Ako auditovať účet PPC v službe Google AdWords: pokyny krok za krokom

V blízkej budúcnosti sa očakáva ďalší nárast záujmu malých podnikov o kontextovú reklamu. To znamená, že vyhľadávači budú dostávať viac objednávok pre PPC kampane. Mnohí podnikatelia prenesú existujúce účty AdWords na profesionálov, s ktorými nezávisle experimentovali s kontextovou reklamou.

Ak chcete účinne pracovať s týmito účtami, obchodníci budú musieť skontrolovať a rýchlo opraviť chyby. Nižšie nájdete podrobné pokyny na auditovanie účtu Google AdWords.

"Pomoc, strávil som 90 dolárov na AdWords. 32 kliknutí, ale žiadne konverzie!" Podnikatelia budú čoraz častejšie prichádzať k obchodníkom s podobnými sťažnosťami

Krok 1: Kontrola prehľadu vyhľadávacích dopytov

Neskúsení inzerenti často trávia leví podiel rozpočtu na vyhľadávacích dotazoch, ktoré nespĺňajú ciele PPC kampane, ako aj na irelevantné dotazy. Preto spustite audit účtu PPC kontrolou prehľadu vyhľadávacích dopytov. V ponuke Kľúčové slová vyberte kartu Podrobnosti a začiarknite políčko Všetky.

Kľúčové slová - Podrobnosti - Všetko

Venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Prítomnosť viacerých kľúčov. Môžu viesť k necielenému publiku.
 • Prítomnosť negatívnych slov. Takéto kľúče vám umožňujú odrezať nežiaduce návštevy a ušetriť rozpočet. Napríklad vylučujúce kľúčové slovo „free“ pomôže výrobcovi plateného antivírusového softvéru, aby neinvestoval reklamný rozpočet na návštevníkov, ktorí si chcú bezplatne stiahnuť antivírus.
 • Prítomnosť nízkofrekvenčných slov. Dlhodobé požiadavky zlepšujú kvalitu návštevnosti a šetria rozpočet na reklamu.

Odporúčame tiež čítanie: komplexný sprievodca pre Google AdWords pre začiatočníkov: ako nastaviť kontextovú reklamu

Krok 2: Skontrolujte nastavenia geografického zacielenia

Ak váš klient opravuje notebooky vo Vladivostoku, nepotrebuje návštevníkov z Kaliningradu. Ak chcete optimalizovať cenu kontextovej reklamy, použite rozšírené nastavenia geografického zacielenia. V predvolenom nastavení sa vaše reklamy zobrazujú ľuďom, ktorí sa nachádzajú v zadanom cieľovom regióne, prehľadávajú stránky o ňom a vo vyhľadávacom dotaze označujú oblasť.

Ak si objednáte pekárenské výrobky v Petrohrade, máte záujem o klienta z Magnitogorsk, ktorý jazdí vo vyhľadávacej rade „pečivo v Petrohrade“. Preto v nastaveniach špecifikujte, aby sa reklamy zobrazovali ľuďom v cieľovom umiestnení. Ak to chcete urobiť, vyberte požadovanú kampaň, použite ponuku Nastavenia - Umiestnenie - Možnosti umiestnenia.

Vyberte možnosť Ľudia z cieľového umiestnenia

Krok 3: Skontrolujte prvý riadok popisu.

Titul reklamy môžete rozšíriť, ak sa zobrazí na prvých troch pozíciách v kontextovom poli. Na tento účel jednoducho vložte bodku, výkričník alebo otáznik na koniec prvého riadku popisu. Reklama bez rozšíreného nadpisu vyzerá takto:

Žiadny bod v prvom riadku popisu

Reklama s rozšíreným nadpisom vyzerá takto:

Bodka v prvom riadku opisu predlžuje záhlavie.

Krok 4: Skontrolujte používanie rozšírení reklamy

Rozšírenia reklamy sú rozhodujúce pre úspech kampaní PPC. Zvyšujú viditeľnosť reklamy a miery konverzie. Medzi najobľúbenejšie rozšírenia patria:

 • Ďalšie odkazy na stránku.
 • Adresy.
 • Hodnotenie.
 • Odporúčania.
 • Telefónne čísla.

Ak chcete spravovať rozšírenia, vyberte požadovanú kampaň a použite kartu Rozšírenia reklamy.

Pomocou rozšírení môžete zlepšiť výkonnosť kampane.

Krok 5: Kontrola zoskupovania kľúčových slov

Zoskupením súvisiacich termínov zvýšite efektivitu kampaní PPC. Na zoskupenie kľúčov použite plánovač kľúčových slov. Ak to chcete urobiť, vyberte požadovanú kampaň, použite ponuku Nástroje - Plánovač kľúčových slov.

Použite plánovač na zoskupenie slov

Krok 6: Skontrolujte integráciu služby Google Analytics

Uistite sa, že účet Google AdWords je integrovaný s účtom Google Analytics. Integrácia PPC účtu a analytickej služby vám umožňuje okamžite vyhodnotiť správanie na vstupnej stránke používateľov, ktorí narazili na stránku na konkrétnu kľúčovú požiadavku. Reklamy môžete rýchlo deaktivovať s neefektívnymi dotazmi a staviť na väčšinu kľúčov konverzie.

Ak chcete prepojiť svoje účty AdWords a Analytics, použite ponuku Nástroje AdWords - Ponuka Google Analytics.

Prepojiť službu Analytics a účty AdWords

Krok 7: Skontrolujte geografické údaje

Správa o výkonnosti založená na geografických údajoch vám umožňuje vyhodnotiť účinnosť PPC kampane v regiónoch. Predstavte si, že pritiahnete zákazníkov z rôznych regiónov Ruska. Pomocou geografického prehľadu môžete vidieť, že miera konverzie reklám v Moskve je o 50% nižšia v porovnaní s Petrohradom. Preto musíte venovať zvýšenú pozornosť reklamám pre príslušný región.

Ak chcete získať prehľad výkonnosti založený na geografických údajoch, vyberte požadovanú kampaň. Potom použite záložky "Nastavenia - Umiestnenie".

Preskúmajte správu na základe geografických údajov.

Krok 8: Skontrolujte svoju cenovú ponuku podľa kľúčového slova

Uistite sa, že ste nastavili optimálne sadzby pre kľúčové slová podľa úrovne ich ziskovosti. Nepokúšajte sa všetkými prostriedkami obsadiť prvú pozíciu v reklamných blokoch zvýšením sadzieb.

Pozrite sa, ako zmena ceny za kliknutie ovplyvňuje pozíciu a MP vašich reklám. Zastavte zobrazovanie neúčinných reklám, skontrolujte účinnosť nových kľúčov.

Skontrolujte výkonnosť stávok

Krok 9: Skontrolujte reklamy v Reklamnej sieti

Zistite, či sa vaše reklamy zobrazujú v Reklamnej sieti. Ak to chcete urobiť, vyberte požadovanú kampaň a použite kartu Reklamná sieť.

Skontrolujte Reklamnú sieť

Môžete si vybrať jednu z troch možností zobrazenia reklamy:

 • Iba vo vyhľadávacej sieti. V tomto prípade sa vaše reklamy zobrazia na stránke s výsledkami vyhľadávania, na stránkach iných služieb Google, ako aj na stránkach, ktoré sú partnermi vyhľadávania Google.
 • Iba v Reklamnej sieti. V tomto prípade sa reklamy zobrazujú v online zdrojoch, ktoré zobrazujú reklamy služby AdWords.
 • Vo vyhľadávacej a obsahovej sieti.

Krok 10: Skontrolujte nastavenia pre remarketing

Remarketing vám umožňuje zobrazovať reklamy používateľom, ktorí navštívili vašu stránku. Je to efektívny spôsob, ako pripomenúť návštevníkom, ktorí sa zaujímajú o vašu firmu alebo produkt.

Ak chcete použiť funkciu remarketingu, vyberte požadovanú kampaň. Vstúpte do menu "Zdieľaná knižnica" a vyberte sekciu "Publikum". Podľa pokynov pridajte remarketingovú značku na stránku a prispôsobte ju.

Použite ponuku "Zdieľaná knižnica - publikum"

Ako ušetriť čas a peniaze

Ak to chcete urobiť, skontrolujte si účty Google AdWords, ktoré spravovali iní špecialisti. Podrobný návod na auditovanie účtu PPC vám pomôže rýchlo nájsť a opraviť kritické chyby a zvýšiť efektivitu vašej reklamnej kampane.

Ako začnete pracovať s účtom AdWords preneseným inými špecialistami?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár