Teplo prevádzky: zvýšenie konverzií, práca s potrebami publika

Predstavte si, že ste šli na rande s dievčaťom zo sociálnej siete. Na avatare bola chudá blondína, ale v skutočnosti sa ukázalo, že je to úplná brunetka. Budete mať pocit, že ste boli podvedení. Návštevníci stránok sa cítia rovnako, keď ponuka na vstupnej stránke nezodpovedá tomu, čo očakávali.

Ak chcete zistiť, čo presne užívateľ potrebuje, stojí za to posúdiť teplo prevádzky, ktorá sa bude predávať na predajnú stránku.

Aké je teplo prevádzky?

Teplo prichádzajúcej dopravy - stupeň informovanosti návštevníka stránky o službe alebo produkte, ktorý ponúkate. Teplejšie premávky, tým bližšie je zákazník ku koncu predajného a nákupného lievika.

Takúto klasifikáciu dopravného tepla môžete nájsť ako rebrík uznania Huntu.

Najjednoduchší spôsob rozdelenia návštevnosti do troch segmentov:

  • prechladnutie - ľudia, ktorí čelia konkrétnemu problému, hľadajú jeho riešenie, ale ešte nevedia, aké produkty alebo služby im pomôžu;
  • teplý - sú vo fáze výberu riešenia, vyberte najlepší produkt alebo službu z viacerých možností;
  • horúco - už majú v úmysle uskutočniť nákup, vybrať si dodávateľa alebo obchod, kde budú kupovať produkt alebo si objednať službu.

Teplo prevádzky ovplyvňuje, ako ponúknuť produkt zákazníkovi: predať ho do čela, zvýšiť jeho túžbu uskutočniť nákup alebo ukázať výhody produktu. Je to obzvlášť dôležité pre vývoj ponúk a výzvu na konanie.

Ako určiť stupeň tepla prevádzky

Predpokladá sa, že prevádzka z cielenej reklamy, z YAN a CMS je studená a prevádzka z kontextuálnej reklamy je horúca. Treba si uvedomiť, že to tak nie je vždy. V sociálnych sieťach sa môžete stretnúť s horúcim publikom, práve o tom, že si kúpite svoj produkt / službu, av kontexte kontextovej reklamy má niekedy zmysel pracovať s požiadavkami od chladného publika.

Teploty návštevnosti určujú požiadavky používateľov:

  • studené - všeobecné a informačné požiadavky, napríklad, ktoré okná vložiť, ako udržať mládež, ako sa zbaviť vrások na čele, plak na zuboch, atď.
  • teplé, konkretizované požiadavky, ale zatiaľ bez jasného zámeru uskutočniť nákup, porovnanie viacerých riešení: plastové okná, injekcie vrások, metódy bielenia zubov atď.
  • hot - dotazy, ktoré vyjadrujú úmysel uskutočniť nákup so slovami buy, price, production, production, cost, etc.

Pred vytvorením predajnej stránky je dôležité zistiť, odkiaľ pochádzajú používatelia a pre aké požiadavky. Ostatné faktory ovplyvňujú štruktúru a text vstupnej stránky, ale teplo prevádzky nemožno ignorovať, ak chcete dobrú konverziu.

Stránky s príchodom za studena: funkcie a príklady

Chladní návštevníci nevedia nič o vašom produkte / službe, len si uvedomili problém a hľadajú jeho riešenie. A niekedy nehľadajú nič, ale môžu ísť na tematickú reklamu, ktorá vrhla na vnútornú potrebu - to sa stáva najčastejšie v sociálnych sieťach. Ponuka by mala byť zameraná na riešenie kľúčového problému a nie na predaj konkrétnej služby.

Napríklad na vstupnej stránke klienta, ktorý predáva školenia USE, sa v hot prevádzke objavila ponuka na nákup kurzov so zľavou. Pri zmene pre chladnú dopravu zo sociálnych sietí som použil návrh zameraný na hlavný problém absolventov a ich rodičov - prijatie na prestížnu univerzitu.

Ako to urobiť

Nemôžete použiť priame hovory na nákup ako "Kúpiť teraz." Promo akcie a zľavy s časovým limitom nefungujú. Kupujúci ešte nie je zrelý na nákup, potrebuje čas na rozmyslenie a rozhodnutie.

Ako na to

Konverzná akcia by mala byť navrhnutá tak, aby kupujúceho „zahriala“. Najlepšie je ponúknuť bezplatné poradenstvo, zavolať naspäť, prihlásiť sa do webinára, prihlásiť sa k odberu newsletteru, zistiť podrobnosti atď. Je dôležité nadviazať spojenie s používateľom, prostredníctvom ktorého sa bude rozhodovať vo vašom prospech, aby mu pomohol dospieť k nákupu.

Pre chladné publikum je potrebný dlhší text ako pre teplý. Stojí za to pridať dodatočnú obrazovku, ktorá odhalí následky problému, alebo potvrdiť, že sme spôsob, ako to vyriešiť.

Vstupné stránky pre teplú premávku: funkcie a príklady

Návštevníci z teplej dopravy už chcú vyriešiť svoj problém, ale zatiaľ si nevybrali, ako. Napríklad, ak sa chce žena zbaviť vrások, môže si vybrať medzi krémom, injekciami, injekčnými procedúrami a inými metódami. V tomto štádiu musíte preukázať výhodu svojho rozhodnutia.

Ako to urobiť

Neodporúča sa agresívne predávať. Kupujúci stále pochybuje a nevyberá toľko medzi konkrétnymi poskytovateľmi služieb, ale medzi rôznymi riešeniami problému.

Ako na to

Ponuka, ktorá vám umožní vyskúšať si svoje riešenie alebo sa snažiť spolupracovať so spoločnosťou, funguje dobre na teplej premávke: odchod merača, skúšobná doba na používanie služby, testovacia sada niečoho atď. Konzultácie špecialistov a spätných volaní naďalej fungujú. V niektorých prípadoch je už možné navrhnúť odhad nákladov na služby tak, aby kupujúci mohol oceniť cenové výhody riešenia.

Horké stránky o návštevnosti: Funkcie a príklady

V tomto štádiu už kupujúci hľadá dodávateľa, vyberá od koho tovar kúpiť alebo si objednať službu. Alebo už vie o produkte konkrétnej spoločnosti a zostáva len na tom, aby ho konečne presvedčil, že stojí za to si ho kúpiť.

Čo nerobiť

Nie je potrebné dávať prebytok informácií, hovoriť o výhodách riešení, ktoré sú spoločné pre všetkých predajcov konkrétneho produktu alebo služby. Ak napríklad predávate plastové okná - nemali by ste hovoriť o tom, ako sú lepšie ako drevené. Kupujúci si už uvedomil, že sú dobrí, a teraz hľadá, od koho ich má kúpiť.

Ako na to

Hovoríme len o výhodách konkrétneho produktu - ako váš produkt je lepší ako tovar iných dodávateľov, ako máte lepší servis. Väčšina odberateľov hodnotí viacerých dodávateľov, pričom sa zameriava na náklady, rýchlosť dodávky, záruku a ďalšie podmienky spolupráce.

Pre obchody s niekoľkými odrodami toho istého výrobku, môžete povedať o sortimente, takže kupujúci si okamžite vyberie produkt, ktorý potrebuje.

Je dôležité ukázať, čo sa stane po zadaní objednávky - ako rýchlo sa problém klienta vyrieši, v akých fázach, kedy a ako dostane objednávku.

Na horúcej prevádzky, zľavy a propagačné akcie, časové limity, dary na nákup a ďalšie metódy, ktoré vám umožnia stimulovať cielené akcie fungujú dobre.

Dôležité: pre drahé služby je vhodné ponúknuť výpočet rozpočtu alebo výber optimálnej tarify a ukončiť predaj počas volania manažéra.

V prípade, že máte niekoľko zdrojov prevádzky rôzneho tepla, najlepšou možnosťou by bolo vytvoriť niekoľko vstupných stránok - zoskupením všetkých kľúčových slov podľa stupňa pripravenosti publika na nákup a vytvorením samostatnej ponuky pre každý segment. V niektorých prípadoch sa môžete pokúsiť o viacnásobné prepojenie, kde sa obsah mení v závislosti od požiadavky používateľa.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár