Ako publikum využíva mobilné gadgets: závery za rok 2013

Ak bol rok 2012 rokom mobilnej prevádzky, tento rok 2013 tento trend konsolidoval. Počet majiteľov smartfónov a tabletu neustále rastie. V niektorých krajinách už dominuje mobilná prevádzka. Obchodníci to musia zohľadniť pri plánovaní rozpočtu na rok 2014. Nižšie nájdete relevantné fakty o m-Commerce, ktoré pomôžu vytvoriť účinnú stratégiu na podporu projektov, pričom sa zohľadní rastúca popularita mobilných gadgets. Boli získané prostredníctvom výskumu, ktorý uskutočnil comScore, Nielsen, Pew Research Center a ďalších renomovaných hráčov na trhu internetového marketingu.

Popularita mobilných gadgets rastie

Podľa spoločnosti comScore zvýšia majitelia smartfónov na celom svete spotrebu informácií zo 150 MB mesačne v roku 2011 na 2,6 GB mesačne v roku 2016. Počet majiteľov počítačov Tablet PC v USA je 22% z celkového počtu vlastníkov mobilných modulov gadgets. Majitelia „tabliet“ spotrebujú informácie intenzívnejšie ako majitelia smartfónov.

Počet Američanov s mobilnými prístrojmi v tomto roku výrazne vzrástol. V súčasnosti má „inteligentný telefón“ 143 miliónov ľudí a 71 miliónov ľudí je vlastníkom tabliet. V minulom roku boli tieto údaje 120 miliónov resp. 48 miliónov.

V Rusku existujú podobné trendy. Podľa spravodajstva online trhu 58% ruských používateľov denne pristupuje na web pomocou mobilných modulov gadgets. Navyše 36% z nich má tablety.

Podľa Pew Research Center má viac ako polovica dospelých Američanov smartphone. Približne tretina dospelej populácie v USA používa mobilné telefóny, ktoré nie sú smartfóny. A iba 9% Američanov nemá bunku.

Zároveň rastie podiel majiteľov smartfónov, pričom podiel vlastníkov bežných telefónov, ako aj ľudí bez mobilných telefónov klesá.

Demografia vlastníkov smartfónov

Pokiaľ ide o vlastníctvo chytrých telefónov, pohlavie, vek, príjem a etnická príslušnosť. Mladí bohatí Američania sú ochotnejší kúpiť smartfóny, ako je možné vidieť na nasledujúcom diagrame:

Tri štvrtiny ázijských Američanov majú chytrý telefón, zatiaľ čo biela populácia, okrem ľudí z Latinskej Ameriky, najmenej pravdepodobne používa tento prístroj.

Je pozoruhodné, že muži častejšie ako ženy kupujú smartfóny. Tento gadget vlastní 59% Američanov a 53% Američanov.

Populárne výrobcovia OS a smartfónov

Podľa Nielsen, operačné systémy Android a iOS vlastnia leví podiel na americkom trhu. Podiel operačných systémov BlackBerry a Windows zostáva zanedbateľný.

Podľa spoločnosti J'son and Partners Consulting, v Rusku, Android výrazne stratil svojho hlavného konkurenta. Podiel tohto OS na domácom trhu bol v druhom štvrťroku 77%, pričom podiel iOS dosiahol len 11%. Windows má tiež významný podiel na ruskom trhu.

Apple je lídrom na americkom trhu so smartfónmi. To predstavuje 40% trhu. Najbližší konkurent spoločnosti Samsung vlastní takmer štvrtinu trhu. Na obrázku sú zobrazené podiely iných významných hráčov.

Podľa MTS vedú spoločnosti Samsung a Nokia na ruskom trhu so smartfónmi s podielom 40,1% a 21,1%. Akcie iných výrobcov nepresahujú 10%.

Mobilná reklama

Podľa eMarketer, tento rok, americké spoločnosti vynaložia 8,5 miliardy dolárov na mobilnú reklamu. V roku 2012 to bolo 4,4 mld. Trh mobilnej reklamy v USA do roku 2017 presiahne 31 miliárd USD.

V tomto roku bude globálne tento podnik investovať 16,5 miliardy USD do mobilnej reklamy. To je o 90% viac ako v minulom roku. Podiel výdavkov na mobilnú reklamu v podnikovom rozpočte sa zvýši zo 14,2% v tomto roku na 36,3% v budúcom roku.

Tento rok si spoločnosť Google ponechá viac ako polovicu celosvetového trhu s mobilnými reklamami, čo mierne zlepšilo minuloročný výsledok. Jej najbližším konkurentom je Facebook.

Posielanie textových správ je najobľúbenejším typom mobilnej reklamy divákov.

Podľa spoločnosti Millward Brown Digital užívatelia považujú textové správy, ako sú tlačové oznámenia a sms, za najzaujímavejší typ reklamy.

Traja z piatich majiteľov mobilných prístrojov uprednostňujú texty bannerovej reklamy a marketingového videa. Takmer tri štvrtiny majiteľov smartfónov a tabletov sa prihlásili na odber informačných bulletinov. Viac ako dve tretiny respondentov považujú za užitočné. Po prečítaní sms alebo push správ, 22% vlastníkov mobilných gadgets, aby navrhované riešenie. Zároveň 88% respondentov chce, aby sa spoločnosť pýtala na ich túžbu prijímať reklamné oznámenia.

Mobilní používatelia sú ochotní zdieľať informácie a chcú získať skvelé ponuky.

Millward Brown Digital uvádza, že majitelia tabliet a smartfónov sa neboja zdieľať osobné informácie. Robia to preto, aby od inzerenta získali ziskové obchodné ponuky. 59% vlastníkov mobilných gadgetov uprednostňuje prijímať oznámenia so zľavovými kupónmi. Zároveň 23% respondentov chce, aby kupóny zodpovedali ich umiestneniu. Len 19% vlastníkov tabletu a smartfónov nechce prijímať komerčné správy. Viac ako polovica majiteľov smartfónov a tabletov chce prijímať správy od známych a populárnych značiek.

Smartphones - hlavné zariadenie na používanie e-mailu

Odborníci z Moveable Inc vytvorili dôležitú skutočnosť pre obchodníkov. V druhom štvrťroku 2013 sa 62% všetkých e-mailov v Spojených štátoch čítalo pomocou mobilných zariadení. Takmer polovica listov bola otvorená pre smartfóny.

Obchodníci by mali túto skutočnosť zohľadniť pri vytváraní obsahu e-mailových spravodajcov. Napríklad neprepĺňajte listy grafickými prvkami. Prídavné zariadenia nie sú veľmi vhodné pre mobilných používateľov, preto by sa im malo zabrániť. Odkazy použité v e-mailoch by mali byť zvolené s ohľadom na záujmy vlastníkov smartfónov.

Mobilné aplikácie

Mobilné aplikácie sú rozhodujúcou súčasťou úspešnej marketingovej stratégie maloobchodníkov. Podľa spoločnosti comScore 78% majiteľov smartfónov hľadá obchody od obchodníkov, ktorí používajú aplikácie. Majitelia tabliet častejšie uprednostňujú mobilnú verziu stránok.

Popularita mobilných gadgets naďalej rastie, čo treba vziať do úvahy pri plánovaní marketingového rozpočtu na rok 2014. Podiel majiteľov smartfónov a tabletových počítačov je najvyšší u mladých ľudí vo veku do 30 rokov. Čím vyššia je blaho človeka, tým je pravdepodobnejšie, že má mobilný gadget. Riadenie marketingového úsilia v mobilnom smere teda pokrýva najsľubnejšie segmenty spotrebiteľov.

Chcete, aby vaša aplikácia vynikla z konkurencie? Zverte prácu na jej propagácii profesionálom. Odborníci spoločnosti Texterra presne vedia, čo je potrebné urobiť, aby prilákali nové publikum do vašej aplikácie a zachovali si staré.

Prevažná väčšina smartfónov v Ruskej federácii pracuje na operačnom systéme Android. Toto sa musí zohľadniť pri vývoji mobilných aplikácií. Mobilný reklamný trh rýchlo rastie a hlavným hráčom na ňom je Google, ktorý vlastní Android. Pomocou smartfónov a tabliet radšej prijímajú textové marketingové správy od značiek. Takmer štyri pätiny majiteľov smartfónov skúmajú ponuky maloobchodníkov prostredníctvom mobilných aplikácií.

Ako vaša firma reaguje na prebiehajúcu mobilnú revolúciu? Povedzte nám o tom v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár