8 kreatívnych spôsobov vrátenia odhlásených používateľov

Nezáleží na tom, aký zaujímavý a užitočný je váš newsletter, vždy sú ľudia, ktorí sa ho chcú odhlásiť. To je normálne. Nie je potrebné sa naštvať a obviňovať sa zo všetkých smrteľných hriechov. Ale vrátiť sa ex-predplatitelia skúsiť určite stojí za to. Myslíte si, že to nebude fungovať? Nechcú uvaliť a pokaziť vašu povesť? Verte mi, existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť bezbolestne, av niektorých prípadoch aj s prínosom pre používateľa. Ide o nich a bude sa o nich ďalej diskutovať. Takže, stretnúť 8 kreatívnych autoresponders, po obdržaní, ktoré užívatelia budú myslieť, ale potrebujú sa odhlásiť vôbec? Uistite sa, že čítanie až do konca, pretože e-maily na číslo 7 a 8 - zatiaľ najlepšie, čo som videl v mojom živote.

1. Nový vzhľad

Začnime s najjednoduchším. Namiesto okamžitého odhlásenia osoby zo zoznamu mu internetový obchod New Look pošle list so žiadosťou, aby potvrdil svoju akciu. Čo ak sa tento používateľ odhlási omylom? Náhodné stlačenie tlačidla na odhlásenie alebo nesprávne prečítanie slova. Môže sa stať čokoľvek.

"Je nám ľúto, že nás opúšťate. Naozaj chcete, aby sme odstránili váš e-mail z databázy odberateľov? Áno, ja. Nie, zmenil som názor."

2. Megaplan

Odpoveď z mailing listu spoločnosti Megaplan môže byť rozdelená do dvoch fáz. V prvej fáze účastník klikne na tlačidlo "Odhlásiť" a uvidí pred ním nasledujúce okno:

V ňom je mu ponúknuté, aby si prečítal predchádzajúce vydania newsletteru (aby si bol vedomý svojej chyby a zmenil svoj názor), dal odkaz na obnovenie predplatného, ​​a tak ako vo všetkých štandardných listoch tohto druhu, opýtajte sa, prečo sa rozhodol odhlásiť.

V tom istom momente príde list na miesto účastníka, v ktorom je mu opäť ponúknuté, aby si prečítal všetky otázky zoznamu adries a prihlásil sa k odberu, ak sa omylom odhlásil:

Napriek tomu, že užívateľ prijíma v mene spoločnosti toľko ako dve správy, nekomplikuje to proces odhlásenia. V skutočnosti sa vyskytuje okamžite po kliknutí na tlačidlo "Unsubscribe" a vyššie uvedené správy sa používajú na vrátenie používateľov, ktorí zmenili názor alebo sa odhlásili omylom.

3. Bubigátor

Ak hľadáte skvelé príklady "vracania" e-mailov, odporúčam vám, aby ste sa prihlásili na odber poštových zásielok všetkých známych kupónov. Títo chlapci vedia veľa o tomto podnikaní, pretože leví podiel na ich príjmoch pochádza z nákupov ich predplatiteľov. Pozrite sa na autoresponder domáce kupón "Bubigator". Je jednoducho vynikajúci! Jednoduchý a nenápadný komunikačný štýl, veľká časť humoru a ponuka zapojiť sa do kreslenia daru s bezplatným doručením v Rusku - nie každý bude schopný odolať.

4. Topshop

Niekedy sa stáva, že užívateľ má spravidla rád váš newsletter, ale nie je spokojný s príliš častými e-mailovými správami alebo len s niektorými jej nadpismi. V tomto prípade je múdre rozhodnutie neodhlásiť ho okamžite, ale poslať list, v ktorom si môže vybrať preferovanú frekvenciu distribúcie a témy, ktoré ho zaujímajú. To je presne to, čo robí zahraničný internetový obchod s oblečením Topshop. Chcete vybrať iba témy, ktoré vás zaujímajú? Áno, chcem dostávať informácie o tomto a tom. Nechcem? OK, budeš nám chýbať.

5. Molodost.bz

Uviedli ste všetky výhody, ktoré váš newsletter ponúka, požiadal svojho používateľa, aby sa znovu prihlásil, a nepočul vás? Takže ste neboli dosť emocionálni a presvedčiví. Venujte pozornosť e-mailovej notifikácii o odpovedi od spoločnosti „Business Youth“. To chápem! Hlava, emócie a pozornosť - až 4 výzvy na obnovenie predplatného.

6. Úrad

V zásade autoresponder zo spoločnosti zahraničnej spoločnosti Office nie je ničím výnimočným (jednoduchý opis výhod a tlačidla "Unsubscribe"), ale tento materiál stále zapisuje. Prečo? Kvôli tlačidlám sociálnych sietí. Ak sa pozriete pozorne, žiadna z vyššie uvedených spoločností nenútila účastníkov, aby sa k nej pripojili v sociálnych sieťach. A veľmi márne. To môže byť oveľa pohodlnejšie pre užívateľa, aby vás sledoval priamo tam, namiesto toho, aby používal mailing list.

7. Groupon

No, teraz dvaja sľúbení víťazi. A prvý z nich je americká diskontná služba Groupon, ktorá vo svojom e-maile ponúka potrestanie Derricka (vedúci mailing list) za to, že nevykonáva svoju prácu. Text listu znie: "Odhlásili ste sa. Je nám ľúto, že odchádzate ... ako silný? Vidíte toho chlapa? Toto je Derrick. A myslel si, že chcete dostávať jeho newsletter." A potom prichádza tlačidlo, ktoré hovorí "Trest Derrick." Čo sa stane, keď ho stlačíte? Pozrite si ďalšie video.

8. Hubspot

Druhý z dvoch najlepších e-mailov, s ktorými som sa stretol online, vlastní spoločnosť Hubspot, internetová marketingová spoločnosť. List sa skladá z veľkého titulku, malého textu, tlačidiel sociálnych sietí a videa.

Samozrejme, hlavná vec je video, a čoskoro budete o tom presvedčený. Po prvé, pozrime sa na to, čo je tu napísané.

"Zmeny, ktoré ste urobili, boli zachránené. Už nám chýbajú blízke vzťahy, ktoré sme mali medzi nami. Možno nám dajte druhú šancu? Pridajte sa k nám."

Všetko sa robí správne, s trochou humoru. Existujú tlačidlá sociálnych sietí. Jediná vec, ktorá ma prekvapila je, že neexistuje tlačidlo „Obnoviť predplatné“. Ako sa môžu používatelia znovu prihlásiť po tomto úžasnom videu? Ach, ešte ste ho nevideli. opravuje:

Pre tých, ktorí nepoznajú angličtinu, pripojím bezplatný preklad:

"Dobre, chápem. Už viac nechceš dostávať môj newsletter. To je normálne ... naozaj som sa s tebou snažil zdieľať len tie najužitočnejšie informácie ... A viem, že si mi otvoril listy a dokonca vedel, na ktoré odkazy klikli ... Znie to ako som maniak, sledujem ťa ... Nie, nešplhal som na tvoju stránku na Facebooku, len ... No, zabudnem, čo som povedal, len zabudnem ... Žiadne varovanie, jednoducho som nečakal ... Zapamätaj si môj webinár? ... Možno keby som sa zmenil, všetko by bolo iné? Daj mi šancu ... Dobre, ja Môžete chatovať na Facebooku, Twitteri, LinkedIn ... Môžeme len zostať priateľmi, nie? Žiadne vážne pocity.

***

Vyššie sme sa pozreli na 8 kreatívnych spôsobov, ktoré môžete použiť na vrátenie účastníkov. Nie je potrebné ich kopírovať úplne, môžete jednoducho nakresliť myšlienku a premeniť ju na niečo vlastné. Určite by ste mohli byť ešte lepší.

PS: Ktorý email sa vám najviac páčil? Už som vyjadril svoj názor, teraz je rad na vás.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár