Obsah Marketing s Vine: 6 cool vzory

V roku 2013 sa Vine stal jednou z najobľúbenejších aplikácií. Jednoduchosť a originalita myšlienky, ktorá tvorila jej základ, získala srdcia miliónov používateľov po celom svete. Všetko, čo musíte urobiť, je urobiť krátke šesťsekundové video a zdieľať ho na sociálnych sieťach (alebo ho vložiť priamo na stránku). Podrobnejšie pokyny nájdete v nasledujúcom videu:

Nie je prekvapujúce, že taká zaujímavá vlastnosť pritiahla pozornosť obchodníkov. Táto aplikácia dokonale zapadá do podmienok moderného života (keď diváci často nemajú čas sledovať dlhé videá) a bol to skvelý spôsob, ako komunikovať s potenciálnymi zákazníkmi.

Ďalej sa pozrieme na 6 príkladov, ako zahraničné značky používajú Vine na marketingové účely, a popíšte, ako môžete tieto nápady implementovať pri propagácii vlastného podnikania.

Asos: balík je zábava

ASOS, slávny britský internetový obchod s oblečením, nedávno uskutočnil zaujímavú propagáciu. Vo svojom Twitter účte požiadal používateľov, aby používali aplikáciu Vine a hashtag #ASOSUnbox, aby ukázali, ako otvárajú balíky s vecami. Na oplátku značka prisľúbila darovať tým, ktorí sa zúčastnili nejakej veci, ktorá by sa zmestila do ich nového vzhľadu. Táto akcia spôsobila veľký rozruch. Užívatelia s veľkou horlivosťou zažili vzrušujúci zážitok a ASOS prešiel novou vlnou popularity.


Ako to môžete urobiť?

Premýšľajte o tom, aký aspekt vášho produktu je najviac nudný, a skúste urobiť niečo nezvyčajné a zaujímavé. Ak je možné váš výrobok rozobrať, urobte to - používatelia budú mať záujem vedieť, z čoho sa skladá. Ak plánujete spustiť nový produkt, ktorý nikto nikdy nevidel, čiastočne ho odstráňte a požiadajte používateľov, aby odhadli, čo to je.

AirBNB: cesta papierovým lietadlom

Vine má limit dĺžky videa 6 sekúnd. V prípade potreby sa však dá obísť. Čo urobila cestovná spoločnosť AirBNB. Na jeseň roku 2013 sa značka rozhodla vytvoriť film o ceste papierového lietadla zloženého z lepených klipov zasielaných účastníkmi. Akcie sa zúčastnilo viac ako 100 ľudí, a to bol výsledok:


Ako to môžete urobiť?

Usporiadať súťaž a sľubovať voľné kupóny, suveníry alebo zľavy ako odmenu. Požiadajte používateľov, aby zdieľali svoj prvý dojem z vášho produktu. Pozvite ich, aby hovorili o tom, ako im váš produkt pomáha v živote. Povzbudzujte aktívnych používateľov k darom. Keď získate dostatok videí, vytvorte film.

Rhein-Zeitung: offline je nažive

Hlavnou výhodou aplikácie Vine je, že môže byť použitý na zobrazenie dní a dokonca aj týždňov tvrdej práce. Presne to použili nemecké noviny Rhein-Zeitung. S pomocou krátkeho šesťsekundového videa ukázala používateľom, koľko času a práce je potrebné na vytvorenie jedného vydania novín. Napriek tomu, že vo videu nie sú žiadne podrobnosti, jeho premisa je celkom jednoduchá - to, čo vidíme každý deň v hojnosti na pultoch obchodov, je práca veľkého počtu ľudí a ani o tom nemyslíme.


Ako to môžete urobiť?

Pokúste sa nasledovať príklad nemeckých novín, ukážte používateľom proces vytvárania vášho produktu. To nielenže uspokojí ich zvedavosť, ale aj to, aby vaša značka bola v ich očiach humánnejšia.

Lowe's: návod na použitie

Na internete môžete nájsť veľa tipov na to alebo o tomto probléme. Všetky z nich sú užitočné, ale často nie sú zaujímavé na čítanie. Je oveľa príjemnejšie sledovať krátke zábavné a zároveň informatívne video, súhlasiť! Lowe má rovnaký názor. Nedávno vytvorila farebné video, v ktorom živo ukázala, ako funguje produkt na ochranu kvetov na báze kajenského korenia.


Ako to môžete urobiť?

Nájdite riešenie nejakého spoločného problému vo vašom nika a ukážte ho s Vine. Je to zábavné a lacné. Jednoducho umiestnite objekt do požadovanej polohy, strieľate, zmeňte objekt alebo pozíciu, znova strieľajte a tak ďalej.

Honda: komunikácia v reálnom čase

Loni v lete svetovo preslávená spoločnosť Honda viedla veľmi živú a nezabudnuteľnú kampaň - komunikovala s užívateľmi v reálnom čase výlučne pomocou Vine. Jediné, čo bolo potrebné od účastníkov bolo napísať tweet o tom, prečo chceli nové auto, a dať hashtag #wantnewcar. Podľa Socialbakers a Brandchannel, na konci kampane počet Honda predplatiteľov vzrástol o 1020 ľudí (trikrát viac, než tomu bolo), a hashtag #wantnewcar dostal 14,8 milióna názorov.


Ako to môžete urobiť?

Požiadajte svojich používateľov, aby zistili, prečo chcú váš produkt prijať, a potom na ne reagujú pomocou programu Vine (najzaujímavejšie tweety získajú produkt zadarmo). Snažte sa, aby boli vaše odpovede zábavné a kreatívne. Je to oveľa zaujímavejšie, ako keby ste im dali odkaz na sekciu FAQ, nie?

Oreo: lahodný recept

Oreo používa video Vine na zdieľanie lahodného receptu so svojimi užívateľmi. Nalejte mlieko do ľadových foriem, nakrájajte na ne sušienky, zmrazte ich a potom ich pridajte do kávy. Presvedčte sa sami:


Ako to môžete urobiť?

Viete o nejakom neobvyklom spôsobe používania vášho produktu, o ktorom nikto nepočul? Každý originálny nápad bude vyhovovať aj najbláznivejším. Užívatelia sa budú smiať s radosťou a dostanete ich vzácnu pozornosť.

Čo si myslíte o používaní Vine v marketingu obsahu? Má život v dráhe?

Pozrite si video: 120. výročie železničnej trate Trnava Kúty (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár