax. Budeme potrebovať:

 1. Textové editory.
 2. Normálne vstupné nástroje.
 3. Cloud skladovanie.
 4. Webové prehliadače.
 5. Online služby pre kontrolu textov.

Prečo je všetko množné? Ide o špecifiká práce s smartfónmi. Mobilná verzia služby Dokumenty Google napríklad niekedy nerozpoznáva zvýraznenie v dokumentoch programu Microsoft Word. Mozilla Firefox, prehliadač Yandex a prehliadač Google Chrome zobrazujú niektoré stránky odlišne (najmä v plnej veľkosti). Možnosti ukladania cloudu v Dropbox a Google Disk sú odlišné. Aktualizácie aplikácií ich niekedy vypnú a musia dočasne prepnúť na analógy. Ale prvé veci ako prvé. Začnime s hlavnou vecou: program na písanie.

Pozrite si tiež: 9 chýb v usporiadaní článku, kvôli ktorým stratíte čitateľov

Textové editory pre Android: mobilné verzie programov

Okamžite sa vzdávajte aplikácií ako poznámkový blok alebo záznamy vo formáte txt - ich texty sa musia prenášať, kopírovať - ​​to sú zbytočné úkony. Okrem toho, nie všetky takéto programy majú funkciu vrátiť späť poslednú zmenu a to je dôležité, keď náhodný dotyk okamžite odstráni vybraný text. Copywriter potrebuje plný textový editor.

Microsoft Word

Ak chcete pracovať s platformou Android, služba sa poskytuje bezplatne, ročné predplatné sa nevyžaduje. Mobilná verzia zároveň zopakuje funkcie „veľkého“ programu a najdôležitejšie je zachovanie „natívneho“ formátovania. Download Word môže byť v Play Market - po zadaní názvu programu bude prvý v zozname.

Ak ste už predtým používali program Word 2016, po prihlásení do účtu sa zobrazia dokumenty z vstavaného „cloudu“ programu One Drive. Ak je to prvá skúsenosť, musíte sa zaregistrovať.

Pre novú registráciu program ponúka zadanie e-mailu alebo telefónneho čísla. Nastavte heslo, zadajte prijatý kód, počkajte, kým systém súbory aktualizuje. Všetko, užívajte si - máte vo svojom smartfóne plnohodnotný "Word", najlepší program pre prácu s textom (podľa spoločnosti Microsoft).

Kde začať? Na úvodnej stránke editor navrhuje otvorenie súboru alebo vytvorenie nového. Upozornenie - program otvorí súbory z ľubovoľného úložného priestoru, ale niekedy ich odmietne upravovať pred prenosom na niektorú z podporovaných cloudových služieb. Editor sa pripája na Disk Google len vtedy, keď platíte za predplatné služby Office 365.

Venujte pozornosť položke "Moje zariadenie". Ak sa rozhodnete uložiť vo svojom smartfóne, môžete pracovať bez pripojenia na internet.

Buďte opatrní - ak sa so zariadením niečo stane, môžete s ním stratiť všetky údaje! Dôležitým odporúčaním pri používaní smartfónu je používanie cloudových služieb.

Vlastnosti mobilnej verzie programu Word

Čo dáva na voľnej nohe tento program. Ak ste zvyknutí na kancelársky balík spoločnosti Microsoft, aplikácia Word je tou najlepšou voľbou. Vytvorenie súboru začína šablónou. Nie je ich príliš veľa, ale hotové formuláre zobrazujú možnosti aplikácie.

Automatické ukladanie, synchronizácia, kontrola pravopisu, počítanie znakov - všetky čipy fungujú. Pridajte obrázky, grafy a ďalšie infografiky. Vložiť komentáre, vybraný text, kresliť, podčiarknuť. Formátovanie akýmkoľvek spôsobom bez obáv, že zákazník presunie text a dokument sa nezobrazí správne.

Pozri tiež: 10 starých a nových dogiem v copywritingu, ktoré možno napadnúť

Slovné chyby

Ak používate vo svojom počítači verziu 2007 alebo 2010, budete musieť opätovne formátovať súbor - Mobile Word pracuje iba s rozšírením docx.

Okrem toho program Word stále zostáva plateným produktom a nápisom:

zobrazí sa vždy, keď sa pokúsite použiť ďalšie funkcie programu - synchronizovať so Diskom Google, rozdeliť stránku na stĺpce, zmeniť orientáciu atď. Ale celkovo, Word zostáva jedným z najlepších nástrojov na voľnej nohe, aspoň na smartfóne.

Dokumenty Google

Priamy konkurent Word nie je ďaleko v kvalite - je to bezplatná aplikácia s bleskovým ukladaním a jednoduchým rozhraním. V porovnaní s desktopovou verziou sú možnosti mierne znížené. Aplikácia Google neodmieta pracovať s inými formátmi, ale je plne odhalená pri používaní služby Dokumenty Google, ktoré sú neoddeliteľne spojené s vlastnou službou cloud a existujú len tu.

Pre smartfóny so systémom Android je služba Dokumenty Google prirodzeným rozšírením systému. Disk Google je zvyčajne nainštalovaný v základnej verzii a aplikácia Dokumenty sa prevezme ako doplnok.

Pozri tiež: Láska na prvý zvuk: ako phonosemantics pomáha copywriterovi

Čo môžu Dokumenty Google robiť

Ak je program Google Docs copywriter štandardným formátom pre prácu na pracovnej ploche, zvykne si na mobilnú verziu za 10 minút. „Dokumenty“ nie sú schopné robiť nič navyše, ale umožňujú vám robiť všetko, čo potrebujete:

 1. Upraviť text. Základná sada funkcií postačuje na tlač dokumentov. Kreslenie, texty v rámci - vývojári Google to považovali za zbytočné.
 2. Formátovať odseky, pridávať zoznamy.
 3. Nastavenie štýlov, zmena farby textu a zvýraznenie slov.
 4. Vložte obrázky a tabuľky.
 5. Okamžite uložte zmeny do cloudu. So stabilným pripojením nestratíte ani jeden list.

Možno práve táto jednoduchosť robí dokumenty spoločnosti Google tak príťažlivými? Je nemožné sa zmiasť, všetky funkcie sú viditeľné.

Prostredníctvom tejto služby pracujú mnohé agentúry a spoločnosti, preto je nevyhnutné minimálne zvládnuť princípy spoločnej práce s dokumentmi. V tomto prípade aj v prípade smartfónu zostanete v podnikovom prostredí.

Nevýhody google docs

Po užitočných úpravách programu Word (automatické pomlčky namiesto krátkeho pomlčky, zvýraznenie chýbajúcich medzier za čiarkou atď.) Sú „Dokumenty“ mierne sklamaním. Po prvé, nie je tam žiadna pomlčka a citáty "vianočných stromčekov". Presnejšie povedané, sú to len vo forme inštalácie špeciálnych znakov (na pracovnej ploche). Na zariadeniach so systémom Android je problém vyriešený - dokonca aj bežná klávesnica môže vložiť potrebné znaky.

Klávesnice tretích strán (viac o nich) otvárajú ešte viac možností písania znakov, takže používanie služby Dokumenty Google z smartfónu je ešte pohodlnejšie ako používanie prenosného počítača.

Ďalšou nevýhodou (alebo v konečnom dôsledku dôstojnosťou?) Služby je jej vlastný súborový formát, ktorý na posielanie dokumentov poštou musí byť prepracovaný (alebo špecifikovaný pri odosielaní) do štandardného. Pri práci v jednom systéme je však služba Dokumenty Google dokonalým riešením.

Pozrite si aj: Kompletný sprievodca pre Dokumenty Google: všetko, o čom ste nevedeli, ale báli ste sa opýtať

Alternatívne editory

Stojí za vyskúšanie ďalších funkcií platformy Android. Zvykli sme si na používanie aplikácie Microsoft Word, novej kancelárie Google, a o iných programoch nevieme nič. Play Market ponúka výber editorov pre každý vkus: WPS, Suite, Polaris, Smart, Free, Olive, Docs To Go. Každý program má svoje vlastné čipy v dizajne.

Samostatné tlačidlo pre volanie klávesnice a plnú editáciu WPS Office, animované rozhranie pre Smart Office2, široké možnosti a čítanie všetkých formátov v balíku Office Suite, pohodlný Office Polaris, ktorý sa z nejakého dôvodu naučil čítať text nahlas - vyberte si editor podľa svojho vkusu.

V praxi nepotrebujete kancelárske ekvivalenty. Aplikácie z "dinosaurov" na trhu je dosť.

Klávesnica: ako je implementovaný hlavný nástroj copywriter pre Android

Ihneď sme zabudli na metódu slepej tlače - tlačidlá na dotykovej obrazovke sa necítia. Dokonca ani spätná väzba vibrácií nezachraňuje. Postupom času sa naučíte padať do písmen bez toho, aby ste hľadali, ale aj v tomto prípade pracujete len s dvoma prstami. Takže určitá strata rýchlosti je nevyhnutná.

Zvyčajne každý začína s pravidelným rozložením. Úprimne povedané, nie je príliš vhodný na prácu. Obchod má veľa aplikácií pre milovníkov korešpondencie a šperkov - s "kyslým" dizajnom, sadami emoji a ďalšími zbytočnými copywritermi.

Existujú len dve profesionálne možnosti pre prácu: Jbak klávesnica a jej modifikovaná verzia klávesnice jbak2. O druhom programe sa podrobnejšie rozprávame.

Po prvom spustení vidíme desivý obrázok, ktorý pravdepodobne desí viac ako polovicu používateľov:

Bude to trvať pár minút, kým sa klávesnica dostane do poriadku. Len pár krokov a pracovný nástroj vo vrecku. Začnime výberom rozloženia. Ukázalo sa, že qwerty pre tablety sú vhodnejšie a oboznámené s ostatnými - na ňom sú šípky na pohyb kurzora, kopírovanie a vkladanie textu a vo všeobecnosti to vyzerá skôr ako počítač ako iné.

Ak chcete vstúpiť do režimu nastavení, stlačte a podržte tlačidlo „opt / 123“ a potom vyberte položku „Jazyky a rozloženia“.

Klávesnica stále zaberá polovicu obrazovky, takže prejdite na položku „Key Settings“ a nastavte pohodlnú výšku pre režimy na výšku a na šírku. Potom nezabudnite kalibrovať, aby sa program prispôsobil novým rozmerom a pohybom.

Potom prejdeme záložkou "vzhľad" - "fonty" a zmeníme písmo na tlačidlách (odporúča sa nainštalovať Monospace), vypnite vibrácie, pridajte gestá - je tu veľa nastavení, ale môžete ich urobiť o niečo neskôr. Teraz je dôležitejšie používať hlavné funkcie a nájsť znaky. Na to zapnite zobrazovanie dekompilovaných klávesníc v ponuke a podľa toho dekompilovajte.

Priečinok so súbormi klávesnice sa zobrazí v pamäti zariadenia na adrese: interná pamäť / jbac2keyboard / klávesnice / res

Nájdite súbory v zozname ru_qwerty_tablet a en_qwerty_tablet. Skopírujte ich a presuňte ich do priečinka. klávesnica. Premenujte súbory, ale nechajte začiatok. Napríklad ru_qwerty_1 a en_qwerty_1. Otvorte postupne s akýmkoľvek editorom XML. Príklad používa aplikáciu ES-Explorer. Na obrazovke sa zobrazí textový kód, pomocou ktorého môžete vykonať čokoľvek. Pridajme napríklad citácie „vtáky“, dlhú pomlčku a zamenime tlačidlá „kopírovať“ a „prilepiť“ (aby ste pri náhodnom zadávaní textu náhodne neprilepili text zo schránky):

Teraz vstúpte automaticky. Jednou z užitočných funkcií je odstránenie medzier pred znakmi. V nastaveniach nájdite položku „automatický vstup“ a označte predposlednú časť zoznamu:

Teraz klávesnica automaticky vymaže dodatočné medzery pri písaní. Okrem toho môžete vo svojej práci použiť šablóny, vytvárať celé priečinky textov pripravených na vloženie textu, jednotlivých viet alebo programového kódu.

Veľmi užitočnou funkciou je vlastná schránka. Stlačte a podržte tlačidlo "opt / 123" a vyberte "Schránka" v zozname. Štandardne program uloží posledných 20 kopírovaných textov (počet prvkov je možné zmeniť).

Autor úpravy - (Michael Vyazenkin) nájdete v príslušnej skupine na fóre w3bsit3-dns.com. V diskusiách je veľa hacking života pre produktívnejšie využitie programu, autor komunikuje s užívateľmi. A čo je prekvapujúce - vyvíja sa zadarmo.

Pozri tiež: Ako sa stať sadzačom, alebo Prečo by základy sadzieb mali vedieť všetko

Cloudové služby pre copywritera: ako hladko opustiť pracovnú plochu

Rozšírené "mraky" sú vložené do programu a všetky zmeny sú okamžite uložené na serveri. Najznámejšie služby sú Box, Dropbox a OneDrive. Môžete ich kontaktovať z takmer akejkoľvek aplikácie. Ešte pohodlnejšie je otvárať dokumenty prostredníctvom klientov cloudových služieb a vybrať si program pre prácu.

Hlavným pravidlom pri práci s cloudovými službami je aktualizácia údajov pred ich použitím z iného zariadenia. V opačnom prípade môže dôjsť k štvorhre s rôznym pokračovaním a program ponúkne, že si ponechá najnovšiu.

Domáce náprotivky ("Yandex Disk", "Cloud Mile") pre smartfóny pri práci ako vzdialené úložisko. To znamená, že pre prácu musíte stiahnuť súbor odtiaľ, a potom stiahnuť späť a odstrániť predchádzajúcu verziu ručne. Takýto formát je vhodný na ukladanie a prenos, ale nie na efektívnu prácu s dokumentmi.

Okrem ostatných cloudových služieb je to Disk Google. Režim multiplayerového tímu je tu implementovaný prekvapivo elegantný. S otvoreným prístupom k dokumentu môžete vykonávať online úpravy alebo sledovať, ako to robia kolegovia.

Z hľadiska dizajnu sú cloudové služby takmer rovnaké a tiež funkčné. Toto sú bežné úložiská dát, ktoré vám umožňujú rýchlo zdieľať informácie a okamžite ukladať zmeny.

V skutočnosti je oveľa pohodlnejšie pracovať s vstavanými službami - pre Word je to OneDrive, pre Dokumenty Google - „Disk“.

Práca s "mraky" bude vyžadovať trvalé pripojenie k internetu, ale informácie nezmiznú a budú vždy po ruke.

Prehliadače pre prácu na smartfóne

Práca so smartfónom bude vyžadovať správne zobrazenie stránok. Mobilné verzie stránok sú často "krivky", takže musíte používať prehliadače s rôznymi možnosťami. Zvážte päť najlepších Android.

Základné požiadavky na normálnu prevádzku sú schopnosť vytvárať a štruktúrovať záložky, rýchlo sa pohybovať v otvorených kartách a jednoduchosť použitia ako celku.

Google Chrome

Na väčšine zariadení so systémom Android je prehliadač Chrome už nainštalovaný. Pohodlný, rýchly - tento prehliadač je vhodný pre každého, okrem drobných problémov so záložkami. Faktom je, že záložky sa tu pohodlne zobrazujú v priečinkoch a podpriečinkoch, plne spravované zo smartfónu, ale neviete, ako prepínať miesta. A ak ste zvyknutí na objednaný zoznam záložiek, budete ho musieť nakonfigurovať prostredníctvom pracovnej plochy. Hoci prehliadač Google Chrome sa za posledný rok zmenil toľkokrát, že je možné, že sa táto funkcia čoskoro objaví.

Zvyšok "Chrome" - skvelý nástroj, ktorý dokáže preložiť stránky, funguje primerane s cyrilikou, obrázkami, súbormi na stiahnutie.

Mozilla firefox

Slávna "chanterelle" je tu iná - mäkký dizajn, vizuálne nastavenia, veľa doplnkov. Až do poslednej aktualizácie prehliadača Yandex a prehliadača Google Chrome bol iba Mozilla Firefox schopný násilne otvoriť plnú verziu stránok. Pri práci so zložkami so záložkami sa bohužiaľ neposkytujú - adresy stránok sa na úvodnej obrazovke ukladajú ako jeden zoznam alebo ako miniatúry. Preto v zozname prehliadačov Mozilla Firefox stále hrá úlohu náhradného hráča.

S výnimkou problémov so záložkami (ktoré, možno, pre mnoho - nie, a nie problém), "Mozilla" funguje pomerne slušne. A ak na počítači ste použili "Fire Fox", potom mobilný klient nespôsobí odmietnutie.

Yandex prehliadač

Ruský ekvivalent prehliadača Chrome je prehliadač na rovnakom chrómovom motore, ale s trochu odlišnými vlastnosťami a dizajnom. Ak chcete začať s, v "Yandex" záložky sú vymenené. Vytvorte zoznam stránok v správnom poradí? Jednoduché! Ale práca so zložkami je implementovaná len v polovici "desktopu" - tu môžete meniť záložky a priečinky na miestach, prenášať ich tam a späť, editovať.

Mobilná polovica je zbavená - tu sú záložky uložené v jednoduchom zozname, ako v Mozilla Firefox. Žiadne priečinky a schopnosť prenášať stránky do plnej "počítačovej" časti. To znamená, že na vyčistenie záložiek, budete musieť zapnúť počítač a upravovať ich v pracovnej verzii programu.

Iný program vie, ako hádzať novinky podľa chuti ("Yandex Zen"), blokovať reklamy a ovládací panel v dolnej časti stránky je pohodlnejší pri práci zo smartfónu. Všeobecne platí, že program je vážny konkurent pre Google Chrome a jedinou možnosťou pre "substitúciu importu".

Pozri tiež: Prečo je čas, aby copywriter prestať počúvať obchodníkov a ísť sa naučiť písať zručnosti

UC Browser: slávna čínska veverička

Vývojári sú veľmi aktívni - UC prehliadač už obišiel lídrov v mnohých smeroch. Plná práca so záložkami, vzhľadom, nastavením upozornení, zobrazením stránky, domovskou obrazovkou - program sa ľahko prispôsobí špecifickým požiadavkám. A možno je to najlepšia aplikácia z celého zoznamu.

Dokonca aj náhľad otvorených kariet vyzerá tak, že užívateľ chce: vo forme zoznamu alebo obrázkov na celej obrazovke.

Jediným dôvodom, prečo mnoho ľudí ostáva na „klasických“ prehliadačoch, je zvyk. Новый гибкий интерфейс, бесчисленные настройки, усиленная защита - "белочка" явно обскакала большинство конкурентов и представляет серьезную угрозу для лидеров.

Puffin Browser

Еще один необычный и нужный инструмент для просмотра сайтов. Отличается от остальных дополнительными способами управления - имитацией мыши, джойстика и принудительным вызовом клавиатуры. Как и UC Browser, Puffin позволяет редактировать закладки, создавать папки, менять страницы местами. Интересно, почему Google Chrome, "Яндекс Браузер" и Mozilla Firefox никак не доберутся до этой функции?

Program pomáha v situáciách, kde sú nevyhnutné štandardné metódy riadenia - ukazovateľ myši otvára rozbaľovacie ponuky, pomáha dostať sa na požadovaný bod na obrazovke. Klávesnica sa zobrazí hladko a zmizne. Pomocou joysticku si môžete vyskúšať hranie hier v prehliadači, aj keď je radosť pochybná.

Ukážka otvorených stránok sa tiež vykonáva nezvyčajne - posuvník v ľavom hornom rohu zmení veľkosť obrázkov z malých ikon na plne čitateľné miniatúry.

Imitácia myši pomáha zvyknúť si na prácu na smartfóne a skutočne šetrí pri prehliadaní niektorých stránok.

Prehliadače synchronizujú záložky s verziou pracovnej plochy - prihláste sa do svojho účtu a nestratte uložené stránky. Pre prenos záložiek je tiež lepšie použiť plnú verziu a potom synchronizovať údaje.

V praxi, okrem hlavnej, stále musíme použiť niekoľko ďalších prehliadačov - bohužiaľ, výrobcovia softvéru doteraz nedokázali dosiahnuť dokonalý výsledok. Štandardná sada: Google Chrome (alebo prehliadač Yandex, ktorý je k nemu bližšie) ako hlavný nástroj Mozilla Firefox na prezeranie webových stránok, ktoré sa zobrazujú s chybami, a prehliadač Puffin pre zdroje, v ktorých sa bez ukazovateľa myši nedá robiť.

Užitočné webové služby pre verifikáciu textu

Copywriter, práca s smartphone, musíte skontrolovať text starostlivejšie. Nezáleží na tom, ako si zvykneme na čítanie z malej obrazovky, vždy sú preklepy, chýbajúce čiarky alebo medzery. Súbor služieb na overovanie pomáha vložiť text do poriadku, vyhodnotiť jeho jedinečnosť a pozrieť sa naň novým pohľadom:

 1. //advego.ru/text/seo/top/. SEO analýza textu pri kontrole chýb dáva všeobecnú predstavu o materiáli a slovách, ktoré sa príliš často vyskytujú. Registrácia nie je potrebná - jednoducho vložte text do okna, kliknite na tlačidlo "Skontrolovať" a získajte podrobnú analýzu.

„Voda“, „nevoľnosť“, frekvencia výskytu slov plus primárna kontrola chýb a možnosť oddeleného vyhodnotenia textu. Dobrý začiatok spracovania materiálu.

 1. //quittance.ru/tautology.php. Program hľadá opakovanie a len podobné slová. V tomto štádiu vymažte zbytočné. Registrácia sa nevyžaduje.

Služba hodnotí materiál výlučne podľa technických princípov, považuje slová s rovnakým súborom písmen alebo koncov za podobné, napríklad "citácie" a "vtáky". Ale vo všeobecnosti je to veľmi užitočný zdroj, ktorý pomáha vymazať text z náhodných opakovaní.

 1. //glvrd.ru/. Slávny "Glavred", asistent všetkých fanúšikov info Maxim Ilyakhov. Program ukazuje zbytočné slová, bez ktorých sa text stáva čistejším, zrozumiteľnejším. Na konci - hodnotenie materiálu na desaťbodovej stupnici. Pri zvýraznení podčiarknutých slov sa odporúčania objavujú na boku.

"Služba nie je určená na prácu s mobilnými zariadeniami" - táto odpoveď poskytuje technickú podporu pri snahe zistiť, prečo program neanalyzuje text zo smartfónu. Existujú však riešenia. V dôsledku poslednej aktualizácie sa niektoré prehliadače naučili pracovať s novou verziou kontroly, iní vnímajú starý algoritmus (//retro.glvrd.ru). UC prehliadač zatiaľ odmieta spustiť službu vôbec. Možno je kontrola ovplyvnená vlastnosťami samotného zariadenia. Predtým len Puffin Browser zvládol prácu - a doteraz je to jediná aplikácia, ktorá pracuje s Glavredom (retro verzia) bez porúch.

 1. //content-watch.ru/text/. Skontrolujte jedinečnosť. Vyhľadáva kópie článku online. Služba funguje na všetkých prehliadačoch. Obmedzenia: 7 kontrol za deň a texty nie viac ako 10 000 znakov.

Služba je dosť lojálna (v porovnaní s "Advego Plagiatus"), obmedzená bezplatne, rýchlo a funguje na smartfónoch.

 1. //text.ru/antiplagiat/. Kontrola jedinečnosti s vyhľadávaním chýb a vyhodnocovaním SEO. Podľa hodnotenia jedinečnosti služby existujú otázky - príliš často sa na zdroji nachádza 100%. Ale hľadanie chýb vo výške: program zvýrazňuje extra a chýbajúce medzery, čiarky, náhodné latinské znaky slovami.

Na používanie služby nie je potrebné sa zaregistrovať na burze Text.ru, hoci účet poskytuje určité výhody - systém si pamätá výsledky všetkých kontrol. Pri práci z obrazovky smartfónu je takáto podrobná analýza a jasné rozdelenie kontroverzných miest skutočným nálezom.

 1. //istio.com/text/orfo. Portál na hodnotenie textu. Zdroj zobrazuje percento obsahu každého slova v texte, vyhodnocuje „vodnatosť“ a „nevoľnosť“. Od zvyšku sa odlišuje rýchlosťou a prácou bez obmedzenia - služba prijíma texty akejkoľvek veľkosti. Registrácia sa nevyžaduje.

Venujte pozornosť záložkám, ktoré sa objavia po kontrole: mapa, obsah vody, morfológia. Zvýraznenie opakovaných slov s rôznymi veľkosťami písma je dobrým spôsobom vizuálneho zobrazenia distribúcie slov v článku bez toho, aby ste si prečítali samotný text.

 1. //orfogrammka.ru. Rozšírená služba kontroly chýb. Pre prácu sa vyžaduje registrácia a platba za služby: neobmedzene (na mesiac, šesť mesiacov a rok) alebo podľa počtu šekov. Ak platíte za ročné predplatné, dostanete 150 rubľov mesačne, ak zaplatíte 500 šekov, zaplatíte rubľ za sedenie. Bez platby pripravte na vyhodnotenie textu v kusoch - program trvá 500 znakov naraz.

„Ortogram“ zobrazuje väčšinu chýb a robí to správne. Zoznam obsahuje nielen pravopis, ale aj interpunkciu, štýl, chyby v typografii a konštrukciu viet. Dokonca aj akcenty správne výzvy. Program odkazuje na pravidlá a ponúka náhradné možnosti. Pre copywritera, ktorý tlačí objemové texty 5, 10 alebo viac tisíc znakov denne, je to neoceniteľný nástroj. Zvlášť ak sú problémy s gramotnosťou. Na smartfóne sa takáto kontrola stáva konečnou službou pre vyhodnotenie textu. To ukáže všetko, čo bolo zmeškané predtým. Po „Ortogramoch“ by ste mali tento materiál ešte raz prečítať - a môžete ho poslať zákazníkovi.

Zoznam môže obsahovať niekoľko ďalších stránok na vyhodnotenie, formátovanie v html a automatickú korekciu tlačiarne. Hlavná vec je, že takmer všetky online služby fungujú z akéhokoľvek smartfónu, čo znamená, že časom zapnete váš notebook menej a menej. Okrem programov, čítanie v reálnej veľkosti pomáha veľa - prepnúť textový editor (táto funkcia je v každej z aplikácií pre prácu) z mobilného pohľadu na zobrazenie hárku a vyhodnotiť, ako bude text vyzerať na monitore počítača.

Aplikácie sa neustále vyvíjajú, zlepšujú sa. Pred mesiacom v mobilnej verzii služby Dokumenty Google nebolo možné zmeniť veľkosť obrázkov a kontrola Glavred bola spustená iba v prehliadači Puffin. Čas nie je ďaleko, keď rozdiely medzi verziami desktopu a mobilu úplne zmiznú.

Organizácia pracovného priestoru

Všetok pracovný priestor je teraz vo vrecku. Po 2-3 dňoch zvládnutia smartfónu s novou stranou, budete môcť pracovať doma, v metre, sedieť a ležať, stojace, na cestách, v náhodných prestávkach, v dopravných zápchach. Všade, kde sa nachádza mobilný internet (alebo Wi-Fi) a nie príliš triaška. Takáto sloboda sa uvoľňuje - môžete ľahko meniť pózy, typ s jednou rukou. Práca na smartfóne je tak pohodlná, že z mojej hlavy často vychádzajú myšlienky o odpočinku. Sledujte svoju polohu, polohu krku a častejšie hnette ruky.

PS: Kopírovanie zo smartfónu je možné: tento text je napísaný na bežnom zariadení so systémom Android. Áno, 22416 znakov, 3551 slov a 40 obrázkov - to všetko sa objavilo počas niekoľkých dní tvrdej práce a trápenia dotykovej obrazovky s dlhou životnosťou. A to nie je izolovaná skúsenosť, ale trvalá cesta autora. kopirayting-tak smartfónu-Kak-polnostyu-pereyti-na-rabotu-s-mobilnika
#
InstrumentyRedaktura

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár