7 bezplatných a málo známych nástrojov pre produktívnejšiu prácu na internete

Tento materiál je pokračovaním série článkov o nástrojoch užitočných pre internetový marketing (predchádzajúce časti sú tu a tu). V ňom sme zozbierali 7 veľmi užitočných a málo známych služieb, ktoré jasne plnia uvedené funkcie a nevyžadujú žiadne finančné investície. Vychutnajte si a nezabudnite sa s priateľmi podeliť;)

1. Sharegrab

Sharegrab je bezplatný nástroj, pomocou ktorého môžete rýchlo nájsť najobľúbenejší obsah vašich vybraných stránok na Facebooku. To môže byť užitočné pre efektívnejšie kurovanie obsahu a pre sledovanie činností konkurentov.

Hlavné výhody služby:

 • Nie je potrebné sa prihlásiť na odber zaujímavých stránok v samotnom Facebooku a zaplniť svoje informačné kanály.
 • Vybrané stránky je možné triediť do priečinkov (napríklad v jednom priečinku môžete pridať iba cudzie stránky av inom - ruštine, v jednom - stránky venované zdravému životnému štýlu av inej - stránky s veľkými citáciami).

Ako to funguje v praxi?

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zaregistrovať sa. Ak to chcete urobiť, kliknite na položku „Zaregistrovať sa“ - „Vytvoriť môj bezplatný účet“ a potom zadajte svoje používateľské meno a heslo z Facebooku.

Potom pridajte zaujímavé stránky. Kliknite na položku „Spravovať stránky“ a zadajte ich mená (služba vám pomôže s automatickým dokončením). Stránky, ktoré vám nevyhovujú, môžete kedykoľvek vymazať kliknutím na krížik vpravo.

Po pridaní stránok ich musíte distribuovať do priečinkov (nazývaných struky). Mám napríklad iba dva priečinky. V jednom, ja držať cudzie stránky na témy, ktoré ma zaujímajú, v ostatných - Ruská. Ale môžete urobiť viac - ich počet je neobmedzený. Ak chcete pridať stránku do požadovaného priečinka, jednoducho ju pretiahnite. Ak chcete priečinok premenovať, kliknite na tlačidlo „Premenovať“. Ak chcete zobraziť najobľúbenejšie stránky príspevkov, kliknite na názov priečinka, v ktorom sa nachádzajú. Nasledujúci gif ukazuje, ako to urobiť.

Služba predvolene zobrazuje najobľúbenejšie príspevky za 3 dni, ale môžete zmeniť časový interval na 1 deň, týždeň a mesiac.

Prečo potrebujete túto službu? S ním môžete efektívnejšie dohliadať na zaujímavý obsah, ako aj čerpať nápady z úspešnejších stránok konkurentov.

2. Ahoj Bar

Ahoj Bar je farebná zásuvka, ktorá visí na samom vrchole stránky a vyzýva používateľov, aby vykonali nejakú cielenú akciu: sledujte odkaz, prihláste sa do skupiny na sociálnych sieťach, nakupujte tovar so zľavou atď. S ním môžete presmerovať návštevnosť na tie stránky, ktoré potrebujete, a tým dosiahnuť vyššiu efektivitu z nich.

Hlavné výhody služby:

 • Veľké množstvo nastavení: rôzne farby, tlačidlá, veľkosť, pohyb na stránke, možnosť zhromažďovať e-maily atď.
 • Adaptabilita: ak sedíte pri počítači, práve teraz uchopte prehliadač za roh, zmenšite veľkosť okna a presvedčte sa sami.
 • Dostatok podrobnej analýzy (počet zobrazení - 1, prechody - 2, percento konverzie - 3).

Ako to funguje v praxi?

Keď pôjdete na stránku hello baru, prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je zadať adresu vašej stránky. Vstupujeme.

Potom budete vyzvaní na výber účelu bannera: presmerovať návštevnosť na konkrétnu stránku, zhromažďovať e-mailové adresy alebo pozývať svojich používateľov, aby sa pripojili k vašej skupine na sociálnej sieti (pozvať ich na zdieľanie obsahu)?

Ak sa rozhodnete prvá možnosť, budete musieť zadať odkaz na stránku, na ktorej sa bude zobrazovať návštevnosť, a zvoliť, na ktorých stránkach sa bude panel zobrazovať (pre všetkých, pre niektoré špecifické alebo pre ktorékoľvek stránky).

V druhom okne zadáme hlavný text panela a text tlačidla (alebo odkazov, podľa toho, čo vyberiete). Z vyššie uvedeného môžete okamžite vidieť výsledok.

Tu nastavíme potrebné nastavenia:

Potom stlačte tlačidlo „Pokračovať“, zadajte svoj e-mail a heslo (na stránke sa zaregistrujte) a spôsob inštalácie bannera:

"Môžem inštalovať kód sám" - dostanete kód, ktorý budete musieť pridať na svoje stránky. "I use Wordpress" - dostanete odkaz na stiahnutie pluginu. "Napíšte mi webmastera" - zanecháte poštu svojho webmastera a pošle mu list s kódom. "Potrebujem pomoc" - pred vami sa objaví okno, kde môžete zadať svoju otázku.

Ak sa rozhodnete druhý alebo tretia možnosť budete musieť prejsť takmer rovnakými krokmi. Všetky nastavenia sú jednoduché a intuitívne. Ak niečo nerozumiete, opýtajte sa v komentároch, všetko podrobne vysvetlíme.

Prečo potrebujete túto službu? Aby sa nestrácal čas vytváraním vlastného panelu.

3. Kúzla orezania

Kúzla orezania je služba, ktorá vám umožňuje odstrániť pozadie akéhokoľvek obrázka niekoľkými kliknutiami. Pre tých, ktorí nevedia, ako pracovať vo Photoshope, je to len dar z nebes. Jednoducho si vezmete zelenú značku, nasmerujete ich k objektu, ktorý chcete uložiť, potom vezmete červenú značku a navediete ich do pozadia. Všetky - pozadie odstránené.

Hlavné výhody služby:

 • Zábavná cena: $ 3 mesačne za 15 hotových fotografií (to znamená, že môžu byť prepracované, až kým sa vám nepáči konečná verzia), $ 8 za $ 100 a $ 15 za $ 500.
 • Intuitívne rozhranie.

Ako to funguje v praxi?

Prečo potrebujete túto službu? Aby sa kúpať s Photoshopom.

4. IFTTT

Mnohí počuli o službe „Ak je to viac než to“, že je veľmi užitočná, a preto tak populárna v zahraničí, ale extrémne malý počet ľudí ju používa v dráhe. Prečo? Pretože to nie je tak jednoduché na to prísť (hovorím z vlastnej skúsenosti). Prečo je to potrebné?

IFTTT vám umožňuje prepojiť dve služby spoločne, takže akcia na jednej z nich spôsobí akciu na inej. Aby som to objasnil, uvediem príklad:

Alebo iný:

A môžete si vymyslieť také kombinácie, ako sa vám páči! V súčasnosti je na webovej stránke IFTTT k dispozícii 104 služieb, medzi ktorými môžete vytvárať odkazy. Medzi najobľúbenejšie patria: Facebook (profily, stránky a skupiny), Instagram, LinkedIn, Reddit, Twitter, Tumblr, YouTube, Wordpress, Blogger, Email, Evernote. Bohužiaľ, nie je tam žiadny VKontakte a niektoré ďalšie služby populárne v runete.

Hlavné výhody služby:

 • Skvelá funkčnosť.
 • Možnosť vytvoriť si vlastné recepty.

Ako to funguje v praxi?

Najprv musíte aktivovať svoje profily v sociálnych sieťach a službách, ktoré potrebujete, potom si vyberte recept, ktorý sa vám páči (alebo si vytvorte vlastný) a kliknite na tlačidlo „Použiť recept“. Zvolil som napríklad toto:

Po aktivácii receptu som sa s mojou krátkou poznámkou podelil o článok na Facebooku a okamžite sa objavil na Twitteri.

Niekoľko užitočných a zaujímavých, podľa môjho názoru, receptov, z ktorých mnohé používam sám:

 • Ukážka na Facebooku sa automaticky zobrazí na stránkach Livejournal, Google+, Twitter a LinkedIn.
 • Fotografie nahrané na Instagram sa automaticky pridajú do albumu na Facebooku, ako aj do služby Flickr.
 • Všetky nové príspevky na stránkach Wordpress sú automaticky uverejnené na Facebooku a Twitteri.

Všetky recepty môžete nájsť vyhľadávaním. Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný. Varianty sú len more, dokonca som našiel recept na automatické vysielanie z Vkontakte na stránku Wordpress. V skutočnosti je možné použiť neznáme IFTTT stránky. Hlavná vec je pochopiť, ako sa to robí.

Prečo potrebujete túto službu? Automatizuje vašu prácu a ušetrí vám veľa času.

5. Taggled.TV

Služba Taggled.tv vám umožňuje pridávať do bežného videa YouTube rôzne značky kliknutím na používateľov, ktorí uvidia ďalšie informácie. Kde sa to dá použiť? Napríklad v reklamách zobrazujúcich určité produkty. Ak sa divákovi táto vec páči, môže kliknúť na značku, zistiť viac podrobností o nej a okamžite pokračovať v nákupe. Veľmi pohodlné!

Hlavné výhody služby:

 • Funkčnosť.
 • Pomerne veľký počet nastavení.

Ako to funguje v praxi?

Pridáte odkaz na svoje video a začnete k nemu pripájať značky. Celkovo existuje šesť značiek: značka na pridávanie hudby, služby Mapy Google, produkt, osoba, informácie o lokalite a jednoduchá textová značka.

Príklad videa vytvoreného pomocou služby Taggled.tv:

Prečo potrebujete túto službu? Pretože služba YouTube nepovoľuje vloženie odkazov na zdroje tretích strán do anotácií.

6. Topsy

Bohužiaľ, od decembra 2015 už táto služba nefunguje, ale jej opis opustíme. Náhle, kto to potrebuje.

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako vytvoriť vírusový obsah, je nájsť článok, ktorý už spôsobil dosť veľa úspechov a písať ešte lepšie. To môže výrazne pomôcť bezplatná online služba Topsy, ktorá hľadá články s najviac spätnými odkazmi.

Ako to funguje v praxi?

Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať sekciu „Odkazy“ a zadať dopyt, o ktorý máte záujem.

Potom nastavte časový interval „Celý čas“ (po celú dobu existencie) a zoznam zoradiť podľa relevantnosti stránok.

Potom uvidíte zoznam najobľúbenejších obsahov na danú tému. Vašou úlohou je študovať, pochopiť, čo ho robí tak populárnym a písať ešte lepšie.

Prečo potrebujete túto službu? Ak chcete rýchlo nájsť populárny obsah na túto tému.

7. Knowem

Bezplatný nástroj Knowem analyzuje stránky stránok a určuje, ako dobre ste optimalizovali svoj obsah pre sociálne siete. Najmä sa pozerá na prítomnosť lokálnych značiek, značiek Open Graph, kariet Twitter, autorstva Google, ako aj názvu, kľúčových slov a kľúčových slov. Tu je príklad prehľadu, ktorý vydal na jednom z našich článkov:

Prečo potrebujete túto službu? Overenie značiek.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár