Ako stimulovať interakciu s vizuálnym obsahom v reálnom čase

S vizuálnym obsahom môžete stimulovať zákazníkov, aby v reálnom čase komunikovali s vaším podnikom. Z tohto článku sa dozviete, prečo je ziskové a ako to urobiť.

Prečo potrebujete interakciu v reálnom čase?

Po prvé, musíte pochopiť, aký druh interakcie hovoríme. Potrebujete spoločenskú aktivitu používateľov: vysielanie na sociálnych sieťach fotografie a videá spojené s vašou značkou, distribúcia vizuálneho obsahu, rád, komentáre, účasť na súťažiach. Tieto akcie zvyšujú dosah publika, poskytujú vám vlastný obsah a zvyšujú dôveryhodnosť vašej značky.

Po druhé, pravdepodobne si pamätáte zlaté slová charakteru slávnej sovietskej komédie. V marketingovej praxi ich možno interpretovať takto: v okamihu, keď klient získa pozitívnu skúsenosť so spoluprácou s vaším podnikom, môže svojim priateľom a známym povedať v jasných farbách. To môže vyzerať takto: "Wow, ja som si kúpil šaty s volánikmi! Obchod je vynikajúci: sortiment, zľavy, konzultanti sú zdvorilí. Dievčatá, odporúčam!"

O pár hodín neskôr sa kupujúci vráti domov. Pozitívne emócie nie sú úplne zmizne, ale nie sú tak jasné. Vyskúšajúc si šaty doma, dievča si všimne, že "tu je trochu štipka, a tu blesky, prečo táto koza v šatni nič nepovedala." Stále pridáva fotografiu s novým oblečením v sociálnej sieti, ale „wow“, „dekadentné“, „odporúčané“ a výkričníky zmiznú z popisu niekde.

Ak chcete komunikovať s klientom v správnom čase, použite nasledujúce metódy.

Metóda 1: povzbudiť klienta, aby si vzal selfie a zverejnil ho online

Máte offline obchod? Potom môžete ľahko povzbudiť zákazníkov, aby publikovali selfies. Pozrite sa, ako austrálsky hotel "1888" zvládol túto úlohu, ktorá získala povesť prvého Instagram-hotela na svete.

Atmosféra hotela "1888" nabáda hostí, aby si vzali selfie. Majitelia hotela vytvorili špeciálne miesta na fotografovanie, vymysleli si vlastný hashtag, poskytli hosťom prístup k bezplatnému Wi-Fi, nainštalovali niekoľko počítačov v lobby. Každá izba má navyše iPad, ktorý môžu hostia voľne využívať.

Označením fotografií značkou # 1888hotel sa používatelia automaticky zúčastňujú súťaže. Pomocou počítačov vo vstupnej hale si môžu prezerať vlastné fotografie a vyhodnocovať príspevky ostatných účastníkov. Víťaz súťaže získa právo na bezplatné ubytovanie v hoteli.

Hotel "1888" sa nezastavil pri sebe. Hotel obchodníci vyvinuli prehliadku, ktorá sa nazýva "Instagram-chodiť". Počas prehliadky turisti navštevujú miesta, kde nie je možné sa zdržať fotografovania.

Nakoniec má každý zamestnanec hotela účet Instagram. Služky, kuchári a strážcovia "ako", komentovať a zdieľať fotografie označené firemnými hashtags.

Metóda č. 2: Požiadajte používateľov o zdieľanie vizuálneho obsahu.

Táto metóda je vhodná pre online podnikanie, ktoré nemá fyzické zásuvky. Požiadajte používateľov, aby ukázali, kde sa nachádzajú a čo robia. Sľubujte ceny autorom najlepších fotografií alebo videí.

Odborník v oblasti SMM, Mike Stelzner, v jednom zo svojich podcastov požiadal používateľov, aby si pri počúvaní zvukového príspevku odfotili sami seba. Autor najlepšej fotografie bol sľúbený jednej zo Stelznerových autogramov. Poslucháči poslali okolo 400 fotografií. Ukázalo sa, že každý štvrtý účastník súťaže počúva podcasty pri relaxácii v strediskách.

Aby bolo možné odpovedať na príspevky v reálnom čase, požiadajte používateľov, aby ich označili znakmi hashtags.

Metóda # 3: Vždy buďte pripravení využiť nečakanú príležitosť.

Vírusnosť je ťažké plánovať. Najčastejšie sa obsah dostáva silnej reakcie náhodou. To však neznamená, že obchodník môže čakať na takúto udalosť zloženú. Špecialisti 360i reklamnej agentúry trvali 5 minút na reakciu na vypnutie svetiel na štadióne počas Super Bowl 2013. Počas tejto doby vytvorili a publikovali tweet, ktorý za pár hodín zaznamenal 13 tisíc retweets a 19 tisíc "rád".

Obchodníci zverejnili vizuálny obsah, ktorý sa okamžite stal vírusovým. Diváci hovorili o chýbajúcich svetlách a Oreo cookies po celú noc po Super Bowl. A odborníci na reklamu stále hovoria o tomto tweete. Pravdepodobne bude zaradený do všetkých učebníc SMM a internetového marketingu.

Metóda č. 4: Pripravte si obsah týkajúci sa udalostí, ktoré sú známe každému.

Do pozornosti sa môžete dostať prípravou vopred vizuálneho obsahu spojeného s akoukoľvek udalosťou. Spoločnosť Dunkin 'Donuts vyrobila značkové kávové šálky na prechádzku po červenom koberci pred udelením cien Grammy:

Toto krátke video získalo veľa rád a „zdieľanie“. S jeho pomocou pritiahli obchodníci spoločnosti pozornosť používateľov, aby diskutovali o udalostiach v komunite značky v jednej zo sociálnych sietí.

Ako získať spätnú väzbu

Zákazníci s väčšou pravdepodobnosťou budú spolupracovať s vašou značkou, keď prežijú pozitívne emócie v dôsledku úspešného nákupu. Pokúste sa získať fotky alebo videá používateľov v takýchto časoch. Stimulujte ich, aby zdieľali obsah prostredníctvom súťaží. Poskytovať podmienky pre tvorbu a distribúciu fotografií a videí. Navrhnite si predajňu alebo kanceláriu tak, aby si každý návštevník chcel pozrieť obrázok. Prístup k Wi-Fi. Vytvorte vizuálny obsah, ktorý budú vaši zákazníci zdieľať.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár