Aký obsah vnímajú ľudia ako užitočné?

Mnohí internet marketingu pochopiť: nie je nič účinnejšie ako obsah, ktorý publikum považuje za užitočné pre nich. Je to on, kto vytvára predaj a zvyšuje predaj. Ale aby ste ho vytvorili, musíte najprv pochopiť, aký druh obsahu vaše publikum považuje za užitočné. Ponúkame Vám 12 charakteristík takéhoto obsahu.

Obsah:

  Užitočný obsah je ...

  1. Obsah bol zameraný výlučne na cieľovú skupinu. Ak píšete "pre všetkých" - píšete "pre nikoho."

  2. Riešenie problémov ľudí. Pochopte, aké sú naliehavé problémy predstaviteľov vašej cieľovej skupiny - a navrhnite riešenia.

  3. Ovplyvnenie emocionálnej úrovne. Mnohé z našich rozhodnutí, bez ohľadu na to, ako sa cítime inak, sa robia pod vplyvom emócií. Spôsobujú „správne“ emócie ľudí.

  4. Popisujúce rozpoznateľné situácie. Aké sú vaše cieľové skupiny, ktorým čelia každý deň alebo často? Ak poznáte odpoveď na túto otázku - máte v ruke trumfovú kartu. Popíšte situácie, v ktorých vaši čitatelia poznajú seba, svoj život. Ak si ľudia uvedomia, že ich skúsenosť je podobná vašej, začínajú predpokladať, že im môžete dať veľa užitočných vecí, pretože dobre rozumiete ich životom a obavám.

  5. Obsah, v ktorom zdieľate zaujímavé príbehy s ľuďmi.

  6. Popis najlepších postupov, ktoré ponúkajú najúčinnejšie riešenia zložitých problémov.

  7. Nehovoriac, ale "ukazovať". Netreba hovoriť: naša spoločnosť je tím profesionálov. Treba povedať: máme 150 úspešných projektov a sú úspešní, pretože ...

  8. Obsah, v ktorom sú zložité veci vysvetlené jednoducho.

  9. Obsah, ktorý vám odpovedá na vaše otázky. Spýtajte sa svojho obchodného oddelenia, aké otázky ich zákazníci často kladú. Odpovedzte na tieto otázky.

  10. Obsah vytvorený na hranici viacerých žánrov. Nebojte sa zmiešať rôzne typy obsahu. Ak píšete revíziu nového digitálneho modulu gadget, ilustrujte text pomocou infografiky s pokynmi krok za krokom. Urobiť videá časťou textu. Použite všetky formáty, ktoré môžu zvýšiť záujem publika o materiál: ak opisujete dialóg, napríklad s jedným z vašich klientov, prečo to neurobiť v komickom formáte?

  11. Cool obsah. Obsah, spôsobujúci útok smiechu, chcem okamžite zdieľať v sociálnych sieťach. Tam je, samozrejme, jeden "ale": často, zábavné materiály vytvárať veľa rassharivaniya a rád (ľudia ako humor a prekvapenie), ale nevytvárajú vedie. Nedovoľte, aby vás to obťažovalo. To je len na prvý pohľad, obsah napísaný "pre zábavu" je zbytočný z hľadiska generovania olova. Nepriamo, tieto materiály tiež pracovať na olovo generácie: ak sa stanete záujem o jeden materiál na svojom blogu, užívateľ ide čítať ostatné.

  12. Obsah, ktorý chcete zobraziť priateľom a známym. Toto je možno najistejší znak toho, že ľudia považujú váš materiál za užitočný. Počet podielov - snažte sa ho zvýšiť.

  Zanechajte Svoj Komentár