Ako odstrániť z textu extra artistry

Budem vysvetľovať, ako bez toho, aby bol editor, obchodné a blog vlastník môže nezávisle posúdiť význam umeleckých techník používaných v článkoch.

Dozviete sa:

  • ako čitateľ vo vhodnej forme na prezentáciu informácií, pre ktoré začal čítať;
  • ako nájsť problémy v chutných textoch s dostatočným významom.

Chutným textom mám na mysli ten, ktorý prináša radosť, príjemný pocit, ako z dobrej umeleckej knihy. Nie každý má rád tento termín, ale nechajme ho viesť :-)

Kúsky chutných textov

Keď autor vytvorí text, chce čitateľovi oznámiť určité myšlienky a pocity.

V záujme takéhoto efektu autor pracuje nielen na význame, ale aj na prezentácii každej „správy“: formy, intonácie, umiestnenia akcentov a použitia umeleckých techník. Existuje však veľké nebezpečenstvo, že všetky snahy budú plynúť nesprávnym smerom.

Autor bojuje v čele dvoch klanov:

  • prvý je zodpovedný za hlavnú myšlienku, ktorá neumožňuje, aby sa text rozpadol do samostatných epizód a opisov uvažovania, ani mu neumožňuje plaviť sa do iného prístavu, aby hovorili o niečom zaujímavom, ale nevhodnom;
  • druhá sa snaží vdýchnuť do textu život, dať slovám určité odtiene, ukázať pohyb deja a jednoducho ho diverzifikovať.

Ak je v umeleckom texte forma oceňovaná predovšetkým v komerčnom texte - obsah. V blogu by mali byť jazykové techniky v službe dôležitým textovým myšlienkam, a nie zamaskovať myšlienky, odvádzať pozornosť od podstaty a vytvárať medzery pre nezrovnalosti.

Často sa môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí predpokladajú, že každý môže zvládnuť opravu bytu. Ale verte mi, páni, oprava - toto nie je pečenie rúry, aj keď by ste mali byť schopní robiť koláče.

Oprava je veda znásobená oceánskou profesionalitou majstrov a veľkou láskou k práci. Tak to bolo a bude vždy.

Napríklad v dávnych dobách boli nádherné pyramídy postavené takým spôsobom, že teraz, vyzbrojení najnovšími nástrojmi a technológiami, je takmer nemožné dosiahnuť podobný výsledok. Čerpanie základne vzhľadom na nulovú značku je len 50 mm a podľa našich SNiPs môže odchýlka dosiahnuť 140 mm.

Kto je taký majstrovsky postavený: pozemšťania alebo cudzinci? Nie je to známe, ale boli to určite ľudia, ktorí boli hrdí na svoje povolanie a vždy sme z nich mali príklad.

Príklad kúsok lahodného textu a máte taký blog?

Keby som mal informačnú knihu o práci stavebných a opravárskych brigád, bol by som na takéto rozprávanie psychicky pripravený a naučiť sa informácie. Ale prečo by som sa mal poučiť z blogu o nuanciách výstavby pyramíd, prečo tieto paralely porovnania? Zdá sa, že som prišiel na prednášku pre budúcich brigádnikov, ktorí ešte neboli plne inšpirovaní mocou svojej profesie.

Autor je príliš unesený „umeleckým“ dielom.

Ak chcete napraviť situáciu, musíte znížiť stupeň romantiky a pridať ďalšie praktické výhody.

Keď nás klient požiadal, aby sme vymenovali vzorec pre úspešnú opravu. Možno žartoval, ale zasiahol právo na cieľ, naozaj máme taký vzorec, tu je:

Úspešná oprava = veda * (profesionalita + láska k práci).

To je to, čo zostalo z lahodného textu po úprave, bolo viac nasýtené a získalo iné kúzlo.

Všetky najdôležitejšie sa musia posunúť dopredu. Čitateľ blogu nebude dlho zbierať všetky umelecky skryté významy z textu, takže slúžiť dobroty v dávkach, aby nedošlo k preplneniu.

Ako to nepreháňať s korením na text

Umelecké prostriedky - nie príloha k textu, ale jeho obsah. Každé slovo by malo byť použité na mieste, najmä pre blog, pretože strata účastníka je jednoduchšia ako nájdenie.

Kritériá hodnotenia relevantnosti jazykových techník používaných v textoch blogu:

Umelecké triky

príklady

Príliš dlhá lyrická odchýlka

Podrobne som ich opísal na príklade egyptských pyramíd, ale ukážem ešte jeden prípad.

zle:

Môže byť použitý starý liatinový kúpeľ druhý život! Dokonca aj keď na kúpeli žiadne tváre môže podmarafetit spôsobom. Voľba metódy obnovy bude závisieť od defektov sa podarilo hromadiť vaňa.

problém:

Príliš dlhý úvod, čitateľ si môže myslieť, že cez tento háj sa nedostal k veci.

opraviť:

Druhý život Starý liatinový kúpeľ môže byť podávaný so smaltom, tekutým akrylom alebo akrylovou vložkou (mimochodom, elektrické varné kanvice sú tiež vyrobené z akrylu, pretože napriek jeho syntetickej povahy je pre ľudí absolútne neškodný). Ďalej uvedieme, v ktorom prípade bude tento spôsob obnovy kúpeľa vhodný.

Dôvod pre dvojciferné interpretácie

zle:

Čínske batérie sú potomstvo Najnovšie úspechy práškovej metalurgie, vo svojich kompozíciách sú veľmi často používané plastové a hliníkové prášky.

problém:

Môže byť pocit, že čínske batérie sú najlepšie.

opraviť:

Čínske batérie sú číra bolesť hlavy pre ich majiteľov odporúčame, aby ste sa s nimi nestretli. Môžu byť rozpoznané podľa hmotnosti. títo potomstvo Prášková metalurgia je získaná veľmi ľahká, pretože často používa plastový a hliníkový prášok.

Podtext je zameraný na problémy spoločnosti, nie na problémy zákazníka

zle:

Je veľmi dôležité správne merať vaňu, aby sa pre ňu objednala akrylová vložka, ktorá sa stane ako rukavice, rovno na nose.

problém:

Podtext: "Máme veľmi ťažkú ​​a zodpovednú prácu," dojem je, že každý klient je len ďalšou bolesťou hlavy.

Všimol si rovnaký problém na príklade pyramíd?

opraviť:

Vykonávame merania z kúpeľne, aby sme si mohli objednať vložku zo sanitárneho akrylátu, ktorý bude stáť v liatinovom kúpeli ako rukavica. Máme tento obchod ručné pretože vložka je vyrobená ako celok a po opustení dopravníka s ňou nemôžete robiť nič.

Jasné zameranie na negatívne

zle:

Ak ste pripravení na krásu priestor obetovania WC miestnosť, môžete inštalovať skryté batérie, majú pravdu vyrastú zo steny.

problém:

Negatívna farba.

opraviť:

Vo veľkej toalete, môžete inštalovať skryté batérie, vyzerajú veľmi efektívne: priamo zo steny výtok a držadlá pre riadenie.

hádanky

zle:

Prírodný mramor nebude schopný previesť a desatinu trápenia ktoré stoja dôstojné kúpele z lisovaného mramoru. Môžu ponoriť sa do neprirodzeného prostredia a dokonca aj na tvrdých podkladoch.

problém:

Žiadne špecifiká, možno len hádať, čo sa myslí.

opraviť:

Kúpeľ z tvarovaného mramoru sa môže najprv umyť vriacou vodou a potom sa ihneď naleje ľadovou vodou, môže sa tiež ponoriť do kyseliny alebo zásady a nakoniec sa nechá spadnúť na betónovú podlahu. Prírodný kameň by nestál krutého mučenia.

Žiadny výstup alebo generalizácia

zle:

Elektronický mixér vyzerá jeho brat - jednopáková batéria, ale iba smoliar páka.

problém:

Nie každý čitateľ, ktorý čítal o absencii páky na elektronickom mixéri, bude pokračovať v logickom myslení. Bude spoľahlivejšie dať mu pripravený záver.

opraviť:

Elektronický mixér toľko šikovnýže nepotrebuje páku, ako v bežnom mixéri. Akonáhle vo svojom zornom poli okamžite si vezmite ruky pútavé, že je čas dodať vodu, ale stojí za to odstrániť ruky - zablokovať ju.

Všetko ostatné je krásne a umelecké, nie je možné len použiť, ale potrebné, čím je text zaujímavý a naozaj chutný. Ak váš blog práve zverejnil články bez vyššie uvedených „chýb“, potom vám blahoželám!

Pri návrhu podlahy kúpeľne a WC vytvoríme hydroizolačnú vrstvu, ktorá pri úniku pôsobí podobne záchranný čln.

Kým ty preteky k ich vnútorným žeriavom, aby ich blokovali a zbierali vodu do vedra, pretečili brehy Amazonky, hydroizolácia bude fungovať: Nedovoľte, aby sa steny a podlahy namočili. Preto si môžete byť istí, že povrch od susedov nižšie.

Príklad chutného textu bez „chýb“

Namiesto výstupu

Autor nemôže so 100% presnosťou odhadnúť, ako bude jeho text vnímaný, pretože pachuť je ovplyvnená životnou skúsenosťou a náladou čitateľa v čase čítania textu.

Ale sú veci, ktoré môžu určite pokaziť aj tie najšikovnejšie texty, takže si tento článok ponechajte na svojich sociálnych sieťach a vráťte sa k nemu pri čítaní textov pripravených na publikovanie v blogu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár