25 efektívnych spôsobov ako posielať obsah

V podmienkach tvrdej konkurencie, ktorá dnes prevláda v blogosfére, je veľmi ťažké pritiahnuť a udržať čitateľov. Nové blogy sa po daždi javia ako huby a tento proces sa nedá zastaviť. Ako prežiť v tomto divokom boji? Ako vyniknúť z pozadí svojich konkurentov, ktorých počet sa každým dňom stáva čoraz viac?

Už sme hovorili o tom, aké dôležité je vytvárať vysokokvalitný obsah a nikdy ho nebudeme unavovať opakovaním. Obsah je základom vašej propagácie. Nestačí však len písať krásne a zaujímavé texty - stále ich treba riadne predložiť svojim čitateľom. Hovoríme o rôznych formátoch alebo typoch príspevkov.

Premýšľate o obsahu ďalšej publikácie, musí príslušný blogger nevyhnutne predstaviť, ako bude kresliť jeho text. Mnohí z vás majú určite obľúbený spôsob prezentácie materiálu, napríklad vo forme zoznamu alebo inštrukcií. To však neznamená, že ho môžete používať absolútne vo všetkých prípadoch. Koniec koncov, nepíšete príspevky pre seba, ale pre čitateľov, takže by ste mali vziať do úvahy ich záujmy.

Pre väčšinu ľudí (okrem najpresvedčenejších konzervatívcov) je prirodzené usilovať sa o novosť a rozmanitosť. Koniec koncov, nemusíte jesť miešané vajcia na raňajky každý deň, bez ohľadu na to, ako chutné to môže zdať, a nemajú nosiť rovnaké džínsy po celý rok, bez ohľadu na to, ako pohodlné a módne sú? To isté so svojimi čitateľmi. Neustále potrebujú byť prekvapení niečím novým a zaujímavým, inak sa jednoducho nudia a nájdu náhradu za váš blog.

Ďalej sa pozrieme na najobľúbenejšie a najefektívnejšie spôsoby poskytovania obsahu. Možno, že niektoré z nich sú vhodné pre realizáciu vašej marketingovej stratégie, zatiaľ čo iné - budú nadbytočné. V každom prípade by ste sa mali oboznámiť so všetkými existujúcimi formátmi príspevkov, aby ste boli hrdí na titul uznávaného bloggera.

1. Post-inštrukcia

Stručne povedané, toto je príspevok, ktorý čitateľom vysvetľuje správny spôsob vykonávania konkrétnej úlohy. Tu je jeden z typických príkladov: Ako ovládať prvú stránku Google. Post-tutorial je jedným z najbežnejších formátov medzi obchodnými bloggermi. A to nie je náhoda: pretože učí čitateľov niečo nové, je to skvelé pre generovanie prevádzky z ekologického vyhľadávania.

2. Uverejnite zoznam

Ďalším rovnako populárnym formátom príspevkov je zoznam. Zoznam príspevkov možno ľahko rozpoznať, pretože ich titulky zvyčajne obsahujú čísla, ako napríklad v týchto článkoch: 16 dôvodov, prečo sa stať odborníkom alebo 7 spôsobov, ako rozmazať nečestného online konkurenta.

Post zoznamy sú skvelé pre začínajúcich bloggerov, pretože môžu byť ľahko vypracované podľa šablóny. Zvyčajne sa používajú na kombináciu tipov, metód a nápadov na konkrétnu tému a sú veľmi obľúbené u divákov, pretože sú ľahko čitateľné a prehľadné. Toto nie je solídny text, pri ktorom by čitatelia mali len jednu túžbu: opustiť webovú stránku čo najskôr ... Post-list je usporiadaný: obsahuje body a pododseky odrážajúce hlavné myšlienky článku. Pri pohľade cez ňu čitatelia chápu, že ste vynaložili veľa úsilia na úsporu času. Preto vám ďakujú s rádami a rassharivaniya.

3. Post Review

Post-review spravidla pokrýva obsah iných bloggerov na určitú tému. Na jej vytvorenie je v prvom rade potrebné vybrať si predmet a nájsť najzaujímavejšie publikácie, ktoré s ním súvisia. Potom ich skombinujte do jedného článku a krásne usporiadajte. Šetríte tak čas a úsilie svojich účastníkov, ktorí už nemusia surfovať na internete pri hľadaní potrebných informácií: všetky potrebné informácie sa zhromažďujú v jednom zdroji. Príklad takéhoto článku: Aké sú metriky účinnosti marketingu obsahu používa 10 popredných odborníkov burzhuneta.

Existujú určité predsudky týkajúce sa následných recenzií. Niektorí ich napríklad považujú za neoriginálni a ich tvorcovia - leniví. To však nie je tento prípad. Aby bolo možné vytvoriť takéto miesto, je potrebné vykonávať určitý druh výskumu, študovať rôzne názory na konkrétnu problematiku a potom ich prezentovať v jasnej a stručnej forme.

Recenzné príspevky sú ideálne na prezentovanie príkladov života, statických údajov, odborných posudkov, citácií, videí atď. Pomáhajú tiež vytvárať a udržiavať prepojenia s inými bloggermi a spoločnosťami, na ktoré môžete odkazovať vo svojich príspevkoch.

4. Post-informácie na posúdenie

Príspevky tohto typu podporujú čitateľov, aby sa aktívne vyjadrili. Predstavujú určité úvahy, napríklad o dynamike určitého priemyslu alebo nových trendoch v priemysle a ich význame. Je potrebné poznamenať, že nie každý blogger je schopný písať takéto príspevky - to si vyžaduje skúsenosti a profesionalitu. Nie je možné spontánne vytvárať post-informácie na zamyslenie: spravidla je výsledkom starostlivého výskumu a úvah o konkrétnej otázke. Post-myslenie informácie sú často abstraktné a kontroverzné vo svojej podstate. Preto sa často stáva príčinou aktívnych diskusií v časti „Poznámky“. A to je presne to, čo potrebujeme!

5. Zábava

Zábava príspevky sa používajú na zvýšenie nálady divákov. Koniec koncov, kto sa z času na čas nepáči, aby sa zasmial srdečne? Ak dodržiavate toto opatrenie, zábavné príspevky úspešne zapadajú do vašej marketingovej stratégie.

Zábavné príspevky sa odporúčajú zverejňovať počas sviatkov, na konci pracovného dňa alebo cez víkendy, keď sa ľudia chcú uvoľniť a oddýchnuť si od vážnych informácií. Vytváranie zábavných príspevkov, nestrácajte zo zreteľa celkový koncept vášho blogu: malo by sa odrážať v každej publikácii bez ohľadu na jej žáner.

6. Post-vysvetlenie

Funkcia tejto kategórie vysvetľuje podstatu určitého konceptu. Spravidla sa začína otázkou „čo?“ (Napríklad, čo je to vírusový obsah?) A je to skvelé na vysvetlenie obsahu určeného pre amatérov v konkrétnej oblasti. Post-explanation môže odhaliť vlastnosti určitého trendu, metódy alebo nástroja. Vo väčšine prípadov dáva výklad určitého konceptu a tiež uvádza jeho vlastnosti. Na konci post-vysvetlenia sa môžete odvolávať na inú publikáciu alebo e-knihu, ktorá sa zaoberá týmto fenoménom podrobnejšie.

7. Post-argumentácia

Z názvu je jasné, že post-argumentácia poskytuje dôkazy pre konkrétny pohľad. Jeho rozlišovacím znakom je otázka „prečo?“, Ktorá začína titulok (napríklad prečo by sa obchodníci s obsahom mali tešiť z výskytu tučniaka 2.0: štyri dôvody).

Tento formát možno použiť v situáciách, keď chcete zdôrazniť dôležitosť konkrétneho predmetu, ako je trend, metóda alebo koncepcia. Musíte nevyhnutne podporovať svoje argumenty reálnymi príkladmi, faktami a štatistikami, aby ste mohli nakloniť svoje publikum podľa vášho názoru.

8. Post-esej

Post-esej podrobne skúma koncepty a myšlienky, ktoré odrážajú záujmy klientov. Jeho štruktúra a štýl majú veľa spoločného s novinárskym článkom. Tento formát príspevku si vyžaduje starostlivejšie úvahy a výskumné témy. Takže je potrebné tvrdo pracovať.

9. Príspevok vo formulári odpovede na otázku

Na webovej stránke každej spoločnosti, ktorá rešpektuje seba samých, môžete vidieť sekciu FAQ, ktorá obsahuje často kladené otázky od čitateľov a odpovede na ne. Analogicky môžete vytvárať príspevky venované otázkam, ktoré najviac zaujímajú vašich zákazníkov. Príklad takéhoto príspevku: Aký typ hostingu videa si môžete vybrať na uverejnenie marketingového obsahu.

Ak neviete, aké informácie možno zahrnúť do takéhoto príspevku, obráťte sa na svojich kolegov z oddelení predaja a služieb. Priama komunikácia s potenciálnymi zákazníkmi je ich dennou povinnosťou. Preto ich môžete požiadať, aby si zapísali typické otázky, ktoré ich zákazníci kladú. Nápady na otázky a odpovede možno tiež čerpať z pripomienok, ktoré čitatelia ponechávajú na svojom blogu alebo na stránkach sociálnych sietí.

10. Post-interview

Post-rozhovory odrážajú názory tretej strany na konkrétnu otázku. Rovnako ako predchádzajúce typy príspevkov, skladá sa z otázok a odpovedí, ale v tomto prípade sa pýtate otázky sami a iná osoba na ne odpovedá. Spravidla je to známa alebo vplyvná osoba, ktorej názor je pre čitateľov zaujímavý. Post-interview má množstvo výhod. Po prvé, máte možnosť stretnúť sa s poprednými odborníkmi a orgánmi vo vašom odvetví. Po druhé, počet vašich čitateľov sa zvyšuje, pretože všetci veria v názor odborníkov. A konečne sa rozširuje dosah vašich divákov, najmä ak respondenti zdieľajú vaše príspevky so svojimi kolegami.

11. Post-prezentácia

Pri vytváraní tohto typu príspevku často využívajú službu SlideShare, ktorá je určená na hosťovanie prezentácií. Práca s ním je jednoduchá. Môžete vytvoriť pravidelnú prezentáciu Power Point zo svojich príspevkov, nahrať ju na stránku SlideShare.net a odoslať ju na svoj blog skopírovaním kódu z karty „Vložiť“. Tu je jedna z našich nedávnych prezentácií - Content Marketing: nový pohľad na propagáciu produktov a služieb na internete.

Mnohí ľudia podceňujú potenciál post prezentácií, ale márne ... Koniec koncov, vďaka službe SlideShare môžete svoje prezentácie sprístupniť celému internetovému publiku. Post-prezentácia navyše pomáha ľahko a jasne prezentovať akékoľvek nápady. Samozrejme, vytvorenie prezentačných príspevkov si od vás bude vyžadovať veľa času, ako aj dostupnosť profesionálnych dizajnérskych zručností, ale výsledky stoja za to.

12. Post-infografika

V poslednej dobe, bloggerov čoraz viac používajú infografiky. Infografika je vizuálny spôsob prezentácie informácií pomocou textu a obrázkov. Vďaka tomu sú aj tie najzložitejšie vedecké koncepty prístupné pochopeniu.

Post-infografika môže byť distribuovaná cez Twitter, Pinterest a iné sociálne médiá. Tento formát bude veľmi užitočný na prezentáciu štatistických údajov, vizuálnych rád alebo historických informácií. Tu je jeden príklad: Kurz na ostrovoch: Aktualizácia histórie algoritmov Yandex.

Vytvorenie post-infographic tiež vyžaduje značné pracovné a časové náklady. Ak ste v dizajne ste úplný laik, potom je lepšie zveriť túto firmu externému špecialistovi. Priblížte sa k vytváraniu infografiky s plnou zodpovednosťou a výsledky presiahnu všetky vaše očakávania.

13. Správy

Čitatelia sa vždy zaujímajú o to, čo sa deje v ich meste, krajine alebo svete. Pomôžte im získať rýchly a jednoduchý prístup k novinám. Tento druh obsahu je potrebné vytvoriť, publikovať a propagovať veľmi rýchlo. Bohužiaľ, veľmi rýchlo stráca svoju dôležitosť.

Môžete tiež použiť pozadie správ, aby ste propagovali vašu značku. Toto je podstata prijímania "newsjackingu", o ktorom sme už písali v našich článkoch. Ak sa chcete stať úspešným „novinárom“, musíte mať prst na pulse. Udalosti by ste mali pozorne sledovať, aby ste mohli v určitom okamihu prepojiť určité novinky so svojou značkou. V tejto situácii, nemôžete robiť bez pomoci RSS kanály. Prihláste sa na webové stránky rôznych spravodajských agentúr, aby ste sa mohli informovať o globálnych novinkách a novinkách v priemysle.

14. Post s negatívnym podtextom.

Väčšina čitateľov rád číta negatívne správy alebo informácie o tom, čo sa má vyhnúť (príklad: 6 chýb, ktoré znižujú efektívnosť e-mailov). Zvážte určitú situáciu z negatívnej stránky a budete príjemne prekvapení výrazným nárastom dopravy.

15. Uveďte výsledky štúdie

Mnohí zákazníci sú podozriví z obsahu, ktorý nemá vedecké dôkazy. Poskytnite im dôkazy založené na jednom alebo viacerých zdrojoch. A potom vaši čitatelia okamžite vytlačia váš článok a odporučia ho svojim kolegom. A to nie sú prázdne slová, ale výsledok vedeckého výskumu :)

16. Post-case

Výskum je dobrý, ale skutočné prípadové štúdie sú ešte lepšie. Teoretické abstrakcie pre ľudí nestačia: chcú si byť istí, že táto metóda alebo metóda skutočne funguje v praxi. Analyzovať niektoré príklady z reálneho života, a potom čitatelia okamžite začať zdieľať svoj obsah na rôznych sociálnych platforiem. Mimochodom, tu je niekoľko príkladov podobných pracovných miest: Interný a externý obsah marketing: prípad texterra.ru a skutočný príbeh o tom, ako jeden zahraničný blogger zvýšil prevádzku o 342% v priebehu roka.

17. "Nestarnúci" post

Niektoré príspevky majú úžasnú vlastnosť: nestrácajú význam s časom. To môže trvať rok alebo dokonca dva, a čitatelia budú cítiť, ako by boli napísané len včera. Dôvodom je skutočnosť, že takéto miesta obsahujú univerzálne pravdy bez toho, aby sa odkazovalo na čas. Zoberme si nasledujúci príklad: Ako blogovať, ak nemôžete dobre písať? Nie je ťažké odhadnúť, že informácie obsiahnuté v tomto článku stratia význam len vtedy, keď blogosféra úplne zmizne z „tváre internetu“. A to je veľmi nepravdepodobné ...

18. Post doplnené fotografiami

Vytvorte obsah, v ktorom sa nápady, koncepty alebo príbehy prenášajú pomocou snímok obrazovky a fotografií (ako napríklad v našich post 10 spôsoboch, ako vytvoriť úžasné obrázky, ktoré budú vaši používatelia chcieť zdieľať s priateľmi). Obrázky majú emocionálny vplyv na návštevníkov blogu. To je dôvod, prečo sa obsah obsahujúci vizuálne prvky stáva obľúbenejším ako bežné textové príspevky.

19. Post-video

Prístup k vysokorýchlostnému internetu umožnil používateľom sledovať a sťahovať veľké množstvo videí. Preto by video malo byť povinnou súčasťou vášho marketingového mixu. Našťastie máte na výber. Môžete napríklad nasnímať video na bežnej videokamere (napríklad: Komentáre, ako nástroj na prichádzajúci marketing) alebo vytvoriť videonávody, ktoré zobrazia obrazovku vášho monitora (napríklad pomocou softvéru Camtasia). Nezabudnite na dobrú starú službu YouTube, ktorá vám umožňuje zdieľať videoobsah s publikom s viac ako miliónom dolárov.

20. Post-rating

Bez ohľadu na to, aký žáner hudby sa vám páči, budete určite sledovať, aké miesta vaše idoly zaberajú v tabuľkách rôznych rozhlasových staníc a televíznych kanálov. Prečo si na svojom blogu nevytvoriť svoj vlastný hit hit? Samozrejme, že nebudete hodnotiť melódie, ale rôzne produkty a služby (napríklad top 10 gadgets roka). Môžete dokonca hlasovať medzi svojimi čitateľmi a prezentovať svoje výsledky vo forme príspevku. Vaši účastníci budú radi, že pri vytváraní obsahu zvážite ich názor.

21. Po porovnaní

Príspevky, ktoré porovnávajú dva produkty alebo dve služby tej istej kategórie, vždy spôsobujú divákom prudký spech. Predstavte si, že vyhovujete dvom značkám automobilov: BMW a Mercedes. Každá z týchto značiek má svoju vlastnú armádu fanúšikov. Preto nebuďte prekvapení, keď bude po pripomienkovaní vyplnená sekcia "Komentáre". Mimochodom, nedávno sme práve mali taký príspevok: Pinterest vs. Google+: bojisko - vizuálny obsah.

22. Príspevok obsahujúci úvodzovky

Citáty sú veľmi populárne v komunite sociálnych médií. Vaši priatelia VKontakte určite používajú rôzne aforizmy v statuse alebo ich zverejňujú na svojej stene. Tieto vyhlásenia sa často dotýkajú duše a inšpirujú nové úspechy. Niet divu, že príspevky s citáciami, spravidla veľmi rýchlo získavajú veľa rád a zdieľajú.

23. Uverejnenie podcastu

Rozmach podcastingu bol pozorovaný pred niekoľkými rokmi a teraz sa oživuje. Moderné technológie maximálne zjednodušujú proces vytvárania podcastov. Môžete znieť nielen nový obsah, ale aj skoršie články. Váš starý obsah začne znieť na inom médiu. Podcasty, ako audioknihy, sú veľmi užívateľsky prívetivé. Vaši zákazníci si ich môžu stiahnuť do svojho prehrávača a počúvať v doprave, pri čistení alebo chôdzi.

24. Post-dešifrovanie

Post-dekódovanie možno nazvať opakom podcastu. Koniec koncov, v tomto prípade vykonávame opačný proces: premieňame video a audio súbory na text. Представьте, что вы находитесь на конференции, на которой будут выступать самые влиятельные эксперты вашей отрасли. Разумеется, вы не сможете запомнить и записать все их идеи, поэтому лучшее решение - использовать диктофон. Когда у вас на руках уже будет готовый аудиофайл, вы сможете сами расшифровать его или привлечь для этой цели стороннего специалиста. И наконец, последний, шаг - создать контент, отражающий ключевые идеи конференции, которую вы посетили.Samozrejme, vo vašom príspevku budete musieť odkázať na autorov konkrétnej prezentácie.

25. Príspevok ako súčasť e-knihy

Môžete kombinovať svoje príspevky na konkrétnu tému a premeniť ich na e-knihu. E-kniha je skvelý spôsob, ako propagovať svoj obsah. Môžete ísť na trik: ponúknuť svojim zákazníkom k odberu newsletteru výmenou za e-knihy, ktorá obsahuje cenné informácie.

Poďme zhrnúť

Tak sme vám predstavili niektoré z najúčinnejších spôsobov, ako doručiť obsah. V skutočnosti je ich oveľa viac, pretože blogovanie je oblasťou činnosti, ktorá poskytuje široký priestor pre kreativitu. Medzi obrovské množstvo formátov si môžete vybrať tie, ktoré sú najvhodnejšie pre implementáciu vašej marketingovej stratégie. Môžete ich použiť jednotlivo alebo kombinovať niektoré z nich v jednom príspevku (napríklad vytvoriť zoznam príspevkov a obsahovať fotografie a úvodzovky). Vy sa rozhodnete.

Odoslaním obsahu v rôznych formátoch určite zvýšite návštevnosť a počet vašich predplatiteľov v sociálnych sieťach. Takže, konajte, buďte kreatívni a nedajte svojim konkurentom žiadnu šancu.

Preklad a úprava materiálu Jeffa Bullasa 20

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár