Ako zbierať potrebné informácie prostredníctvom ankiet: 8 zaujímavých nápadov

Dnes existuje veľa služieb, ktoré umožňujú vytvárať a pridávať ankety na vaše stránky. Väčšina z nich je bohužiaľ platená, ale za niektoré nemusíte platiť. Medzi nimi je podľa môjho názoru najlepšie:

  • Surveymonkey.com

Survey Monkey je svetoznáma služba pre vytváranie a vedenie prieskumov. Na trhu pôsobí už viac ako 10 rokov a počas tejto doby si získal autoritu najvyššej kvality a overenej kvality. Má niekoľko tarifných plánov, z ktorých jeden je úplne voľný (s obmedzenými funkciami a počtom otázok / odpovedí). Môžete si vybrať tému, typ otázky a ich číslo.

Služba má vynikajúcu ochranu proti podvádzaniu. Po vytvorení prieskumu sa vytvoria jednoduché prepojenia (napr. Zasielanie poštou), ako aj kód pre vysielanie na stránke.

Vytvorte si zadarmo online prieskumy s SurveyMonkey, vedúcim svetovým dotazníkom.

Vzorový prieskum vytvorený v prieskume

  • Pollservice.ru

Ďalšia skvelá, ale už úplne bezplatná služba pre vytváranie ankiet, vo funkcii trochu skromnejšia ako predchádzajúca. Tam je dobrá cheat ochrana, schopnosť vytvárať anketu s viacerými možnosťami a voľnú odpoveď, kódy pre vloženie do webovej stránky a fóra, rovnako ako podrobné štatistiky (diagram s vybranými odpoveďami, diagram s voľnými odpoveďami a podrobné informácie o každej odpovedi: krajiny a mesta voliča, vybranú odpoveď alebo voľnú odpoveď). Registrácia sa nevyžaduje, ale bude vhodnejšie spravovať vytvorené ankety.

Tu je prieskum vytvorený pomocou pollservice.ru a štylizovaný ako náš dizajn.

Prečo potrebujeme prieskumy verejnej mienky?

Prieskumy predstavujú skvelý spôsob, ako získať spätnú väzbu od používateľov. Mnohí z nich sa zdráhajú písať dlhé podrobné odpovede e-mailom alebo hovoriť s vami na telefóne, ale zúčastniť sa dvojminútového prieskumu je maličkosť. Nie je to pre nich ťažké a dostanete cenné informácie na zlepšenie svojho podnikania.

Čo teda možno určiť prostredníctvom prieskumov?

1. Dopyt po novom produkte / službe

Keď začnete vyvíjať nový produkt alebo službu, zacielite na konkrétnu skupinu ľudí - svojich cieľových zákazníkov. Návštevníci vašej stránky však nemusia byť pre túto kategóriu vhodné. Možno, že vaše inovácie sú pre nich jednoducho nezaujímavé alebo nie sú potrebné. Preto je dôležité, aby sme pred investovaním do tvorby niečoho nového zabezpečili, že to dáva zmysel. Ako to urobiť? Pomocou prieskumu.

2. Čakanie na cieľovú skupinu

Aby bol nový produkt / služba úspešný, nestačí vedieť, koľko to požaduje vaša cieľová skupina. Je tiež potrebné určiť, ktorý z jeho znakov im spôsobuje najväčší záujem. Plánujete napríklad vytvoriť produkt zo super pevného materiálu a urobiť z neho hlavnú konkurenčnú výhodu. Ale v skutočnosti sa môže ukázať, že kvalita materiálu pre nich nie je vôbec dôležitá, ich nízka cena je pre nich dôležitá. Aby ste sa tomu vyhli, popíšte nový produkt alebo službu svojim zákazníkom a požiadajte ich, aby označili najdôležitejšie, podľa ich názoru, funkcie.

3. Nevýhody produktu / služby

Získanie spätnej väzby od zákazníka nie je vždy jednoduché. Je to však prirodzene potrebné. Ak máte problém „vyradiť“ informácie, ktoré potrebujete, môžete použiť prieskum. Pridajte ho do autorespondera a všetky vaše chyby sa rýchlo dostanú na povrch.

4.Najlepšie logo, slogan alebo dizajn

Aj keď je logo spoločnosti vyvinuté skutočným profesionálom a úpravy sú prediskutované stokrát najlepšími zástupcami spoločnosti, stále existuje šanca, že nebude „lpieť“ na vašich používateľoch. Vedenie prieskumu na výber najlepšieho loga, sloganu alebo dizajnu webových stránok vám pomôže pochopiť, ktoré z ponúkaných možností najlepšie rezonujú s vašou cieľovou skupinou.

5.Ako vás spotrebitelia zaobchádzajú

Je to jedna vec, povedať svojim používateľom, aký dobrý je váš produkt, a celkom iný počuť to isté na oplátku. Požiadajte ich, aby opísali váš produkt v jednej alebo viacerých vetách. Toto sú slová, ktoré budú opakovať pri opise vašej spoločnosti svojim priateľom a známym. A verte mi, že je lepšie, ak ich počujete ako prvé a pokúsite sa rýchlo opraviť svoje plytčiny skôr, ako sa dostanú do vzduchu ústneho slova.

6. Vaša konkurenčná výhoda

Čo majú vaši spotrebitelia na vašom výrobku alebo službe najviac? Na čo sa zamerať pri ich popise? Samozrejme, každý užívateľ má svoj vlastný názor, ale keď hlasuje dostatočný počet respondentov, môžete zvýrazniť najdôležitejšie funkcie.

7. Ako dobrý je jeden alebo iný aspekt vašej služby.

Požiadajte používateľov, aby ohodnotili rýchlosť doručenia alebo profesionalitu správcov účtov. Takže môžete nájsť nedostatky vo vašej službe a prijať potrebné opatrenia.

8. Návrhy na zlepšenie

Nie ste si istí, prečo má vaša stránka veľkú mieru odchodov zo stránky? Máte vynikajúce texty, a nikto nevyzýva na výzvy? Už ste vykonali 100.500 A / B testov, vyčerpali všetky vaše predstavy, ale nenašli ste dôvod na zlé správanie používateľa? Prestaňte trpieť. Opýtajte sa svojich používateľov priamo na to, čo sa im nepáči. Požiadajte o radu. Títo ľudia sú najlepšími expertmi na použiteľnosť.

Prieskumy sú skvelým nástrojom pre obchodníkov. S pomocou nich môžete zbierať také informácie, ktoré je veľmi ťažké získať ústne alebo pomocou e-mailu. V tomto článku sme sa vám snažili oznámiť. Vyššie uvedené myšlienky sú len základom, východiskovým bodom pre vaše vlastné nápady. Tak zapnite fantáziu a konajte.

PS: Ak máte nejaké ďalšie zaujímavé nápady, budeme radi, ak ich budete zdieľať v komentároch.

A áno, článok o prieskumoch jednoducho nemohol urobiť bez prieskumu:

P.S2. Ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali. A za kritiku a za chválu. Vaša spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár