Značkový obsah a firemná sakra to kultúra

Klasická reklama - alebo reklamná priama akcia, ako sa vo všeobecnosti nazýva, je u konca. A čím viac času uplynie, tým viac sa to stane. Množstvo informácií okolo obyčajných obyvateľov planéty Zem sa každým dňom zvyšuje a väčšina z nás už nevenuje pozornosť reklamným správam a niekedy sa im aktívne vyhýba (čo sme opakovane napísali - napríklad tu). Pri potvrdení týchto slov môžeme citovať niekoľko odkazov na štúdie, ktoré hovoria, že mnohí používatelia internetu používajú rozšírenia prehliadača blokujúce reklamy. Môžete vložiť odkazy na štúdie, ktoré dokazujú, že moderní ľudia rozvíjajú „bankovú slepotu“. Ale prečo? Len si pomyslite, ako často sa venujete reklame vo svojom živote? Koľko to vás ovplyvňuje? Tu chodíte po ulici, vidíte pouličný konštriktor, ktorý vám raz tisíckrát hovorí, že tento prací prášok je najlepší. Ako rýchlo budete behať kúpiť tento prášok? Koľko balení naraz nakupujete?

Chceme tým povedať, že obyčajný človek sa nestará o to, čo je váš predajný návrh jedinečný a prečo je lepší ako jedinečné ponuky iných predajcov.

Jedinečná predajná ponuka (UTP) je marketingová správa obsahujúca informácie o výhodách inzerovaného konkrétneho produktu, služby alebo projektu.

Ako propagovať projekty a produkty, ak už tradičná reklama nefunguje? Odpoveď je jednoduchá:

Spotrebitelia by mali mať o vás sympatie a živý skutočný záujem.

V tomto prípade si sami vyhľadajú váš produkt a pochopia jeho výhody a odlišnosti od podobných ponúk konkurentov.

Vytváranie a pravidelné publikovanie značkového obsahu, ktorý má nezávislú hodnotu pre spotrebiteľov, je jedným zo spôsobov, ako získať sympatie publika. Takýto obsah vám umožňuje prispôsobiť obchodnú interakciu so spotrebiteľmi. To ukazuje klientom, že vo vašej spoločnosti žijú ľudia majú zmysel pre humor, prísť s a realizovať nápady, ktoré pomáhajú konkrétnej osobe riešiť jeho problémy.

V tomto článku nájdete tipy na vytvorenie značkového obsahu, ktorý demonštruje kultúru vašej spoločnosti. Pomocou nich zvýšite lojalitu publika a zbavíte sa potreby strieľať zbrane na vrabcoch, utrácať peniaze za neefektívne reklamy.

Stránka by mala fungovať ako manažér predaja na strane

Predstavte si, že pôjdete na párty, kde vám bude veľa cudzincov. Napríklad zástupcovia priemyslu, ktorý vás zaujíma, budú diskutovať o vyhliadkach a oslavách úspechov. Tu nájdete mnoho potenciálnych zákazníkov a obchodných partnerov. Čo urobíte v prvom rade stretnutím s majiteľom veľkej spoločnosti na tejto párty?

Je nepravdepodobné, že by ste na neho okamžite narazili slovami: „Ahoj, ja som Mark - vedúci sociálnej siete a zaručujem vám, že za päť rokov budeme najobľúbenejšou sieťou na svete. Teraz však potrebujeme inzerentov. "

Nie je to najlepšie riešenie, vzhľadom na zvuk hudby, tanečné páry a pohár šampanského v rukách vášho partnera. Ale väčšina lokalít je ako manažéri predaja, ktorí sa rozhodli uskutočniť štvrťročne plán počas párty. Okamžite informujú návštevníka, pristávajú na hlavnej stránke, aký nádherný a jedinečný produkt si môže kúpiť. Často to len obťažuje potenciálneho klienta a núti ho opustiť stránku.

Po stretnutí s potenciálnym klientom na párty sa určite pokúsite nájsť spoločné záujmy, prediskutujte výsledok posledného futbalového zápasu a pád Jennifer Lawrence na Oscaroch. Ak sa budete správať úprimne, vyhráte sympatie účastníka. A ak šampanské a hudba neodvádzajú potenciálneho partnera, potom budete mať možnosť spomenúť, že by ste mohli byť užitoční pre seba.

Takto pracujú skúsení obchodní manažéri a manažéri predaja. A to je, ako by mala ideálna stránka fungovať v ére marketingu obsahu.

Ako inzerovať podnik bez uloženia výrobkov spotrebiteľovi: prípady kapitánov priemyslu a IBM

Až do konca minulého roka využila americká spoločnosť Captains of Industry americký obsahový marketing stránku zameranú na predaj svojich služieb. Služby boli predané, ale výsledky neboli vynikajúce. V decembri 2012 spoločnosť zmenila svoj prístup k podpore podnikania. Kapitáni priemyslu spustili novú stránku, ktorá sa zameriava na predstavenie kultúry tejto organizácie potenciálnym zákazníkom. Najmä spoločnosť zverejnila v sekcii O nás video, ktoré skutočne rozpráva o organizácii a nie o výhodách jej produktov.

Koncom januára 2013 prilákali kapitáni priemyslu po celý rok 2012 toľko nových zákazníkov. A to bez jediného slova v promo videu o jedinečnosti predajnej ponuky a vysvetľovaní jej výhod oproti konkurentom. Tvorcovia videa ani nepovedali, čo spoločnosť konkrétne pre klientov robí, pretože na to existujú zodpovedajúce časti stránky. Namiesto toho predstavili zamestnancov kapitánov priemyslu a požiadali ich, aby odpovedali na niekoľko otázok.

Sledovanie videa, publikum má možnosť virtuálne navštíviť kanceláriu spoločnosti, cítiť pracovnú atmosféru, zhodnotiť zmysel pre humor špecialistov a demokratický charakter vedenia. Keď noví zákazníci prvýkrát prídu do kancelárie kapitánov priemyslu, aby diskutovali o spolupráci, majú pocit, že sú späť tam, kde čakajú a kde boli predtým.

Ďalším príkladom, ktorý by som chcel spomenúť, je video spoločnosti IBM o želaní spoločnosti najať najtalentovanejších odborníkov bez ohľadu na ich národnosť, farbu alebo sexuálnu orientáciu. Po sledovaní videa bude potenciálny zákazník cítiť súcit s IBM. Vo videu nie sú žiadne predaje ani jedinečná predajná ponuka.

Ako predviesť svoju firemnú kultúru s obsahom: 7 tipov

Po prvé, povedzme, že sa nám nepáči termín „firemná kultúra“. Nepáči sa nám to, pretože tento termín je už „obsadený“ s nie celkom správnym významom, po ktorom nasleduje dvojradový oblek s kravatou, leštenými topánkami, internými firemnými pravidlami stanovenými na troch stranách A4 a novoročné firemné večierky s zaneprázdnenými babičkami. Zdá sa nám, že firemná kultúra je úplne iná. To je duch spoločnosti, ktorý je ťažké vyjadriť s pokynmi. Toto sú nepísané pravidlá správania. Toto sú hodnoty, ktoré nemožno deklarovať, pretože deklarácia týchto hodnôt zabíja ich samotnú povahu (prestávajú byť hodnotami). Na konci - to je to, čo robí spoločnosť odlišná od ostatných. Sú to ľudia, ich správanie v práci a mimo nej, ako aj to, čo robí týchto ľudí, okrem ich platov, aj snahou o konkrétnu spoločnosť. Ako vyjadriť ducha spoločnosti alebo - ak chcete - jej firemné hodnoty?

Jedným z hlavných spôsobov je obsah.

Pravidelné publikovanie značkového obsahu umožňuje divákom demonštrovať kultúru organizácie a prelomiť imunity voči reklame. Nižšie uvedené tipy vám pomôžu vytvoriť takýto obsah.

 1. Zistite, čo vaši zamestnanci a zákazníci vo vašej firemnej kultúre najviac milujú. Môžete napríklad uskutočniť online prieskum spotrebiteľov a anonymný prieskum zamestnancov. Upozorňujeme, že hovoríme o štúdiu názorov všetkých špecialistov, nie len manažérov a stredných manažérov. Bežní zamestnanci často poskytujú najhodnotnejšie informácie v priebehu takéhoto výskumu. Navyše spravidla sú to obyčajní zamestnanci, ktorí budú hodnotiť vaše firemné hodnoty.

  Neobmedzujte sa len na online zákaznícke prieskumy. Vyberte viacerých zákazníkov a porozprávajte sa s nimi osobne. Naučíte sa z prvej ruky, čo vaši zákazníci majú radi a nepáči sa o vašej spoločnosti. Možno by sa mali manažéri predaja viac zaujímať o potreby zákazníkov? Je lepšie organizovať stretnutia so spotrebiteľmi vo vašej kancelárii, pretože je tu dobrá atmosféra, chutná káva a vanilkové sušienky? Osobné rozhovory s kupujúcimi sa zvyčajne stávajú cenným zdrojom dobrých nápadov.

 2. Analyzujte informácie získané od zamestnancov a zákazníkov a prediskutujte ich s kolegami. Vyberte si 3-5 atribútov firemnej kultúry, ktoré respondenti majú radi. Myslíš, že niektoré z týchto bodov potrebujú ďalšie posilnenie?
 3. Je čas na brainstorming. Zhromaždite zamestnancov vašej spoločnosti a vyzvite ich, aby rozdali niekoľko desiatok nápadov na obsah. Brainstorming by mal odpovedať na túto otázku: "Ako prilákať a zaujať publikum príbehom o kultúre spoločnosti?"

  Môžete použiť akýkoľvek typ obsahu - texty, videá, podcasty, infografiky, ankety, testy atď. Hlavná požiadavka - materiály by mali pomôcť potenciálnym zákazníkom pochopiť kultúru vašej organizácie bez typických techník používaných pri predaji. Inými slovami, musíte povedať divákovi, že ste najlepší bez reklamy sami. Príbeh by mal byť prirodzený, nie rušivý alebo predávajúci.

  Možno v histórii vašej spoločnosti sú fakty, o ktorých diváci nevedia. Môžu zdôrazniť hodnoty, na ktoré sú zamestnanci spoločnosti pri svojej práci orientovaní. Vašou úlohou je písať o tom, vytvoriť video, nakresliť obrázok - povedať spotrebiteľom o kultúre organizácie tak či onak.

 4. Integrované nápady na obsah integrujte do informačnej kampane vašej spoločnosti. Vytvorený článok alebo video by nemal byť oddelený od celkovej obsahovej stratégie. Ak napríklad plánujete prilákať nových zákazníkov, využite skúsenosti kapitánov priemyslu a zverejnite video v sekcii "O nás". Ak potrebujete vo svojom odvetví najlepších ľudí, pamätajte si pri vytváraní obsahu na video IBM. Vytvorte vytvorený materiál v sekcii "Pracovné miesta".

  Bez ohľadu na to, ktorá časť stránky publikujete značkový obsah, dávajte pozor na jeho okolie. Všetok obsah na vašich stránkach by mal byť súčasťou veľkého príbehu. Napríklad kapitáni priemyslu nehovoria vo videu o poskytovaných službách. Návštevník lokality však môže získať relevantné informácie jedným kliknutím.

 5. Zobrazte obsah viacerým ľuďom, ktorým dôverujete. To by mali byť zamestnanci spoločnosti a priatelia, ktorí nesúvisia s podnikaním. Uverejnite obsah, ak ho vyberú kritici. Upravte obsah, ak ste dostali významné komentáre.
 6. Meranie výkonu obsahu. Vytváranie a publikovanie značkového obsahu, ako každá iná informačná kampaň, by malo začať s definíciami cieľov a výkonnosti. Môžete použiť kvantitatívne a kvalitatívne ukazovatele úspechu. Do prvej skupiny patrí napríklad počet akcií sociálnej siete, počet externých odkazov, priťahovaná návštevnosť, počet zobrazení stránky alebo zobrazenia videa. Druhou je spätná väzba od divákov po prezeraní obsahu.
 7. Pravidelne publikujte obsah značky. Kultúru a hodnoty organizácie nemožno zobraziť pomocou jediného článku alebo videa. Všimnete si, že niektoré materiály rezonujú s publikom a niektoré zostávajú bez povšimnutia. Pokračujte v publikovaní nového obsahu a nevenujte pozornosť zlyhaniu. Z dlhodobého hľadiska sa tým zvýši povedomie o značke vašej spoločnosti, prilákajú nových zákazníkov a lepších zamestnancov.

Internet zmenil spôsob, akým spotrebitelia získavajú informácie o produktoch a spoločnostiach. V časoch sociálnych sietí a marketingu obsahu kupujúci už nevenujú pozornosť banálnej reklame, aj keď je krásne zabalená. Zákazníci chcú vedieť, kto ste, akú hudbu počúvate, čo vás inšpiruje a čo vás sprevádza strávením 12 hodín denne na pracovisku. Publikum chce, aby sa vám to páčilo. V tomto prípade si kúpi váš produkt.

Značkový obsah, ktorý demonštruje kultúru a hodnoty organizácie, pomáha podniku osloviť potenciálnych a existujúcich zákazníkov. Funguje nepretržite a je efektívnejšie ako otravné reklamy.

Čo inšpiruje vašich zamestnancov? Povedzte nám o tom v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár