Praktické BDSM v marketingu, alebo Naučiť sa provokovať správne

Zistili sme, že marketingové provokácie fungujú. Ak máte pochybnosti, prečítajte si článok "Trolling vedeckým spôsobom: previesť nenávisť na predaj," a tu je štúdia. Ale čo je provokácia? Ako pracuje? A prečo sú neúspešné provokácie? Ako sa im vyhnúť? Je zaujímavé Poďme.

Ak nesúhlasíte s mojimi metódami a domnievate sa, že provokovanie ľudí nie je dobré, prečítajte si tento článok s osobitnou pozornosťou. Aj keď budete vedieť, čo provokácia. V tej najhloupejšej situácii sa ocitneme, keď niekoho úmyselne provokujeme, a potom sa čudujeme, prečo sa všetko zrazu stalo tak zlým.

Čo je provokácia?

Jednoduché vysvetlenie. Provocation je prerušenie vzoru. Správanie, ktoré sa od vás neočakáva.

Komplikované vysvetlenie. Predpokladajme, že reklama je osoba, ktorá k nám prišla s obchodným návrhom. Kto je on Neznáme. Nevieme o ňom nič okrem toho, že tento podozrivý typ chce naše peniaze.

Je tiež dobré, ak sa reklama správa ako manažér predaja pre veľkú spoločnosť. Ale ona môže byť agresívnym obchodníkom na trhu a nezvaný cestovateľ. Ako si predstavujeme obchodníka? Je hovorivý, arogantný, vylezie z okna, keď je vyhodený z dverí, a leží ako šedý valach. Vedome alebo nie, reklama vylezie z kože, aby sa zmestili do tohto obrazu, aj keď jednotlivé detaily sa môžu líšiť.

Niekto hrá priateľstvo: v reklame sú deti, dôveryhodné staré ženy, ružové jednorožce a všetko. Bohužiaľ, to nefunguje. Klient si je vedomý, že v reklame ležia aj deti.

Ak priateľstvo nefungovalo, ďalšia položka už nie je taká nevinná metóda: VEĽKÉ LISTY, !!!!!!!!!!!! zakázané v reklame "Yandex" a "VKontakte".

To nie je provokácia: to všetko dokonale zapadá do vzoru správania predávajúceho, ktorý sa rozhodol správať neslušne. No, nie v devätnástom storočí, žijeme: tieto techniky už boli použité milióny krát. Niečo naozaj radikálne v tomto zmysle je už dlho zakázané zákonom.

Provokacia v reklame je správanie, ktoré nie je pre predajcov radikálne špecifické.

Ak chcete naozaj roztrhať vzory, musíte aspoň vedieť o ich existencii.

Šablóna "Každý chce moje peniaze"

Hlavným vzorom, ktorý vlastní myseľ kupujúceho aj predávajúceho, je ich spoločenská úloha. Pevne veríme, že predávajúci chce peniaze a kupujúci sa s nimi nechce zúčastniť.

Keď predávajúci dôsledne hlási, že nechce nič, celý obraz sveta sa s kupujúcim zrúti.

Podtyp tohto vzoru je myšlienka, že každý kupujúci je pre predávajúceho životne dôležitý. A ak som (klient) bude urazený a odísť, potom sa celý obchod predávajúceho zrúti.

Naj banálnejším spôsobom, ako tento model trochu rozbiť, je poskytnúť nezaujaté pozvanie. Nie je to len testovacia sonda s obmedzenou dobou platnosti, ale niečo naozaj užitočné a zadarmo. Ale toto je nebezpečný trik: zákazníci si na to rýchlo zvyknú a začnú to považovať za samozrejmosť. Táto vlastnosť zadarmo je dobre známa filantropom.

Ďalším spôsobom, ktorý spoločnosť Apple zvyčajne využíva pri svojej práci: každá prezentácia novej produktovej spoločnosti je podobná vydaniu nového filmu. Intrigy už dlho vstrekli, každý sa zaujíma o nové funkcie, spoločnosť je usilovne ticho, aj keď fotografie a popis výrobku spoilery stále unikajú do siete. Predaj sa nezačína na celom svete v rovnakom čase, ale len vo vybraných krajinách, čo značne rozčaruje obyvateľov neselektovaných. Zároveň predaj nezačína nasledujúci deň po prezentácii, ale po niekoľkých týždňoch, aby sa kupujúcim dalo postupovať.

Dokonca aj keď nie ste Apple, malé intrigy budú aj naďalej prínosom pre váš produkt: áno, samozrejme nebude taký účinok ako ich. Čakanie však umožní užívateľom trochu sa zaujímať. Len ich nesklamte. Ak ľudia čakajú, a produkt nestojí za to, potom zúrivý zákazníci budú žrať vás s drobami.

Ďalšia možnosť: salón krásy "White Garden". Podľa niektorých informácií je to jeden z najdrahších kozmetických salónov v Moskve. Žena účes náklady od 6 do 11 tisíc rubľov. Návštevy sú len na základe dohody. Za zmeškaný príjem bude musieť zaplatiť 5 000 rubľov. Ak potrebujete ostrihať do 8 hodín ráno alebo po 23:00, cena sa strojnásobí.

Takýto tuhý systém pokút je v rozpore s naším chápaním služieb orientovaných na zákazníka, ale vytvára zmysel pre elitárske služby. Tento salón sa nebojí, že zákazníci budú pobúrení a odídu. Pretože majú takéto ceny.

Typicky, marketingové obmedzenia sú postavené len na provokáciu "Nechcem vaše peniaze." Ak je vstup len pre členov klubu, zvyšok môže byť dokonca zabitý, ale vo vnútri nebudú povolené. Ak je množstvo tovaru obmedzené, potom, čo je hotový, kupujúci môže pop vás množstvo peňazí, ale stále nedostane nič.

Ako viete, obmedzenia fungujú len vtedy, ak sú skutočné. Lži len zapadá do vzoru nečestného predajcu, ktorý bude pľuvať čokoľvek, len aby vám požičal tovar.

Problémom takejto provokácie je, že to vyžaduje čas a zdroje. To trvá nejaký čas pre kupujúceho, aby sa ubezpečil, že máte dobrý produkt a želanie. Nemá zmysel zavádzať obmedzenia na mlieko do vreciek a čínske plastové kryty na telefón: toto sú príliš obyčajné veci.

Iné šablóny

Existuje iba jedna marketingová šablóna. Existujú však vzory týkajúce sa vašej oblasti činnosti alebo osobnosti.

Prečo tak šokujúca Elena Torshina? Pretože slušné obchodné ženy nepoužívajú zlý jazyk (aspoň pre veľké publikum).

Prečo šokovať Bratz bábiky? Pretože bábika by nemala vyzerať tak vzdorne. Mimochodom, šokujúce dospelých. Deti milujú všetko jasné a nevedia, čo znamená „vzdorujúci“.

Ak chcete provokovať, premýšľajte o tom, čo sa od vás očakáva, a urobte opak. Viem, že je to príliš vágne želanie, ale nemôžem pomôcť s ničím. Ja, žiaľ, neviem, kto ste a čo sa od vás očakáva.

odškodnenie

Ľudská psychika má takúto vlastnosť: sme pripravení vydržať takmer akúkoľvek bolesť, ak ju nasleduje odmena. Čím väčšia je bolesť, tým väčšia musí byť odmena. Ale je tu iná vlastnosť. Ak primeraná odmena nasleduje hneď po bolesti, každý si pamätá len potešenie a nepohodlie je vymazané z pamäti.

Neoceníme to, čo je ľahko dané. Tableta musí byť určite horká. Učenie je ťažké. Kariéra je dlhá a ťažká. Inak nezaujímavé. Ako žiť, ak nie sú žiadne ťažkosti? Čo povedať vnúčatám na jeho smrteľnom lôžku? Deti, všetko som dosiahol len preto, že som mal dvadsať rokov a strávil som ho po zvyšok môjho života. Čo chceš. Tak čo?

Bolesť a obmedzenia sú neoddeliteľnou súčasťou šťastia. Spočiatku sa ľudia vo väzení radovali z úplne obyčajných vecí: normálne jedlo, sloboda pohybu, komunikácia s priateľmi a príbuznými. Rovnaká téma bolesti a radosti, ale priniesol do extrému - prax BDSM. To je prípad, keď ľudia vedome znášajú bolesť, aby zvýšili potešenie. Menej radikálne príklady: šport a hry s komplexnými pravidlami.

Trollovia zvažujú iba tých, ktorí nedávajú náležitú kompenzáciu za ich provokáciu alebo silne prevážia palicu.

Kompenzácia má dva typy.

  • Časté je dobré. Ak urobíte niečo užitočné, môžete posmievať publikum, ako chcete. Rovnako tak už spomínaná Elena Torshina alebo Artemy Lebedev vo svojom "Kovodstvo". Ľudia si neuvedomujú výhody získané darom, ale vždy myslia na utrpenie v spojení s dávkami: „Teraz budem trpieť trochu, ale potom, keď zbohatnem, budem slávny / vyliečený / krajší / múdrejší ...“ Len nezabudnite, že pre utrpenie, ktoré potrebujete často av malých porciách dať odmenu. Inak sa diváci nudia. Inak by bol každý štíhly, vzdelaný a bohatý.
  • Špecifická kompenzácia prispôsobená špecifickému typu provokácie. Tam, kde sa dodáva bolesť, tam kompenzujte. Napríklad, vyhlásenie: "Ako dieťa ste boli škaredý. Nikdy by som si nemyslel, že by ste vyrastali v takej kráse." Je to kompliment alebo urážka? Vyrovnané provokácie vždy spôsobujú takéto zmätky. Ale zvyčajne ľudia radšej zapamätať si dobré a ignorovať zlé. Dievča si bude myslieť, že chlap ju považuje za veľmi krásnu, pretože je tak krajšia. Ale keby ju jednoducho nazval krásnou, nemal by taký účinok: je to banálny kompliment, ktorý sa zvyčajne nezdá úprimný.

Pamätajte, že vždy budú ľudia, pre ktorých bude kompenzácia nedostatočná, a budú pobúrení. Len ich ignorujte.

Súvisiace okolnosti

Skutočnosť, že sa za určitých okolností javí ako poburujúca provokácia, v iných môže byť normálna a prípustná. Nahý muž na ulici je poburujúci. Je vo vlastnej posteli - normálne. Neophyte učí skvelých profesionálov - drzý blbec. Chladný profesionál, ktorý učí nových ľudí, je učiteľ.

Premýšľajte o okolnostiach, keď provokujete, ale buďte pripravení na to, že ich nebudete môcť vziať do úvahy. Existujú ľudia, ktorí reagujú negatívne na najčastejšie veci, sú ľudia v zlej nálade, nie sú pre vás známe kultúrne charakteristiky, na konci sú len trollovia.

Vedec Matt Taylor, prvýkrát v histórii, ktorý zasadil sondu na kométu Churyumov-Gerasimenko, bol ťahaný jednotlivými feministami košele so ženami v sexuálnych pózach. Povedali, že takéto obrazy znamenajú neúctu a objektívnosť - vnímanie ženy výlučne v úlohe sexuálneho objektu. Myslím, že nie je potrebné vysvetľovať, že vedec si nemyslel, že by nikoho urazil.

Rýchly odkaz na druhy provokácií

Keď som začal písať tento článok, sekcia bola nazvaná "Úplný zoznam typov provokácií." Ale v procese som si uvedomil, že to bola absolútne ohromujúca úloha. Zakaždým, keď som si myslel, že je to všetko, spomenul som si na pár ďalších. Horšie je, že je tu stále a špecifické provokácie, podobne ako slovo "neger", ktorý zistí, že urážať nikoho, okrem Afroameričanov. Takéto provokácie založené na kultúrnych vlastnostiach nemožno klasifikovať.

Takže adresár je stručný. Existuje omnoho viac provokácií, dal som len tie najrozumnejšie a najčastejšie používané.

Predvádzanie

Bragging - pohroma ľudstva. Všetkým, s ktorými sa stretávate, doslovne hovoríte: "Ja som lepší ako vy", než ho vyprovokujete k negatívom a na oplátku nič nedostanete. Odporučil by som robiť bez neho vôbec, ale ak naozaj chcete - chváliť sa, jednoducho nezabudnite dať divákovi kompenzáciu.

Chváliť sa môžete vytvoriť vysoké očakávania. Ak sa nazývate najlepším copywriterom, klient dúfa, že nie ste o nič horší ako Ogilvy. Inzerujete svoju jedáleň a sľubujete, že klient dostane nezabudnuteľné potešenie. Už si predstavoval francúzsku kuchyňu a elegantné interiéry, ale bohužiaľ - to je len obyčajná jedáleň na okraji mesta.

Zvlášť zlý nápad - chváliť sa s nárokom na originalitu.

Zamerané dievča sa volá kráľovná "VKontakte". Vážne? Zostávajú s tým ostaní brankári? Ak nie, potom kto ju korunoval?

"Náš tím superhrdinov je pre vás v zhone," sľubuje poradenská firma. Dúfam, že sa objavia v trikotoch a tečúcich plášťoch.

Kompenzácia. Bragging funguje dobre, keď je klient mladý, naivný a nechápe, čo je dobré a čo je zlé. Zvyčajne sa to používa pri tréningoch - pozrite sa, ako som v pohode. Budete absolvovať môj tréning a stanete sa tiež jedným. V iných prípadoch sa chváli škodí.

To sa však týka len tých situácií, keď ste vážne. Vychvaľovanie je dobre kompenzované vlastnou iróniou. Prečítajte si tlačové správy "Art. Lebedev Studio" (príklad) od roku 2000 do roku 2003. To je vynikajúci príklad chvály, tak silne zmiešaný so seba-iróniou, že nie je vnímaný ako vychvaľovanie vôbec.

ohodnotenie

Keď dáte hodnotenie, poviete všetkým, že ste tu najšikovnejší. Týka sa to nielen kritiky, ale aj chvály. Raz som videl recenziu môjho článku (bola to rozsiahla štúdia, ktorá ma stála pol roka života, hromady času a nervov): „Nie je to zlé. Autor má skvelý štýl.

Existujú dva aspekty hodnotenia. Po prvé, ten, kto je hodnotený (jeho priatelia, nasledovníci a sympatizanti), sa na ňu môže uraziť. Ak je to neživý objekt, potom tí, pre ktorých je dôležitý, budú urazení. Odhadujeme mesto - miestni ľudia budú urazení, Apple - Apple fanúšikov, Pushkin - vlastenci.

Samostatne sa hodnotia posvätné predmety, ktoré sa zvyčajne hodnotia len jedným spôsobom: nacizmom, genocídou a drogovou závislosťou. Hoci dobré výsledky stále dávajú glutamát sodný. Tu môžu byť dôsledky nepredvídateľné. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou, holivar jednoducho začne.

Kompenzácia. Odhady sú kompenzované expertmi. Keď dáte kompetentné a podrobné hodnotenie niečoho, vaše publikum začne myslieť, že ste tu naozaj najchytrejší. Samozrejme, okrem tých, ktorí boli pobúrení. Ale je to nevyhnutné zlo.

Nikdy nehodnotiť vlastné vlastnosti osoby: vzhľad, výška, vek, pohlavie, národnosť, vonkajšie znaky. Je to príliš osobné a nie je ničím kompenzované. Ale charakter môže byť hodnotený. "Toto je prekvapivo nepríjemná osoba" - áno. "Tento muž je ruský, takže má prekvapivo nepríjemný charakter" - nie.

obscénnosť

Patrí medzi ne mate, sex a určité fyziologické prejavy.

Môžete ich použiť, ale s mimoriadnou opatrnosťou.

Špecifická kompenzácia za mat - emócie. Zdá sa, že ste tak nadšeni, že slová cenzúry už nestačia, v kurze boli obscénne.

Erotika a nepríjemná fyziológia kompenzujú buď iróniu, alebo naopak prísny vedecký prístup.

Ako príklad vedeckého prístupu k obscénnosti si prečítajte článok o coprolites na Wikipédii.

tabu

Tam sú témy, z ktorých jedna zmienka, aj bez ratingu, spôsobuje negatívny výsledok. Predaj drog, sexuálna deviácia, to všetko.

Kompenzácia. Takéto témy sú zmiernené iba tým istým vedeckým prístupom. Príklad vedeckého prístupu k reklame na drogy.

Meno rodiny

Znalosť je porušením pravidiel etikety. Slovo "známosť" možno doslovne preložiť ako "nepotizmus". Byť oboznámený, predstierať, že ste blízki priatelia s neznámym čitateľom. Najčastejším príkladom je výzva na „vás“ v reklame. Patrí sem aj liečba „dievčat“ dospelým ženám a „chlapcom“ - mužom.

Musím povedať, že dôvera je veľmi silná, ale musí sa používať opatrne. Ľahko sa dá prekonať a spôsobiť negatívne. Horšie je, že v rôznych sociálnych skupinách existujú rôzne koncepcie známosti. Takmer všetci novinári sa napríklad odvolávajú na seba, bez ohľadu na pohlavie a vek, a nepovažujú to za známe. A vo vedeckej oblasti, naopak, aj profesori na "vy" sa obracajú na najmladších študentov.

Urobte si čas na sociologický výskum. Nájdite fórum, na ktorom komunikuje vaša cieľová skupina, a pozorne sledujte, ako spolu komunikujú. Aké slová sa používajú. Ako najpopulárnejší komentátori hovoria. Ako tie, ktoré všetci nenávidia. Aká je ich špecifická terminológia. V tomto prípade sa môžete ľahko vydávať za svoju vlastnú a nepreberať palicu.

odškodnenie, Znalosť je kompenzovaná naliehavosťou. Dokonca môžete byť veľmi oboznámení, ak predstierate, že nie je čas na dlhé vysvetlenia.

Bolo by divné použiť odvolanie "vy" vo výraze "Nevhodné - zabiť!"

Namiesto záveru

Buďte pripravení na to, že po prvýkrát nebudete úspešní. Vykonajte testy, zmerajte výsledky. Naučte sa všimnúť si provokácie iných ľudí a sledujte reakciu. A vždy pamätajte, že v prípade núdze máte tlačidlo "odstrániť príspevok".

Zanechajte Svoj Komentár