Ako splniť potreby mobilného publika realizáciou kampaní zameraných na marketing obsahu

Podľa Nielsen a Google, užívatelia robia 77% mobilných vyhľadávacích dopytov zo svojho domova alebo kancelárie. Pravdepodobne ide o krok od stacionárnych počítačov, ale stále hľadajú informácie pomocou smartfónov alebo tabliet. Miera odchodov mobilných používateľov je podľa marketingovej agentúry Shareaholic o 9,56% vyššia ako miera odozvy stolných počítačov.

Konflikt medzi túžbou divákov používať mobilné zariadenia a neochotou značiek uspokojiť potreby obsahu majiteľov smartfónov a tabletov dáva obchodníkom veľké príležitosti. Zameraním marketingového úsilia na mobilný kanál získa podnik strategickú konkurenčnú výhodu v boji o zákazníkov a podiel na trhu.

Ako plánovať marketingovú kampaň pre mobilný obsah? Prečítajte si o tom nižšie.

Podľa časopisu CMS má iba 16% ruských spoločností mobilnú verziu stránky alebo stránky s adaptívnym usporiadaním. Po prispôsobení stránky pre mobilnú premávku budete automaticky obísť viac ako štyri pätiny konkurentov. Počet mobilných porúch sa zníži, majitelia smartfónov a "tabliet" sa na vašej stránke natrvalo oneskoria.

Počet mobilných a citlivých stránok však bude aj naďalej rásť. Preto jednoduchá úprava zdroja pre miniaplikácie s malými obrazovkami nestačí. Potrebujete marketing pre mobilný obsah. Nasledujúce odporúčania pomôžu zaviesť stratégiu mobilného obsahu a využiť želanie divákov používať smartfóny a tablety na vyhľadávanie informácií.

1. Zamerajte sa na lokalizovaný obsah.

V štúdii Nielsen a Google zistili, že 40% mobilných požiadaviek je lokálnych. Používatelia napríklad hľadajú telefónne číslo svojej pobočky banky alebo adresy obchodu. Zvyšuje sa podiel lokálnych mobilných požiadaviek.

Ako určiť obsah, ktorý potrebujú používatelia mobilných modulov žijúcich v určitom meste? To možno vykonať pomocou služby Trendy Google. Služba Trendy vám umožňuje študovať potreby publika podľa regiónov.

Ak chcete používať Trendy Google, musíte vykonať tieto kroky:

  • Vyberte oblasť záujmu.
  • Prejdite na „Analýza popularity požiadaviek“
  • Pridajte dotazy týkajúce sa vašej firmy.
  • Môžete tiež porovnať popularitu dotazu v rôznych regiónoch. Na tento účel vyberte ponuku „Krajiny a regióny“, pridajte porovnávané regióny a dopyt, o ktorý máte záujem.

Popularita požiadaviek podľa regiónov sa prejavuje aj v ponuke „Popularita podľa regiónov“.

2. Určite potreby mobilných užívateľov

Pochopenie zámerov používateľov, ktorí zadávajú vyhľadávacie dopyty pomocou tabletov a smartfónov, získate možnosť uspokojiť ich potreby. Ak chcete pochopiť, ako mobilní používatelia nájdu vašu stránku, použite službu Google Analytics.

  • Vyberte ponuku „Audience - Mobile Devices - Overview“.
  • Vytvorte filter vyhľadávacích dopytov pre mobilné zariadenia vrátane tabliet.

Dostanete tak zoznam kľúčových požiadaviek, ktoré využívajú návštevníkov mobilných stránok na vašich stránkach. Pomocou týchto kľúčov určte potreby svojho publika a uspokojte ich obsahom.

3. Použite video obsah

Podľa Nielsena, na začiatku roka 2012, 28% mobilných užívateľov sledovalo online video na smartfónoch a tabletoch denne. Pred dvoma rokmi bolo video najobľúbenejším typom obsahu medzi vlastníkmi zariadení s malými obrazovkami.

Ak chcete vytvoriť marketingové video, nemusíte mať hollywoodske rozpočty a špeciálne vybavenie. Pozornosť mobilných užívateľov môže priťahovať pomocou klipov aj pomocou smartfónov. Všimnite si, aký populárny video obsah bol vytvorený pomocou služieb Vine a Instagram.

Ak chcete pochopiť, ako sa o video zaujíma publikum, použite službu Google Trends. Ak to chcete urobiť, vyberte v nastaveniach vyhľadávania v službe YouTube a pridajte potrebné vyhľadávacie dopyty.

Pri uverejňovaní videí na YouTube vytvorte relevantné popisy. Pri vysielaní videa vo Vine, označte ich príslušnými hashtags.

4. Správne si vyberte ciele konverzie.

Voľba cieľov konverzie pre stacionárnu dopravu je zvyčajne jednoduchá. Konverzný bod možno považovať za zadanie objednávky, objednanie spätného volania, objednanie bulletinu, prevzatie súboru atď. Pokiaľ ide o mobilnú návštevnosť, je ťažké vybrať si ciele konverzie. Napríklad, majitelia smartfónov nemôže vždy stiahnuť súbor.

Vybrané ciele konverzie musia byť prispôsobené mobilnej prevádzke. Vytvorte napríklad formuláre žiadostí o informácie s minimálnym počtom polí, umiestnite Klepnutím zavolajte tlačidlá na stránke („Dotknite sa na uskutočnenie hovoru“) atď.

5. Pamätajte na použiteľnosť

Vlastníci smartfónov nepoužívajú myš a kurzor. Preto sa často stretávajú s ťažkosťami, keď sa snažia sledovať odkaz. Majte toto na pamäti pri výbere obsahu stránok a publikovaní obsahu. Predovšetkým sa uistite, že odkazy v texte sú v dostatočnej vzdialenosti od seba. Takže používateľom zabránite, aby chceli rozbiť smartphone alebo aspoň opustiť vašu stránku.

Pri vývoji vstupných stránok pre mobilné marketingové kampane a obsahové míľniky dodržiavajte odporúčania mobilných platforiem. Napríklad podľa odporúčaní iOS by minimálna veľkosť dotykových oblastí mala byť 44 x 44 pixelov.

Ako urobiť mobilný obsahový marketing

Aby bola vaša marketingová kampaň efektívna, musíte zohľadniť záujmy a pochopiť potreby vášho mobilného publika. Pomocou služby Google Analytics a trendov môžete identifikovať potreby svojich potenciálnych zákazníkov, ktorí navštívia stránku pomocou smartfónov a tabliet. Vytvorte obsah, ktorý je relevantný pre potreby vášho mobilného publika.

Pri realizácii marketingových kampaní sa zamerajte na miestne vyhľadávanie. Za týmto účelom zvážte potreby regionálneho publika. Uveďte kontaktné informácie spoločnosti, použite tlačidlá Zavolať na stránke.

Vyberte si správne ciele konverzie a zapamätajte si použiteľnosť. Mobilní používatelia by mali mať možnosť využiť vašu ponuku.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár