Čierna copywriting: ako určite dokončiť publikum s nekvalitnými textami

Všetci vlastníci stránok chcú publikovať kvalitný obsah. Texty by mali byť vhodné pre používateľov aj pre vyhľadávače. Problém je v tom, že písanie kvalitných textov je proces, ktorý je náročný na energiu a zdroje: vyžaduje si finančné investície od vlastníka zdroja, ako aj čas, energiu chi alebo akúkoľvek situáciu, v ktorej sa človek volá, keď človek píše s dušou, zo srdca, tvorivo, netriviálne. Čo robiť, ak sú zdroje obmedzené? Napríklad, ako môže podnikateľ z pluhu, ktorý nedávno vytvoril webovú stránku, vyhrať súťaž o monštrum prevádzky v digitálnom priestore, za čo píšu držitelia literárnych cien a copywriting guru?

Existuje spôsob, neváhajte. Použite čierne copywriting: publikujte nízko kvalitné texty skryté ako vysoko kvalitný obsah. To vám ušetrí zdroje, rovnako ako prinesie výsledky, aj keď nikto nevie, ako ich merať. Aké texty možno použiť ako súčasť čiernej copywriting stratégie? Prečítajte si nižšie.

Čo je čierna copywriting a nekvalitné texty

Poďme sa zaoberať pojmami "nekvalitné texty" a "čierne copywriting". Nechajte osamote úplne zlý obsah s desiatkami pravopisu, interpunkcie a logických chýb, nedostatku zmyslu a skreslených faktov. Tiež si nepamätáte o tzv. "Seo-textoch". S takýmto obsahom je všetko jasné, takmer každý ho ľahko rozpozná. Tento článok sa zameriava na texty, ktoré Denis Saveliev nazval obsah. Existuje viac požívateľná analógia: je to obchod so zmiešaným tovarom, balený v papieri s logom chladnej reštaurácie a predávaný za cenu kulinárskeho majstrovského diela.

Teraz o čiernom copywritingu. Nezamieňajte ho s čiernym PR: diskreditujte produkt, nápady, osobnosť v očiach spotrebiteľov. Pojem "čierna copywriting" sa tu používa v kontexte vytvárania nízko kvalitného obsahu s nárokom na Pulitzerovu cenu alebo ruský booker.

Pamätajte si na dôležitý detail: naozaj čierne copywriting možno použiť len nevedome. Čo to znamená? Predstavte si, že máte na starosti stavebnú spoločnosť. No, opravy v apartmánoch sa robia a to všetko. Stovky vašich konkurentov lákajú zákazníkov online. Nechcete zaostať, takže vytvorte webovú stránku a najmite si copywritera na burze.

Veľmi dobre rozumiete, že opravujete apartmány rovnako ako konkurenti. Samozrejme, existujú určité výhody. Napríklad, našli ste chlapcov, ktorí pri práci počúvajú hudbu 80. rokov, nie šanson, na ktorých sú zákazníci a ich susedia šťastní. A zvyšok je ako konkurencia: cena služieb, dodávateľ stavebných materiálov, termíny. V skutočnosti sa na internete nemusíte chváliť. Jednoducho vylomiete v dobrej viere.

Prilákať zákazníkov, ktorých chcete, s kontextovou reklamou. Máte v pláne stretnúť návštevníkov stránok s dôstojnosťou, takže nájsť copywriter na burze. V technickej úlohe vysvetľujete, že potrebujete dobré texty. Aby sme neboli tak nechutní ako tí konkurenti, ktorí písali o "renovácii bytov v Moskve, sú lacné." Ale nepotrebujete ani niečo nadprirodzené. Koniec koncov, len veľmi málo ľudí čítalo texty na internete. Všetci zákazníci budú volať svojmu predajnému tímu a presvedčia každého.

Stručne povedané, dostanete normálne materiály: bez chýb, unikátne, mierne predávané, mierne nezvyčajné. Samozrejme, v nich nie je nič nové. Presnejšie povedané, aj niekde ste videli niečo podobné. Bežné texty, jedným slovom: zapadajú do všeobecne akceptovaného pojmu normy.

Poznávate sa v tejto situácii? Takže to nie je čierna copywriting. Úmyselne si objednal a textár vedome vytvoril obyčajný text. Ten, ktorý číta málo ľudí. Pravda čierne copywriting začína, keď vlastník stránky, ktorý sa rozhodne, že sa dozvedel pravdu, stretáva s textár, ktorý práve prežil satori.

Chcete jasnejší príklad? Predstavte si, že vlastníte skvelé podnikanie. Tu bez žartovania. Ste taký človek, ktorý ste sa sami pripravili: začali ste od nuly, padali a stúpali, študovali ste sami a poslali tradičný vzdelávací systém do Spojených štátov. Ste dobre oboznámení v podnikaní: stavebníctve, veľkoobchode a maloobchode, alebo napríklad vo výrobe oceľových konštrukcií. A absolútne si úprimne myslíte, že vďaka vašej intuícii, obchodnému prežitku, skúsenostiam s podnikaním v 90-tych rokoch a osobnému šarmu, môžete rovnako dobre zistiť všetko ostatné. Napríklad v internetovom marketingu.

Chápete, že by ste nemali šetriť na textoch. Takže nájsť najlepší copywriter. Nie, nie na burze, burza je pre nečestných ľudí. Iba v hornej časti "Yandex". Vôľou osudu narazíte na skutočného profesionála, ktorý nekoná krok bez citácie od Ogilvyho.

Váš copywriter sa stal najlepším po prečítaní niekoľkých kníh slávnych autorov, štúdiu kurzu NLP zakúpeného na disku a účasti na niekoľkých školeniach a konferenciách. Knihy a školenia neboli zbytočné: špecialista sa naučil hrať Ponte. Vlastne píše normálne, dokonca dobré texty. To isté platí pre myšlienku normy. Považuje sa však za hodného dediča a nástupcu práce Leo Barnetta.

Leo Barnett je slávny americký copywriter a obchodník. Bol to on, kto vymyslel "kovboj" reklamu slávnej značky cigariet.

Ako bude publikum dobytý dobrým obchodníkom, ktorý nerozumie internetovému marketingu a obyčajnému človeku, ktorý si uvedomil, že je dedičom veľkých komerčných autorov minulosti a súčasnosti? Budete vytvárať a publikovať nízko kvalitný obsah rôznych typov.

Typ # 1: Obsah s nízkou pridanou hodnotou

Je to veľmi bežný typ nekvalitného obsahu, ktorý je skrytý ako vysokokvalitný. Medzi jeho charakteristické črty patrí:

 • Jedinečnosť 100% od spoločnosti Advego Plagiatus.
 • Takmer úplná absencia chýb.
 • Čitateľnosť, prítomnosť ilustrácií.
 • Texty tohto typu sa zdajú byť originálne a nezvyčajné, čo je dôsledkom tvorivosti autora.
 • Použitie priemyselnej terminológie a slangu. Pokročilí autori vložia do textu elegantné slová, aby sa zachovala prístupnosť.

Stručne povedané, nájsť chybu s takýmto obsahom je ťažké. Aký je teda problém, akú dodatočnú hodnotu v texte chýba? Aby ste to pochopili, potrebujete definíciu.

Pridaná hodnota je súčasťou hodnoty produktu vytvorenej touto organizáciou.

Predstavte si továreň, ktorá sa zaoberá montážou SKD. Zhruba povedané, spoločnosť nakupuje kolesá v Nemecku a telo v Číne. Náklady na skrutkovanie kolies k karosérii sú veľmi pridanou hodnotou, ktorú zariadenie vytvára.

V prípade textov je pridaná hodnota vytvorená v hlave autora. Ako sa to deje? Predstavte si, že potrebujete prehľad "Ako sa starať o holiaci strojček."

Váš copywriter môže prepísať sprievodcu niekoho iného. Bude v texte pridaná hodnota? Áno, pretože špecialista má jedinečný text. A to je všetko pridaná hodnota. Copywriter môže čítať trojité päty recenzií a robiť kompilácie. Štruktúra novej revízie sa bude líšiť od zdrojov, ale nebude nová. V skutočnosti dostanete pokročilé prepisovanie. Je tu viac pridanej hodnoty, že? Vlastníci stránok a čitatelia často nepotrebujú viac informácií: všetky informácie by sa zhromažďovali na jednej stránke, ale Plagiatus by ukázal 100%.

Pokračuj. Predstavte si, že autor je hlboko ponorený do témy: študoval dostupné informácie v runete a burzhunete, rozprával sa na fórach av sociálnych sieťach s milencami tradičného holenia, diskutoval o nuanciách s odborníkmi, prehodnotil údaje a urobil vlastné závery. Teraz máte naozaj skvelého sprievodcu, však? Bude tu veľká pridaná hodnota, pretože autor informácie internalizoval a teraz veľmi dobre chápe, o čom píše. Môžem získať viac? Áno, ak máte šťastie. Predstavte si, že ste našli copywritera, ktorý zásadne as radosťou oholí holiaci strojček. Bude sa nielen hlboko ponoriť do témy a tvorivo spracovávať informácie, ale do textu pridá aj svoje vlastné skúsenosti. Teraz môže byť do nákladných vozidiel naložená pridaná hodnota.

Ak ste zvolili stratégiu čierneho copywritingu, nestrácajte čas na hĺbku ponorenia a iných nezmyslov. Požiadajte copywritera, aby sa sústredil na vonkajšie znaky kvality testu: jedinečnosť z hľadiska „plagiátorstva“, chýbania chýb, zrozumiteľnosti a rozkvetu reči. Krásne a chytré slová umožňujú vložiť viac, jedným slovom. Aký výsledok sa považuje za dobrý?

Porovnajte tri webové stránky atopickej dermatitídy:

 • Online časopis pre ženy.
 • Miesto o atopickej dermatitíde.
 • Fórum "Ruský lekársky server".

Ak používate čierne copywriting, vyberte možnosť z časopisu pre ženy. Dávajte pozor na menšie nepresnosti. Po prvé, ako sa nemýliť, keď píšete o takejto zvláštnej chorobe. Po druhé, nie každý si takéto chyby všimne. Po tretie, neohrozujú život a zdravie čitateľa.

S výnimkou drobných chýb, s ktorými sa zaoberajú len odborníci a veľmi vyberaví čitatelia, sa presne uvádzajú všeobecné informácie o chorobe. Pokiaľ ide o povrchnosť, toto sa robí, aby sa ušetrilo čas zástupcom cieľovej skupiny.

V článku sa však úplne správne uvádzajú hlavné metódy liečby atopickej dermatitídy. Čo iného je potrebné, aby osoba, ktorá zadá do vyhľadávacieho poľa dotaz "Ako liečiť atopickú dermatitídu"?

Vyhnite sa hodnoteniam podobným textu na mieste o atopickej dermatitíde. Všetko je príliš podrobné, nepohodlné a bez ilustrácií. Okrem toho, jazda do krku textár, ak píše, ako autor príspevku o chorobe na fóre "Ruský lekársky server". Tam je horor tu vôbec: pravopis a interpunkčné chyby, problémy s čitateľnosťou, všetko je nejako copywriting, a tam je málo, čo sa hovorí na fórach. Pravdepodobne, lekár napísal, všetci majú zlý rukopis.

Len v prípade: text z ruského Medical Server Forum je najcennejší, aj keď ide o neprofesionálny preklad. Urobili ho dermatológovia, ktorí denne liečia pacientov s atopickou dermatitídou. Pri príprave textu pravdepodobne zohľadňovali svoje vlastné klinické skúsenosti. Text z miesta o atopickej dermatitíde má tiež vysokú pridanú hodnotu. Autor je hlboko ponorený do tejto témy. S najväčšou pravdepodobnosťou sa stretol so zdravotným problémom, ako je opísané. To mu pomohlo presne umiestniť akcenty do prípravy textu. Preskúmanie zo stránky pre ženy? Chcel by som viac pridanej hodnoty.

Typ číslo 2: predaj obsahu

Ide o obľúbený typ obsahu s nízkou kvalitou. Môže byť rozpoznaný nasledujúcimi funkciami:

 • Ohromujúca kreativita.
 • Maximálna dôveryhodnosť.
 • Takmer nepostrehnuteľná manipulácia.
 • Posadnutosť a agresivita.
 • Vysoká konverzia.

Nie texty, ale pieseň - len návštevník pristane na mieste, pretože okamžite pochopí, že potrebuje túto manželskú posteľ, pretože bola vyvinutá skúsenými dizajnérmi s prihliadnutím na vyspelé skúsenosti sveta.

Keď vysvetlíte textárovi, aký text potrebujete, ukážte mu niekoľko príkladov.

Vyberte autorov, ktorí sú schopní jemne manipulovať s publikom. Venujte pozornosť tomuto majstrovskému diela copywritingu:

Infoproducenti predávajú kŕčové žily pacientovi bez chirurgického zákroku. Jemná a takmer nepostrehnuteľná manipulácia ľudí, ktorí ešte nedosiahli flebologa. Alebo navštívil recepciu, ale neveril lekárovi.

Preferujem presvedčivé texty. Mohol by niekto pochybovať, či si prečítali text na obrázku?

Predávajte agresívne. A nech si pacient objedná tovar práve teraz. V opačnom prípade skončí čítanie až na koniec stránky, zistí zloženie krému a pochopí, že mu bol ponúknutý liek s extraktom z gaštanu a antikoagulantom. Krémy a gély s týmito látkami sa predávajú v každej lekárni.

Vaším cieľom je predať. Nezáleží na tom, že používate nespoľahlivé informácie, manipulujete s klientmi, agresívne ukladáte na ne produkty. Musíte predať chladnému publiku, pretože zákazníci sa k vám nevrátia druhýkrát. Je možné robiť predaj za studena bez agresie? Nie. Preto sú pre vás vynikajúce a manipulatívne texty vytvorené ako súčasť čiernej copywriting stratégie skvelé.

Neverte? Pozrite sa na text webovej stránky kliniky špecializovanej na liečbu kŕčových žíl. Niektoré nudné vysvetlenie, žiadne magické pilulky sú ponúkané, a čo je najdôležitejšie, že sa chystáte na liečbu ľudí s chirurgickými metódami. Predávajú operácie, keď je zázračný krém?

Pre informáciu: z hľadiska medicíny založenej na dôkazoch existuje jeden spôsob, ako liečiť kŕčové ochorenia - operatívne. Kompresný úplet má preukázanú účinnosť, ktorá sa používa na prevenciu komplikácií, kým sa pacient nerozhodne podstúpiť operáciu. Neexistujú prakticky žiadne platné štúdie potvrdzujúce účinnosť perorálnej flebotoniky ("tablety na kŕčové žily"). Lekári, ktorí dodržiavajú štandardy medicíny založenej na dôkazoch, považujú miestne lieky (krémy, masti) za neúčinné.

Najlepším príkladom skutočného predajného textu je pokojná informácia na webovej stránke kliniky. Autor stručne rozpráva o chorobe a ako ju liečiť. Vezmite prosím na vedomie, že tu je veľmi jemná manipulácia, že si len málo ľudí všimne: skleroterapia a laserová koagulácia sú v kontraste s chirurgickým zákrokom. V skutočnosti tiež patria k chirurgickým metódam liečby, ale vykonávajú sa ambulantne v lokálnej anestézii.

Osoba, ktorá sa stará o svoje zdravie a myslí si, že peňaženka je nepravdepodobné, že by stavil na zázračné zariadenia, tablety a krémy. Aj keď raz kúpi magickú masť, už druhýkrát sa nevráti. Aké sú teda agresívne predajné texty?

Všetko však závisí od obchodnej stratégie. Toto sa nevzťahuje na kŕčové ochorenia. Ak chcete predať, použite predajné texty. Ak chcete od vás kúpiť, informujte divákov: poskytnite im relevantné a spoľahlivé informácie o expertnej úrovni.

Typ číslo 3: obsah bez skúšky

V podstate ide o druh obsahu s nízkou pridanou hodnotou. Pre jednoduchosť je však lepšie zvážiť texty bez skúmania samostatne. Tu sú ich znaky:

 • Skreslené fakty.
 • Chybná interpretácia spoľahlivých informácií.
 • Neplatné, zbytočné, nebezpečné odporúčania pre čitateľov.
 • Povrchnosť.

Predstavte si, že vytvárate lekársku stránku. Pri hodnotení informácií o potrebe publika sa zobrazia nasledujúce informácie:

Zadávate úlohu copywriterovi, ktorý vás po preštudovaní dostupných informácií pripraví materiál podobný nasledovnému:

 • O upchatej pečeni.
 • O tom, že musíte vyčistiť pečeň.
 • O smog (!), Farby, trosky a dusičnany.

Výsledný text môžete zverejniť. Po prvé, požiadavka "čistenie pečene" je populárny medzi divákmi, takže ak máte šťastie, dostanete prevádzku. Po druhé, ak copywriter podrobne opísal rôzne metódy "čistenie", potom čitatelia budú vďační vám. Po tretie, môžete si to vyskúšať sami, inak všetky tieto firemné večierky a obchodné stretnutia ohrozujú zdravie.

V skutočnosti, text, ktorý opisuje, ako čistiť pečeň len poškodiť váš zdroj, ale to nie je tak zlé. To môže poškodiť vaše publikum, ako je uvedené nižšie. Vaše stránky môžu mať desiatky užitočných článkov s presnými informáciami. Ale predstavte si reakciu pozornosti na svoje zdravie a čitateľa myslenia, ak sa stretne aspoň s jedným takým materiálom:

Alebo toto:

Reakcia bude jednoduchá a jednoznačná: užívateľ už nebude dôverovať vášmu zdroju. Prečo? Je to jednoduché: čistenie pečene neexistuje. Niektorí ľudia to nazývajú nelekárskym termínom. Tu musíte pochopiť dva body. Po prvé, vyprázdňovanie žlčníka nesúvisí s odstraňovaním určitých toxínov a toxínov z pečene. Po druhé, ide o lekársky postup, ktorý sa vykonáva podľa indikácií. Pri komplikáciách môže byť pacient na operačnom stole. Slovo pre špecialistov z ruského Medical Server Forum:

Radikálnejší názor:

Typ číslo 4: texty rozvedené z praxe

Ide o ďalší druh obsahu s nízkou pridanou hodnotou, ktorý treba rozlišovať ako samostatný typ. Takéto označenia zodpovedajú: t

 • Kvalitný a podrobný teoretický popis.
 • Manipulácia s informáciami z dôveryhodných zdrojov.
 • Nepresnosti v opise praktickej časti a odporúčania, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť skúsenosti čitateľa.

Predstavte si, že váš autor napísal článok o kardiopulmonálnej resuscitácii pre túto lokalitu. Vyzerá to takto:

 • Na overenie diagnózy klinickej smrti.
 • O zlej diagnóze klinickej smrti.
 • Ešte raz o diagnóze klinickej smrti.

Text môžete publikovať, ak je podobný navrhovaným príkladom. В них хорошо описана теория сердечно-легочной реанимации. Не беспокойтесь о неточностях в описании практической части. Во-первых, их не заметят не только неспециалисты, но и некоторые медики. Во-вторых, эти неточности едва ли негативно повлияют на опыт читателей.

Presvedčte sa sami: väčšina zástupcov cieľovej skupiny nebude nikdy čeliť potrebe vykonať kardiopulmonálnu resuscitáciu. Okrem toho sú šance na úspešnú resuscitáciu malé, aj keď pomoc poskytuje nemocničný personál. Preto publikujte text, zaujímajte top pozície v problematike a pritiahnite prevádzku.

Navrhované texty ako príklady možno samozrejme nazvať kvalitatívne. Nepresnosti v opise praktickej časti by sa mohli prehliadnuť, ak nie pre hypotetické náklady na chyby. Venujte pozornosť ilustrácii:

V texte je správne povedané, že niekoľko minút po nástupe klinickej smrti sa v tele vyvinú ireverzibilné zmeny. To znamená, že záchranca má veľmi málo času na pomoc. Na diagnostikovanie klinickej smrti sú dostatočné tri symptómy: nedostatok vedomia, dýchanie a krvný obeh. S ich prítomnosťou nie je potrebné tráviť čas kontrolou šírky žiaka a prítomnosťou reflexov. Mimochodom, nie každý vie, čo je rohovkový reflex. No, „druh mŕtvoly“ za určitých okolností môže mať živého a úplne zdravého človeka.

Náklady na nepresnosti v texte sa merajú v desiatkach sekúnd, čo môže byť smrteľné pre pacienta v stave klinickej smrti. Podobné diagnostické chyby sú v dvoch zostávajúcich príkladoch opisu kardiopulmonálnej resuscitácie.

Upozorňujeme, že texty tohto typu by sa nemali jasne označovať ako neštandardné. Práve v tomto prípade by mohla byť cena nepresnosti teoreticky veľmi vysoká. Znamená to, že len anestéziológ môže písať texty o kardiopulmonálnej resuscitácii? Nie. Znamená to, že všetky materiály na túto tému by mali skontrolovať lekári? Bolo by to dobré, ale v prvom rade je to nereálne a po druhé, nepresnosti budú naďalej pretrvávať. A ak odvrátiť pozornosť od medicíny: je potrebné, aby úzki odborníci kontrolovali tematické texty? Napríklad, aby autoelektrikári upravili texty o opravách zapaľovacieho systému, finančníci skontrolovali presnosť odporúčaní pre plánovanie rodinného rozpočtu a stavitelia čítali články o opravách strechy? Táto otázka je predložená na diskusiu.

Prečo je čierna copywriting stratégia opodstatnená

Áno, je to pravda: polotovary, ktoré sú skryté ako vysokokvalitný obsah, zaujímajú popredné miesta v tejto oblasti, priťahujú a premieňajú dopravu a uspokojujú publikum a vlastníkov stránok. Prečo sa to deje? Táto otázka je v kategórii filozofická, nie praktická. Môžete sa tiež pýtať, prečo väčšina ľudí sleduje televízne relácie v televízii namiesto čítania Sholokhov a Shukshin. Niektoré odpovede na to však môžu byť užitočné v praxi.

Štandardné texty skryté ako kvalitná práca ako:

 • V našom svete komerčného úspechu často dosahujú tí, ktorí hlasnejšie a silnejšie bijú päsťou do hrude. Počuli ste o "dobrom blufovaní drahšie ako peniaze," správne? To aspoň čiastočne vysvetľuje účinnosť tzv. Predajných textov. Diváci sa spoliehajú na uznanie a charizma značiek, hodnotení a hodnotení, prestíž a vysokú cenu. Ľudia sa nechávajú manipulovať, v dôsledku čoho sa stávajú pasívnym kupujúcim, ktorému aktívny predajca niečo absorbuje.
 • Obchodný model predávajúceho zahŕňa úmyselné klamanie spotrebiteľov. V tomto prípade dochádza k hrubým manipuláciám, skresleniu faktov, sofizmu v textoch. Najjednoduchším príkladom je predaj magických piluliek a spotrebičov starým rodičom, ktorí utrácajú posledné peniaze, aby znovu získali svoju mládež.
 • V niektorých prípadoch diváci nemôžu rozlíšiť kvalitný text od zlej kvality. Ani to nie. Niekedy čitatelia vedome alebo nevedome berú zlý obsah. Je to z rôznych dôvodov: nedostatok špeciálnych vedomostí cieľovej skupiny, dôverčivosť čitateľov, neschopnosť overiť fakty a odporúčania.
 • Algoritmy vyhľadávačov sú stále ďaleko od dokonalosti. Áno, dnes sa nedostanete na vrchol problému, napíšete text kľúčovými frázami. Áno, vyhľadávače sledujú faktory správania, čo umožňuje nepriamo hodnotiť kvalitu obsahu. Ale čo vyhľadávače vrcholy pre "pečeň čistenie"? Ak by vyhľadávače dokázali určiť kvalitný obsah, prvé pozície na tomto kľúči by boli zoradené podľa článkov s názvami „V medicíne neexistuje koncept čistenia pečene“ alebo „V dôsledku takzvaného čistenia pečene, môžete byť na stole s chirurgom“.

Mimochodom, vyhľadávací nástroj neuvádza krok za krokom inštrukcie, ale triezvy obsah, na žiadosť "Ako vstreknúť heroín". Takže, to isté môže?

 • Používatelia idú na stránky, ktoré nie sú určené pre obsah, ale na riešenie problémov. Predstavte si osobu, ktorá zadá do vyhľadávacieho poľa dotaz „ako rýchlo získať svalovú hmotu“. Nebude čítať o nebezpečenstvách anabolických steroidov, nie? Mnohí ľudia nemajú dostatok času a trpezlivosti, aby sa dozvedeli informácie o produkte, ktorý kupujú. Je normálne, keď sa človek dostane do zápasov. Ale z nejakého dôvodu mnohí ľudia nechcú tráviť čas hľadaním údajov o pomerne drahých výrobkoch.

Ak chcete, účinnosť neštandardných textov je možné vysvetliť nasledovne. Po prvé, samotné publikum vytvára dopyt po nich. Ľudia spokojný obsah polotovaru. Platí to nielen pre internet. Po druhé, dopyt po skutočne kvalitnom obsahu prakticky chýba. V takom prípade, prečo znovu objaviť koleso? Čierna copywriting funguje, takže neváhajte použiť.

Namiesto väzenia, alebo vtipy stranou

Musíte pochopiť všetko, ale vysvetlenia sú stále potrebné. "VelikaPlaza" v žiadnom prípade neodporúča používať nekvalitné texty a čierne copywriting. Tento článok ukazuje neobvyklým spôsobom, ktoré texty, ktoré už nepotrebujete, ak pracujete s dlhodobou perspektívou. Áno, aktuálne neštandardné texty maskované ako kvalitné stále fungujú. Situácia sa však mení: algoritmy vyhľadávačov sa zlepšujú, prezieraví podnikatelia zanechávajú krátkodobé zisky v záujme dlhodobých vzťahov so spotrebiteľmi, ľudia sú múdrejší a múdrejší. Je to tak?

A ešte jedna vec. Článok uvádza osobný názor autora. Tieto príklady webových stránok slúžia na informačné a didaktické účely.

Zanechajte Svoj Komentár