Ako zvýšiť ceny svojich služieb a nestratiť zákazníkov: 7 tipov na podnikanie

Cieľom akéhokoľvek online obchodu je zisk. Nie je to prevádzka, nie konverzia, a ani počet vedení. Peniaze - to je to, čo robí podnikateľov objavovať otvorené priestory internetu a investovať úsilie do zlepšenia vyššie uvedených metrík. Niekedy však ani tieto opatrenia nestačia. Niekedy, aby sa zvýšili zisky z podnikania, musíte zvýšiť ceny. Ako to urobiť rýchlo a bezbolestne, zatiaľ čo nestráca boväčšina zákazníkov? Čítajte ďalej.

1. Pridajte niekoľko ďalších možností za rôzne ceny.

Povedzme, že predávate nejakú užitočnú aplikáciu, napríklad antivírus. Jeho cena je 1000 rubľov, vrátane aktualizácií a technickej podpory v priebehu roka. Aké možnosti môžem pridať k tomuto produktu?

  • Možnosť Rozpočet - 700 rubľov - bez aktualizácií a technickej podpory.
  • Možnosť Medium - 1000 rubľov - s aktualizáciou a technickou podporou (vaša aktuálna ponuka).
  • Vážená možnosť - 1500 rubľov - s podporou, aktualizáciami a niekoľkými užitočnými doplnkovými funkciami.

Skutočným príkladom je stanovenie ceny americkej služby za vytvorenie kompromisov:

Výhodou tejto stratégie je, že vaši užívatelia si vždy môžu vybrať nižšiu cenu. Zároveň budú určite tí, ktorí budú súhlasiť s drahšou službou s pokročilými funkciami. Výsledkom je, že nielenže nepôjdete do mínusu, ale aj zvýšite svoje zisky, pretože „drahí“ zákazníci vám prinesú dvakrát toľko ako je obvyklé.

Upozorňujeme, že pomocou tejto taktiky by ste mali vždy monitorovať účinnosť vykonaných zmien. V niektorých výklenkoch si nikto nevyberie najlacnejšiu možnosť. V iných, naopak, nikto si nevyberie príliš drahé.

Ak chcete pochopiť, či by ste mali používať túto taktiku, vykonajte malý experiment. Vytvorte dva varianty vášho produktu alebo služby. Prvá možnosť je vaša existujúca ponuka. Druhá možnosť je rovnaká, ale s miernym zlepšením. Zvýšte cenu posledného (skúste ho zdvojnásobiť) a pozrite si štatistiky. Ak ste úspešný, neváhajte si ho podať.

2. Nahraďte vysoko cenovo dostupné výrobky lacnými.

Kedysi dávno McDonald's spustil kampaň, v ktorej sa v reštauračnom reťazci objavilo tzv. „Dollar Menu“ - všetky produkty sú jeden dolár. Táto akcia trvala dlho, ale potom, keď sa zvýšili ceny hovädzieho mäsa a iných výrobkov, majitelia franchisingu doslova prosili McDonald's, aby to odmietli.

To sa však nestalo. Namiesto úplného odstránenia "Dollar menu", bol rozšírený a premenovaný na "Dollar menu a ďalšie" (Dollar menu a ďalšie). Všetky drahé výrobky boli nahradené lacnejšími: malá sóda ($ 1) a malé hranolky ($ 1) boli odstránené z menu a zmrzlina ($ 1) a cookies ($ 1) boli pridané miesto. Prečo to robili? Je to veľmi jednoduché - zmrzlina a sušienky stojí menej ako sóda a hranolky a zisky prinášajú viac.

Tu je obrázok, ktorý ukazuje, ako vyzerá „Dollar Menu and More“:

Ak predávate produkt (a nie službu), môžete túto metódu jednoducho implementovať. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť dobrého dodávateľa a nahradiť drahé výrobky za nižšie náklady s lacnejšími.

3. Zvýšte vnímanú hodnotu produktu.

Urob si svoj produkt cennejšie v očiach užívateľov a môže úplne bezpečne zvýšiť cenu na to. príklad:

„Stalo sa ešte dokonalejším“ - to je dôvod, prečo zvýšili cenu. Hoci stará kvapalina bola pravdepodobne ešte vo fľašiach. Zloženie bývalého benzoylperoxidu a kyseliny salicylovej - látok, ktoré možno nájsť vo väčšine fondov na liečbu akné. To všetko však nie je dôležité - želaný efekt bol dosiahnutý, zostáva len zaistiť pár reklamných plagátov s celebritami.

A čo môžete urobiť pre zvýšenie vnímanej hodnoty vášho produktu alebo služby? Pokúste sa nasledovať vedenie Proactiv +. Pozrite sa na svoj produkt a nájdite výhody, ktoré ste ešte nepoužili ako základ pre vašu ponuku. Možno poskytujete podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni? Alebo, napríklad, je tu veľmi užitočný tréningový kurz spojený s vašou aplikáciou, ktorý by jednotlivo stál klienta oveľa viac? Premýšľajte o výhodách, ktoré má váš produkt, vyberte jeden z nich a použite ho ako ospravedlnenie na zvýšenie cenovky.

4. Ponúknite svojim zákazníkom „pevnú cenu“

Priemysel, ktorý túto metódu neustále využíva, sú energetické spoločnosti. Ceny elektriny potom klesajú, potom sa zvyšujú, často dosť náhle. A aby ich zákazníci nešokovali nečakanými číslami, tieto spoločnosti im ponúkajú drahšie, ale zároveň bezpečnejšie sadzby. Tým nielenže pomáhajú spotrebiteľom bezbolestne prežiť nárast cien, ale aj zvyšujú ich lojalitu.

Príkladom takejto spoločnosti je americký dodávateľ elektrickej energie BounceEnergy:

Čím dlhšia je platnosť zvolenej tarify, tým vyššia je jej cena. 6 mesiacov - 9,8 dolárov. 12 mesiacov - 10,5. Vybrali by ste si sami: zaplatiť o niečo drahšie a nespoliehať sa na večné skákanie alebo dúfať v šťastie? Myslím, že mnohí budú prikláňať k prvej možnosti.

5. Upozornite na zvýšenie cien vopred.

Ak je vaša spoločnosť populárna a často sa na ňu vzťahuje tlač, určite nám povedzte, že budete zvyšovať ceny. Týmto spôsobom môžete znížiť mieru prekvapenia a zastaviť všetky ďalšie diskusie a nedôvery. Upozorňujeme, že vaše upozornenie by nemalo obsahovať výhovorku. Naopak, byť úprimný a otvorený. Ako príklad, austrálsky Burger to robí:

6. Platiť za dopravu a doplnkové služby.

Nie je nič zlého na tom, že si vyberiete poplatky za doručenie. Hlavná vec je byť čo najrýchlejší a nie príliš drahý. Pokúste sa zaviesť bezplatnú prepravu pri objednávke určitého množstva - táto jednoduchá metóda vám prinesie dobrý nárast priemernej kontroly. Ak predávate službu, skúste pridať ďalšie platené možnosti. Napríklad mnohí nezávislí prevádzkovatelia účtujú mimoriadne poplatky za urgentné projekty. Možno ste tiež prišli s niečím takým?

Príklad zo zahraničného internetového obchodu, ktorý ponúka bezplatné balenie pyžamá:

A kto chce VIP balík v krásnej darčekovej krabičke, musíte zaplatiť 5,99 dolárov:

7. Postupne zvyšovať ceny

Chcem vás len upozorniť, že táto technika nefunguje vo všetkých typoch podnikania. Ak napríklad váš zisk závisí od vašej aktivity na sociálnych sieťach, nemali by ste ho používať. Prečo? Pretože jeden frustrovaný človek, ktorý sa neustále zdokonaľuje, môže rýchlo pritiahnuť pozornosť a nájsť stovky a dokonca tisíce podobne zmýšľajúcich ľudí.

Avšak v iných výklenkoch môže byť táto metóda veľmi účinná. Vezmite si napríklad slávny reťazec kaviarní Starbucks. V minulom roku zvýšili cenu balenej kávy o 17% v kaviarňach a 12% v obchodoch. Prečo im tieto kroky nepriniesli stratu? Existujú dva dôvody: 1. Starbucks zákazníci sa nestarajú o zvýšenie cien, to sú úplne sebestační ľudia, ktorí si môžu dovoliť navštíviť toto zariadenie; 2. Starbucks zákazníci sú pevne závislí na svojich produktoch. Takže, ak sa rozhodnete postupne zvyšovať svoje ceny, postupne zvyšovať a, čo je najdôležitejšie, nezdieľať. Nie ste Starbucks, nemusíte byť odpustení za takúto drzosť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár