Žoldnierske tábory: prehľad ruských a zahraničných výmen

Tým, že pracujete na voľnej nohe, si nielen vyberiete voľné pracovné miesta, ktoré vás skutočne zaujímajú, ale dostanete aj flexibilitu na plný úväzok.

Obtiažnosť spôsobuje rôzne burzy. Aby som vám pomohol urobiť správny výber, vytvoril som tento zoznam, kde som spojil domáce a zahraničné výmeny pre špecialistov rôznych špecialít.

Materiál bude užitočný pre tých, ktorí chcú najať nezávislého pracovníka.

Na konci článku - porovnávacia tabuľka s uvažovanými burzami.

Zahraničné výmeny

Toptal

Toptal je sieť nezávislých vývojárov softvéru a digitálnych dizajnérov z viac ako 100 krajín. Výberový proces eliminuje väčšinu živnostníkov a ponecháva len 3% najlepších a najtalentovanejších. To naznačuje, že v prípade výberu sa zapojíte do exkluzívnej komunity expertov.

Výberový proces

1. Jazyk a osobnosť. Prvým krokom vo výberovom procese je test pre komplexnú znalosť jazyka a oboznámenie sa s osobnosťou kandidáta. Na voľnej nohe by mali byť schopní čítať, písať a hovoriť dobre anglicky. Skúmajú sa aj osobné kvality, hľadajú sa praktickí ľudia, ktorí sú plne zapojení do ich práce.

2. Preskúmanie zručností. Potom sa testujú technické znalosti, schopnosť riešiť problémy. Za normálnych okolností Toptal prijíma iba kandidátov s výnimočnými výsledkami.

3. Filtrovanie. Každý kandidát je kontrolovaný odborníkom vo svojej funkčnej oblasti a vykonáva testovaciu úlohu.

4. Testovacie projekty. Každému kandidátovi je pridelený skúšobný projekt, aby vyhodnotil, ako môže „chodiť sám.“ Projekty sú skutočnými scenármi pre kandidátov, v ktorých preukážu svoju spôsobilosť, dôkladnosť, profesionalitu a integritu. Zvyčajne trvá 1-3 týždne.

5. Neustála dokonalosť. Očakáva sa, že po týchto testoch bude Toptal očakávať, že pri práci s klientmi budú prežiť len ideálne výsledky. Výmena nebude tolerovať neuspokojivú prácu alebo zlú komunikáciu.

Toptal vám ponúka výber pracovného programu, či už je to hodinový, čiastočný alebo plný, a nastavíte si vlastné sadzby. Najlepšie na voľnej nohe je to, že Toptal monitoruje klientov a spolupracuje s poprednými spoločnosťami, ako sú AirBnB, IDEO a JP Morgan, takže budete mať vždy stálu ponuku zaujímavých projektov a klientov, ktorí si cenia kvalitnú prácu.

Upwork

V roku 2014 sa dve hlavné nezávislé siete Elance a oDesk zlúčili a vytvorili spoločnosť Upwork, ktorá je v súčasnosti najväčšou sieťou pre slobodné povolania. S viac ako 10 miliónmi registrovaných používateľov, so štyrmi miliónmi klientov a tromi miliónmi úloh ročne, ponúka spoločnosť Upwork niečo, čo ponúka pre všetky špeciality - od spisovateľov a architektov až po právnikov a fotografov.

Môžete si predplatiť krátkodobé alebo dlhodobé projekty a vybrať si prácu do hodiny alebo podľa návrhu. Stránka má ľahko použiteľnú funkciu chatu, načasovanie projektu a ochranu platieb, čo uľahčuje komunikáciu a spoluprácu so zákazníkmi.

Ako získať dobrého klienta v Upwork?

Existuje niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu zabezpečiť riešenie pre vás:

  • Približne 34% firiem, ktoré pracujú v rámci programu, vyžaduje, aby ste pri písaní sprievodného listu odpovedali na ďalšie otázky. Vezmite ich vážne, pretože to je prvá vec, ktorú klient vidí, keď dostane vašu ponuku.
  • Vaše hodinové sadzby by mali byť konkurencieschopné, ale nepredávajte sa lacno. Pozrite sa na ďalšie profily nezávislých pracovníkov pre hodinové sadzby pre vaše skúsenosti. Tiež zistiť, aký poplatok máte nárok na pravidelnú kanceláriu pre tú istú prácu.
  • Práca vám umožňuje absolvovať kvalifikačné testy, aby ste ukázali, ako dobre ste vo svojej odbornej oblasti. Ak chcete zlepšiť výsledky, môžete test znova prejsť.

99 Vzory

Ako už názov napovedá, platforma je určená výhradne pre dizajnérov.

Každá práca je vo formáte súťaže. Namiesto toho, aby sme si prezreli katalóg portfólia a pokračovali, klienti sú vyzvaní, aby odhalili svoje projekty, stanovili rozpočet a poskytli pokyny a potom umožnili návrhárom prezentovať prácu na základe stručného opisu projektu. Na konci týždňa si klient vyberie najlepší dizajn a tento dizajnér dostane zaplatené.

99 Designs je skvelé miesto pre dizajnérov, ktorí naozaj chcú otestovať svoj talent a diverzifikovať svoj pracovný postup.

PeoplePerHour

PeoplePerHour je nezávislá stránka pre všetky špeciality súvisiace s webovými projektmi, vrátane vývojárov softvéru, digitálnych dizajnérov, špecialistov SEO a marketingu.

Stránka má nástroj WorkStream, ktorý organizuje platby, komunikáciu a správu na jednom mieste. Môžete si prezerať úlohy, prijímať oznámenia o nových projektoch do priečinka doručenej pošty a odoslať až 15 ponúk voľných pracovných miest zadarmo pred zakúpením prémie.

Ako vyberať príjmy?

PeoplePerHour vám umožňuje vyberať zisky v GBP, EUR alebo USD. Príjem môžete vybrať jedným z nasledujúcich spôsobov platby:

  • PayPal.
  • Bankový prevod vo Veľkej Británii.
  • Bankový prevod v USA.
  • Bankový prevod nesúvisí so Spojenými štátmi.
  • Skrill.
  • Payoneer.

LinkedIn Profinder

LinkedIn je jedným z lídrov v oblasti práce, nielen vzdialených, s viac ako 420 miliónmi účastníkov v 200 krajinách sveta.

Vďaka veľkému množstvu užívateľských dát môže LinkedIn rýchlo pomôcť špecialistovi nájsť si prácu na základe vyhľadávania kľúčových slov.

Ako nájsť prácu v Profinder

Po zaregistrovaní a nastavení profilu prejdite najprv na zoznam otvorených projektov.

Klient poskytuje prehľad o projekte vrátane objemu, času, predpokladaného času dokončenia a platby. Ak máte záujem, pošlite klientovi ponuku s hodinovou alebo celkovou sadzbou a krátku správu vysvetľujúcu, prečo ste pre túto prácu vhodný. Môžete tiež označiť políčko, že služba zahŕňa krátku telefonickú konzultáciu.

A potom len počkajte. Projekty ProFinder vypršia do 24 hodín alebo po obdržaní piatich ponúk od nezávislých pracovníkov, podľa toho, čo nastane skôr.

V prípade úspechu sa klient dostane do kontaktu a môžete diskutovať o nuanciách vykonanej práce.

SimplyHired

SimplyHired ponúka nemenej voľbu práce na voľnej nohe ako ktorákoľvek iná stránka v tomto zozname. Pomáha živnostníkom nájsť si prácu v 24 krajinách a nie je obmedzená na anglicky hovoriacich špecialistov a môže ponúkať projekty v 12 jazykoch sveta.

Ak chcete nájsť prácu na čiastočný úväzok v blízkosti miesta, kde sa práve nachádzate, môžete porovnať poplatky v rôznych regiónoch alebo hľadať pracovné miesta v teréne.

Na voľnej nohe písanie koncerty

Na voľnej nohe písanie koncerty je pracovné miesto palube, kde čerstvé listy sa objavujú denne a blogy sú uchovávané. Vety sa pohybujú od technických textových úloh až po písanie receptov, čo z neho robí skvelé miesto pre spisovateľov, ktorí majú záujem o testovanie svojich schopností v rôznych štýloch písania.

Angel zoznam

Platforma pre začínajúcich, anjelských investorov a uchádzačov o zamestnanie. Zoznam Anjelov sa zvyčajne používa ako zdroj pre najímanie startupov na plný úväzok, ale navyše je to zdroj, v ktorom neustále hľadajú vývojári na voľnej nohe. Vďaka začínajúcim spoločnostiam, ktoré ponúkajú prospešné výhody, spravodlivosť a možnosť stať sa súčasťou ich rastu, vidíme, že tu vytvárajú vynikajúci vývojári profily.

Ako nájsť prácu na Anjelskom zozname

Je ľahké nájsť vzdialené pracovné stanice v takmer akejkoľvek oblasti pomocou filtrov - aj keď nie ste dizajnér, vývojár ani obchodník.

Najprv kliknite na tlačidlo "úlohy" v hornej časti navigačného panela:

Potom použite filtre na výber špeciality:

Potom prejdite myšou na štítok „Typ práce“ a kliknite na položku „Vzdialené OK“:

Okrem toho si môžete vybrať prácu na plný úväzok, zmluvu alebo niečo iné v sekcii Typ práce:

Po dokončení týchto krokov dostanete šancu naraziť na vzdialenú prácu vašich snov a urobiť váš plán flexibilným.

Ifreelance

Tu nájdete pracovné miesta pre obvyklých typov pracovníkov vo svete na voľnej nohe, ako sú redaktori, kodéri a spisovatelia, ale existujú aj nezávislí obchodníci. Jedinou unikátnou vlastnosťou tejto platformy je, že na rozdiel od väčšiny iných platforiem, ktorých poplatky a sadzby sa líšia, môžu slobodné povolania ušetriť 100% svojich príjmov.

Svoje služby môžete inzerovať priamo zainteresovaným zamestnávateľom alebo prejsť do databázy projektov a aplikovať samostatne.

Vysokoškolský nábor

Táto platforma je určená pre vysokoškolských študentov, ktorí chcú zarobiť viac peňazí počas štúdia. Študenti a noví absolventi môžu nájsť pracovné miesta zamerané na ich vybrané špeciality - niektorí dokonca môžu mať šťastie začať kariéru. Existuje mnoho typov pracovných miest a klientov, takže študenti by sa nemali báť nedostatku možností, keď sa rozhodnú stať sa živnostníkom v ktorejkoľvek z firiem.

Burza má blog s tipmi pre náborárov a vysokoškolských študentov, ktorí začínajú svoju kariéru.

Ruské burzy

fl

To je staromódny medzi domácimi nezávislými burzami, s veľkým výberom projektov a rôznymi špecialitami. Existujú objednávky od veľkých firiem s platbou niekoľko sto tisíc rubľov. Hlavnou nevýhodou Fl, považujem nútený nákup PRO-účtu za normálnu prevádzku služby. Bez neho môžete začať pracovať, ale najzaujímavejšie je zvyčajne otvorené pre tých, ktorí si zakúpili PRO.

nezávislý

Podobná burza z hľadiska popularity a formátu. Má pohodlné vyhľadávanie špecialít a vždy veľký výber na voľnej nohe a open source projektov. Je tu jeden významný rozdiel - nie je potrebné kupovať prémiový účet, čo je dobrá správa pre začiatočníkov. Všeobecne platí, že obe výmeny sú vytvorené pre skúsených živnostníkov, a nováčikom je ťažké preniknúť.

Reklama je obrovský dopyt. Napríklad, fronta pre službu "umiestnenie avatara na hlavnej stránke" sa natiahla na tri mesiace vopred.

Freelancehunt

Viac ukrajinského trhu na voľnej nohe, ale to neznamená, že budú problémy pre špecialistov z iných krajín. Existuje menej úloh ako na predchádzajúcich burzách, ale konkurencia nie je taká veľká. Je možné zakúpiť profily vyššieho postavenia, ale aj bez nich nebude práca náročná.

Profil Plus vám poskytne veľa nových výhod, takže si na neho nemusíte šetriť, ak sa rozhodnete stať sa stálym špecialistom na Freelancehunt.

Existuje zaujímavá služba na burze - cenová štatistika. To vám umožní zistiť priemernú mieru špecialistu konkrétnej profesie na základe cenníkov.

Kadrof

Jedná sa o blog o voľnej nohe, existuje mnoho užitočných článkov a tipov, môžete nájsť odpovede na otázky tým, že požiadate ich používateľov v chate. Ale najdôležitejšou vecou je burza, kde sa objavujú denné oznámenia o práci na diaľku.

V poslednej dobe na Kadrof spustil sekciu "Freelancers". Môžete vyplniť svoj profil a hľadať nových zákazníkov medzi divákmi stránky.

Buďte opatrní pri práci s klientmi, pretože existuje veľké riziko, že narazíte na podvodníka.

Výmena má tiež vlastnú skupinu "VKontakte". Môžete pre ňu napísať článok, čím sa preukážete ako kompetentní v akejkoľvek oblasti. To môže viesť k novým zákazníkom.

Kwork

Obchod na voľnej nohe služby, vytvorené v obraze medzinárodného fiverr. Hlavným rozdielom v výmene je fixná sadzba služieb: stojí 500 rubľov pre kupujúceho a 400 z nich je na voľnej nohe. Nevýhoda tohto druhu výmeny sa môže považovať za zníženie nákladov na prácu vzdialených pracovníkov. Áno, a tí, ktorí si objednajú, musíte byť opatrní, pretože existuje riziko, že narazíte na bezohľadného zamestnanca.

Vytvorenie novej služby je jednoduché. Kliknite na hornej časti zeleného tlačidla "+ kvork" pre vstup do dizajnéra kvorkov.

Tu by ste mali opísať navrhovanú službu av prípade potreby pripojiť príklady z predchádzajúcej práce.

Hneď ako je kvark odoslaný na kontrolu, zostáva čakať na výsledky. Zvyčajne to trvá najviac 6 hodín. Teraz zostáva vytočiť rating, vyplniť objednávky.

Porovnávacia tabuľka externých výmen

Posledné rozlúčka

Sloboda a flexibilita voľného času na voľnej nohe je veľkým plusom pre ľudí, ktorí si zvolia podobnú kariéru. Okrem zrejmých výhod sú však aj nevýhody. Odborníci na personál, ktorý nie je zamestnancom, hovorili o ťažkostiach vzdialenej kariéry ao myšlienkach, čo každý odborník potrebuje vedieť.

Náklady na výstavbu podniku

Od chvíle, kedy sa stanete profesionálnym pracovníkom na voľnej nohe, začína podnikať s jednou osobou. Ste zodpovedný za vytvorenie vlastnej zákazníckej základne a za krytie nákladov spojených s vlastníctvom podniku. Patrí medzi ne vybavenie domácej kancelárie, dizajn webových stránok, marketing, účtovníctvo a ďalšie. V závislosti od oblasti práce sa náklady líšia.

Riadenie času

Aj keď šetríte peniaze tým, že sa staráte o niektoré obchodné úlohy sami, to si vyžaduje cenný čas, ktorý by mohol byť vynaložený na prácu a zarábať peniaze. Okrem toho nedostávate peniaze na dovolenkové dni alebo dni choroby, takže riadenie času sa stalo tak potrebným.

Iné náklady práce

Nové slobodné povolania oslavujú prvé dokončené projekty. Na rozdiel od platu zamestnávateľa, platby na voľnej nohe prichádzajú bez daní, takže môžete ľahko minúť ťažko zarobené peniaze, akonáhle sú prevedené.

Akonáhle je čas platiť dane, budete sa musieť rozlúčiť s nezaplatenými dlhmi štátu. Keď ste zamestnaný, na vás pripadá plná daňová sadzba. V priebehu roka budú tieto výdavky musieť byť zohľadnené v účtovnej závierke.

Okrem toho nezabudnite, že na voľnej nohe musí poskytnúť svoje vlastné zdravotné poistenie.

Ako vidíte, vždy je na druhej strane mince, je tu aj práca na voľnej nohe. Niektorým ľuďom je ľahšie pracovať v kancelárii, pretože existuje harmonogram, harmonogram, šéfovia a tak ďalej. Ale ak ste cieľavedomá osoba a ste unavení z práce od 9 do 5 rokov, práca na voľnej nohe bude dobrá cesta von.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár