Post-list vs. Príspevok po príspevku: ktorý formát je lepší

Vytváranie obsahu pre svoje stránky, mnoho bloggerov je ťažké vybrať si medzi zoznamom príspevkov a históriou príspevkov.

Zoznam príspevkov je najobľúbenejší a zároveň najkontroverznejší formát blogov. Na jednej strane je to základ mnohých kvalitných blogov. Tento formát vám umožňuje vytvárať zaujímavé, užitočné a zrozumiteľné články. Na druhej strane, post-list môže obsahovať obsah nízkej kvality, pretože ho môže vytvoriť každý začínajúci copywriter.

Post-story vyzerá presvedčivejšie v očiach čitateľov, pretože berie do úvahy situácie zo skutočného života. Nezatvára však ich pozornosť rovnako ako zoznam postov.

Ako teda zistíte, ktorý formát je pre váš obsah optimálnejší? Odpoveď na túto otázku nájdete v tomto článku.

Znalecký posudok na zozname poštových úradníkov

Namiesto toho, aby sme odhadli, ktorý formát príspevkov je efektívnejší, rozhodli sme sa vám predstaviť názor experta na túto problematiku - Lauren Feldman. Je redaktorom sekcie Small Business v on-line vydaní The New York Times.. Najnovšie sa s ním rozprával Andy Krestodin, autor článkov a web stratég na Copyblogger. Zvážte fragmenty ich konverzácie:

Andy: "Lauren, len zriedka píšete články vo forme zoznamov. Čo je to dôvod?"

lauren: "Podľa môjho názoru, zoznamy článkov spôsobujú menšiu dôveru medzi čitateľmi ako iné formáty článkov. Koniec koncov, frázy ako "Päť spôsobov, ako zlepšiť výkonnosť SEO"Neznie to celkom presvedčivo, však?

Radšej analyzujem konkrétne príklady zo života. Umožňujú pochopiť osobné názory ľudí, ako aj identifikovať praktickú účinnosť rôznych metód. Ako ukazujú moje skúsenosti, nie všetko funguje prvýkrát - musíte ukázať svoju usilovnosť a trpezlivosť.

Andy: "Používate iba dva formáty článkov: zoznamy a príbehy?"

lauren: "Samozrejme, že nie. Existujú aj iné formáty, ako napríklad články vo forme otázok alebo odpovedí vo forme konverzácie. Podstata veci sa nemení. Akýkoľvek formát používam, snažím sa zahrnúť analýzu konkrétnej situácie v každom článku. Pravidlom je, že moja články majú nasledujúcu štruktúru: označenie problému - metódy, ktoré boli použité na jeho vyriešenie - závery (ktoré metódy fungovali a ktoré neboli).

Andy: "Prečo si myslíte, že titulky pre zoznamy príspevkov sú také populárne?"

lauren: "Všetci ľudia hľadajú odpovede na rôzne otázky. A keď vidia takéto titulky, sú v pokušení kliknúť na ne. Ja sám nemôžem odolať tomuto pokušeniu, ale úprimne povedané, často to ľutujem. Koniec koncov, niekedy kvalita príspevkov zoznamov ponecháva veľa na želaní.

Andy: "Dobre rozumiem, ako novinári zažívajú stres v snahe dostať prevádzku cez svoje články. Má to vplyv na kvalitu ich obsahu?"

lauren: "Novinári boli vždy pod tlakom obchodu a verím, že situácia sa v blízkej budúcnosti nezmení. Avšak nie je nič zlé, ak vezmeme do úvahy požiadavky spotrebiteľov. Zároveň je pekné vedieť, že ešte stále existujú stránky, na ktorých sa nachádzajú. dôraz sa kladie skôr na kvalitu a relevantnosť samotných príbehov ako na prilákanie dopravy.

Andy: "Verí sa, že novinári sa môžu veľa naučiť od blogerov (napríklad optimalizácia pre vyhľadávače a propagácia sociálnych médií). A čo sa môžu blogeri učiť od novinárov?"

lauren: „Je ťažké dať jednoznačnú odpoveď na túto otázku. Niekedy je dokonca ťažké vytýčiť jasnú líniu medzi novinármi a bloggermi, ale rozdiel medzi nimi stále existuje. Spolupráca novinárov a bloggerov je prospešná pre obe strany.

Argumenty pre post-story

Pozrime sa teraz na hlavné výhody post-histórie.

  1. Príbehy vám umožňujú robiť objavy. Príbehy môžu ohromiť a potešiť čitateľov. Andrew Stanton, slávny americký režisér, odporúča, aby svojim čitateľom nedal pripravené odpovede: „Nechajte svoje publikum pridať veľký obraz.
  2. V príbehoch je konflikt a rozuzlenie, Takáto štruktúra vytvára intrigy a udržiava pozornosť čitateľov.
  3. V príbehoch sú postavy. Vďaka postavám príbeh „ožíva“ a získava osobný charakter.
  4. Príbehy nenechávajú ľudí ľahostajným. Odpovede na otázky vysvetľujúce príčiny určitých javov, udalostí alebo akcií, príbehy môžu inšpirovať čitateľov.
  5. Príbehy vám umožnia empatiu. Vzniká tak prepojenie medzi publikom a samotným príbehom, ktorý nemožno získať inými prostriedkami.

Post-history a post-list: každý má svoje výhody

Čitatelia ani blogeri nemôžu odolávať zoznamom. Nick Kellet, autor blogu Listly, zistil, že približne 30% všetkých pracovných miest na internete je v zoznamoch príspevkov. Tak prečo ich nepoužívať? Nakoniec sú ľahko čitateľné a obsahujú množstvo užitočných odporúčaní.

Čo sa týka príbehov, sú produktom našej kultúry. Sú to vzory, ktoré hrajú obrovskú úlohu vo fungovaní ľudského mozgu. Príbehy uľahčujú proces chápania rôznych javov, evokujú emócie a prispievajú k rozvoju pozornosti a asimilácii informácií.

Takže stojí za to uprednostniť jeden z vyššie uvedených formátov? Koniec koncov, zoznamy a príbehy majú svoje výhody:

  • Zoznamy zviditeľňujú váš obsah. Hlavička obsahujúca čísla (napríklad 25 efektívnych spôsobov poskytovania obsahu) dáva čitateľom predstavu o objeme vášho článku a môže zvýšiť počet používateľov, ktorí naň kliknú.
  • Príbehy robia váš obsah zmysluplnejším., Vďaka štruktúre „problému, riešenia, výsledku“ môžu príbehy zabávať, informovať a inšpirovať čitateľov. Tieto funkcie nie sú dostupné pre iné spôsoby doručovania obsahu. Sú to príbehy, ktoré môžu držať pozornosť čitateľov na maximum.

A konečne ...

Po preskúmaní stanoviska profesionálneho redaktora, ako aj zvážení vlastností každého z týchto dvoch formátov, môžeme konštatovať, že opozícia poštových zoznamov a histórií príspevkov nemá zmysel. Každý z týchto formátov má svoje výhody a nevýhody v závislosti od konkrétnej situácie. Po prvé, vaša voľba bude určená Vašimi marketingovými cieľmi. Ak je vašou úlohou vytvoriť publikum, potom najlepším riešením je vytvoriť čo najviac zoznamov príspevkov, aby sa zvýšila návštevnosť vašich stránok. Ak je váš blog už populárny, uverejnite aj príbehy o histórii, aby ste mohli čítať čitateľov.

Preklad a adaptácia materiálu Andyho Krestodina, ktorý funguje lepšie: Zoznam príspevkov alebo príbehov?.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár