Ako sledovať počet a zdroje vedie: krok-za-krokom inštrukcie s screenshoty

Web analytics je základom úspešného online obchodu. Neustále o tom hovoríme v našich článkoch a dokonca sme nedávno vytvorili infographic na túto tému. V dnešnom článku vám povieme a jasne vám ukážeme, ako sledovať štatistiky o potenciálnych zákazníkoch. Po prečítaní budete môcť samostatne inštalovať všetky potrebné kódy a identifikátory (bez kontaktovania SEO agentúry) a začať sledovať najúčinnejšie kanály na prilákanie zákazníkov. Ale skôr, než sa dostaneme k hlavnému bodu, pochopme základy.

Čo sú hlavné štatistiky?

Olovo je akýkoľvek kontakt so spoločnosťou potenciálneho zákazníka, či už ide o hovor, žiadosť alebo správu v online rozhovore. Vedúce štatistiky sú ich počet a zdroje.

Dôležité upozornenie

Nasledujúce pokyny sú založené na príklade našej vlastnej stránky. V nej popíšeme 4 kanály, ktorými nás vedú:

  1. Online chat Jivosite
  2. formulár na spätné volanie
  3. objednávkový formulár služby
  4. priame volanie do kancelárie

Väčšina stránok používa rovnaké kanály, takže všetko, čo musíte urobiť, je zopakovať akcie, ktoré sme opísali a užívať si výsledok.

No, v podstate všetko. Začíname

Chat Jivosite Live

Ak chcete sledovať zdroje potenciálnych zákazníkov, ktoré sa používajú prostredníctvom online chatu Jivosite, musíte použiť službu Google Analytics. Preto sa musíte najprv zaregistrovať, ak ste to ešte neurobili (ak ste registrovaný, tento krok preskočte).

Tu Vám ponúkneme dve metódy sledovania: starú verziu Google Analytics a novú - Universal Analytics. Rozdiely medzi verziami je možné vidieť na obrázku nižšie. Odporúčame vám však, aby ste si hneď vybrali UA, pretože spoločnosť Google sľubuje, že ju do konca roka dobrovoľne transplantuje.

Po vyplnení všetkých polí kliknite na položku „Získať ID sledovania“.

Potom budete požiadaný o prijatie licenčnej zmluvy. Akceptovať.

Dostaneme kód sledovania.

Musí byť vložená do šablóny vašej webovej stránky. Ak to chcete urobiť, prejdite na ovládací panel pre správu a postupujte podľa tejto cesty:

  1. Ak máte Joomla: your_domain / templates / template_name / index.php
  2. Ak máte Bitrix: your_domain / bitrix / templates /name_name / header.php

Otvorte šablónu a vložte kód sledovania hneď za úvodnú značku (ako je znázornené na obrázku nižšie).

Podobne nastavte kód JivoSite. Môže byť zadaný bezprostredne po kóde Google Analytics alebo pred ním, nezáleží na tom. Potom musíte nastaviť ciele v službe Google Analytics.

Ak to chcete urobiť, prejdite na kartu Správca a kliknite na položku Ciele.

Potom vytvorte nový cieľ.

Môžete nastaviť cieľ pre vzor a môžete ho nastaviť manuálne. V našom prípade potrebujeme druhú možnosť.

Píšeme názov cieľa (vyberte si tú, ktorú potrebujete z nižšie uvedenej tabuľky z fóra Jivosite):

Cieľové ID

účinok

Zákazník si vyžiadal chat

Požadovaný chat

Formulár sa klientovi zobrazí, keď nie sú online prevádzkovatelia.

Zobrazí sa formulár offline

Klientovi sa zobrazí aktívna pozvánka.

Zobrazí sa aktívne oznámenie

Klient zatvoril okno aktívneho pozvania kliknutím na tlačidlo "-"

Aktívne pozvanie bolo zamietnuté

Vytvorí sa dialóg s klientom

Chat bol vytvorený

Klient prijal aktívnu pozvánku napísaním správy v odpovedi.

Preaktívna pozvánka bola prijatá

Klient odoslal správu, keď neboli online žiadni operátori

Odoslaná správa offline

Napríklad, požiadavka klienta „Chat“:

Vyplňte polia, ako je zobrazené nižšie. V stĺpci "Akcia" píšeme to, čo je napísané v pravom stĺpci tabuľky oproti zvolenému cieľu.

All. Cieľ "Chat vyžiadaný klientom" je nakonfigurovaný. Ostatné ciele uvedené v tabuľke sú nakonfigurované rovnakým spôsobom.

Kde môžem zobraziť štatistiky o prispôsobených cieľoch?

Ak chcete zobraziť počet potenciálnych zákazníkov, ktorí sa prihlásili prostredníctvom služby Jivosite, prejdite do služby Google Analytics (konverzie - ciele - prehľad), vyberte požadovaný cieľ a časové obdobie, ktoré vás zaujíma.

Ak chcete zobraziť zdroje potenciálnych zákazníkov, na tej istej stránke vyberte kartu Zdroj alebo kanál.

Poznámka: Pomocou tejto metódy môžete sledovať počet a zdroje elektród, ktoré prešli akýmkoľvek kanálom, nielen z Jivositu. Stačí si vybrať požadovaný cieľ a vidieť. Nebudeme sa teda ďalej opakovať.

„Objednať službu“ a „Objednať hovor“

Ak chcete sledovať udalosti, ako sú kliknutia, odoslania formulárov, kliknutia na adresu URL atď., Môžete použiť službu Yandex.Metrika.

Registrujeme sa v Yandex. Registrácia je podobná registrácii v službe Google Analytics.

Získajte a nainštalujte kód sledovania. Všetko je rovnaké ako v GA, tentokrát je potrebné vložiť ho na samom konci stránky, pred zatváracím tagom.

Ak chcete sledovať udalosti, musíte nastaviť ciele. Ak to chcete urobiť, otvorte editáciu počítadla z hlavnej stránky Yandex Metrics.

Prejdite na kartu Ciele.

Pridať nový cieľ.

Ak chcete sledovať udalosti volania a odoslať formuláre (príkaz na objednávku / servisnú objednávku), vyberte cieľ typu udalosti. Vyplníme polia, zadáme názov a identifikátor cieľa, musí byť jedinečný a nesmie byť nájdený na iné účely, inak bude štatistika odstránená nesprávne.

Viac informácií o tom, ako nastaviť všetky ostatné typy cieľov, nájdete tu.

Potom vložte tento identifikátor na stránku tak, aby sa pri vykonaní akcie preniesol na server Yandex. Aby ste to mohli urobiť, musíte v kóde, ktorý sa zobrazí, zadať atribút onclick a odoslať formulár z lokality. Na príklade našej stránky vyzerá tento kód takto:

kde:

485595 - číslo počítadla Metriky
OTPRAVKA_ZVONKA - náš identifikátor cieľa

Teraz, stlačením tlačidla "Odoslať" vo formulári na spätné volanie sa identifikátor prenesie do Metriky.

Robíme aj s poradím služieb.

Zavolajte do kancelárie

Ak chcete sledovať hovory na telefón v kancelárii, môžete použiť (a osobne sme použili službu Sledovanie hovorov pred zavedením bezplatného čísla 8-800). Ak si vyberiete túto možnosť, experti na sledovanie hovorov sami nainštalujú na vašu stránku počítadlo Google.Analytics (ak nie je nainštalované) a dynamický kód na výmenu telefónneho čísla. Služba je platená, ale sotva môžete nájsť bezplatnú náhradu. Existujú aj iné podobné služby, ale presne sme to využili, takže o ostatných nebudeme nič hovoriť.

Takto bude váš prehľad vyzerať podľa počtu a zdrojov potenciálnych zákazníkov, ktorí vás telefonicky zavolali, ak používate funkciu Sledovanie hovorov:

Web analytics je naším všetkým

Dúfame, že tento materiál bude pre vás užitočný. Aspoň na tento účel bol vytvorený. Na záver chcem povedať ešte jednu vec. Robte pravidelne webovú analýzu. Zbierajte štatistiky prevádzky a vedenia, sledujte sociálne siete, robte testovanie A / B. Verte nám - ľuďom, ktorí v tomto podniku už dlho varia - bez týchto akcií je takmer nemožné uspieť v internetovom marketingu. Veľa šťastia!

Ak bol tento materiál pre vás užitočný, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Pozrite si video: Ako fungujú asistenti vodiča na Suzuki Vitara? Alex ŠTEFUCA (Apríl 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár