Normcore marketing alebo prečo je čas urobiť nudnú reklamu!

6. január 2016. Anglicka. V priebehu niekoľkých hodín, viac ako 500.000 ľudí sledovať ako Newcastle rezident prekladá do Periscope ... kaluže. Puddle a tí ľudia, ktorí sa snažia skočiť. Výsledkom je, že 20 000 ľudí je súčasne on-line a viac ako 100.000 tweetov za 48 hodín. O kaluži!

29. apríl 2016. Ak zapnete kanál Chanel 4 v Londýne, "užite si" 3-minútové video o tom, ako ... ten chlap maľuje plot. Nie je dosť disku? Celú 11-minútovú verziu je možné preskúmať na YouTube a vidieť výsledok - či je farba suchá alebo nie. Mimochodom, taký zvedavý bol 12 000 divákov.

Dva týždne predtým, britský výrobca zdravého potravinárskeho giganta Waitrose ukázal, že jeden z ich fariem žil očami ... kráv. Kamera GoPro bola upevnená na hlave s rohovou, a ona fotografovala celý deň, ako bzučanie včiel, pasenie kurčiat, šušťanie trávy. Celý deň som fotil - celý deň ľudia z monitorov nevyšli.

V decembri 2015, jeden z najväčších svetových výrobcov elitného alkoholu, DIAGEO, vydal ešte viac "fascinujúce" video. Herec Nick Offerman 45 minút pred kamerou pri krbe vypil whisky. Fľaša bola na stole, Nick počas tejto doby povedal absolútne nič.

Čo sa vôbec deje?

V porovnaní s tradičnými hlučnými reklamnými nástrojmi tieto videá priťahujú pozornosť podčiarknutým pokojom. Je to príkladom najčistejšieho marketingu normcor - pomalý marketing, ktorý s istotou zvyšuje svoju hlavu na západe a možno aj vyrastie v Rusku.

Pojem "normcore" - štýl módy / života / komunikácie, keď sa bežné veci stávajú populárnymi - pohodlné, pohodlné, denne. Jeho tvorcovia sú považovaní za tím 5 amerických umelcov K-HOLE, ktorý pred 2 rokmi prezentoval svet normcore vo všetkých svojich prejavoch.

Pomalý pohyb sa začal skôr - v roku 1986, keď Carlo Petrini zorganizoval kampaň proti rýchlemu jedlu. Odvtedy sa koncepcia rozšírila aj do iných odvetví.

Rozhliadnite sa - okrem reštaurácií s pomalým jedlom (Slow Food) sa už objavili online kanály pomalej televízie (Slow TV), umenia pomalého fotografovania, kultúry spomaľovania rytmu života (Slow Movement). Samozrejme, mala byť pomalá reklama!

Moderná technológia zašla tak ďaleko, že by sa mohla zdať schopná. Grafika, dynamika, virtuálna realita. Niet divu, že niekedy vedomie žiada o odpočinok a najviac živo reaguje na pokojné a banálne veci. Pracujeme naplno 24 hodín 7 dní v týždni, často si užívame potešenie z premýšľania o kaluži ...

Viac ako 500.000 ľudí videl túto louže, na EBAY, podnikavý typ dokonca predal fľašu vody z tejto kaluže. Ceny len vyhodia mozog:

V roku 2015 podľa štúdie americkej agentúry IBISWorld, ktorá hodnotí tempo rastu priemyslu, len v Spojených štátoch, ročný obrat spoločností spojených povolaním s meditáciou alebo sebavedomím predstavoval približne 1 miliardu USD.

Ďalší príklad. Túžba kupujúcich uniknúť z hluku a zhonu zvýšila dopyt po produktoch britskej siete Waterstones - sfarbenie stránky pre dospelých (také zložité, zložité, časovo náročné). V dôsledku toho rast tržieb v roku 2015 presiahol 300%. Dokonca sme museli najať ďalších pracovníkov, aby tam niekto vytvoril viac ceruziek.

Súhlasím, obchodníci by nemali ignorovať túto zmenu v mysliach toľkých ľudí!

5 dôvodov, prečo normcor marketing funguje:

  1. Značky sa snažia prilákať spotrebiteľov vymýšľaním celých nových svetov, takže nie je prekvapujúce, že pozornosť cieľového publika sa prikladá na pokojné, niekedy triviálne veci.
  2. Technológia sa vyvíja neuveriteľnou rýchlosťou. Vyvíjajú tlak na spotrebiteľa, ktorý niekedy nechce pochopiť zložitosť sveta DIGITALu a naopak - aby sa do neho pohodlne zabalil, ako mäkká deka.
  1. Mnohí spotrebitelia aktívne odmietajú všeobecne prijímané, často uložené reklamy, štandardy krásy. To potvrdzuje rastúcu popularitu #uglyselfie hashtag a hnutia This Girl Can v Anglicku.
  2. Tradičné opatrenia úspechu sú tiež otrasené. Mladí ľudia sa menej zaujímajú o nehnuteľnosti, vysoké dôchodky a mláďatá detí. Sú menej náchylní na názory iných a chcú žiť tu a teraz.
  3. Normcore nie je len výstrelok alebo prchavý trend. To je niečo oveľa hlbšie. Toto je pokus apelovať na primitívnu časť vedomia.

Ako reagovať na značky?

Prvá vec, ktorú by spoločnosti mali prijať, je, že spotrebitelia sú ohromení. A často sú ohromení druhoradou troskou. Kickstarter dokonca dostal petíciu od obyvateľov Londýna Tottenham, ktorý sa rozhodol získať peniaze a nahradiť všetky reklamy na metro s roztomilé obrazy mačiek. dôvod "Dosť, aby nás neustále žiadali, aby sme si kúpili všetky odpadky".

Na horizonte existujú veľké príležitosti pre značky, ktoré rešpektujú osobný priestor ľudí a pomalým tempom komunikácie so spotrebiteľom. Takéto vzťahy sú spravidla bližšie a dôveryhodnejšie.

Dnes, niekoľko minút ticha - luxus, takže spoločnosti, ktoré im môžu dať svojim zákazníkom, rýchlo prídu k neveste. Napríklad britská značka Waitrose využíva 30 sekúnd vysielacieho času, aby vás nenarušila. Namiesto toho dávajú 30 sekúnd mieru a pokoja uprostred reklamného chaosu. Ako ostatní hovoria a spievajú, Waitrose vás obklopuje zvukmi prírody. Žiada nič a nepýta sa. Nemusí sa tento prístup pripomenúť?

Samozrejme, táto metóda nie je pre každého. Čím viac podobných reklamných kampaní sa objaví, tým rýchlejšie bude metóda paletovať a stráca účinnosť. Ale je tu ešte jedna "ale". Je dôležité, aby filozofia spoločnosti zodpovedala tomuto spôsobu propagácie. Ak hovoríme o producentovi biopotravín, vysielanie z terénu bude predmetom. Ale v prípade, povedzme, s mladým modelom smartfónu, cieľová skupina jednoducho nerozumie takémuto kroku.

Som si istý, že v rámci nového trendu bude veľa pokusov o „stlačenie“. Aj keď taký gigant ako McDonalds „spálil“ na nespravodlivom napodobňovaní normcore štýlu:

Súhlasím, vyhlásenie nevyzerá dosť realisticky. V triede C.

Už môžete začať?

Na mieste ruských spoločností by som o tejto možnosti tvrdo uvažoval. Zdá sa mi, že to nie je len ďalší trend za mesiac a pol, ale nový smer v marketingu - nový spôsob interakcie s potenciálnym klientom.

Samozrejme, osobnosť a hĺbka štúdia cieľovej skupiny má veľký význam. Ak je medzi vašou stredoázijskou prevažne aktívnou mládežou, je to zbytočné. Ak, naopak, ľudia v ich 30-tich rokoch, ktorí boli unavení z rytmu života, môžete bezpečne vyskúšať.

Napríklad normcor marketing má pre spoločnosti všetky šance:

  • Zapojený do tvorby produktu. Továrne, továrne, farmy - môžu ukázať napríklad proces výroby. Súdiac podľa "lepkavého" efektu, ktorý produkuje How Its Made, je zaručený záujem o takéto video. Okrem toho je to ďalší spôsob, ako ukázať zákazníkovi, aká veľká je výroba a ako čisté ruky (alebo bez nich) robia vašu obľúbenú zmrzlinu - ďalšiu a mimoriadne dôležitú výhodu.
  • Pripravte si jedlo. Rýchle občerstvenie, pohodlie, stravovanie. Ľudia sa radi pozerajú na to, ako varia jedlo, ako keď sa úloha šéfa ľahko vyskúša. Zvýšený záujem o kulinárske predstavenia v štýle reality len potvrdzuje domnienku - dominanciu Olivera, populárnej značky Vysotsky a tej istej „pekelnej kuchyne“. Na druhej strane je možné, že rubová strana mince sa stane populárnou. Som si istý, že ste počuli výraz „Sakra, je to tak chutné, že chcel.“ Tu máte nápovedu.
  • Pošlite ľudí na odpočinok. Na dlho očakávanej dovolenky relaxovať od zhonu, ležať na pláži a relaxovať, pri pohľade na pokojné surfovanie na modrom mori. Nie sú to ideálne podmienky pre pomalý marketing? Aby sa klient mohol ponoriť dopredu v požadovanom stave, ukázať mu napríklad pláž, na ktorú bude lietať za pár týždňov?

Jedna vec je jasná! Pri úvahách o budúcnosti by spoločnosť mala v každom prípade zvážiť normcore marketing ako možnosť propagácie produktov / služieb. Na jednej strane s cieľom úplne ho zamietnuť a pochopiť, že nedáva nič nové, na strane druhej, aby sme zostali v trende a nie „preklikovali“ potenciálne silný nástroj rastu.

Viac ako 500 000 ľudí videlo túto kaluž!

Priemerný čas pre zobrazenie tohto prúdu farmy je 4 minúty 48 sekúnd!

Je to fascinujúce farby, však?

Nie je to jediné slovo za 45 minút ...

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár