Štúdium strednej Ázie: teória o akcentovaní charakteru

Všetko vždy spočíva na vedomostiach Strednej Ázie. Všetky kurzy, všetky učebnice, všetky webináre a špecialisti hovoria o práci so Strednou Áziou. Stredná Ázia je všade. Bez neho - v žiadnom prípade.

Cieľová skupina a psychológia

V tomto článku sa budeme zaoberať štúdiom cieľovej skupiny z nepopulárnej strany - psychologickej. Prečo nepopulárne? Pretože psychológia sa v tomto prípade podobá mydlovej bubline: existuje mnoho metód na určenie charakteru, používať ju - nechcem to! Ale stojí za to pokúsiť sa ich uviesť do praxe - a nič sa nestane. Takže do portrétu postavových údajov o jeho type zahrniete aj archívy. "Michail, 27 rokov, Hamlet ... Ahoj, ako si vymyslíš archetyp ??". Aké užitočné budú takéto informácie? Dokážete predpovedať motiváciu ľudí, ich ambície, správanie? Alebo potrebujete aspoň titul z psychológie?

Pozri tiež: Cieľové publikum: prečo poznáte svojho klienta

Ďalšia teória

Budeme hovoriť o ďalšej teórii charakterológie - teórii "akcentácie znakov". To bolo odvodené rad psychiatrov (P. B. Gannushkin, K. Leonhard, AE Lychko, ME E. Burneau), systematizované a spracované modernými vedcami (V.V. Ponomarenko, A.P. Egides). K dnešnému dňu je táto teória možno jedným z najviac praktikovaných.

Podstatou teórie je, že povaha osoby závisí od typu nervového systému a od množstva vlastností, ktoré ovplyvnili jeho vývoj. Tieto vlastnosti ovplyvňujú vývoj centrálneho nervového systému a to, prispôsobenie, mení náš charakter. Takto sa zrodil „psychotyp“ (teoreticky neexistuje žiadne takéto slovo, ale budeme ho používať na uľahčenie).

Počet psycho-typov nie je presne známy: vedci nazývajú rôzne čísla. Zameriame sa na výskumy odborníkov a popíšeme 7. Každý z týchto siedmich typov budeme písať podľa nasledujúcej schémy: Motivácia (čo poháňa psycho typ); slávnych predstaviteľov; vlastnosti správania; identifikácia (ako odlíšiť jeden od druhého) a predajné techniky (máme rovnaký marketingový zdroj, po tom všetkom!). Tieto body budú dosť dostačujúce na zoznámenie a praktické účely.

Pripomíname hneď - opisujeme "sférické psycho-typy vo vákuu" - t. s prebiehajúcimi divokými funkciami. To sa robí, aby sa lepšie zobrazila logika správania. V reálnom živote sa „čisté“ typy takmer nikdy nestretli - vždy sa navzájom kombinujú. Musí sa to pamätať. To končí úvodom a pokračuje opismi.

Psycho typ №1. Hysteroid. Je "demonštratívny".

motivácie: pozornosť. Kvôli zvláštnostiam nervového systému hysteroidy neustále potrebujú poslucháčov a divákov. Ako ich získať? Áno, čo chcete! Všetky prostriedky sú dobré: svetlý vzhľad, príslušenstvo, poburujúce správanie, podivný spôsob vyjadrovania, hlas. A to isté, čo je "páv", je nepríjemné správanie mnohých: podráždenie je tiež známkou pozornosti.

Slávni zástupcovia: Sergej Yesenin. Na začiatku svojej básnickej kariéry, mladý muž "hral roľníka", prichádza na poetické večery v sandáloch a dedinské košele. Ďalším príkladom je škandalózny spisovateľ Oscar Wilde, ktorý kráčal po uliciach v sametových bundách s ľaliou v rukách. Ak sa obrátite na fiktívne postavy, potom je to papagáj Kesha (Návrat márnotratného papagája), Ostap Bender a Gennady Kozodoev (Gesha), ktorý vystúpil Andrey Mironov.

vlastnosti: Nálada, účinnosť a výkon hysteroidu závisí aj od úrovne pozornosti. Iba v prítomnosti divákov a fanúšikov môžu demonštračné práce dobre fungovať. Nebude žiadna verejnosť - účinnosť sa zníži a potom úplne zmizne - hysteroid sa pri práci nudí. Chcete zvýšiť lojalitu a efektívnosť? Použite lichotenie a chválu. Uverejnite fotografiu isteroidu na čestnej tabuli, urobte „tvár“ spoločnosti atď. Dajte mu príležitosť urobiť to, čo je v jeho silách - aby zažiaril: pritiahol pozornosť k sebe, určite ho pritiahne k vášmu produktu.

identifikácia: V prvom rade - svetlý vzhľad. Kričiace farby, moderné oblečenie, obrovské strihy a dekolt (pre dievčatá, samozrejme), módne účesy s oholenými chrámami, drahé doplnky. Venujte pozornosť: „jasne“ nie vždy znamená „krásne“.

Výraz hysteroidnej tváre je príliš aktívny: emócie nie sú jednoducho napísané na tvári - odrážajú sa tak živo, že sa zdajú byť falošné. Gesto aktívne, s jednou funkciou - takmer všetky gestá končia s uvedením seba. V reči sa „ja“ často skrýva a túžba upriamiť pozornosť publika na seba. Pohyby sú hladké, mačkovité: v elegancii hysteroidy prekonávajú všetky ostatné psycho-typy.

Technika predaja: Poznať hlavnú motiváciu hysteroidu (túžba po pozornosti, túžba zvýšiť vlastné EGO), nie je ťažké odhadnúť, na čom by mala byť založená marketingová stratégia. Váš produkt by mal pomôcť vyniknúť. S tým by ženy mali byť krajšie a muži brutálnejší. Príslušenstvo by malo zvýšiť stav a kurzy by mali ohromiť kolegov / známych novými zručnosťami a schopnosťami.

Konečná potreba, samozrejme, bude závisieť od úrovne inteligencie demonštračných: ak dedinské dievča potrebuje získať krásnu blúzku, potom Tina Kandelaki level hider bude potrebovať aspoň tréning, ktorý vám umožní znásobiť 30-miestne čísla vo vašej mysli.

Pozri tiež: Ako používať silu archetypov v marketingu

Psycho typ 2: Epileptoid. Je "vzrušivý" a "intenzívne autoritársky".

motivácie: Snaha o poriadok. Okrem toho, „poriadok“ by sa mal chápať širšie ako len „uvedenie vecí na miesta“. Poradie epileptoidu je globálne - „na miestach“, nielen veci sú stanovené, ale aj sociálne vzťahy, správanie ľudí atď. Vynára sa otázka, ako epileptoid vie, ako ho opraviť? Od detstva a vzdelávania. Epileptoidia berie životné postoje, v ktorých vyrastali. Ako starnú, tieto postoje sa zakorenia a stávajú sa jedinými správnymi - kritériá „poriadku“ sa rodia. V epileptoidnej rodine rád počúval klasiku? Všetko, "normálni ľudia" počúvajú klasickú hudbu. Všetky ostatné oblasti - aspoň "niečo divné". V epileptoidnej mladosti nosili dievčatá dlhé sukne? Všetko, džínsy, nohavice a "mini" - to je korupcia a vulgárnosť. "Nie je ženatý pred 30? Amoralen!"; "Nezarábate peniaze, ale pracujete pre nápad - porazený!" Všeobecne platí, že opäť prechádza babičky pri vchode, premýšľajte o tom - sú pred vami epileptoidy?

Slávni zástupcovia: Joseph Stalin, ktorý doslovne dal "zákon" do zákona. Patrí sem maršal G. Žukov, umelci M. Ulyanov, Nonna Mordyukova, I. Goethe a iní, ak beriete fiktívne postavy, toto je James Bond, ktorého vystúpia Daniel Craig, Gleb Zheglov z "Miesto stretnutia nemôže byť zmenené" a Hippolyte z "Irónia osudu" (nezabudnite na popis: "ako ste vždy v poriadku, pretože žijete tak, ako by mal byť!").

vlastnosti: Všetky epileptoidy sú odborníkmi vo svojom odbore. Je to „vlastná“ vlastnosť - výber profesie pre seba, predstaviteľov psycho typu sa do nej ponorí hlbšie a hlbšie. Nemajú strach z monotónnosti a nudy - epileptoidy môžu študovať literatúru niekoľko hodín, kontrolovať detaily, redukovať reporty atď. Vo všeobecnosti sú veľmi "pracovnými včelami" spoločnosti. Pre účtovníkov, analytikov, vojenských a iných špecialít, v ktorých je dôležitý systematický prístup a postup - to všetko je vhodné pre epileptoidy. Hlavná vec - nenútiť ich k práci s ľuďmi - to môže skončiť zle.

Psychotyp zaujíma čestné druhé miesto z hľadiska agresivity: epileptoidy sú pripravené brániť svoje názory svojimi päsťami. Avšak z akéhokoľvek dôvodu sa agresia používa zriedka (okrem jedincov s nízkou IQ = gopnik v bráne). V iných prípadoch sa epileptoidia snaží obmedziť. Chcete sa vyhnúť komunikačným problémom? Existujú dve možnosti: byť silnejšia ako on a nenechať ho zasahovať do vášho života. Druhou možnosťou je vzdať sa a urobiť to tak, ako chce. A to nie je vtip - v manželstve s epileptoid, mnohí tak robia. Odkiaľ si myslíte, že pochádza pojem "henpecked"?

Snaha o usporiadanosť určuje jeho rodové úlohy. tj Mužský epileptoid je klasický "skutočný človek" - prísny a spravodlivý getter. Epileptoidná žena bude pravdepodobne ekonomická, pracovitá, schopná variť chutné. Obaja zástupcovia budú logickí, dôslední a schopní riešiť akékoľvek problémy. Existuje však nevýhoda medaily - nedostatok laskavosti a empatie (pochopenie toho, čo cíti druhá osoba). Epileptoid nedokáže pochopiť, prečo človek náhle plače nad filmom a teenager trpí niekoľko rokov kvôli neúspešným vzťahom. A ešte viac, epileptoid nebude schopný konať "vestu", v ktorej môžete plakať. "Ak naozaj pomôže - tak prípad" - si myslí, že epileptoid.

Ďalšou nevýhodou je únava. Poradie v hlave a myšlienkach predpokladá podrobné štruktúrovanie všetkých detailov a obrázkov - a preto sa ukazuje, že keď sa epileptoid opýtal, aby rozprával príbeh, vydá správu. Ak však naozaj potrebujete prehľad alebo článok s návodom ...

identifikácia: Epileptoidy sú oblečené podľa situácie: pri práci - pri práci, pri športovom ihrisku - pri športe, pri večeri - pri večeri. Oblečenie je vždy perfektné: bez dier, odier, stôp nečistôt a iných nedostatkov. Epileptoid účesy sú väčšinou krátke - muži môžu všeobecne zbaviť svojich vlasov, ženy často si svoje vlasy strih pod chlapca, alebo nosia chvosty. Mimikry u zástupcov sedavej ("kamennej tváre"), miernych gest (zvyčajne s úzkou amplitúdou - všetky gestá pred vami, na úrovni trupu), stavba tela - vo väčšine prípadov správna atletická (ramená a trup tvoria trojuholník). Správanie - opatrné sondovanie. Akonáhle v novom tíme, epileptoid vyhodnotí, kto je kto. On berie "slabý" pod jeho záštitou, a necháva "silný" sám. Zvážte to pri komunikácii.

Technika predaja: "najlepšia ponuka". Epileptoidy neradi utrácajú peniaze (nepáči sa im toľko, že sú často pokladané za mizerné a nešťastné), a preto kupujú len tie najlepšie výrobky za najlepšiu cenu. Chceš niečo predať - dokázať, že za takúto cenu nenájdu nič lepšie. Epileptoid neprijme rozhodnutie hneď, až kým sa neskontroluje, či existuje lepšia možnosť, až kým nebude dusiť svoju vlastnú chamtivosť ... Ale ak si ju kúpi a zostane spokojná, odporučí ju každému.

Pozri tiež: Neuromarketing, alebo Ako sa chytiť mozog kupujúceho

Psycho typ 3: Paranoiac. Je "uviaznutý" a "fanatický".

motivácie: veľmi dôležitým cieľom. Čo presne - každý paranor si vyberá sám. Ale ak sa rozhodnete - zachrániť seba, kto môže: dosiahnuť tento cieľ, nezachráni ani svoju energiu, čas ani životy. Cieľ ospravedlní prípadné nepríjemnosti - polovičatý život, plytvanie peniazmi, práca na troch pracovných miestach atď. Paranoikát a iní budú okrem toho vyžadovať podobný účinok. Koniec koncov, v záujme dôležitej veci sa snažia!

Ide o paranoidy, ktorí najlepšie vystihujú frázu „koniec ospravedlňuje prostriedky“. Toto je ich motto života a základné správanie. Cieľom je všetko. Strata účelu je smrť. Alebo aspoň depresia.

Slávni zástupcovia: Ak paranoidy uspejú, príbeh si zachová svoje mená. Nie je potrebné ísť ďaleko pre príklady: Peter I, V.I. Lenin, Steve Jobs. Ak budete mať fiktívne postavy, potom klasický paranoiak je kniha Sherlock Holmes (študoval 1000 prípadov, dupal mŕtvoly a vyvinul chemikálie na identifikáciu krvných škvŕn). Ďalším príkladom je pár Underwood zo série Card House.

vlastnosti: "Vedľajší účinok" oddanosti je vedenie. Vysvetlenie je jednoduché: paranoidný je absolútne odolný voči stresu, sebavedomý, vie, čo má robiť a je vždy pripravený dávať pokyny. V dôsledku takéhoto správania sa stáva „vodcom balíka“ a na neho pripadá ďalšia zodpovednosť za rozhodovanie.

Okolie pre paranoidné "skrutky" na prevádzku mechanizmu. Pamätajte si, že sme hovorili o nízkej empatii v epileptoidách? Takže paranoidy vôbec nemajú. A tento typ má prvé miesto v agresivite: neodpúšťa priestupky, neľutuje svojich nepriateľov, je pripravený bojovať o gól.

identifikácia: každá adekvátna osoba bude schopná rozpoznať paranoiu po 5 minútach komunikácie - seriózni, bizarní a sebavedomí "fanatici" jednoducho pritiahnu pozornosť. Obliekajú sa tak, aby zodpovedali ich cieľom. Ak ste paranoidný politik, bude tam oblek, kravata a hodinky. Ak sa pred vami popularizátor ekologicky šetrných obcí bez odpadu - pripravte sa na videnie muža v handroch a bradkách. Vzhľad paranoidu takmer vždy odráža jeho účel.

Čo sa týka výrazov tváre: je sedavý a takmer vždy s pohŕdaním (determinovaný jednostrannosťou: úsmev len na jednej strane je opovrhujúci. Zdvihnuté obočie je opovrhujúce prekvapenie, je to nedôvera). Ukázať zametanie, označujúce: on (dobre, alebo ona) rád strká prsty a ukáže cestu "k svetlej budúcnosti." Hlas - hlasný, príkaz. Toto správanie je väčšinou demonštratívne a správne: paranoik bude zdvorilý a zdvorilý, pokiaľ ho potrebuje. Inokedy môže byť hrubosť a hrubosť. Všeobecne platí, že s krátkym zoznámenie - celkom očarujúce a príjemné hovoriť s ľuďmi.

Technika predaja: bod. Paranoiak - realista, ktorý dokonale vie, čo chce, nie je prístupný manipulácii a ešte viac - často je sám schopný presvedčiť ľudí. Preto, ak vie, že váš produkt mu nepomôže pri dosahovaní cieľa, pravdepodobne nebudete robiť predaj. Na druhej strane, ak sa situácia obráti ... Všeobecne platí, že ak chcete prinútiť paranoika niečo kúpiť, dokážte, že produkt bude užitočný pre svoj účel. Ak môžete, nebude šetriť peniaze.

Pozri tiež: Psychológia vplyvu: ako zlepšiť pracovné miesta v sociálnych sieťach pomocou jej princípov

Psycho typ číslo 4: Emotívne. Je "labilný" alebo "impresibilný".

motivácie: harmónie. Emocionálny človek chce, aby bolo všetko na svete harmonické: ľudia sú láskaví k prírode ak sebe navzájom a v živote prevláda krása. Vznik takejto motivácie prispieva k nízkemu emocionálnemu prahu: v dôsledku zvláštností nervového systému emocionálni ľudia cítia emócie silnejšie ako iné psycho-typy. Samozrejme, medzi vašimi známymi sú ľudia, ktorí v kine začínajú plakať, zdá sa, že na absolútne nezameniteľných scénach. Takáto reakcia je „vizitkou“ emotívneho psycha.

Slávni zástupcovia: Emotivita sa často prejavuje u umelcov (aj keď je skrytá za nadobudnutým zvykom „byť viditeľný“ - hysteroid). Medzi emócie patrí Sergej Bezrukov, francúzska herečka Marion Cotillard, umelkyňa Vincent Van Gogh. Z fiktívnych postáv si pamätáte Kota Leopolda s jeho láskavosťou a večným "Poďme žiť spolu."

vlastnosti: Emotivy druhu. Ale táto láskavosť ich často opúšťa: ľudia okolo nej ju začínajú používať. Emocionálne s tým však nič neurobí: zvyčajne nemá schopnosť odmietnuť (pokiaľ ho nerozvíja prostredníctvom dlhodobej práce na sebe). S agresiou je psycho-typ ešte ťažší, a preto sa aj banálne veci, ako je „opätovné vloženie bezvýchodných detí“ alebo „štekanie na nezbedné deti“, stávajú vážnym testom.

Ďalším znakom je zvýšená empatia. Emotiváty doslova cítia stav inej osoby, a preto s nimi ľahko a pohodlne komunikujú. Nuž, ako inak, pretože naladia na tú istú vlnovú dĺžku s účastníkom rozhovoru a v dôsledku toho dávajú presne taký podiel sympatií a porozumenia, ktorý bol potrebný. Vynikajúci psychológovia prichádzajú z emócií - vedia, ako počúvať a ponoriť sa do problémov iných ľudí ako žiadny iný.

Napokon, snaha o harmóniu dáva emocionálnemu chuťou aj jemnú chuť: predstavitelia psychotypu intuitívne rozlišujú skutočné umenie a krásu od priemernosti. Tento zmysel pomáha usadiť sa v oblasti zdobenia priestoru - interiérový dizajn, dizajn a tak ďalej.

identifikácia: Je príjemné pozrieť sa na emócie - na rozdiel od hystérie sa snažia vyzerať krásne, nie svetlé. V tomto ohľade, oblečenie emotívne vždy dokonale zladené a skryje všetky nedostatky vo vzhľade. Mimikry sú mobilné, ale majú aj „hlavnú emóciu“ - vyjadrenie smútku (/ - „domček“). Gesta mierne - pohyby zaoblené, hladké, ako keby boli prevzaté z nejakej gymnastiky. Ostré nervové gestá prakticky chýbajú.

Technika predaja: emocionálne. Emotiv najlepšie predávať prostredníctvom emócií. Jeffrey James, editor zdroja Inc.com a autor blogu Sales Source, raz vybral 6 pocitov, ktoré nás môžu viesť v okamihu rozhodnutia: strach, altruizmus, hanba, pýcha, chamtivosť, závisť. Hádajte, ktorý z nich by mal byť vystavený tlaku, keď pracujete s emotívnym? To je pravda, altruizmus. Покажите эмотиву, какую пользу принесет покупка сотрудникам и коллегам, опишите выгоды для клиентов и партнеров, расскажите об общем благе, к которому стремится ваша компания и т.д. В общем, вплетайте в предложение информацию о том, что покупка будет полезна не только покупателю, но и людям вокруг. Некоторые исследователи также советуют почаще использовать слова "польза", "помощь", "улучшать", "развивать".

Читайте также: 5 тактик продаж, которые доводят ваших клиентов до белого каления

Психотип №5: Гипертимный. Он же "маниакальный".

Мотивация: Bavte sa! To je to, čo poháňa hypertima. Život by mal byť zábavný a zaujímavý. Always. To je dôvod, prečo sa hypertymy snažia nájsť túto zábavu - nikdy sedia doma, ľahko zaklínajú v každej spoločnosti, neustále vtipujú a niečo rozprávajú. Hypertymická existencia je nekonečné zábavné dobrodružstvo, takmer nikdy zriedené vážnosťou.

Slávni zástupcovia: Umelci Jevgenij Leonov, Michail Evdokimov, satirik Michail Zhvanetsky. Z fiktívnych postáv - Masha z animovaného seriálu "Masha a medveď". Vždy nepokojný, hlučný, s neuveriteľným bremenom dobrodružstva.

vlastnosti: Hypertimia chýba jeden z dôležitých obranných mechanizmov - strach. Hypertymes bezohľadne odvážne a jednoducho nemyslia na možné nebezpečenstvá. Možno, že bude vykonávať. A aj keď ju nebudú nosiť, nebudú truchliť na dlhú dobu - nie je to charakter. Negatívne emócie sú nezmyslom pre hyperthymu: ľahko odpúšťa urážky, je ľahké dať sa po hádkach a vždy vyzerá pozitívne v živote.

Pre ostatné sú hyperthymes úplným opakom paranoidov. Ak paranoidy pracujú celý svoj život, potom hyperima odpočinok celý život. Nie, to samozrejme neznamená, že nerobia nič. Samozrejme. Tu sú prípady, ktoré si vyberajú len tie, ktoré sú pre nich zaujímavé. Tento paranoik môže urobiť všetko, čo je potrebné na dosiahnutie cieľa - a dať hypertime do práce, v ktorej môžete komunikovať s niekým, žartovať alebo mať inú zábavu. V opačnom prípade sa nudí a práca pôjde na nie. Možno, že najlepšia hypertima sa prejavujú v úlohe toast-master alebo cestujúceho obchodníka. Neustále nový tok ľudí, s ktorými musíte komunikovať alebo sa baviť. Čo by mohlo byť lepšie?

Jediná podobnosť medzi paranoikom a hypertypom je silný nervový systém. Oba typy jednoducho emitujú energiu. Paranoja ho však vynakladá na prácu a hyperthymus - na odpočinok a zábavu. Večné strany, tance, kampane a vedľajšie pracovné miesta. A nebuďte unavení ...

Ďalšou črtou psycho-typu je rýchlosť reakcie: zdravý nervový systém reaguje rýchlejšie na podnety a v dôsledku toho sa hypertime skutočne realizuje rýchlejšie. Len si nemyslím, že toto je jednoznačné plus: hypertymické myšlienky často predbiehajú reč. To vedie k "kaši v ústach" a skok z myšlienky na myšlienku.

identifikácia: hypertime sa vyznačuje zvýšenou motorickou aktivitou: nemôže dlho sedieť na jednom mieste. Typická postava psycho-typu je považovaná za baculatú, hoci je tu aj pravidelná atletická postava. Hypertim oblečenie je univerzálne - tzn. v ktorom môžete pracovať a tancovať na diskotéke a ísť tancovať do hôr. Niečo jednoduché a funkčné. Pre psychotyp je charakteristická neopatrnosť - môžu existovať škvrny, odreniny a iné chyby na oblečení. Je to spôsobené tým, že hypertym nemá čas sledovať vzhľad.

Výraz tváre je mobilný. Prevládajúcou emóciou je prekvapenie (zvýšené obočie, otvorené ústa, oči doširoka otvorené). Gestikulácia je široká a orientačná - s rukami hyperthyme ilustruje, čo hovorí. Chovanie je striktne pole - hypertime málokedy niečo vopred plánuje a koná na základe okolností. Všade, kde sa objaví, sa však pokúsi vytvoriť zábavnú a uvoľnenú atmosféru.

Technika predaja: Štandardné. Hypertim je otvorený a ľahko sa s ním manipuluje, a preto s ním nemá skúsený manažér predaja žiadne problémy. Ak nie je skúsený manažér, zvážte motiváciu: hypertime celý život hľadáte zábavu a pozitívne emócie. Povedzte mu o tom, ako je váš produkt naozaj úžasný a aké zaujímavé bude jeho používanie. Ak urobíte všetko správne, rozhodnutie bude urobené okamžite, takmer bez rozmýšľania, za vlády momentu. A naopak, ak to trvá nejaký čas na rozhodnutie - s najväčšou pravdepodobnosťou na produkt jednoducho zabudnú.

Pozri tiež: Ako využiť publikum ego a mienkotvorcov vo svoj prospech?

Psycho typ 6: Schizoid. On je tiež "introvertívny" a "uzavretý-hĺbka".

motivácie: tvorivosti. Len raz sa rozhodneme: „kreativita“ v tomto prípade je túžba vytvoriť niečo nové. Takže schizoidy sú vytvorené na vytvorenie. A vytvoria, nie preto, že majú taký cieľ, ale kvôli zvláštnostiam myslenia. Faktom je, že schizoids si myslia inak ako iné psycho-typy. Jednoducho povedané, potom v iných psycho-typoch ide myšlienka z bodu A do bodu B. Body B, C, D a ďalšie sú odhodené ako nepodstatné. Schizoid myslenia ide z bodu A do bodov B, C, D, E, E v rovnakom čase, a nikto z nich nezmizne.

Zoberme si príklad.

Situácia: Domu došiel chlieb.

Myšlienky epileptoid: "V dome nie je chlieb (A) - musíte ísť a kúpiť (B)."

Schizoid myšlienky: "V dome nie je chlieb (A) - Musíš ísť kúpiť (B)." Kúpiť ".... Aké nudné slovo. Len daj peniaze a dostaneš tovar (C). To by bolo kradnúť, ako v dobrodružnom filme (D). A behať po meste od polície, ako vo filme „Yamakasi“ (D) Áno, musíme tento film prehodnotiť!

O chlebe, ako viete, už môžete zabudnúť - myšlienky sú zaneprázdnené filmom. Je to však tento druh myslenia, ktorý nám umožňuje hovoriť o kreativite: schizoid nájde spojenia a koncepty, kde by ich nikto iný nehľadal.

Slávni zástupcovia: Schizoids robia históriu ako tvorcovia, vynálezcovia a skvelé originály. Albert Einstein, matematik George Perelman, intelektuál Anatolij Wasserman, básnik Fjodor Tyutchev. Z fiktívnych postáv - Dr. Brown z trilógie Back to the Future.

vlastnosti: Neštandardnosť často vedie k problémom v komunikácii - nerozumejú schizoid. To nie je prekvapujúce: ako by ste sa pozreli na osobu, ktorá hovorila o chlebe, a na druhú sekundu ste začali hovoriť o Yamakasi?

Komunikačné problémy vedú k osamelosti: schizoid má málo priateľov a prakticky žiadnu spoločnosť. Zoznam je doplnený jeho vlastnou "bezohľadnosťou" - schizoid žije so inteligenciou, a preto nechápe, prečo môže logika niekoho uraziť alebo šokovať. "Koniec koncov, teoreticky existuje možnosť, že na hlavu padne tehla! To je fakt! Čo sa má uraziť? L". Malo by byť na to pripravené: schizoid nemusí pochopiť najjednoduchšie a banálne veci. Toto nedorozumenie by ste nemali brať za zlomyseľnosť.

identifikácia: schizoidné oznámenie tak ľahko ako hysteroid. Faktom je, že zástupcovia psychotypu nenasledujú vzhľad slova „absolútne“. Ak nie je čas na šitie tlačidla na paranoje a hypertym, potom ho schizoid sotva zošíva, aj keď vôbec nie je zaneprázdnený. S najväčšou pravdepodobnosťou to jednoducho zavrie toto miesto s iným oblečením. Výsledkom je "niečo".

Často je toto „niečo“ doplnené zmesou štýlov: nohavice môžu byť kombinované s teniskami, smokingom s kovbojským klobúkom, pás môže byť nahradený pásom z rúcha, atď. Muži často nosia dlhé fúzy.

Mimikry v schizoidoch priemernej aktivity, ale nelogické, nezodpovedajú situácii. To je tiež spojené s množstvom myšlienok - keď hovorí, schizoid často premýšľa o svojom vlastnom, a jeho výraz tváre reaguje na jeho myšlienky, a nie na slová partnera. Gesto zodpovedá výrazom tváre - zdržanlivým a nie vždy v predmete.

Ako ho predať: ponúkajúc niečo schizoidné, mali by ste pamätať na jeho údajnú asociálnosť. Schizoid nechce byť sám, je nútený byť tak. Preto, ak mu niečo ponúknete, pokúste sa zamerať na masový charakter produktu (ktorý už majú všetci) v extrémnych prípadoch - na úrady. Iné odporúčania je ťažké poskytnúť, pretože schizoid pravdepodobne nevie, čo si bude myslieť budúcu minútu.

Pozri tiež: 14 pracovných myšlienok o produktivite, pochopených počas rokov bolesti

Psycho typ číslo 7: Psychasthenoid. Je to "znepokojujúce".

motivácie: obavy a opatrnosť. Psychasthenoid je 100% pesimista a milovník fúkania na vodu. "Nezáleží na tom, čo sa stane," "Mám z toho zlý pocit" - obľúbené frázy predstaviteľov psychotypu. Pamätajte na príbeh Saltykov-Shchedrina o múdre stolici? Ktorý "žil - triasol sa a zomrel - sa triasol"? Takže ten istý gudgeon je jedným z najjasnejších príkladov toho, čo predstavuje "čistý" psychasthenoid psycho.

Slávni zástupcovia: Anton Čechov. Vo svojich listoch priateľom sa autor často sťažoval na "neosobný a slabý stav", "strach z verejnosti a publicitu", "fyzickú a mozgovú únavu", nedostatok odvahy a zlé nervy. Podobné príznaky utrpel Charles Darwin a Claude Monet.

vlastnosti: Obavy a opatrnosť vedú k neustálym výkyvom: psychasthenoids pochybujú o všetkom. Či chcete pomôcť babičke prejsť cez cestu, do ktorej z filmu ísť, napíšte „Vy“ alebo „Vy“ v liste priateľovi, atď. A ak hovoríme o závažnejších rozhodnutiach, sú úplne kontraindikovaní: úzkosť bude dlho trpieť kvôli možnosti voľby, a potom bude naďalej trpieť kvôli pochybnostiam, ale urobil to správne? To všetko vedie k zlému výkonu: psychasthenoid účinne funguje len vtedy, keď má súbor jasných inštrukcií pre všetky príležitosti. A ak tieto pokyny skutočne existujú, nenájdete viac horlivého služobníka poriadku.

Áno, psychasthenoid zvláštnym spôsobom odkazuje na objednávku. Je pravda, že jeho poradie je úplne odlišné od poradia epileptoidu. Ak chce epileptoid všade obnoviť svoj poriadok, psychastenoid si sotva udržiava poriadok na svojom vlastnom území. Neučí nikomu život a nekritizuje chyby (aspoň nahlas). Nebude nútiť svoje pracovisko s mnohými nástrojmi a potrebnými nástrojmi - všetko bude ukryté v skrini. Toto nie je epileptoid - má príliš málo energie.

identifikácia: Ak si chcete všimnúť psychasthenoid, musíte sa pozrieť bližšie: zástupcovia psycho-typu majú tendenciu upozorňovať na seba čo najmenej. Vo väčšine prípadov, úzkosť preferuje tmavé alebo tmavo sivé tóny, minimálne akékoľvek šperky, žiadne rezy alebo výstrih u žien. Oblečenie je takmer vždy rovnaké - po výbere jedného alebo iného štýlu budú zástupcovia psychologického typu naďalej kupovať prakticky presné kópie predchádzajúcich vecí. Mimikry v psychastenoidoch sú sedavé, zdržanlivé, rovnako ako gestikulácia. Reč je tichá, neistá - akoby sa niekto bál niečo povedať. Správanie je tiež predmetom všeobecnej motivácie, a preto je nenápadné.

Ako ho predať: Vzhľadom na povahu psychasthenoid, uistite sa, že máte podrobné pokyny pre váš produkt. Poplašný systém by mal vedieť, čo robí váš produkt, ako funguje a čo s ním robiť v prípade, že sa niečo pokazí. Dôkaz o bezpečnosti a úplnej spoľahlivosti bude užitočný. Ak ste schopní poskytnúť všetko - šanca, že psychasthenoid bude kupovať výrazne zvýši. Rýchle rozhodnutie by sa však nemalo očakávať - ​​ako už bolo spomenuté, psychologický typ nie je naklonený impulzívnym činom.

Pozri tiež: 25 najlepších hraných filmov o predaji, marketingu a podnikaní

záver

Preskúmali sme 7 najobľúbenejších a explicitných psycho. Samozrejme, toto je len rýchly prehľad, ale môže byť východiskovým bodom pre podrobnejšiu štúdiu. Chcete vedieť viac - viď predslov, existujú mená vedcov, ktorí pracovali správnym smerom. Dúfame, že táto revízia vám pomôže nielen rozšíriť vaše chápanie cieľovej skupiny, ale aj to, že tma niekoho iného je pre vás trochu ľahšia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár