Mám uviesť autorstvo po odstránení fotografií autorov zo služby Google SERP

Google dal, Google vzal: fotografie autorov 'zmizli z výsledkov výsledkov vyhľadávania. Znamená to, že pripisovanie autorstva už nemá zmysel? Je pravda, že spoločnosť Google pri hodnotení materiálov odmietne zvážiť hodnotenie autora? Prečítajte si nižšie.

Čo sa stalo

Hovorca spoločnosti Google John Muller na konci júna oznámil, že fotografie autorov sa už nebudú zobrazovať na stránke s otázkami. Spoločnosť Google prestane zobrazovať počet používateľov v kruhoch autora. Muller to vysvetlil túžbou vyhľadávača zlepšiť skúsenosti mobilných užívateľov, ako aj zjednotiť vzhľad SERP pre užívateľov rôznych zariadení. Uviedol, že pri testovaní nových a starých úryvkov Spoločnosť Google nezaznamenala zmeny MP..

To nie je v súlade s výsledkami mnohých nezávislých štúdií. Napríklad, odborníci z Marketing Tech Blog zistili, že útržkovosť kliknutí s autormi fotografií je takmer 5 krát (!) prekročili úryvky CTR bez fotografií.

Reakcia obchodníkov na inováciu vyhľadávačov sa takmer zhodovala s opisom štádií smútku podľa Elizabeth Kübler-Rossovej:

  • hnev: Google, ako by ste to mohli urobiť? Matt Cutts, prečo nás nenávidíš?
  • zmätok: čo teraz robiť? Možno sa inovácia netýka všetkých autorov?
  • depresia: nie, nie, moja krásna fotografia, ako môžem žiť, ak sa nezobrazuje v úryvku?
  • agresie: Google predstavuje univerzálne zlo. Spája všetky údaje so špeciálnymi službami a inzerentmi. Zmažem účet a použijem iba "Yandex".
  • Predpovede apokalypsy: pochopiteľne uzatvárajú službu Google+! Táto sociálna sieť sa nestane populárnou.

Obchodníci by však mali kontrolovať svoje emócie a racionálne analyzovať všetky inovácie. Na to musíte odpovedať na niekoľko otázok.

Prečo spoločnosť Google v skutočnosti odstránila fotografie autorov z úryvku?

Predpokladá sa, že Google odstránil fotografie autorov z vydávajúcej stránky, pretože tiež zvýšili možnosť kliknutí odkazov. Zákon o zachovaní energie pôsobí aj vo vyhľadávacom marketingu: ak sa zvýši MP jedného prvku SERP, potom klesne miera prekliknutia iných prvkov. Aký druh? Napríklad kontextové reklamné bloky ...

Áno, hovoríte, že spoločnosť Google nielenže predstavuje univerzálne zlo, ale tiež sa pokúša okradnúť vlastníkov stránok podporou plateného vyhľadávania. Nenechajte sa ponáhľať s takýmito závermi. Podľa prieskumu uskutočneného samotnou spoločnosťou Google v rokoch 2011 a 13 rozšírené úryvky nemajú vplyv na mieru prekliknutia kontextových reklám. O tom si môžete prečítať tu.

Ako už bolo uvedené, expert Google John Muller tvrdí, že úryvky z fotografie autora a bez fotografie autora poskytujú rovnakú mieru prekliknutia. Toto vyhlásenie sa nezhoduje s výsledkami mnohých nezávislých štúdií. Ako vysvetliť tento rozpor?

Na tomto účte existuje niekoľko predpokladov:

  • Spoločnosť Google používa súhrn všetkých stránok priradených autorstvu na hodnotenie MP. Najväčší vyhľadávač na svete má prístup ku komplexným štatistikám, ktorým sú obchodníci zbavení.
  • John Muller nehovorí o kliknuteľnosti úryvkov z fotografií autorov, ale o MP všetkých výsledkov problému.
  • Obchodníci nastavili vyššiu mieru prekliknutia všetkých rozšírených úryvkov a nielen úryvky z fotografií autorov. Z tohto dôvodu nie je presne známe, či je vyššia úroveň kliknutí naozaj poskytovaná službou Google Authorship.
  • Spoločnosť Google urobila ďalší krok v rámci stratégie dominancie mobilného vyhľadávania. Vyhľadávač naozaj snaží zlepšiť skúsenosti mobilných užívateľov a zjednotiť výsledky vydania, ako povedal John Muller bez obalu.

Je pravda, že spoločnosť Google zakopáva autorstvo a dokonca aj sociálnu sieť Google+?

Nie. Nemusíte vyhodiť drahý smartphone, ak ste poškriabali zadný kryt. Funkcie služby Google+ nie sú obmedzené na autorstvo. Spoločnosť Google nevidí túto platformu ako bežnú sociálnu sieť.

Najväčší vyhľadávač na svete využíva službu Google+ ako integrátora sieťovej identity. Vyhľadávací nástroj zhromažďuje všetky dostupné informácie o používateľovi, keď sleduje video v službe YouTube, odosiela e-maily do služby Gmail, umiestňuje obľúbené materiály +1 na stránky tretích strán atď.

Mám označiť autorstvo po odstránení fotografie zo stránky s problémami?

Vydávanie fotografií nie je hlavnou výhodou pripisovania. Pozrite si nasledujúce slová od čestného inžiniera spoločnosti Google Matt Cutts:

Hľadáme serióznych autorov v konkrétnom výklenku, napríklad v medicíne alebo cestovnom ruchu. Snažíme sa, aby ich publikácie boli o niečo vyššie ako anonymný obsah. To pomáha používateľom Google nájsť lepší obsah.

Áno, autorstvo Google funguje aj po odstránení fotografie z výsledkov problému. Autorstvo odkazuje na publikácie na stránke s účtami renomovaných autorov. Poskytuje vám rozšírený úryvok, aj keď neobsahuje vizuálne príťažlivú fotografiu.

Budúce autorstvo

Mnohí odborníci sa domnievajú, že Google bude skôr alebo neskôr zvýšiť úlohu Autor Rank pri hodnotení stránok v otázke. V tomto prípade budú prínosom zdroje, ktoré pracujú s renomovanými autormi. Možno sa vyhľadávač raz naučí identifikovať autorstvo bez ďalšieho označenia. V tomto prípade bude odstránená otázka používania autorstva.

Odstránenie autorov fotografií z výsledkov problému robí prepojenia na vašu stránku menej atraktívnym. Pravdepodobne kliknutie na úryvok bez fotografie klesne. Hlavné výhody služby Google Authorship však naďalej pretrvávajú. Použite tento nástroj, funguje.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár