Prehľad spôsobov prevodu peňazí z WebMoney na kartu

WebMoney Transfer začal nadávať od konca deväťdesiatych rokov, keď sa systém objavil v Rusku a SNŠ. Už roky sa používatelia sťažujú na zložitosť a zmätok, hovoria, idú a vychádzajú s týmito „chovateľmi“, WMID a certifikátmi (a Boh im nedovolí prísť o súbor s kľúčmi, potom začne skutočný quest).

Alex Exler, autor počítačových učebníc a humorných kníh, výrečne opísal vo svojom blogu skúsenosti s prácou s WebMoney: „V mojich očiach sa tento systém stal monstróznejším, viac a viac nepríjemným a viac idiotským. Niekedy, že teraz naozaj nikam neposielate peniaze - systém žije svoj vlastný život a diktuje vám, čo a ako by ste mali robiť so svojimi peniazmi. “ t

Od nahnevaného vydania Alexeja Borisoviča uplynulo viac ako šesť rokov a situácia s WebMoney sa len zhoršila. Napríklad na jar roku 2016 výstup WMR prestal fungovať:

 • na mape "Kukurica" ​​z "Euroset";
 • bankový prevod;
 • na kartách Visa a Mastercard pripojených k peňaženkám "WebMoney".

Pred „prechodom na nový právny model“ som spresnil podrobnosti karty Sberbank a ticho stiahol peniaze prostredníctvom bankingu.guarantee.ru. Doplnenie účtu trvalo tri dni, ak bol prevod uskutočnený v piatok večer, ale provízia bola minimálna (15 rubľov + 0,8% štandard).

Po nových požiadavkách centrálnej banky som bol zmätený, ale nebolo na výber - zamestnávateľ zaplatil za copywriting len znaky WM.

Výmenníky: známe, ale drahé

Keď som sa stretol s ťažkosťami pri výbere prostredníctvom služby WMR Banking WebMoney, nezačal som dlho na to prísť - rozhodol som sa využiť služby online výmenníkov. Ak chcete nájsť ziskový výmenný kurz a overený výmenný bod, využil som službu bestchange.ru.

Bestchange zhromažďuje údaje z troch stoviek výmenných bodov, organizuje ich a poskytuje členovi WebMoney vo forme grafov a tabuliek. Správa zdroja zaručuje bezpečnosť a spoľahlivosť: uvádza, že prísne kontroluje každú službu a sľubuje vylúčenie akéhokoľvek problematického výmenníka na sťažnosť užívateľa. Na stránkach nájdete recenzie, vek a BL (obchodná úroveň) zmenární, objem devízových rezerv.

Monitorovanie je jednoduché: v tabuľke vľavo stačí uviesť, čo chcete poskytnúť a čo plánujete prijať. Vybral som si WMR a Sberbank, šiel na príslušnú stránku a vybral prvý výmenník na zozname - onlinechange.com.

S pomocou Online Charge som odpočítal peniaze za pol roka a čakal som na očakávanú zľavu vo výške 0,1%, až do jedného dňa sa objavil limit 3000 rubľov. To znamená, že na získanie týždenného platu som potreboval urobiť to isté trikrát:

 • Skopírujte WMID z "Keeper" a vložte ho do poľa aplikácie.
 • Napíšte F.I.O. v ruštine.
 • Zadajte podrobnosti o bankovej karte.

Táto situácia ma rozzúrila a ja som začal hľadať pohodlnejší spôsob. Ukázalo sa, že za posledných šesť mesiacov a preplatku.

Užitočné rady: ak potrebujete zmeniť niektoré značky názvov na iné (napríklad WMZ na WMR), zabudnite na výmenníky - použite výmenník WM. Existujú priaznivé výmenné kurzy a automatická výmena p2p. V sekcii na burzách nájdete informácie o ďalších častiach výmenníka.

TELEPAY: nie je lacná, ale rýchla

Telepay je služba jednorazového doplňovania konta WebMoney. S ním môžete vložiť peniaze na telefónnu bilanciu, zaplatiť účty, vybrať peniaze na kartu Visa alebo Mastercard.

Funkcie dopĺňania bankových kariet prostredníctvom Telepay:

 • Až 35 000 rubľov môže byť odobratých denne, nie viac ako 200 000 rubľov mesačne.
 • Vo Visa prichádzajú peniaze okamžite, podmienky prevodu do Mastercard - až tri dni.
 • Sumu môžete poslať komukoľvek, neexistujú žiadne záväzné bankové karty pre WMID.
 • Finančné prostriedky pochádzajú z Veľkej Británie, čo znamená, že existuje určité riziko zablokovania karty zamestnancami banky.

Provízia (2,5% + 40 rubľov) je pomerne vysoká, ale v mojom prípade sa Telepay ukázal byť výnosnejším ako Onlinechange.

Teraz každý týždeň som zachránil 52 rubľov s výberom 10 000 WMR. Zdá sa, že trochu peňazí, ale za rok v tejto situácii bude bežať takmer dva a pol tisíc.

A samozrejme, Telepay je oveľa pohodlnejší ako výmenníky.

"Megafón" karta: max zisk bez hotovosti

Na pozadí digitalizácie a uberizácie sa podnik transformuje: IT spoločnosti vstupujú na trh osobnej a nákladnej dopravy, banky prenikajú online a telekomunikační operátori vstupujú do bankového sektora. Napríklad Megafon otvoril „modrý oceán“ spojením bankového účtu a účtu mobilného telefónu.

Informácie z lokality bank.megafon.ru

Peniaze na tomto účte môžu byť použité na telefonický rozhovor a na nákup produktov v supermarkete.

Ak chcete získať kartu, vezmite si pas a choďte do centrálnej kancelárie MegaFon. Zlatá karta stojí 249 rubľov, ale používatelia taríf - “Zapnúť! Keď som sa pripojil, bolo výhodnejšie kúpiť si SIM kartu s určitým tarifom a po chvíli ju zmeniť, namiesto zaplatenia 249 rubľov.

Telefónny účet sa tiež dopĺňa prostredníctvom služby Telepay. Provízia za prevádzku je 0,8%, výška dopĺňania nie je vyššia ako 15 000 rubľov. Nepodarilo sa mi nájsť informácie o denných a mesačných limitoch, ale ak ich nájdete a nevyhovujú vám, vždy môžete získať niekoľko ďalších kariet zadarmo.

Údržba karty MegaFon nestojí za rubeľ. Cashback je možné získať len od malého počtu partnerov, takže je málo praktického použitia.

Úrok zo zostatku je 8% ročne, pričom podlieha dvom podmienkam:

 • Na účte je to viac ako 500 rubľov.
 • Vyrobené aspoň jeden nákup za mesiac.

Dôležité upozornenie: vernostný program neberie do úvahy päťsto rubľov. Uchovávajte 10 000 na Vašom účte - za jeden rok dostanete vyššie (10 000 - 500) * 0,08 = 760 rubľov (samozrejme, ak vypnete SMS bankovníctvo, ktoré stojí 30 rubľov mesačne).

Ak vyberiete hotovosť, MegaFon prevezme províziu vo výške 2,5% - dopadne takmer rovnako ako pri výbere prostredníctvom Telepei. Pre prevod na inú kartu (napríklad c "Megafone Gold" na "Tinkoff Black") bude musieť zaplatiť 2% sumy. To znamená, že ak presunieme 10 000 WMR na počet "megafónov" a potom prenesieme ruble na inú kartu za výber hotovosti, stratíme 280 rubľov. Úspory v porovnaní s jednoduchým dopĺňaním karty cez Telepay sú len 10 rubľov.

Karta MegaFon je teda najziskovejšou možnosťou pre výber WebMoney, ak platíte bezhotovostným spôsobom. Nemá zmysel otvárať ho na výber hotovosti a prevodov.

Jednou z hlavných výhod takejto karty: nehrozí nebezpečenstvo blokovania. Peniaze sú na zostatku vášho telefónu, takže sa nemusíte obávať sankcií alebo zrušenia licencie vydávajúcej banky (finančné produkty spoločnosti MegaFon poskytuje Bank Round LLC).

Výmena: dlhé, ale veľké limity

Neobťažoval som sa s kartami Exchanger, C2C Web Money a Wire Exchanger, pretože peniaze boli vždy potrebné "len včera". Ak máte čas a vyberiete veľké sumy, môže vám táto metóda vyhovovať.

Na burzách si užívatelia WebMoney sami určujú podmienky výmeny a systém je garantom transakcie (všetka zodpovednosť však leží na jej účastníkoch). WMR môžete vymeniť za ruble dvoma spôsobmi:

 • Vyberte si vhodnú ponuku na výmenu zo zoznamu aktuálnych aplikácií a odošlite na ňu žiadosť o pult.
 • Odošlite vlastnú novú žiadosť a očakávajte, že ju schváli iný účastník WM.

Výmenník vodičov a karty Výmenník je podobný.

Drôtený výmenník

Výmenník kariet

Požiadavky na certifikát

Nie menej ako formálne

Nie je nižšia ako počiatočná hodnota

Metóda výberu

Na bankový účet (ak máte kartu, podrobnosti môžete získať od banky)

V stávke

provízie

1,5-2 % + 0,8 %

Od 2% + 0,8%

Poistné (vrátené do peňaženky po úspešnom ukončení transakcie)

2 %

2 %

limity

Od 1000 WMR

Od 100 do 200 000 WMR

Užívatelia si všimnú, že sumy pre Wire Exchanger sú nepohodlné, transakcie môžu byť narušené chybou druhej strany, av tomto prípade nevracajú províziu vo výške 0,8%. Je výhodnejšie a spoľahlivejšie vyberať peniaze na túto výmenu prostredníctvom zástupcu spoločnosti WebMoney. Konzervatívna obchodná banka JSC pracuje s najnižšou províziou (1,52%), ale existujú obmedzenia: môžete vybrať až 60 000 WMR naraz a až 100 000 WMR mesačne.

C2C WebMoney funguje trochu inak: nedostanete ani jednu, ale niekoľko malých prekladov. Samotná služba vyhľadáva príkazy počítadla a automaticky uzatvára obchody. Výška výberu musí byť násobkom sto a peniaze na karte pochádzajú od iných členov WebMoney.

Dobrou správou je, že vám bude vrátená celá suma a provízia, ak nie sú k dispozícii žiadne vhodné ponuky. V prípade čiastočnej platby systém vráti aj zostávajúce WMR spolu s províziou na tento zostatok.

Pre počiatočné a osobné certifikáty v C2C WebMoney platia nasledujúce obmedzenia:

 • Minimálne množstvo je 100 WMR.
 • Akonáhle si môžete vybrať maximálne 60.000 rubľov.
 • Denný limit odberu - 90 000 rubľov, mesačne - 600 000 rubľov.
Upozornenie: Vaša banka môže účtovať dodatočné poplatky z platieb z karty na kartu. Zistite si ceny vopred, alebo len skúste stiahnuť malé množstvo začať.

Mimochodom, prostredníctvom C2C ​​WebMoney je výhodné zadať peniaze do systému. Pri nákupe WMR vo výške viac ako 2 800 rubľov - provízia nie je účtovaná, a pripísané na peňaženku.

Dôležité: o certifikátoch a províziách

Majte na pamäti: čísla v článku sú relevantné iba pri použití autorizačného systému E-num. Ak potvrdíte transakcie pomocou SMS, vezmite na vedomie, že WebMoney za každú správu zaberá 1,5 rubľa. Nechcete platiť za textové správy - použite autorizáciu E-num.

Štandardnej 0,8% provízii sa vyhneme len v troch prípadoch:

 • Vykonajte operáciu v hodnote vyššej ako 187 500 rubľov (maximálna výška provízie je 1500 WMR).
 • Hodíte peniaze medzi peňaženkami rovnakého typu.
 • Pošlite WMR do účastníckej R-kabelky s rovnakým certifikátom ako Vy (s vaším certifikátom nie nižším ako pôvodný).

Viac informácií o poplatkoch a províziách - na stránke WM. Teraz o certifikátoch.

Používatelia WM s pasmi pod počiatočným cestovným pasom čelia finančným obmedzeniam, sú menej dôverovaní inými členmi systému. Od decembra 2016 s certifikátom pseudonym nemôžete ani dopĺňať účet mobilného telefónu. Ak stále pracujete s WebMoney, vytvorte si primárny alebo osobný pas. Prvý je možné získať bezplatne prostredníctvom portálu verejných služieb, druhý - pre 2-5 WMZ na stretnutí s registrátorom.

V roku 2011 som dostal osobný certifikát, stále ho používam.

Penny zachráni rubeľ

Aký je výsledok:

 • Z výmenníkov by sa malo úplne upustiť. Ako posledná možnosť, choďte na Bestchange: sledovať výmenné kurzy a vybrať najlepšie služby.
 • Telepay (dobíjanie kariet) slúži na rýchle stiahnutie malých množstiev.
 • Získajte kartu MegaFon a preveďte peniaze na svoj účet s maximálnym ziskom, ak platíte hlavne bankovým prevodom.
 • Odstráňte veľké sumy peňazí prostredníctvom výmen: C2C WebMoney, výmenník kariet a výmenník.
 • Začnite používať E-num - neplatí jeden a pol rubľov za každú SMS.
 • Získajte úvodný alebo osobný pas - otvorte ďalšie funkcie.

Ešte lepšie je nájsť iné spôsoby, ako zarobiť peniaze od zamestnávateľov, partnerov a zákazníkov. Nikdy neviete: z WebMoney môžete čakať na čokoľvek.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár