3 typy publika dôležité pre obsah marketing

Ako obchodník s obsahom chápete, že najdôležitejšou časťou kampane zameranej na obsahový marketing je budovanie publika. Bez publika, ktoré spotrebuje váš obsah, nemá zmysel zapojiť sa do jeho tvorby. Bez publika nemôžete dosiahnuť zisk.

Existujú 3 typy divákov: hľadači, zosilňovače a nasledovníci. V tomto článku sa budeme podrobne zaoberať každým typom a určíme ich kľúčové vlastnosti tak, že už nebudete mať problémy s komunikáciou s nimi.

pátrači

Kto sú hľadači? Vyhľadávatelia majú potrebu alebo problém a hľadajú spôsob, ako to vyriešiť online. Na tento účel môžu čítať váš blog, študovať vaše produkty, prihlásiť sa na odber vašich skupín v sociálnych sieťach atď. Vo všeobecnosti urobte všetko, aby ste získali informácie, ktoré potrebujú.

Hlavnými atribútmi vyhľadávačov sú:

 • Vyhľadajte konkrétne informácie.
 • Zaujímajú sa len o obsah, ktorý dokáže vyriešiť ich problém.
 • Pre zapojenie tohto typu publika do komunikácie je potrebné použiť všetky druhy mediálnych kanálov: platené (kontextová reklama, bannery, reklama v novinách av televízii), zarobené (sociálne siete, fóra, ústne správy) a vlastné (webová stránka, katalógy, brožúry, nákupy bodov).
 • Prichádzajú a odchádzajú kedykoľvek vhodné pre nich, nezávisle na výbere spôsobu a komunikačného kanála.

Venujte pozornosť poslednému bodu: nemôžete kontrolovať, ako komunikujú s vami a ako dlho bude vaša komunikácia trvať. Preto, aby ste získali ich pozornosť, budete musieť zvýšiť svoju prítomnosť na všetkých stránkach, kde vás môžu nájsť. Napíšte a publikujte užitočné články a recenzie na svojom blogu, odpovedajte na otázky používateľov v sociálnych sieťach a online komunitách, uverejňujte informácie o svojej spoločnosti na stránkach vo vašom odvetví, uverejňujte príspevky pre používateľov (publikovanie obsahu na zdroje tretích strán) atď.

Prečo sú vyhľadávatelia dôležití?

Akonáhle uspokojíte (alebo neuspokojíte) potrebu žiadateľa, odíde raz a navždy, preto je veľmi dôležité ho včas zmeniť na zástupcu inej skupiny: klienta, zosilňovača alebo nasledovníka.

zosilňovače

Kto sú zosilňovače? Zosilňovače majú svoje vlastné publikum a môžu byť vaše osobné armády distribuovať svoj obsah. Možno už s nimi pracujete a poznáte tento typ publika ako vodcov mien, reportérov, recenzentov alebo analytikov.

Hlavné atribúty zosilňovačov:

 • Zdieľajte obsah, ktorý ich zaujíma v osobnom alebo profesionálnom aspekte.
 • Spravidla sledujú jeden cieľ - zvýšiť svoje vlastné publikum.
 • Zdieľajte obsah iba vtedy, keď to chcú, prostredníctvom verejných a súkromných kanálov.

Ak sa chcete stať zosilňovačom, ktorý môže byť mimochodom váš šťastný kupujúci, zamestnanec alebo strategický partner, musí osoba vykonať iba 2 akcie:

 1. preskúmajte svoj obsah
 2. zdieľajte ho s tretími stranami / publikom

Z toho vyplýva jednoduchý záver: obchodníci s obsahom by mali poskytovať zosilňovače s potrebnými materiálmi - blogové príspevky, e-knihy, videá, recenzie a iné veci. Zosilňovače budú radi distribuovať váš obsah, ak sa naučíte, ako s nimi komunikovať.

Prečo sú zosilňovače dôležité?

Zosilňovače poskytujú zdarma marketing pre vašu spoločnosť. Pomáhajú prilákať viac záujemcov na vaše webové stránky alebo blog. Pomáhajú zvýšiť dosah vašich divákov. Toto je mimoriadne dôležité, pretože spoločnosť Google naďalej mení algoritmy hodnotenia: vyhľadávací nástroj sa teraz zameriava na obsah, ktorý poskytuje spoľahlivé a dôveryhodné zdroje. Okrem toho musíte pracovať so zosilňovačmi, aby ste prilákali viac nasledovníkov.

nasledovníci

Kto sú nasledovníci? Títo ľudia vám umožňujú priamo komunikovať s nimi. Iniciatívou, poskytnutím kontaktných údajov a aktívnym konzumáciou vášho obsahu kedykoľvek počas dňa alebo v noci.

3 kľúčové atribúty nasledovníkov:

 • Umožní im posielať priame správy.
 • Voľne zdieľajte svoje kontaktné informácie.
 • Aktívne konzumujú personalizovaný obsah vytvorený na základe údajov, ktoré poskytli, a čoskoro sa zmenia na spokojných zákazníkov.

To je dôvod, prečo sú nasledovníci najvýznamnejším typom publika. Táto skupina ľudí vám umožňuje aspoň trochu kontrolovať doručovanie vašich správ a zhromažďovať potrebné informácie: pohlavie, vek, príjem, vzorce správania na vašich zdrojoch, špecifiká spotreby obsahu atď.

Prečo sú nasledovníci dôležití?

Vaším cieľom je vytvoriť dlhodobé vzťahy s vašimi nasledovníkmi a vytvoriť relevantný obsah, ktorý pomôže prehĺbiť toto spojenie. Vaši účastníci v sociálnych sieťach, registrovaní užívatelia, príjemcovia e-mailových spravodajcov - najdôležitejšia časť vášho publika. A mali by ste ho neustále zvyšovať. A to možno urobiť len za dvoch podmienok:

 1. Ak sa naučíte vytvárať obsah, ktorý bude užitočný, zaujímavý a zábavný pre vaše publikum.
 2. Ak vyberiete najvhodnejšie kanály interakcie a budete na nich aktívne.

Moment pravdy

Môžete si dovoliť slabé materiály. Môžete si dovoliť nadmerné vychvaľovanie. Môžete si dovoliť ísť príliš ďaleko s predajom textov. Ale mali by ste pochopiť, že v každom z týchto prípadov zničíte vzťah so svojimi nasledovníkmi a oni sa môžu prestať spájať so svojou značkou.

Jeffrey K. Rors vo svojej knihe "Publikum: Marketing vo veku predplatiteľov, fanúšikov a nasledovníkov" skvelo sprostredkoval podstatu:

"Nemáme vlastné publikum. Môžu kedykoľvek odísť. Nemôžeme ich donútiť, aby s nami komunikovali alebo čítali naše materiály. Dávajú nám to najcennejšie, čo majú - svoju pozornosť. A my im musíme poďakovať každý deň za skutočne vynikajúce výsledky." obsahového marketingu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár