Ako ovplyvňuje fáza mesiaca predaj [výskum]

Úprimne povedané, veľmi dlho som pochyboval, či tento článok napísať, pretože to je veľmi odlišné od toho, čo sme všetci zvyknutí na čítanie na tému internetového marketingu, a s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí veľa skepticizmu. To nie je návod, žiadny prípad, žiadna diskusia o najnovších trendoch SEO. Toto je malá štúdia (podporovaná štatistikami) o tom, ako fáza mesiaca ovplyvňuje počet elektród z našich stránok (a ovplyvňuje vás to vôbec?).

Chcem vás hneď varovať: nie som rád astrológiu, neverím v horoskopy, priestupné roky, čierne mačky atď. Som však veľmi rád internetový marketing a neustále hľadajú nové spôsoby, ako zvýšiť počet potenciálnych zákazníkov. To ma viedlo k napísaniu tohto článku. Možno sa to stane niekomu nezmyslom, ale pre niekoho to bude dôvod pre vlastný výskum. V každom prípade nikomu nič neukladám, len zdieľam svoje postrehy a myšlienky.

Odkiaľ vznikla myšlienka

Pracujem ako obchodník v našej spoločnosti už dlhú dobu a poznamenal som si jeden zaujímavý vzor - asi raz za mesiac, dôsledne máme silný nárast vedúcich pozícií, ktorý sa vzdáva akéhokoľvek vysvetlenia. Chlapci z oddelenia predaja prišli ku mne a pýtali sa: „Zhen, čo si tam robil v marketingovom oddelení? Lida len prúdi ako voda!“. Spomínam si na naše nedávne akcie, študijné štatistiky a pochopili, že sme neurobili nič zvláštne. Normálne merané práce, ale počet vedie za deň len prevráti!

V potvrdení toho, čo bolo povedané, tu je screenshot môjho nedávneho dialógu s Olgou Bezmaternykh, našim obchodným manažérom:

Keď som začal premýšľať o tom, čo by to mohlo byť spojené, mám bláznivú myšlienku: čo ak títo ľudia sú ovplyvnení fázou mesiaca? Koniec koncov, existuje taký názor, že začiatok dôležitých vecí je najlepší s rastúcim Mesiacom a propagácia webových stránok je jednoznačne taká vec. Všeobecne platí, že som sa rozhodol otestovať túto teóriu: najprv som sa pozrel na to, čo astrologické stránky píšu, potom som googled vedeckých štúdií, ktoré boli vykonané na túto tému, a potom som študoval naše vlastné štatistiky. Aké závery som prišiel? Prečítajte si nižšie.

Základné informácie

Pred prechodom na hlavné fakty, niektoré základné informácie.

Samotný mesiac nie je žiarivý, odráža slnečné svetlo dopadajúce naň. Môže byť úplne osvetlený, čiastočne alebo úplne zmiznúť z oblohy. Takáto zmena v stave osvetlenia Mesiaca sa nazýva mesačné fázy. Existujú len štyri hlavné fázy a každá z nich trvá približne 7 dní:

 1. Mesiac "jar" - od Nového Mesiaca do prvého štvrťroka
 2. Lunárny "leto" - od prvého štvrťroku až po spln
 3. Moonlight "Autumn" - od úplňku po poslednú štvrtinu
 4. Lunárny "zima" - od poslednej štvrtiny po Nový Mesiac

Existujú aj iné klasifikácie. Napríklad väčšina astrologických lokalít, ako aj Wikipédia rozlišujú 8 fáz mesiaca. Iné zdroje - iba 2: rastúci mesiac a klesajúci. Ale najviac sa mi páči rozdelenie do 4 fáz a ich porovnanie so sezónami, pretože podľa môjho názoru najlepšie vystihuje podstatu.

Na jar av lete sa cítime energickejší a energickejší, chceme vytvárať, cestovať a prijímať nové emócie a na jeseň av zime sa dostávame do „hibernácie“. To isté sa deje počas lunárneho cyklu: prvé dva týždne pociťujeme prudký nárast sily a druhé dva týždne - pokles. Hovorí sa to stručne.

A teraz sa pozrime, čo opisujú astrologovia fázam Mesiaca.

Ako fázy mesiaca ovplyvňujú osobu (z hľadiska astrológie)

Pri písaní tohto článku som študoval obrovské množstvo astrologických lokalít a všetci hovoria o tom istom:

 • Nový mesiac V tento deň dochádza k poklesu fyzickej aktivity. Človek sa cíti unavený, letargický a vyčerpaný. Často sa vyskytuje duševná porucha (zlá nálada, depresia, zhoršenie fóbií atď.). Astrológovia v tomto čase odporúčajú zapojiť sa do tvorby plánov do budúcnosti a ich realizácia je odložená až na rastúci mesiac.
 • Pestovanie Mesiaca. Počas tohto obdobia sa začína aktívne dopĺňanie energetického zdroja. Človek sa stáva aktívnejším, energickejším a úspešnejším v podnikaní. Všetky záväzky podniknuté v tomto čase sa poskytujú jednoducho a spravidla prinášajú dobré výsledky. To platí najmä pre podnikanie.
Rast, pohyb, zmena, činnosť - tieto práce sú najtypickejšie pre obdobie rastúceho mesiaca. V tomto konkrétnom čase sa odporúča začať nový podnik alebo aktívne reorganizovať ten starý. Ak ste zamestnávateľ a potrebujete aktívny mobilný iniciatívny tím, lojálny k líderstvu, najímajte ho na rastúcom Mesiaci. ktoré súvisia s hmotnými záujmami. (Zdroj)
 • Úplný mesiac V tento deň naše telo aktívne spotrebuje sily nahromadené počas stúpajúceho mesiaca. Môže sa objaviť nespavosť, podráždenosť a emocionalita. V tejto dobe sa vyskytuje najväčší počet dopravných nehôd, nehôd a katastrof.
 • Ubúdajúci mesiac. Počas tohto obdobia sa životaschopnosť organizmu znižuje, človek sa stáva menej aktívnym, rýchlejšie sa unavuje a jeho reakcie sa spomaľujú, takže počas tohto obdobia by ste sa mali zaoberať etablovanými, nevyžadujúcimi si zvláštne úsilie. Dobre naplánujte záverečné fázy rôznych projektov.

Záver. V Novom Mesiaci a Úplne Mesiac je lepšie nerobiť nič dôležité, pretože v týchto dňoch je veľmi silný vplyv na psychický a fyzický stav človeka. V období rastúceho mesiaca je najlepšie začať nové projekty av období klesajúceho dokončiť staré.

Má Mesiac skutočne vplyv na ľudí?

Napriek tomu, že astrológovia nemajú najmenšie pochybnosti o tom, že mesiac má vplyv na človeka, z vedeckého hľadiska sa zatiaľ nič nepreukázalo. Existuje pomerne málo štúdií, ale všetky si navzájom odporujú alebo majú nedostatočne seriózne dôkazy. Preto som dospel k záveru, že v tomto okamihu majú oba stanoviská právo na život.

Argumenty "pre"

 1. Gravitačná sila Mesiaca ovplyvňuje množstvo zrážok na Zemi, teplotu vzduchu a atmosférický tlak a tieto parametre zasa ovplyvňujú ľudské telo. Napríklad zmena vlhkosti ovplyvňuje činnosť mozgu a zmena atmosférického tlaku ovplyvňuje fyzickú kondíciu osoby. Zdroj - štúdia vedcov z University of Washington.
 2. Chovanie zooplanktónu jasne koreluje s fázami mesiaca, aj keď prebýva v hĺbke neprístupnej pre mesačné svetlo. Zdrojom je štúdia odborníkov z Kráľovského holandského inštitútu pre morský výskum.
 3. Fázy Mesiaca ovplyvňujú spánok človeka. Napríklad na Mesiac v splne je skrátenie spánku osoby v priemere o 20 minút. Zdrojom je štúdia vedcov zo Švajčiarska.
 4. Odborníci v Macquarie Securities študovali dynamiku 32 hlavných akciových indexov od roku 1988 a zistili, že maximálna návratnosť investícií pripadá na obdobie prechodu na euro v lunárnom mesiaci.
 5. Orgány činné v trestnom konaní v okrese Sussex uskutočnili štúdiu, počas ktorej zistili, že miera kriminality v kraji sa zvyšuje v deň vyplácania miezd a na Mesiac v splne.
 6. Zamestnanci Bradfordského kráľovského izolátora analyzovali údaje o pacientoch, ktorí dostávali uštipnutie za roky 1997-1999 a zistili, že na Full Moon je pravdepodobnosť pohryznutia takmer dvakrát vyššia ako obvykle.
 7. Skupina vedená profesorom Sivakovom skúmala výsledky predstavenia ruského biatlonu na majstrovstvách sveta v rokoch 2001-2004. a zistili, že fázy mesiaca ovplyvňujú prácu neuromuskulárnych a neuroendokrinných systémov. Najvyššia miera atlétov bola preukázaná po Novom Mesiaci.
Hlavný argument v prospech skutočnosti, že nás Mesiac stále ovplyvňuje: gravitačná sila Mesiaca spôsobuje odliv a prúdenie, a keďže človek je v priemere 70% vody, je logické predpokladať, že jeho telo tiež spadá pod tento vplyv.

Argumenty proti

 1. Medzinárodný tím vedcov uskutočnil rozsiahlu štúdiu a dospel k záveru, že fázy mesiaca neovplyvňujú správanie ľudí.
 2. Vedci z University of Saskatchewan publikovali 15 vedeckých prác a analyzovali mnoho stoviek štúdií iných autorov, ale nenašli žiadne spoľahlivé dôkazy o tom, že Mesiac ovplyvňuje správanie ľudí a zvierat.
 3. Simon Chapman z University of Sydney v priebehu roka analyzoval údaje o príjme pohryznutí do nemocníc v Austrálii a nenašli takú koreláciu. Okrem toho zistil, že v noci na Mesiac v splne bol počet uhryznutí ešte nižší ako priemer, a vrchol počtu uhryznutí bol počas novoročných sviatkov.
 4. Kanadskí vedci študovali údaje o fázach prírodného satelitu Zeme a počte pacientov, ktorí sa v rôznych časoch dostali na kliniku s duševnými poruchami. Napriek širokému presvedčeniu, že sa zvyšuje riziko psychických porúch na Mesiaci Mesiaca, tento jav nebol zaznamenaný.
Hlavný argument v prospech skutočnosti, že mesiac nás neovplyvňuje: keď sú štatistiky vypočítané správne, korelácia s fázami Mesiaca vždy zmizne.

Ľudia tomu veria!

Napriek tomu, že žiadna z týchto štúdií neposkytuje nevyvrátiteľný dôkaz o tom, že mesiac má vplyv na ľudí, obrovské množstvo ľudí tomu verí. Určite máte priateľov, ktorí zasadia rastliny v súlade s Lunar cyklu, znížiť ich vlasy, schudnúť a dokonca sa snaží otehotnieť. Ak sú vo vašom okolí ľudia, ktorí pracujú v sanitke alebo na polícii, potom sa môžem staviť, že ste od nich počuli príbehy o tom, že na Full Moon je najväčšia prekážka v práci a že je lepšie zostať doma počas tejto zmeny.

Čo povedať? Pri písaní tohto článku som občas išiel na Facebook, aby som si urobil prestávku a prechádzal sa cez informačný kanál a niekoľkokrát som náhodou narazil na správy od používateľov, ktorí veria, že rastúci Mesiac má pozitívny vplyv na ich podniky:

Pozrime sa teraz na štatistiky - koľko ľudí hľadá informácie o lunárnom cykle v Yandexe:

Ak sa pozriete na celkový počet vyhľadávaní súvisiacich s vplyvom Mesiaca na život človeka (aspoň len na Yandex, bez Google), je jasné - veľa ľudí verí, že Mesiac ich ovplyvňuje, a naplánovať svoje činnosti v súlade s mesačným cyklom. Preto, aj keď nie ste jedným z nich, pokúste sa využiť tieto vedomosti pre svoje vlastné účely - je celkom možné, že medzi vašimi potenciálnymi zákazníkmi sú tí, ktorí si váš produkt alebo službu nikdy nebudú objednávať bez toho, aby najprv skontrolovali Lunárny kalendár. A všetky vaše super-ziskové akcie neprinesú výsledky, ak ich spustíte na miznúcom mesiaci - v období, keď je lepšie nezačať žiaden dôležitý obchod, inak sa zmenia na neúspech. Prirodzene, tu hovoríme o drahých službách alebo o tých, ktoré sú pre vašich užívateľov mimoriadne dôležité.

Od teórie k praxi: ovplyvňuje fáza mesiaca počet elektród z našej lokality

Aby som zistil, či má Mesiac vplyv na počet vodičov z našej lokality, zbieral som štatistiku za posledný rok a pol. Ako vedúci považujem všetkých používateľov, ktorí:

 • objednali naše služby pomocou formulárov na webovej stránke alebo iným spôsobom
 • záujem o naše služby: náklady, podmienky realizácie atď.
 • vyhľadávané / objednané služby, ktoré neposkytujeme

Úmyselne som nepoužil automatizačné služby, aby štatistiky boli čo najpresnejšie: aby sa nebrali do úvahy duplicitné žiadosti od tých istých osôb, falošné objednávky s neexistujúcimi číslami, necieľové požiadavky atď.

Počet elektród v grafoch nižšie je uvedený v percentách. Žltý štvorec označuje deň Nového Mesiaca, žltá čiara označuje dni vychádzajúceho mesiaca. Prvý deň po konci žltej čiary je Mesiac v úplňku, zvyšok sú dni úpadku Mesiaca.

Špičkové aplikácie

Denný cyklus

Piatok 30. januára

10 dní vychádzajúceho mesiaca

2. február, pondelok

13 dní rastúceho mesiaca

3. marca, utorok

12 dní vychádzajúceho mesiaca

20. apríla, pondelok

2 dni vychádzajúceho mesiaca

20. máj, streda

2 dni vychádzajúceho mesiaca

Pondelok 22. júna

6 dní vychádzajúceho mesiaca

13. júla pondelok

12 dní ubúdajúceho mesiaca

18. augusta, utorok

4 dni vychádzajúceho mesiaca

25. augusta, utorok

11 dní rastúceho mesiaca

9. septembra, streda

11 dní ubúdajúceho mesiaca

28. septembra, pondelok

Úplný mesiac

16. októbra v piatok

3 dni vychádzajúceho mesiaca

9. november, pondelok

13 dní ubúdajúceho mesiaca

11. decembra, piatok

Nový mesiac

26. januára, utorok

2 dni ubúdajúceho mesiaca

15. februára, pondelok

7 dní rastúceho mesiaca

10. marca vo štvrtok

1 deň vychádzajúceho mesiaca

25. apríla, pondelok

3 dni ubúdajúceho mesiaca

25. máj, streda

3 dni ubúdajúceho mesiaca

Pondelok 6. júna

1 deň vychádzajúceho mesiaca

Analýza údajov

Vo vyššie uvedených grafoch som zdôraznil dni, kedy prišlo najviac žiadostí. Za 1,5 roka takýchto dní bolo 20 z nich (60%) kleslo na rastúcom Mesiaci, 6 dní (30%) - na klesajúcom. 1 striekanie elektród (5%) nastalo na Mesiaci v úplňku a 1 (5%) na Novom Mesiaci.

V dňoch týždňa bola rozdelená nasledovne:

 • Pondelok - 9
 • Utorok - 4
 • Streda - 3
 • Piatok - 3
 • Štvrtok - 1

Celkový počet žiadostí na rastúcom Mesiaci (tu som tiež označil New Moon day) prekročil počet žiadostí na ubúdajúcom Mesiaci (plus celý Mesiac) iba o 5,2%.

zistenie

Bez ohľadu na to, ako veľmi som chcel veriť, že Mesiac má spojenie s počtom vodcov v našej spoločnosti, táto štúdia tohto faktu nepotvrdzuje: Nepodarilo sa mi identifikovať žiadny jasný vzor. Áno, väčšina z najvyšších vrcholov spadá na rastúci mesiac, ale to, bohužiaľ, nič nepreukazuje: je príliš málo údajov na vyvodenie akýchkoľvek konečných záverov. Jediné, čo možno s istotou povedať, je, že najväčší počet žiadostí k nám prichádza na začiatku týždňa, najmä v pondelok. Aby sme však dospeli k tomuto záveru, nie je potrebné vykonávať žiadnu analýzu - ľudia majú tendenciu začať v pondelok všetky dôležité činnosti a naši obchodní manažéri túto skutočnosť už dlho potvrdili vo svojej vlastnej praxi.

Tu je štúdia. Je škoda, že sa objavili nejednoznačné výsledky, ale, bohužiaľ, nie je možnosť vykonávať rozsiahlejšiu prácu. Možno sa za pár rokov vrátim k tomuto článku a opäť vykonám analýzu, ale teraz navrhujem diskutovať o údajoch, ktoré máme.

Myslíte si, že mesiac ovplyvňuje ľudské správanie? Cítite tento vplyv na seba? Hľadáte pravidelne v lunárnom kalendári? Napíšte aspoň pár riadkov do komentárov. Pre mňa veľmi veľa Zaujímalo by ma, čo si o tom myslíte.

No, ak nie je čas, potom aspoň skontrolujte v prieskume. Bol by som vám veľmi vďačný :)


Loading...

Zanechajte Svoj Komentár