Skutočný príbeh o tom, ako zahraničný blogger počas roka zvýšil návštevnosť o 342%.

Existuje mnoho článkov o hosťovaní blogov v Runet, ale aby som bol úprimný, väčšina z nich je úplne zbytočná. Prečo? Pretože všetci z nich (pozreli sme sa na 50 kusov, potom, ospravedlňte ma, unavení z kliknutia myšou) sú absolútne rovnaké a obsahujú len teoretické argumenty, nepodložené skutočnými dôkazmi, že táto metóda naozaj zvyšuje množstvo návštevnosti vyhľadávania.

Boli by sme radi, aby náš vlastný príklad používania blogov hosťa v tomto článku, ale zatiaľ nie sú žiadne výsledky, pretože sme začali robiť na systematickom základe len pred týždňom, a väčšina článkov sú stále schvaľované. V tomto ohľade sme sa rozhodli ísť opačne: uviesť ako príklad skutočný prípad zahraničného bloggera, ktorý nás v skutočnosti inšpiroval k tomu, aby sme začali robiť hosťujúce blogy. Tak poďme.

Surové údaje

Guestbloggingtactics je miesto, ktoré bude diskutované dnes. Na prvý pohľad jednoduchý a všedný, ale denná návštevnosť prehliadok prevyšuje 10 000. Takže hovorí autor. Ale my sme to slovo samozrejme nebrali. Skontrolované v Alexe a to je to, čo dostali:

Dopravné Rank je 106.994, čo je veľmi, veľmi dobrý indikátor. Pre tých, ktorí nevedia, cudzie stránky s hodnosťou 100.000 je už naozaj populárnou lokalitou s podmienenou návštevnosťou 10 000 unikátnych návštevníkov denne. Kladieme dôraz na slovo „cudzie“ (pretože vo väčšine prípadov sú Alexove ruské stránky nesprávne zaradené) a slovo „podmienené“ (pretože Alexove absolútne presné výsledky nemôžu byť v zásade dané, iba vlastníci stránok alebo ktorý má údaje na vstup do analytických systémov).

Čo ešte potrebujete vedieť:

 • Blog Guestbloggingtactics je v pomerne konkurenčnom výklenku.
 • Hosťovacia blogovacia kampaň začala 9. októbra 2011 a trvala len týždeň.
 • Počas tohto týždňa boli napísané a odsúhlasené všetky príspevky hostí (celkom 31 položiek).
 • Proces publikovania trval o niečo menej ako 6 týždňov.
 • Všetky stránky boli veľmi populárne a autoritatívne.
 • Keď kampaň začala, miesto bolo asi 1 rok staré a priemerná denná návštevnosť z vyhľadávačov bola 139 návštevníkov.
 • Všetky príspevky hosťa boli napísané, aby sa zvýšila hmotnosť odkazu, a nie aby sa zvýšila návštevnosť.

No, poďme priamo k výsledkom.

Vyhľadať návštevnosť pred spustením kampane

 • Denná návštevnosť vyhľadávania od 1. októbra do 8. októbra 2011 (týždeň pred spustením kampane):

2,567 návštevníkov za 8 dní. V priemere je to 320 návštevníkov denne.

 • Týždenná návštevnosť vyhľadávania počas roka pred spustením kampane:
 • Mesačná návštevnosť vyhľadávania počas roka pred spustením kampane:

50,885 návštevníkov ročne. V priemere to je 139 návštevníkov denne.

Vyhľadať návštevnosť po spustení kampane

 • Denná návštevnosť vyhľadávania od 1. februára do 8. februára 2012 (4 mesiace po spustení kampane):

Ako vidíte, návštevnosť sa zvýšila viac ako 2 krát. 5.428 návštevníkov, ktorí prišli z vyhľadávania za 8 dní. V priemere to je 678 návštevníkov za deň. Ak porovnáme s predchádzajúcim číslom (320 návštevníkov denne), vidíme nárast o 211,87%, Nie je to zlé, čo? Najmä vzhľadom na skutočnosť, že bol strávený len jeden týždeň.

 • Týždenná návštevnosť vyhľadávania do jedného roka od spustenia kampane:
 • Mesačná návštevnosť vyhľadávania počas roka po spustení kampane:

174,207 návštevníkov ročne. Priemerne je to 477 návštevníkov denne.

Poznámka: Pokles prevádzky v októbri vo väčšine snímok obrazovky nastane, pretože určitý dátum je vybraný (pred 8. októbrom), t. Celý mesiac sa nezobrazí.

Poďme sa pozrieť na čísla. Počas roka pred spustením kampane bola návštevnosť vyhľadávania 139 návštevníkov denne. Počas roka po spustení kampane to bolo 477 návštevníkov denne. Čo je to 342% nárast dopravy pomocou iba hosťujúcich blogov (nebola zapojená žiadna iná taktika).

Treba však okamžite povedať, že tento výsledok nie je celkom typický. Ale! Aj keď dostanete polovicu výsledku, je to skvelé. Doplnenie o ďalšie taktiky obsahu marketing môže výrazne zvýšiť množstvo vyhľadávania prevádzky.

Koľko môžete ušetriť pomocou hosťujúcich blogov?

Okrem jeho efektívnosti, hosť blogov má ďalšiu významnú výhodu - nevyžaduje veľké výdavky. Často on všeobecne nevyžaduje žiadne náklady, pretože bloggeri súhlasia, že zverejnia užitočné a zaujímavé materiály pre svojich čitateľov úplne zadarmo. Nie je to však vždy tak. Niektorí okamžite zavolajú na konkrétne čísla. Napríklad sme boli vyjadrení sumou 3000 rubľov na jedno miesto (a to je len umiestnenie, musíme si sami napísať).

A teraz, s vedomím tohto čísla, pozrime sa, koľko by náš zahraničný blogger zachránil umiestnením svojich príspevkov na ruské stránky. Aby sme sa priblížili k realite, zvýšime návštevnosť o 342%, ale iba o 200% (toto je skutočne možné, a my sa o to osobne snažíme) a mierne zaokrúhľujeme čísla uvedené v článku: namiesto 31 pracovných miest sme obsadili 30 a namiesto 139 návštevníkov. 140 dní pred začiatkom kampane.

výpočet:

3 000 rubľov x 30 príspevkov = 90 000 rubľov

Zvýšte návštevnosť o 200% x 140 návštevníkov denne x 365 dní = 102,200 návštevníkov

102,200 návštevníkov - (140 návštevníkov x 365 dní) = 51.100 ďalších návštevníkovpochádzajúce z vyhľadávania

90.000 rubľov / 51.100 návštevníkov = 1,76 rubľov na návštevníka

1,76 rubľov - koľko vás každý nový návštevník, ktorý prišiel z vyhľadávania, vás bude stáť, ak používate blogovanie hosťa. Žiadna reklama vám nemôže poskytnúť rovnaké výsledky a za také nízke náklady. A to je s ohľadom na skutočnosť, že sme za platené hosť blogov. Ako sme už povedali, v mnohých prípadoch bloggeri za to neberú peniaze.

varovanie

Nepochybujeme o tom, že vyššie uvedený prípad vzbudil váš záujem, a možno aj túžba lepšie sa zoznámiť s hosťami blogov. Ale tu stojí za to urobiť rezerváciu. Rovnaké výsledky ako autor blogu, ktorý je popísaný vyššie, môžete dosiahnuť len v prípade, ak sa používa blog hosťa. je správne, Čo máme na mysli:

 1. Vaše texty musia mať vysokú kvalitu. Hacking tu nebude fungovať.
 2. Stránky by mali vyhovovať vášmu predmetu a byť veľmi populárne.
 3. Text by nemal byť ukotvením. Iba bezankornye alebo značkové.
 4. Nemusíte čakať na okamžité výsledky (predtým, ako si všimnete prvé zvýšenie návštevnosti, môže trvať 2 týždne až niekoľko mesiacov).

A posledná vec, ktorú chcem zdôrazniť. Ako ste si všimli, kampaň opísaná vyššie sa začala koncom roka 2011. Od tej doby, tam bolo niekoľko dôležitých aktualizácií v oboch Google a Yandex, čo môže mierne skomplikovať dosiahnutie cieľa. Ale! Hosť blogov je stále účinný, pretože vyhľadávače stále milujú prirodzené väzby. Preto Vám odporúčame, aby ste tento spôsob získavania dopravy určite vyskúšali. Osobne ju už používame. A akonáhle budú výsledky, určite sa pre Vás pripravíme. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár