Ako rozprávať príbehy pomocou fotografií: 5 tipov pre rozprávačov

Dnes si spotrebitelia takmer nevšimnú reklamu, ktorá núti obchodníkov hľadať efektívnejšie spôsoby šírenia obchodných informácií. Takýmto spôsobom je rozprávanie. Spoločnosti ho využívajú na získanie dôvery divákov a nadviazanie emocionálnych spojení s potenciálnymi a existujúcimi zákazníkmi. Hovoriť príbehy, značka zaujme spotrebiteľa, ktorý vám umožní priniesť mu potrebné informácie, prelomenie reklamy hluchota.

Text nie je jediným spôsobom prenosu informácií, ktoré používajú rozprávači. Fascinujúci príbeh je možné podať vo forme obrázku, infographic alebo videa. Okrem toho sú tieto metódy často účinnejšie, pretože človek vníma vizuálnu informáciu 60 000 krát rýchlejšie ako text (o tomto sme podrobne písali v jednom z našich článkov o používaní služby Pinterest).

Dnes mnohí používatelia internetu nechcú tráviť čas čítaním dlhých textov. Potrebujú informácie, ktoré môžu byť spotrebované rýchlo. Čo opäť potvrdzuje význam vizuálneho obsahu.

Fotografie vytvárajú kontext a evokujú asociácie s ľuďmi. Preto len jeden obraz môže často povedať viac ako stovky slov. S pomocou fotiek riešia rozprávači takéto úlohy:

 • Prilákanie pozornosti divákov. Snímky úspešne zvládajú túto úlohu kvôli zvláštnostiam ľudskej psychiky. Pamätajte si príslovie "stretnúť sa na oblečenie, sprevádzané mysľou"? Osoba „sa stretáva na oblečenie“ nielen s inými ľuďmi, ale aj s webovými stránkami, reklamnými brožúrami a balením.
 • Rýchly prenos informácií. Užívateľ internetu často prehľadáva stránky a informačné kanály na sociálnych sieťach a nemá v úmysle čítať dlhé články. Informácie, ktoré sa prenášajú cez obrazy, však vnímajú desiatky tisíckrát rýchlejšie ako verbálne údaje, o ktorých sme hovorili vyššie. Okrem toho, vnímanie vizuálnej informácie nastáva bez použitia úsilia, čo nemožno povedať o čítaní. Fotografie pomáhajú vyšetrovateľom komunikovať s používateľmi, ktorí na pár minút „pozreli do internetu“.
 • Presvedčte divákov. Človek verí v to, čo vidí. Publikovaním obrázkov získajú obchodníci dôveru potenciálnych a existujúcich zákazníkov.
 • Duplikácia obsahu. Používatelia internetu častejšie zdieľajú fotografie ako odkazy alebo text. Výbušný rast popularity Pinterest a Instagram to potvrdzuje.
 • Zvýšenie povedomia o značke. Vizuálny obsah pomáha spoločnostiam vyniknúť a zostať viditeľný z konkurencie.

Ako zlepšiť efektívnosť rozprávania pomocou obrázkov: 5 tipov

Príbeh by mal byť zaujímavý pre cieľovú skupinu značky, aby mohol priniesť hmatateľné marketingové výsledky. Nebudete priťahovať pozornosť spotrebiteľov za nič, ak zverejníte prvé obrázky na vašej ceste, ktoré nesúvisia s predmetom vášho podnikania.

Ak chcete získať srdce čitateľa, musíte sa naučiť, ako rozprávať naozaj fascinujúce príbehy s obrázkami. Nasledujúce pokyny vám to pomôžu:

 1. Vytvorte kompletné príbehy s dejom, vývojom akcie, vyvrcholením a rozuzlením. Po prvé, pomôže vám to zaujať spotrebiteľov. Po druhé, môžete si udržať ich pozornosť na dlhú dobu. A napokon, po tretie, integrita príbehu zabezpečí, že diváci vás pochopia.
 2. Dajte príbehy potrebné emocionálne sfarbenie. Premýšľajte o tom, ako by sa vaše publikum malo cítiť pri čítaní vášho príbehu? Použite obrázky a slová, ktoré nesú primeraný emocionálny náboj.
Schopnosť riadiť emócie spotrebiteľa - najdôležitejšia kvalitná rozprávač. Citové spojenie klienta so značkou a produktom vytvára lojalitu.
 1. Postavy vo vašich príbehoch by mali vyvolať empatiu v publiku. Čitatelia sledujú vývoj udalostí, ak sa vcítia do hrdinov. Mimochodom, tvorcovia mydlových oper si to veľmi dobre uvedomujú.
 2. Poctivosť je jedným z hlavných princípov marketingového rozprávania. Medzi vašimi potenciálnymi a existujúcimi zákazníkmi je vždy niekto zvedavý, kto sa rozhodne skontrolovať vaše slová a fotografie. Internet mu pomôže dostať sa k pravde.
 3. Uistite sa, že si čitatelia navzájom vymieňajú váš príbeh. Musí byť zmysluplné pre divákov, aby sa to stalo. Dôležité informácie, silné emócie, humor - to sú niektoré faktory, ktoré zvyšujú význam príbehu z pohľadu spotrebiteľa.

Mnohí obchodníci a manažéri predaja majú dôkladnú znalosť verbálneho rozprávania a používajú ho ako jeden z nástrojov na podporu podnikania. Nie každý však môže rozprávať príbehy pomocou obrázkov. Nižšie nájdete úspešné príklady rozprávania pomocou fotografií, ktoré vám pomôžu zvládnuť túto marketingovú techniku.

Ako rozprávať príbehy pomocou obrázkov: 3 príklady

Už bolo povedané, že rozprávači musia rozprávať celé príbehy. Výhodou obrázkov oproti textu je, že máte možnosť rozprávať dlhý príbeh aj s jednou fotografiou. Nasledujúce príklady to potvrdzujú:

 • Spoločnosť Lululemon vyrába zariadenia pre jogu. S cieľom motivovať publikum, obchodníci tejto spoločnosti uverejnili fotografiu Betty Kalman, ktorá sa aktívne zaoberá jogou.

Pani Kalman má 87 rokov. Pri pohľade na tento obrázok už viac nehovoríte, že ste príliš starý na jogu (beh, futbal, cestovanie).

 • Spoločnosť Clif Bar vyrába biopotraviny a nápoje pre športovcov a ľudí, ktorí vedú aktívny a zdravý životný štýl. Používa fotky a videá, aby klientom povedala, ako sa stať dobrým športovcom a zároveň zostať dobrým človekom.
 • American Apparel vyrába a predáva oblečenie vyrobené z prírodných tkanín. Vedenie spoločnosti považuje zamestnancov za hlavné aktívum. Mzdová úroveň špecialistov American Apparel presahuje trh. Spoločnosť používa fotografie na rozprávanie príbehov o svojich zamestnancoch a produktoch.

Preto môžete použiť obrázky ako nástroj na rozprávanie príbehov. To vám pomôže pritiahnuť pozornosť publika, sprostredkovať informácie vždy ponáhľajúcim používateľom internetu a nadviazať emocionálne vzťahy so zákazníkmi.

Pomocou týchto tipov môžete rozprávať príbehy pomocou fotografií. Úspešné príklady rozprávania príbehov vám pomôžu vytvoriť si vlastné príbehy, ktoré budú úspešné u spotrebiteľov.

Prispôsobenie obrázkov: Ako povedať svoj príbeh značky [Príklady] od Heidy Cohen.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár