Kto zabil rozprávanie?

Myslím, že sme mali šťastie žiť v neuveriteľnom čase. Každý deň sa zrýchli záznamy o rýchlosti, ľudia skočia zo 7600 metrov bez padáku, rakety sa vracajú z vesmíru na autopilota - zbláznili sa. A ak sa pozriete pozorne, za všetky tieto úspechy nie sú len oceľové nervy šampiónov, ale aj nejaká známa značka, ktorá umiestnila svoje logo na prilbu alebo spodky účastníka.

Menej slov, viac práce!

V čase, keď informácie prúdia v šialenom prúde zo všetkých dier, keď všetci rozprávajú príbehy - od obrovských McDonalds až po kiosk s dodávkou shawarma, je čas začať premýšľať o niečom inom. Hlavnou vecou pre značku dnes nie je komunikácia s klientom, ale interakcia a priamy kontakt s ním.

Toto je obsahový marketing v globálnom meradle, keď nie len stránka je plná užitočných informácií. Celý život značky sa točí okolo globálnej myšlienky, nie iba jedného produktu. To, ak nie posledný, potom jeden z nechtov vo veku tradičných INTERRUPT-marketing, keď divák alebo užívateľ na internete je nútený prerušiť ich záležitosti a zamerať sa na reklamu.

S takýmto vplyvom tento prístup ohrozuje jeho majestátne zaprášené police s rozprávaním. Na západe sa už tretí rok nazýva Storydoing, ale pre mňa osobne, transliterácia rozprávania príbehov "strihne moje ucho", takže tento prístup nazývam v článku "Storybilding".

Aký je teda rozdiel? Je to jednoduché - jedna vec je rozprávať príbehy o vašej spoločnosti a ďalšie je žiť s týmito príbehmi.

Čo je to príbehová budova?

Všetky spoločnosti na svete možno rozdeliť na dva segmenty. Bývalé rozprávajú príbehy o značke alebo produkte, propagujú ich pomocou nástrojov PR alebo platenej priamej reklamy. Druhým je vytvorenie histórie s aktívnymi akciami a využitie tejto myšlienky ako základného princípu vo všetkých fázach podnikania - vývoja produktov, náboru, výberu obchodných partnerov.

6 značiek stavebnej spoločnosti:

príbeh

účinok

1. Máte príbeh. Hlavná myšlienka, pre ktorú spoločnosť žije.

4. Hlavná myšlienka sa používa pri všetkých procesoch spoločnosti - pri nábore, hľadaní partnerov, klientov atď.

2. Táto myšlienka je založená na ambíciách väčších ako banálny obchod.

5. Všetky snahy spoločnosti sú zamerané na základnú myšlienku.

3. Váš nápad má hlavného nepriateľa - zlú službu a nedostatočný kontakt s klientom.

6. Ľudia mimo spoločnosti sú zapojení do toho, čo sa deje. Značka sa stáva užitočnou súčasťou ich života.

Má tento prístup zmysel?

Storybilding spoločnosti míňajú menej peňazí na zvyčajnú reklamu v médiách. Nasmerovanie zdrojov na skutočné úspechy, dosahuje viac. Podľa projektu StoryDoing © má tento prístup množstvo finančných výhod. Porovnaním ukazovateľov 42 spoločností - tržieb, mediálnych nákladov, cien akcií, zmien v sociálnych sieťach boli dosiahnuté nasledovné výsledky:

Rýchlejší rast príjmov

Menej platené mediálne náklady

Viac zmienok v sociálnych médiách

Rýchlejšie a bezbolestné zvýšenie cien

Neberte si však za to moje slovo. Uvediem príklady spoločností, ktoré už aktívne využívajú skladovacie zariadenia.

Červený býk

Prejdite na hlavnú stránku rakúskej spoločnosti - experimentujte s novou GoPro Karmou a novými kvadrokoptérami, bláznivými skákavými extrémmi 8Booth, dokumentárnymi filmami o hráčoch v Dote2 a výsledkami mestskej diaľnice. Ak ste ešte nikdy nepočuli o spoločnosti Red Bull, nebudete ani rozumieť tomu, čo spoločnosť robí a predáva energetického inžiniera v bankách batérií.

Je to preto, že na začiatku roku 1984 zakladateľ spoločnosti Dietrich Mateschitz koncipoval Red Bull ako spôsob života, v ktorom nie sú žiadne slová „nemôžem“. To pomohlo spojiť systém viery a vytvoriť filozofiu Red Bull. Prelom je rok 1991 a začiatok prvej show Red Bull Flugtag, v ktorej sa účastníci snažia čo najviac prekonať vzduch pomocou domácich lietadiel a sily vlastných svalov. Odvtedy sa spojenie s extrémnym životným štýlom pevne usadilo v mysliach spotrebiteľa.

Red Bull naozaj "dáva krídla" a pohybuje sa väčšinou nie prostredníctvom priamej reklamy. Skok zo stratosféry samotného Felixa Baumgartnera priniesol úžasné výsledky:

  • 9 miliónov simultánnych prehliadok vysielaných v službe YouTube;
  • 2 milióny nových účastníkov vo všetkých kanáloch;
  • Top 10 najžiadanejších udalostí na webe;
  • viac ako 63 miliónov amerických dolárov sponzorstva!

Mimochodom, nie je nutné byť obchodným gigantom s multimilionovým publikom, aby ste týmto spôsobom mohli budovať a rozvíjať vašu značku. Tu máte 4 úspešnejšie príklady skutočnej stabilizácie v rôznych oblastiach. Môžu inšpirovať a urobiť z vás vzhľad a zásady, ktoré vaša značka ponúka.

Duša k masám

Ed Sheeran sám o sebe nie je veľký pocit. Za ním nestojí milióny sponzorských peňazí a pop klipy s nahými piatimi bodmi. Ten chlap zhromaždil fanúšikov v krčmách, školách, po ktorých boli jeho videá a poznámky zdieľané na sociálnych sieťach, čo ho robilo populárnym. Už v roku 2014 sa jeho album stal najrýchlejšie predávaným - 182 000 stiahnutí za týždeň. Toto je skutočný akčný príbeh, nie rozprávanie v štýle hlasu alebo faktor X.

Bbq bbq

Ak ste milovníkom grilovaných lahôdok, určite sa vám bude páčiť myšlienka The Grill Kings, ktorí prišli so špeciálnou knihou. Fanúšikovia jedál na otvorenom ohni si mohli kúpiť objem, ktorý kombinuje všetko potrebné na varenie - uhlie, zapaľovací papier, fóliu, pergamen a doštičku. Môžete argumentovať o praktickosti, ale pokus byť užitočným pre vašu cieľovú skupinu bol úspešný - veľmi pôsobivý.

Viac ako obchod

Ďalším faktorom, ktorý odlišuje "postavy" od "rozprávačov" - ich myšlienky, tak či onak, ovplyvňuje ľudí okolo nich. Dobrým príkladom sú výrobcovia topánok Toms a okuliare Warby Parker. Pre každý pár kúpil, pošlú pár svojich výrobkov na núdzi zadarmo.

Dobré a dobré znova

Jet Blue zoral 24 000 štvorcových stôp pôdy na jednom z terminálov Johna Kennedyho a rozdrvil zemiaky, mätu, bazalku a iné rastliny. Minifarm je postavený na organickej pôde z Hudsonovho zálivu. Úroda sa okamžite používa v kaviarňach letiska, z ktorých pripravujú jedlo podávané na palube. Osobne som bol vždy napnutý zapečatenými porciami, podobne ako rýchle občerstvenie, ale tu cestujúci presne vedia, z čoho sú jedlá vyrobené.

A na tomto zozname by som určite pridala Angry Birds - aplikáciu, ktorá sa rozrástla na známú rozpoznateľnú značku Pokemon Go a internetový obchod Amazon - jeden z prvých, ktorí zjednotili kupujúcich po celom svete a stavali na tejto politike a úspešnej značke. ,

A tento prístup môže fungovať takmer vo všetkých oblastiach, ktoré na mysli prichádzajú. Hlavnou vecou je dodržiavať niektoré pravidlá.

5 Vyučovanie pre vašu spoločnosť na príklade spoločnosti Red Bull

  1. Rozoberte cieľové publikum na policiach

Možno nikto tak presne nespadá do cieľovej skupiny, ako je Red Bull. Ich klientmi sú mladí, aktívni ľudia, ktorých život je v plnom prúde alebo chcú. Je ťažké si predstaviť, ale energetický nápoj v štádiu vzhľadu nebol ani populárny, ani cenovo dostupný, ale jeho postavenie ako nevyhnutného atribútu extrémneho života urobilo svoju prácu. Všeobecne platí, že o územiach, ktoré nikto nikdy odvážil pozrieť do minulosti.

  1. Staňte sa súčasťou života vašich zákazníkov, ktorý je súčasťou ich histórie.

Značka Red Bull sa vyvinula s dôrazom na to, čo zákazníci radi / nepáči. Pochopenie, že hlavným záujmom Strednej Ázie je akčné, dobrodružné a zdravotné riziko, spoločnosť sa stala súčasťou života svojich zákazníkov organizovaním desiatok súťaží. Chvíľu sa vzdajte - nechajte klienta diktovať, čo má robiť a aký obsah propagovať.

  1. Ponuka na vírusový obsah

Ak sa tieto dve predchádzajúce rady dozvedeli, nebude pre vás ťažké pochopiť, aký druh správ by sa mal zdieľať tak, aby sa šíril po celom webe medzi vašimi používateľmi.

  1. Šírte svoje krídla a buďte všadeprítomní

Pokúste sa pokryť všetky kanály, ktoré vedú k vašej cieľovej skupine - sociálne médiá, televízia, mobilné aplikácie, organizovanie podujatí a športových podujatí. V Red Bull na každom kúsku Zeme hľadá príležitosť zhromaždiť okolo svojej značky extrémnych a vzrušujúcich záujemcov.

  1. Zostaňte harmonickí

Nepoužívajte svoju značku len ako magnet za peniaze. Red Bull, ktorý vynakladá miliardy na zisky, naďalej sponzoruje mladých športovcov a nadšencov, ktorí potom opäť upozorňujú na "červených býkov". Jet Blue je zasadený na prvom mieste, aby sa zabezpečila vysoká kvalita potravín, skôr než kliknúť na fotografie pre médiá a public relations. Projekt nie je rekvizity alebo akcie - žije už tretí rok!

Obrovské plus pre značky je, že aj po niekoľkých rokoch ich nápady naďalej fungujú. Jednoduchý príklad - už 40 rokov, zatiaľ čo na svetových rebríčkoch sa objavili desiatky začínajúcich headlinerov a zmizli s prílevom investícií, fanúšikovia skutočnej hudby z Metallica sa len zvýšili.

Hovorím, že nie je možné dlhodobo predávať vzduch v bankách. Môžete raz rozprávať krásny príbeh o „prirodzenej ionizácii v niektorých horách“, umiestniť ho na portály HLS a šľahať smotanu, ale pokiaľ ide o skutočný kontakt s klientom, táto stratégia sa rozpadne. Jedinou cestou z dlhovekosti je prísť s myšlienkou, ktorá nielenže spĺňa očakávania klienta, ale je schopná harmonicky zapadnúť do jeho života.

Rozprávač je mŕtvy, dlho žije tvorca!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár